Të tjera – Page 38 – Lajmi.net

Aktuale

12 medalje të notarëve kosovarë në Dubrovnik

Notarët kosovarë janë treguar të suksesshëm në Dubrovnik. Ata u kthyen në Kosovë me 12 medalje të fituara, në turneun ndërkombëtar “Golden Orlando”, që u mbajt në Kroaci....

12 May, 2014Lexo më shumë

Hamilton triumfon në Spanjë

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën për Shpërblimin e Madh të Spanjës, i cili u mbajt të dielën. Piloti britanik ishte i pa konkurrencë, ndërsa në podium përfunduan Rosberg e Ricciardo....

11 May, 2014Lexo më shumë

A u lodhe Presidente?

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka qenë pjesëmarrëse në gjysmëmaratonën ndërkombëtare ‘Prishtina 2014’. Ajo tha se mori pjesë në këtë eveniment për t’ju dhënë përkrahje të gjitha grave kosovare....

11 May, 2014Lexo më shumë

Maina triumfon në gjysmëmaratonën e Prishtinës

Joel Mwangi Maina ka triumfuar në gjysmëmaratonën ndërkombëtare të Prishtinës, që u mbajt të dielën. Keniasi e mbylli garën prej 21 kilometrash i pari, duke e fituar medaljen e artë dhe 1200 euro....

11 May, 2014Lexo më shumë

Hamilton, pol-pozicion në Spanjë

Lewis Hamilton fitoi betejën kundër kolegut të tij nga Mercedes, Nico Rosberg dhe siguroi pol-pozicionin për garën për Çmimin e Madh të Spanjës, në Formula 1....

10 May, 2014Lexo më shumë

Schumacher duhet të mësohet të flas, ecën dhe hajë

Michael Schumacher nuk do të jetë më Michael Schumacher. Legjenda gjermane e Formulës 1, mund të ketë nevojë të mësojë të ecën, flas dhe hajë, nëse zgjohet nga koma....

9 May, 2014Lexo më shumë

Vdes atleti Yago Lamela

Atleti Yago Lamela, kërcyesi më i mirë së largu në histori të Spanjës është gjetur i vdekur sot rreth orës 18:00. Në periudhën e fundit, ai vuante nga depresioni dhe probleme të tjera psikologjike....

8 May, 2014Lexo më shumë

Hendbolli synon pranimin e plotë

Federata e Hendbollit të Kosovës ka lobuar për t’u pranuar me të drejta të plota në Federatën Evropiane të Hendbollit, pas takimit të organizuar nga kjo e fundit në Budapest të Hungarisë....

4 May, 2014Lexo më shumë

Incident në hendboll, përleshen tifozët

Federata e Hendbollit të Kosovës i ka dënuar ashpër incidentet e fundit që ndodhën në Kupën e Kosovës, ku u përleshën tifozët vushtrrias me ata ferizajas. Shtëpia e hendbollit kosovar kërkon që të zbardhet ky rast....

1 May, 2014Lexo më shumë

Ministri Krasniqi takoi drejtuesit e Federatës së Peshkatarëve

Ministri i Sportit, Memli Krasniqi, i ka takuar të hënën drejtuesit e Federatës së Peshkatarëve të Kosovës, të cilët i uroi për pranimin ndërkombëtarisht dhe premtoi mbështetje për këtë sport....

28 April, 2014Lexo më shumë

Ministri Krasniqi uron Majlindën

Memli Krasniqi e ka uruar Majlinda Kelmendin për sukseset e fundit të xhudistes pejane, e cila u shpall kampione e Evropës. Ministri i Sportit ka konfirmuar mbështetje për të gjithë sportistët....

27 April, 2014Lexo më shumë

Klitschko nokauton Leapain

Wladimir Klitschko me lehtësi e nokautoi australianin Alex Leapain, dhe mbrojti titullin e kategorisë së rëndë në versionin WBO....

27 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda, më e mira e vitit në Evropë

Majlinda Kelmendi është shpallur xhudistja më e mirë në Evropë për vitin 2013, gjatë një ceremonie të zhvilluar në Montpellier....

26 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda, më e mira e vitit në Evropë

Majlinda Kelmendi është shpallur xhudistja më e mirë në Evropë për vitin 2013, gjatë një ceremonie të zhvilluar në Montpellier....

26 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda e pandalshme

Majlinda Kelmendi e ka shtuar në vitrinën e saj edhe një medalje, pas triumfit në Evropianin e Francës. Federata Evropiane e Xhudos e ka përshëndetur suksesin e xhudistes kosovare, të cilën e konsideron si të pandalshme....

25 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda e synon medaljen olimpike

Majlinda Kelmendi nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq. Pasi i ka fituar medaljen e artë në Botëror dhe Evropian, xhudistja kosovare synon ta bëjë një gjë të tillë edhe në Olimpiadën e Rio de Janeiros....

25 April, 2014Lexo më shumë

Urime, Majlinda

Kryeministri Hashim Thaçi dhe Ministri Memli Krasniqi uruan Majlinda Kelmendin pas triumfit të saj në Kampionatin evropian të xhudos në Montpellier....

24 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda, kampione e Evropës

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Kampionatin evropian të xhudos në Montpellier. Xhudistja pejane triumfoi në finale ndaj ruses Natalia Kuziutina....

24 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda në finale

Majlinda Kelmendi mposhti gjermanen Mareen Kraeh dhe u kualifikua në finalen e Kampionatit evropian të xhudos ku do të ndeshet me rusen Natalia Kuziutina....

24 April, 2014Lexo më shumë

Phelps u kthye për ta mbajtur formën

Michael Phelps thotë se iu rikthye notit për t’u kthyer në formë, të cilën e ka humbur në dy vitet e fundit, pas pensionimit. Kampioni olimpik beson se mund të arrijë ende suksese, para se të pensionohet përfundimisht....

24 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda siguron gjysmëfinalen

Majlinda Kelmendi është gjysmëfinaliste e Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane ia doli t’i mposht pa problem kundërshtaret dhe synon ta fitojë evenimentin që po mbahet në Francë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda, pa luftë në rrethin e dytë

Majlinda Kelmendit i ka buzëqeshur fati në hedhjen e shortit për Kampionatin evropian që do të fillojë nesër në Francë. Xhudistja pejane ka kaluar në rrethin e dytë të garës pa zhvilluar luftë....

23 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi e do titullin evropian

Kontingjenti i Reprezentacionit të Kosovës ka udhëtuar të hënën drejt Francës, për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian. Majlinda Kelmendi shihet si favorite për të fituar medalje, në evenimentin që mbahet nga 24 deri më 27 prill....

21 April, 2014Lexo më shumë

Hamilton shkëlqen në Shangai

Ekipi i Mercedesit ka dominuar në garën e Shangait në Kinë. Leëis Hamilton e zuri pozitën e parë, i ndjekur nga shoku i skuadrës, Nico Rosberg. Një vend në podium e siguroi edhe Fernando Alonso, që përfundoi i treti....

20 April, 2014Lexo më shumë

Bolt: Mund t’i thyej rekordet e mia

Usain Bolt është i bindur se mund t’i thyejë rekordet e tij botërore. Sprinteti xhamajkan, momentalisht është i lënduar, por beson se pasi të kthehet, do të regjistrojë rekorde të reja në atletikë....

20 April, 2014Lexo më shumë

Prishtina, gati për gjysmëmaratonë

Prishtina po bëhet gati për organizimin e gjysmëmaratonës ndërkombëtare, e cila do të mbahet më 11 maj. Regjistrimet do të nisin më 3 maj, ndërsa çmimi i parë do të jetë 1,200 euro....

17 April, 2014Lexo më shumë

Gjashtë medalje për mundësit kosovarë në Greqi

Mundësit kosovarë janë treguar mjaft të suksesshëm, në turneun e madh të mundjes, i cili u mbajt në Selanik të Greqisë gjatë fundjavës që shkoi. Përfaqësuesit e Kosovës i fituan gjashtë medalje në këtë kompeticion, prej tyre dy të arta, tri të argjendta dhe një të bronztë. “Vendin e parë në stilin e lirë e […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Tragjedi në Itali, vdes motoristi Cassani

Emanuele Cassani ka ndërruar jetë në garën Bridgeston Cup në Itali. Motoristi italian u ndesh me dy ngasës tjerë dhe përfundoi në asfalt. Të kota ishin tentimet e mjekëve për ta ndihmuar 24 vjeçarin....

13 April, 2014Lexo më shumë

Krasniqi e do titullin e botës

Haxhi Krasniqi është më i vendosur se kurrë për ta fituar titullin e kampionit të botës në boksin profesionist, versioni WBO. Boksieri kosovar e lëshoi një mundësi të tillë vjet, kur u mund nga britaniku Nathan Cleverly. Ndërkaq, ai nuk e ka ndërmend ta lëshojë lehtë rastin e dytë. “Tash jam më i fortë, kam […]...

8 April, 2014Lexo më shumë

Pistorius: E vrava të dashurën duke u munduar ta mbroja

Oscar Pistorius ka dhënë arsye të çuditshme për vrasjen e ish të dashurës së tij, Steenkamp Reeva, gjatë procesit të gjykimit. Atleti jug-afrikan po përballet me gjyqin dhe mund ta marrë një dënim të rëndë, pasi e vrau vitin e kaluar të dashurën e tij në shtëpi, duke u munduar fillimisht ta fshihte krimin. “I […]...

7 April, 2014Lexo më shumë

Kosova rrëmben 170 medalje në Botëror

Për tri ditë radhazi, palestra e sporteve në kryeqytet ngjasonte në zgjua bletësh, pasi ishte e mbushur me karateistë nga shumë shtete evropiane e botërore. Në fakt, në Prishtinë është mbajtur Kampionati Botëror në karate në stilin Shotokan, në të cilën kanë marrë pjesë edhe shumë garues nga Kosova. Madje, shumë prej tyre kanë arritur […]...

6 April, 2014Lexo më shumë

Hamilton e fitoi betejën e Bahreinit

Lewis Hamilton e ka mposhtur shokun e skuadrës së Mercedesit, Nico Rosberg, duke e fituar garën ‘triller’ të Bahreinit. Kjo ishte hera e dytë që një garë e Formula 1 përfundon në mënyrë të njëjtë, me britanikun në pozitën e parë dhe britanikun në atë të dytë. “Ishte një garë mjaft korrekte dhe ishte mjaft […]...

6 April, 2014Lexo më shumë

Kryeministri te Majlinda

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka bërë një vizitë të dielën xhudistes më të mirë kosovare, Majlinda Kelmendi. “Që Kosova të ketë sa më shumë Kampiona! Sot është Dita Ndërkombëtare e Sportit për Paqe dhe Zhvillim”, ka shkruar kreu i Qeverisë së Kosovës në rrjetin social, Facebook. Thaçi e ka vëzhguar nga […]...

6 April, 2014Lexo më shumë

Djali i Ramushit, me dy medalje të arta

Gjin Haradinaj, djali i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka qenë ai që i ka rrëmbyer të premten dy medalje të arta në kampionatin e pestë botëror, që po mbahet në Kosovë, transmeton Kosova Press. Këtë e ka bërë të ditur, gruaja e liderit të AAK-së, Anita Muçaj e cila përmes […]...

4 April, 2014Lexo më shumë

Schumacher po zgjohet

Lajm i mirë nga Michael Schumacher. Legjenda e Formulës 1 vazhdon të shfaq shenja të përmirësimit të gjendjes shëndetësore. Ylli gjerman ka treguar “momente të vetëdijes” në procesin e zgjimit nga koma, ka njoftuar menaxherja e tij Sabine Kehm nëpërmjet një komunikate. “Ne mbetemi optimist se gjendja e tij shëndetësore do të vazhdojë të shfaq […]...

