Të tjera – Page 41 – Lajmi.net

Aktuale

Raikkonen-Alonso do të përplasen

Felipe Massa ka paralajmëruar Ferrarin se dyshja Fernando Alonso – Kimi Raikkonen do të përplasen mes vete duke krijuar telashe për ekipin. Ngasësi i Lotusit, Raikkonen do t’i bashkohet Alonsos te skuadra italiane për edicionin 2014 pasi siguroi kontratë dyvjeçare që nënkuptoi se aventura e Massas me Ferrarin do të marr fund. Kjo do të […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Raikkonen-Alonso, formula e suksesit

Stefano Domenicali ka thënë se angazhimi i Kimi Raikkonenit nuk është zgjedhje ‘anti-Alonso’ dhe është i bindur se dy ngasësit do të kenë shanse të barabarta të fitojnë me Ferrarin. Fernando Alonso është aktualisht ngasësi numër një në ekip dhe kanë filluar të qarkullojnë komente rreth reagimit të tij për angazhimin e një partneri të […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Kubica, shoferi i aksidenteve

Roberto Kubica vazhdon të jetojë rrezikshëm para timonit të automobilit. 28-vjeçari i cili dikur ishte një prej ngasësve më të shpejtë në Formula 1, e shkatërroi karrierën e tij në sportin elitar automobilistik me aksidentin famëkeq më 2011 gjatë garës për Çmimin e Madh të Italisë. Atëherë kishte thyer dorën dhe këmbën, kurse rikuperimi zgjati […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Shevchenko debuton në golf

Ish futbollisti më i mirë i Evropës, Andriy Shevchenko do të debutojë në Challenge Tour këtë javë. Nuk bëhet fjalë për një angazhim të tij të ri në futboll por për një sport krejt rjetër. Ish sulmuesi i Milanit dhe Chelseat ka marrë ftesë për të garuar në ngjarjen e golfit në Kharkov Superior Cup, […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Masa: Lamtumirë Ferrari

Ngasësi brazilian Felipe Massa ka konfirmuar se ky do të jetë sezoni i tij i fundit me ekipin e Ferrarit në Formula 1. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter, Massa ka falënderuar ekipin për bashkëpunimin e deritanishëm dhe tregoi se dëshiron të gjejë një skuadër të re për edicionin […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Thaçi shpërbleu Majlindën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim kampionen e botës në xhudo, sportisten kosovare Majlinda Kelmendi, të cilën e uroi për fitimin e titullit të kampionit të botës në sportin e xhudos dhe e inkurajoi që edhe më tutje të vazhdojë rrugën e suksesit. “Qeveria e Republikës së Kosovës, një ndër prioritetet […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Ferrari ‘fluturon’ me Raikkonenin

Kimi Raikkonen është shumë pranë konfirmimit si ngasës i Ferrarit për sezonin e ri në Formula 1, ka njoftuar Bbc Sport. Marrëveshja për rikthimin e ‘finlandezit fluturues’ te skuadra me të cilën fitoi titullin më 2007 thuhet se ishte arritur të hënën, kurse do të bëhet publike së shpejti. Raikkonen, 33-vjeç, do të jetë koleg […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Nadal, mbret në US Open

Rafael Nadal mposhti tenisti numër një në botë Novak Djokovic pas katër setesh dhe rrëmbeu titullin e tij të dytë të US Open në New York. Spanjolli, 27-vjeç, rezistoi për mrekulli në setin e tretë dhe triumfoi 6-2, 3-6, 6-4, 6-1 pas tri orë e 21 minutash lojë. Nadal tani ka fituar 13 Grand Slam […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Williams triumfon në US Open

Tenistja numër një në botë Serena Williams fitoi titullin e saj të pestë në US Open pas finales interesante kundër Victoria Azarenkas në Flushing Meadows. Amerikania, 31-vjeçe, tejkaloi kundërshtaren e saj duke fituar me rezultat 7-5, 6-7 (6-8) 6-1 duke përsëritur triumfin e vitit të kaluar kundër bjelloruses. Williams tani ka fituar 17 Grand Slam […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Vettel dominon në Monza

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel mposhti rivalin për titull Fernando Alonso në Ferrari me paraqitje dominuese në Monza, në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1. Fitorja – e gjashta këtë vit e gjermanit – e shtoi epërsinë e tij në renditjen e përgjithshme në 53 pikë, më tepër se dy […]...

8 September, 2013Lexo më shumë

Nadal vs Djokovic

Bartësi i dytë Rafael Nadal mposhti francezin Richard Gasquet dhe kaloi në finalen e US Open kundër serbit, Novak Djokovic. Spanjolli, 27 vjeç, u sfidua seriozisht nga Gasquet në setin e dytë por në fund triumfoi me rezultat 6-4, 7-6 (6-1) dhe 6-2 pas dy orë e 21 minutash lojë. “Vitin e kaluar nuk pata […]...

8 September, 2013Lexo më shumë

Vettel niset i pari në Monza

Ngasësi i Red Bullit, kampioni në fuqi Sebastian Vettel, do të niset si i pari në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Monza. Atij në radhën e parë do t’i bëjë shoqëri kolegu Mark Webber. Sebastian Vettel regjistroi kohën më të shpejtë në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Italisë në […]...

7 September, 2013Lexo më shumë

Williams-Azarenka, finalja e US Open

Në reprizë të përballjes së vitit të kaluar, Serena Williams dhe Victoria Azarenka do të ndeshen në finalen e US Open të dielën. Kampionia në fuqi Serena Williams do të takohet me Victoria Azarenkan në përsëritjen e finales së US Open 2012 të dielën. Bjellorusja Azarenka mposhti italianen Flavia Pennetta 6-4, 6-2 në sete në […]...

7 September, 2013Lexo më shumë

Vettel nuk mendon për titull

Sebastian Vettel është favorit për të fituar titullin e katërt me radhë në Formula 1. Por, ngasësi i Red Bullit qëndron me këmbë në tokë dhe refuzon të mendojë për triumf. Sebastian Vettel ka thënë se nuk guxon të shpërqendrohet nga mendimet se është në prag të fitojë titullin e katërt të njëpasnjëshëm në Formula […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Nadal shkatërron Robredon

Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinale të US Open pas fitores bindëse ndaj Tommy Robredos me rezultat në setë 6-0, 6-2, 6-2. Rafael Nadal ka shkatërruar bashkëkombësin e tij spanjoll Tommy Robredo duke kaluar në gjysmëfinale të US Open në New York. Kampioni i vitit 2010, bartësi i dytë, triumfoi me rezultat 6-0, 6-2, […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Bolt pensionohet pas Rio 2016

Kampioni në sprint, Usain Bolt ka hyrë në vitet e fundit të karrierës. Deri më tani nuk ka askush që mund ta zë, por duket se në fund do të ndalet vet. Usain Bolt planifikon të pensionohet nga atletika pas Lojërave Olimpike 2016 në Rio de Janeiro. “Mendoj se është koha e duhur për tu […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

‘Bye bye’ Federer

Shpresat e Roger Federerit për të fituar titullin e gjashtë në US Open u shuan të martën pas humbjes së befasishme nga spanjolli Tommy Robredo në New York. 32-vjeçari nga Zvicra i cili u eliminua në rrethin e dytë të Wimbledonit dy muaj më parë, pësoi në Lous Armstrong Stadium në tre sete me rezultat […]...

3 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2