Të tjera – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Lajm i keq për Michael Schumacher

Derisa Michael Schumacher po vazhdon të luftojë me jetën, familja e tij po vazhdon “luftën” për t’ia siguruar mjetet financiare për shërim....

13 January, 2017Lexo më shumë

Federer, Messi, Ronaldo, shpallet fituesi (FOTO)

Roger Federer është sportisti që ka përfitimet më të larta në botë nga marketingu....

13 January, 2017Lexo më shumë

Tenisti i njohur turpëron Trumpin (FOTO)

Tenisti australian Nicholas Kyrgios nuk duket të jetë përkrahës i presidentit të ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. ...

11 January, 2017Lexo më shumë

Notari kosovar bën çmendurinë më të madhe në karrierë (VIDEO)

Notari Fatlum Halimi, ka bërë një "not" të jashtëzakonshëm, në... borë!...

10 January, 2017Lexo më shumë

Publikohen foto super-seksi të Maria Sharapovas (FOTO)

Maria Sharapova duket se po i shijon ditët e fundit të pushimeve, para se t’i kthehet tenisit....

9 January, 2017Lexo më shumë

Ky është lajmi i parë për gjendjen e Schumacherit në vitin 2017

Kanë kaluar pak ditë nga tre vjetori i aksidentit të Michael Schumacher....

7 January, 2017Lexo më shumë

Zhvishet e dashura e Robin Krasniqit, foto “drithëruese” (FOTO)

Mediat shqiptare kanë publikuar disa fotografi të reja të të dashurës së boksierit Robin Krasniqi, modeles drenicase, Heidi Lushtaku....

4 January, 2017Lexo më shumë

Ngjarjet kryesore në sport nga viti 2016 (FOTO)

Një vit i mbushur me sport, 2016-ta nuk do të harrohet lehtë. Ishte viti i Olimpiadës, viti i Evropianit, Ligës së Kampionëve dhe shumëçka tjetër....

31 December, 2016Lexo më shumë

Rousey kthehet në UFC, turpërohet për 47 sekonda (VIDEO)

Ronda Rousey humbi ndaj Amanda Nunes pas vetëm 47 sekondash në rikthimin e saj në UFC 207. ...

31 December, 2016Lexo më shumë

E gjithë bota po qeshet me shakanë e Usain Boltit (FOTO)

Usain Bolt ka “hyrë” në vitin 2017....

30 December, 2016Lexo më shumë

E pabesueshme çfarë është duke bërë familja e Schumacherit

Familja e Michael Schumacherit është duke paguar jashtëzakonisht shtrenjtë për trajtimin e legjendës së Formulës 1....

30 December, 2016Lexo më shumë

Çfarë është duke ndodhur me Schumacherin?

Ish-kampioni i shumëfishtë i Formulas ishte duke skijuar me djalin e tij Mick, kur më 29 dhjetor, 2013, ishte përplasur fort për një shkëmb....

29 December, 2016Lexo më shumë

Schumacher publikon fotografi emocionuese në Facebook (FOTO)

Michael Schumacher në profilin e tij në Facebook ka publikuar fotografi emocionuese nga viti i largët 1991 kur ishte anëtar i ekipit Jordan në garën për Çmimin e Madh të Belgjikës....

28 December, 2016Lexo më shumë

Performancë e jashtëzakonshme e atletëve aziatikë (Video)

Këta atletë kanë performuar në mënyrë unike, duke lëvizur shpatullat, grykën e fytit, duart e duke e kthyer kokën në anën tjetër....

28 December, 2016Lexo më shumë

Kosova publikon listën, disa befasi

Java e parë e janarit pa dyshim se do të jetë shumë e nxehtë për Përfaqësuesen  e Kosovës, e cila do t’i zhvillojë dy ndeshje me Estoninë, në kuadër të grupit B të kualifikimeve për Kampionatin Europian 2020 në hendboll....

25 December, 2016Lexo më shumë

Zbulohen fotografi nga fëmijëria e Majlinda Kelmendit (FOTO)

Pas shpalljes si sportistja më e mirë në botë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, janë publikuar disa fotografi të fëmijërisë së Majlinda Kelmendit....

25 December, 2016Lexo më shumë

Më në fund një lajm i mirë për familjen Schumacher

Pasi mbylli këtë sezon në vendin e dytë të kampionatit të Formula 4 në Gjermani dhe Itali, 17-vjeçari Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës Michael Schumacher, do të garojë vitin tjetër në Botërorin e Formula 3....

24 December, 2016Lexo më shumë

Ju duket gjithçka normale? Shikojeni çfarë bën kjo vajzë kur i sheh yjet e UFC (VIDEO)

Një vajzë me shikimet e saj tek trupat e garuesve në UFC është bërë hit në rrjetet sociale. ...

24 December, 2016Lexo më shumë

McGregor ia ‘thyen fytyrën’ Mayweatherit (FOTO)

Connor McGregor ka kërcënuar ashpër Floyd Mayweatherin....

24 December, 2016Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi shpallet xhudistja e vitit nga IJF

Majlinda Kelmendi vazhdon të merr çmime të rëndësishme në xhudo....

23 December, 2016Lexo më shumë

Lajm i MADH për sportin, votohet Ligji për Sponsorizime dhe Donacione

Pas një debati të gjatë, është votuar ligji për Sponsorizim nga Kuvendi i Kosovës, që do të jetë shpëtim për sportin kosovar...

23 December, 2016Lexo më shumë

Joshua – Klitschko, shikojeni çfarë ka ndodhur (FOTO)

Dueli mes Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko është duke zgjuar interesim të jashtëzakonshëm. ...

21 December, 2016Lexo më shumë

Tenistja sulmohet me thikë në shtëpi

Ylli i tenisit, Petra Kvitova, tha se “është me fat që është gjallë”, pas sulmit me thikë në shtëpinë e saj....

20 December, 2016Lexo më shumë

Një nga boksierët më të mëdhenj poshtërohet në ndeshjen e lamtumirës (VIDEO)

Bernard Hopkins me siguri nuk e ka pritur që një karriere të gjatë prej 28 vitesh t’i përfundonte në këtë mënyrë....

19 December, 2016Lexo më shumë

Në shitje fotografia e parë e Schumacherit, çmimi është i pabesueshëm

Shumë pak informacione të sakta rreth shëndetit të Michael Schumcher ka pasur për publikun që nga aksidenti i tmerrshëm që kishte pësuar në dhjetor të vitit 2013....

19 December, 2016Lexo më shumë

I nevojiten vetëm 20 sekonda për ta nokautuar kundërshtarin (VIDEO)

French Hassan N’Dam ka fituar titullin e kampionit të botës në peshat e mesme në WBA, pasi ka mposhtur Alfonso Blankan nga Venezuela....

18 December, 2016Lexo më shumë

Schumacher publikon fotografi në Facebook, mesazhin duhet ta lexoni patjetër (FOTO)

Michael Schumacher ka publikuar një fotografi në Facebook. ...

17 December, 2016Lexo më shumë

E tmerrshme çfarë i ndodhi gjyqtares në një ndeshje të ragbit (VIDEO)

Maria Beatrice Benvenuti është gjyqtari e ragbit në Itali. Por, ajo pësoi një goditje të fuqishme pas përplasjes nga një ragbist në duelin mes Rangers dhe Valsugana Vicenza. ...

16 December, 2016Lexo më shumë

Mbyllet Montague-Drita, rezultat i papritur

Drita ka pësuar humbje kundër Franches Montague, në kuadër të "Cev Cup" në kategorinë e femrave në volejboll....

15 December, 2016Lexo më shumë

Kik-boksieri e humb orientimin, fillon të rrahet me gjyqtarin (VIDEO)

Jesse u godit aq fort nga kundërshtari i tij Andres Camacho sa që duket se e humbi orientimin. Pas ndërhyrjes nga gjyqtari, ai filloi të rrahet me të, deri në momentin e qetësimit. ...

14 December, 2016Lexo më shumë

Bota e sportit qeshet për shkak të kësaj fotografie të McGregor (FOTO)

Connor McGregor ka publikuar një fotografi në Instagram. Por, ajo që do të shihni në të do t’ju bëjë të qesheni shumë....

13 December, 2016Lexo më shumë

Përleshjeve masive e tifozëve në stadium (VIDEO)

Për ndryshim nga stadiumet evropiane, në SHBA nuk ka shumë huliganizëm... të paktën jo shpesh....

9 December, 2016Lexo më shumë

Strategjia mashtruese e Rusisë për të fituar medalje olimpike me doping

Raporti i agjencisë botërore anti-doping  (WADA) ka bërë të ditur se më tepër se 1000 atletë rusë kanë përdorur doping....

9 December, 2016Lexo më shumë

Chisora humb kontrollin, e gjuan kundërshtarin me tavolinë (VIDEO)

Dereck Chisora humbi kontrollin në konferencë për media duke hedhur një tavolinë në drejtim të kundërshtarit të tij, Dillian Whyte. ...

9 December, 2016Lexo më shumë

Lisa Ann ishte pornostarja më e famshme në botë, nuk do ta besoni profesionin e ri (VIDEO)

Lisa Ann ishte pornostarja më e famshme në botë. Mirëpo, pas tërheqjes nga industria e filmave për të rritur ajo ka filluar një karrierë të re, shkruan "Lajmi.net". Ann është bërë analiste e suksesshme e Fantasy Football. ...

8 December, 2016Lexo më shumë

Gjyqtari shpall fituesin, humbësi e nokauton femrën në ring (VIDEO)

Farkhad Sharipov u hidhërua shumë kur gjyqtari e shpalli kundërshtarin e tij Andre Whitney fitues të duelit të tyre sa që ai aksidentalisht grushtoi një femër që gjendej në ring pas shpinës së tij. ...

8 December, 2016Lexo më shumë

Kosova humb njërin prej boksierëve më të mirë

Kosova e ka humbur njërin prej boksierëve më të mirë të saj....

5 December, 2016Lexo më shumë

Gjetan Keta kryen matjet zyrtare para duelit me Feigenbutz (VIDEO)

Boksieri shqiptar Mike Gjetan Keta ka bërë matjet zyrtare në prag të përballjes së nesërme kundër gjermanit Vincent Feigenbutz....

2 December, 2016Lexo më shumë

‘Kobra’ rikthehet në ring këtë muaj, me këtë super-meç

Boksieri kosovar i peshave të rënda, Arnolld Gjergjaj ‘Kobra’, këtë muaj do të rikthehet në ring....

2 December, 2016Lexo më shumë

ZYRTARE: Rosberg pensionohet nga Formula 1

Nico Rosberg ka befasuar duke u pensionuar nga Formula 1 menjëherë pasi fitoi titullin e kampionit të botës....

2 December, 2016Lexo më shumë

Skandal në Spanjë, 34 të arrestuar për kurdisje (FOTO)

Spanja është duke u ballafaquar me një skandal të madh të ndeshjeve të kurdisura në tenis....

1 December, 2016Lexo më shumë

Haye – Bellew, grushte në konferencë për media (VIDEO)

David Haye dhe Tony Bellew u kacafytën në konferencë për media para ballafaqimit të tyre në ringun e boksit. ...

1 December, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3