4 April, 2014Lexo më shumë

MKRS ndihmon në Gjysmëmaratonën e Prishtinës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim Kryetarin e Federatës së Atletikës të Kosovës (FAK), Halil Sylejmani, me bashkëpunëtorë, ku u diskutua për aspektin e ndërkombëtarizimit, koordinimin e hapave për anëtarësim të FAK-së në Asociacionin Evropian të Atletikës dhe Asociacionin Ndërkombëtar të Federatave të Atletikës (IAAF), në […]...

3 April, 2014Lexo më shumë

Schumacher do të zgjohet

Pas një periudhe të frikës dhe ankthit, Michael Schumacher sjell një lajm shumë të mirë. Sipas të përditshmes gjermane Bild, ylli gjerman ka dhënë shenja të fuqishme të përmirësimit, pas 94 ditësh në gjendje kome në spitalin e Grenobles në Francë. Stafi mjekësor, familja dhe shokët e ish ngasësit të Ferrarit në Formula 1 besojnë […]...

3 April, 2014Lexo më shumë

MKRS ndan 50 mijë euro për KOK-un

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe sportit ka ndarë të martën 50 mijë euro për Komitetin Olimpik të Kosovës, si buxhet vjetor për realizimin e programit për vitin 2014. Për këtë gjë, të martën është nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi mes MKRS-së dhe KOK-ut. Vendimi për ndarjen e këtyre mjeteve është marrë nga Ministri i Kulturës, Rinisë […]...

1 April, 2014Lexo më shumë

Krasniqi do ta kërkojë titullin botëror në WBA

Haxhi (Robin) Krasniqi nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi e nokautoi boksierin ganez, Emmanuel Danso, boksieri kosovar do ta kërkojë titullin e kampionit të botës, në versionin WBA. Momentalisht, kampion i botës është Jurgen Brahmer, i cili do të mundohet ta mbrojë titullin këtë fundjavë ndaj uellsianit Enzo Maccarinelli. Në rast të fitores së […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Hamilton, mbret i Malajzisë

Lewis Hamilton e ka fituar garën për Shpërblimin e Madh të Malajzisë, i cili u mbajt të dielën. Piloti britanik e mbylli garën për kohën 1.40.25.974, për ta regjistruar fitoren e 23-të në karrierë, respektivisht ‘pole-position’ numër 33. Prapa ish kampionit botëror u rendit shoku i tij i skuadrës nga Mercedes, Nico Rosberg (+17.313). Ndërkaq, […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Refuzohet tenisi kosovar

Organizata evropiane e tenisit ka refuzuar të gjitha kërkesat e Federatës së Tenisit të Kosovës në takimin e zhvilluar në Sofje, ka njoftuar portali serb Kurir. Tenisi kosovar nuk është i njohur në organizatën në fjalë kurse nuk iu lejua as statusi i vëzhguesit. Presidenti i Federatës serbe të tenisit, Vuk Jeremiç së fundmi bisedoi […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Hamilton në pol-pozicion në Malajzi

Ngasësi i Mercedesit, Leëis Hamilton mposhti Sebastian Vettelin në Red Bull duke siguruar pozitën e parë startuese në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Malajzisë në Formula 1. Hamilton doli 0.055 sekonda më i shpejtë se kampioni i botës derisa kolegu Nico Rosberg për pak doli më i mirë se Fernando Alonso në […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Krasniqi nokauton Danson

Boksieri kosovar Haxhi Krasniqi ka fituar kundër Emmanuel Danson me nokaut në raundin e shtatë, duke rrëmbyer titullin në versionin WBO International. Krasniqi triumfoi përball ganezit, në duelin e kategorisë gjysmë të rëndë, meç i cili u zhvillua në Potsdam të Gjermanisë. Kjo fitore pritet t’i hap rrugë boksierit me prejardhje nga Juniku që sërish […]...

28 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball