Të tjera – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Ferrari censuron Alonson

Fernando Alonso nuk do të mund të shfrytëzojë rrjetin social Twitter për të komentuar rreth ekipit të Ferrarit. Sipas informacioneve të publikuara nga mediat italiane, krerët e ‘Scuderia’ kanë kërkuar nga ngasësi spanjoll të mos komentoj rreth ekipit nga Maranello, në Twitter. Alonso është vazhdimisht aktiv në rrjetin social duke bërë postime të ndryshme përfshirë […]...

29 November, 2013Lexo më shumë

Vettel si Schumacher

Sebastian Vettel e mbylli sezonin në Formula 1 duke fituar garën për Çmimin e Madh të Brazilit të dielën, dhe barazoi rekordin e legjendës gjermane Michael Schumacher prej 13 fitoresh brenda një viti. Ai po ashtu bëri atë që kishte bërë Alberto Ascari, me nëntë fitore të njëpasnjëshme. Kolegu i Vettelit nga Red Bull, Mark […]...

24 November, 2013Lexo më shumë

Tyson ia kthen veshin Holyfieldit

Meçi mes Mike Tysonit dhe Evander Holyfield në vitin 1997 solli një prej ngjarjeve më bizare në histori të boksit, dhe sportit më përgjithësi. Gjatë një përqafimi mes tyre, Tyson ia kafshoi veshin kundërshtarit të tij duke ia hequr një pjesë të tij. Kanë kaluar 16 vjet por ngjarja nuk është harruar. Madje, Tyson i […]...

21 November, 2013Lexo më shumë

Schumi refuzon Lotusin

Sipas medieve gjermane, ish ngasësi i famshëm i Ferrarit, Michael Schumacher ka refuzuar një ofertë nga skuadra e Lotusit për ta zëvendësuar Kimi Raikkonenin e lënduar, në dy garat e fundit të këtij sezoni në Formula 1. Shtatë herë kampioni i botës ishte rikthyer në F1 më 2010, në bolidin e Mercedesit. Ai qëndroi në […]...

14 November, 2013Lexo më shumë

Vettel dominon në Abu Dhabi

Sebastian Vettel në Red Bull dominoi në garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit duke fituar garën e shtatë të njëpasnjëshme në Formula 1. Gjermani, tashmë kampion i botës për edicionin e katërt me radhë, udhëhoqi në secilin xhiro duke mposhtur kolegun e tij nga Red Bull, Mark Webber, Nico Rosbergun në Mercedes dhe […]...

3 November, 2013Lexo më shumë

Vettel, titulli i katërt në F1

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel fitoi titullin e tij të katërt të njëpasnjëshëm të kampionit të botës në Formula 1 pasi triumfoi në garën për Çmimin e Madh të Indisë. Gjermani, 26-vjeç, zhvilloi një garë të përkryer duke realizuar fitoren e gjashtë të njëpasnjëshme këtë sezon dhe u bë vetëm ngasësi i katërt në […]...

27 October, 2013Lexo më shumë

IHF refuzon Kosovën

Federata botërore e hendbollit (IHF) ka refuzuar kërkesën e Federatës së Hendbollit të Kosovën (FHK) për pranim me të drejta të plota. Federata Serbe e Hendbollit (RSS) ka publikuar një komunikatë duke njoftuar se përfaqësuesit e FHK-së gjatë kongresit në Doha janë munduar që “të fitojnë të drejtën e anëtarësimit të plot në IHF”. “Pas […]...

26 October, 2013Lexo më shumë

Tenistët kosovarë në gara ndërkombëtare

Federata e Tenisit të Kosovës (FTK) ka marrë një lajm të mira nga Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF) që ka vendosur t’i lejojë tenistët kosovarë të marrin pjesë në gara ndërkombëtare, në të gjitha nivelet. “Ju informojmë se duke filluar nga kjo datë lojtarët nga Kosova mund të regjistrohen për IPIN numër dhe të marrin […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Alonso, rekord i pikëve në F1

Fernando Alonso pothuajse humbi një tjetër garë me Sebastian Vettelin për titull të kampionit në Formula 1. Ngasësi i Red Bullit shënoi fitoren e pestë me radhë duke triumfuar në Japoni, në shtegun e Suzukas dhe është shumë pranë të rrëmbejë titullin e katërt të njëpasnjëshëm në Formula 1. Por, ka ngushëllim për spanjollin në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Federer ndahet nga trajneri

Me një komunikatë të shkurtër në publikuar në uebfaqen e tij zyrtare, Roger Federer ka bërë të ditur se ka përmbyllur raportin me trajnerin e tij Paul Annacone. “Pas tri vjetësh e gjysmë të punës fantastike, Paul dhe unë kemi vendosur të hapim një kapitull të ri në jetën tonë profesionale”, shkruan në www.rogerfederer.com. Vendimi […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Vettel triumfon në Japoni

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel fitoi garën për Çmimin e Madh të Japonisë në Formula 1, para kolegu të tij Mark Webber por duhet të pres ende para se ta sigurojë titullin e tij të katërt të njëpasnjëshëm. Vettel tani ka 90 pikë epërsi ndaj rivalit kryesor, Fernando Alonso në Ferrari, 100 pikë në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Prishtina Grand Prix

Në kuadër të publikimit voluminoz Lorem Ipsum, Partia e Fortë ka bërë publik planin e saj të radhës, Prishtina Grand Prix – Pista për Formula 1. E projektuar nga një grup i flaktë profesionistësh dhe tifozësh të këtij sporti, Prishtina Grand Prix shtrihet në një gjatësi 25.900km dhe përbën pistën më të gjatë të Formulës […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Villota, e vdekur në dhomën e hotelit

Ish ngasësja testuese në Formula 1, Maria de Villota është gjetur e vdekur në moshën 33-vjeçe. Radio Cadena Ser raportoi se Villota vdiq në dhomën e një hoteli në Sevilla pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor për ta këndellur atë. Deri më tani nuk ka detaje të tjera por në një komunikatë të publikuar në profilin […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Lewis kërkon 100 milionë $

Ish kampioni i botës në kategorinë e rëndë, Lennox Lewis ka deklaruar se do të rikthehej në ring për tu ndeshur me kampionin e versioneve IBF, WBA dhe WBO, Wladimir Klitschko, vetëm nëse merr pagesën më të madhe në histori të boksit. 48-vjeçari Lewis nuk ka zhvilluar meç për më tepër se një dekadë, por […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Formula 1, festival monoton

Lewis Hamilton frikësohet se dominimi i Sebastian Vettelit do të largojë tifozët nga Formula 1, pas triumfit të gjermanit në garën për Çmimin e Madh të Koresë të dielën. Me këtë fitore, ylli i Red Bullit u shkëput në 77 pikë mbi Fernando Alonson në Ferrari – rivalin e tij kryesor në garë për titull […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Bolt ‘shpejton’ Balen

Usain Bolt beson se Gareth Bale është futbollisti më i shpejtë në botë, por rekordmeni në 100 metra thotë se mund ta bëjë yllin e ri të Real Madridit edhe më të shpejtë. Bale vrapoi në shpejtësi prej 40 kilometrash në orë gjatë barazimit mes Real Madridit dhe Villarrealit në debutimin e tij në La […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Vettel dominoi në Singapor

Sebastian Vettel dominoi garën për Çmimin e Madh të Singaporit në Formula 1 dhe iu afrua edhe më tepër titullit të katërt të njëpasnjëshëm. Ngasësi i Red Bullit udhëheq para Fernando Alonsos në Ferrari, që përfundoi i dyti, me 60 pikë, 150 në dispozicion nga gjashtë garat e mbetura. Kimi Raikkonen në Lotus doli i […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Vettel niset i pari në Singapor

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel siguroi pol-pozicionin për garën për Çmimin e Madh të Singaporit në Formula 1. Vettel kishte dominuar gjatë provave të lira dhe kualifikimeve në shtegun Marina Bay, kurse pushoi në minutat e fundit të seancës pasi kishte menduar se bëri mjaft. Por, Nico Rosberg në Mercedes iu afrua në 0.091 […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Raikkonen-Alonso do të përplasen

Felipe Massa ka paralajmëruar Ferrarin se dyshja Fernando Alonso – Kimi Raikkonen do të përplasen mes vete duke krijuar telashe për ekipin. Ngasësi i Lotusit, Raikkonen do t’i bashkohet Alonsos te skuadra italiane për edicionin 2014 pasi siguroi kontratë dyvjeçare që nënkuptoi se aventura e Massas me Ferrarin do të marr fund. Kjo do të […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Raikkonen-Alonso, formula e suksesit

Stefano Domenicali ka thënë se angazhimi i Kimi Raikkonenit nuk është zgjedhje ‘anti-Alonso’ dhe është i bindur se dy ngasësit do të kenë shanse të barabarta të fitojnë me Ferrarin. Fernando Alonso është aktualisht ngasësi numër një në ekip dhe kanë filluar të qarkullojnë komente rreth reagimit të tij për angazhimin e një partneri të […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Kubica, shoferi i aksidenteve

Roberto Kubica vazhdon të jetojë rrezikshëm para timonit të automobilit. 28-vjeçari i cili dikur ishte një prej ngasësve më të shpejtë në Formula 1, e shkatërroi karrierën e tij në sportin elitar automobilistik me aksidentin famëkeq më 2011 gjatë garës për Çmimin e Madh të Italisë. Atëherë kishte thyer dorën dhe këmbën, kurse rikuperimi zgjati […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Shevchenko debuton në golf

Ish futbollisti më i mirë i Evropës, Andriy Shevchenko do të debutojë në Challenge Tour këtë javë. Nuk bëhet fjalë për një angazhim të tij të ri në futboll por për një sport krejt rjetër. Ish sulmuesi i Milanit dhe Chelseat ka marrë ftesë për të garuar në ngjarjen e golfit në Kharkov Superior Cup, […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Masa: Lamtumirë Ferrari

Ngasësi brazilian Felipe Massa ka konfirmuar se ky do të jetë sezoni i tij i fundit me ekipin e Ferrarit në Formula 1. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter, Massa ka falënderuar ekipin për bashkëpunimin e deritanishëm dhe tregoi se dëshiron të gjejë një skuadër të re për edicionin […]...

11 September, 2013Lexo më shumë

Thaçi shpërbleu Majlindën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim kampionen e botës në xhudo, sportisten kosovare Majlinda Kelmendi, të cilën e uroi për fitimin e titullit të kampionit të botës në sportin e xhudos dhe e inkurajoi që edhe më tutje të vazhdojë rrugën e suksesit. “Qeveria e Republikës së Kosovës, një ndër prioritetet […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Ferrari ‘fluturon’ me Raikkonenin

Kimi Raikkonen është shumë pranë konfirmimit si ngasës i Ferrarit për sezonin e ri në Formula 1, ka njoftuar Bbc Sport. Marrëveshja për rikthimin e ‘finlandezit fluturues’ te skuadra me të cilën fitoi titullin më 2007 thuhet se ishte arritur të hënën, kurse do të bëhet publike së shpejti. Raikkonen, 33-vjeç, do të jetë koleg […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Nadal, mbret në US Open

Rafael Nadal mposhti tenisti numër një në botë Novak Djokovic pas katër setesh dhe rrëmbeu titullin e tij të dytë të US Open në New York. Spanjolli, 27-vjeç, rezistoi për mrekulli në setin e tretë dhe triumfoi 6-2, 3-6, 6-4, 6-1 pas tri orë e 21 minutash lojë. Nadal tani ka fituar 13 Grand Slam […]...

10 September, 2013Lexo më shumë

Williams triumfon në US Open

Tenistja numër një në botë Serena Williams fitoi titullin e saj të pestë në US Open pas finales interesante kundër Victoria Azarenkas në Flushing Meadows. Amerikania, 31-vjeçe, tejkaloi kundërshtaren e saj duke fituar me rezultat 7-5, 6-7 (6-8) 6-1 duke përsëritur triumfin e vitit të kaluar kundër bjelloruses. Williams tani ka fituar 17 Grand Slam […]...

9 September, 2013Lexo më shumë

Vettel dominon në Monza

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel mposhti rivalin për titull Fernando Alonso në Ferrari me paraqitje dominuese në Monza, në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1. Fitorja – e gjashta këtë vit e gjermanit – e shtoi epërsinë e tij në renditjen e përgjithshme në 53 pikë, më tepër se dy […]...

8 September, 2013Lexo më shumë

Nadal vs Djokovic

Bartësi i dytë Rafael Nadal mposhti francezin Richard Gasquet dhe kaloi në finalen e US Open kundër serbit, Novak Djokovic. Spanjolli, 27 vjeç, u sfidua seriozisht nga Gasquet në setin e dytë por në fund triumfoi me rezultat 6-4, 7-6 (6-1) dhe 6-2 pas dy orë e 21 minutash lojë. “Vitin e kaluar nuk pata […]...

8 September, 2013Lexo më shumë

Vettel niset i pari në Monza

Ngasësi i Red Bullit, kampioni në fuqi Sebastian Vettel, do të niset si i pari në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Monza. Atij në radhën e parë do t’i bëjë shoqëri kolegu Mark Webber. Sebastian Vettel regjistroi kohën më të shpejtë në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Italisë në […]...

7 September, 2013Lexo më shumë

Williams-Azarenka, finalja e US Open

Në reprizë të përballjes së vitit të kaluar, Serena Williams dhe Victoria Azarenka do të ndeshen në finalen e US Open të dielën. Kampionia në fuqi Serena Williams do të takohet me Victoria Azarenkan në përsëritjen e finales së US Open 2012 të dielën. Bjellorusja Azarenka mposhti italianen Flavia Pennetta 6-4, 6-2 në sete në […]...

7 September, 2013Lexo më shumë

Vettel nuk mendon për titull

Sebastian Vettel është favorit për të fituar titullin e katërt me radhë në Formula 1. Por, ngasësi i Red Bullit qëndron me këmbë në tokë dhe refuzon të mendojë për triumf. Sebastian Vettel ka thënë se nuk guxon të shpërqendrohet nga mendimet se është në prag të fitojë titullin e katërt të njëpasnjëshëm në Formula […]...

6 September, 2013Lexo më shumë

Nadal shkatërron Robredon

Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinale të US Open pas fitores bindëse ndaj Tommy Robredos me rezultat në setë 6-0, 6-2, 6-2. Rafael Nadal ka shkatërruar bashkëkombësin e tij spanjoll Tommy Robredo duke kaluar në gjysmëfinale të US Open në New York. Kampioni i vitit 2010, bartësi i dytë, triumfoi me rezultat 6-0, 6-2, […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

Bolt pensionohet pas Rio 2016

Kampioni në sprint, Usain Bolt ka hyrë në vitet e fundit të karrierës. Deri më tani nuk ka askush që mund ta zë, por duket se në fund do të ndalet vet. Usain Bolt planifikon të pensionohet nga atletika pas Lojërave Olimpike 2016 në Rio de Janeiro. “Mendoj se është koha e duhur për tu […]...

5 September, 2013Lexo më shumë

‘Bye bye’ Federer

Shpresat e Roger Federerit për të fituar titullin e gjashtë në US Open u shuan të martën pas humbjes së befasishme nga spanjolli Tommy Robredo në New York. 32-vjeçari nga Zvicra i cili u eliminua në rrethin e dytë të Wimbledonit dy muaj më parë, pësoi në Lous Armstrong Stadium në tre sete me rezultat […]...

3 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan