Sporti i preferuar i rusëve, të rrahin njëri-tjetrin me shuplaka – Lajmi.net
Sporti i preferuar i rusëve, të rrahin njëri-tjetrin me shuplaka
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 10:24, 16 May 2018
Rrahja e njëri-tjetrit me shuplaka, sporti i ri popullor në Rusi.

Rusët dallohen nga shumë popuj me pasionin e tyre për adrenalinë, ku më e famshmja është ruleta ruse.

Rusët dallohen nga shumë popuj me pasionin e tyre për adrenalinë, ku më e famshmja është ruleta ruse.

Por ekziston edhe një tjetër “sport” që i bën rusët krejtësisht të veçantë krahasur me pjesën tjetër të botës: Rrahja e njëri-tjetrit me shuplaka.

Rregullat janë të qarta, garuesit e duhet të godasin njëri-tjetrin me radhë me shuplaka, derisa njëri prej tyre të dorëzohet, përcjell “Top Channel”.

E fituesi i këtij viti, Yuriy Kuzmin, çoi në shtëpi edhe çmimin e madh prej 300 eurosh.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO