Të tjera – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Tenisti përjashtohet nga “French Open”, shikoni çfarë i bëri gazetares (VIDEO)

Tenisti Maxime Hamou, është përjashtuar nga "French Open", pasi ngacmoi një gazetare në transmetim direkt....

30 May, 2017Lexo më shumë

Shkodran Veseli kampion në WKU, fitoren ia dedikon Ramush Haradinajt (VIDEO)

Sportistët kosovar vazhdojnë të jenë të suksesshme në sportet individuale....

28 May, 2017Lexo më shumë

Vettel triumfon në Monako

Sebastian Vettel fitoi Çmimin e Madh të Monakos dhe forcoi pozitat e tij në krye të klasifikimit për pilotë në Botërorin e Formulës 1....

28 May, 2017Lexo më shumë

Humb dyluftimin, nëna i futet në ring dhe e godet me shuplaka (VIDEO)

Nëna e Viktor Kichigin, ka goditur me shpullë të birin pas humbjes që e pësoi ndaj Yamanbae në dyluftimin e "MMA" në Rusi....

28 May, 2017Lexo më shumë

Përfshihet nga zjarri fusha kryesore ku zhvillohet Wimbledoni (FOTO)

Disa njësite të zjarrfikësve janë përfshirë në shuarjen e një zjarri të madh që shpërtheu në fushat e famshme të tenisit në Wimbledon....

26 May, 2017Lexo më shumë

Nallbani triumfon në Manastir, mposht tenistin më të mirë maqedonas (FOTO)

Melos Nallbani ka fituar turneun ‘Consolation’ në Manastir....

25 May, 2017Lexo më shumë

Aziz Salihu: Ju lutem, mos më lini të vetëm

Aziz Salihu ndien se shteti i Kosovës e ka harruar duke e lënë vetë. Legjenda e boksit shqiptar thotë se kur ishte sëmurë krejt Kosova ishte ngritur në këmbë, kurse pas kthimit nga Turqia njerëzit ia kthyen sërish shpinën....

24 May, 2017Lexo më shumë

Joshua dëshpëron tifozët me vendimin e fundit për Klitschkon

Anthony Joshua nuk dëshiron të boksojë sërish me Wladimir Klitschkon. ...

24 May, 2017Lexo më shumë

Letra prekëse e vëllait të Hayden që ka përlotur botën

Roger ka shkruar me dhimbje fjalët e fundit që ka dashur t'ia thotë para se ai ta braktiste....

23 May, 2017Lexo më shumë

Ndërron jetë ish kampioni i botës në MotoGP

Pas 5 ditësh në gjendje kome në spitalin Bufalini të Çezenës ka ndërruar jetë motoçiklisti i Superbike Nicky Hayden....

22 May, 2017Lexo më shumë

Tyson për herë të parë tregon se çfarë bëri me veshin e Holyfield (FOTO)

Ish kampioni i botës në peshat e rënda, Mike Tyson, për herë të parë ka zbuluar se çfarë ka bërë me veshin që i kishte kafshuar Evander Holyfield....

21 May, 2017Lexo më shumë

Zbulohet data e meçit të radhës për Ilir Latifin (FOTO)

Boksieri kosovar, Ilir Latifi, është gati për meçin e ri. ...

21 May, 2017Lexo më shumë

Kërcënohet familja Schumacher, iu kërkuan një milion euro për të mos i aksidentuar fëmijët e tyre

Familja Schumacher ka kaluar një vit më parë një moment delikat, që nuk ka të bëjë me Michael Schumacher, që është ende në periudhë rehabilitimi pas aksidentit që ka pësuar më shumë se 3 vite më parë....

20 May, 2017Lexo më shumë

McGregor – Mayweather, më në fund vjen lajmi i madh (FOTO)

Një nga meçet më të mëdha në histori të boksit është shumë afër që të realizohet, pasi Conor McGregor ka pranuar të ballafaqohet me boksierin Floyd Mayweather....

18 May, 2017Lexo më shumë

Nënkampionia kosovare e botës në boks duket për mrekulli në mbrëmjen e maturës (FOTO)

Nënkampionia e botës në boks, Donjeta Sadiku, ka shkëlqyer në mbrëmjen e maturës. ...

17 May, 2017Lexo më shumë

Prishtina hesht Prizrenin, fiton finalen e dytë

Sigal Prishtina e ka fituar finalen e dytë të "play-off"-it. ...

17 May, 2017Lexo më shumë

Hamilton “mbret” i Spanjës (FOTO)

Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Spanjës, pas një dueli shumë të bukur me Sebastian Vettel....

14 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj pas gjysmë-maratonës: Më mundoi vapa, por bëra një garë të mirë

Garues në Gjysmë-maratonën "Prishtina 2017" ishte edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj....

14 May, 2017Lexo më shumë

Sot mbahet një nga ngjarjet më të mëdha sportive në Kosovë

Atletë nga shumë vende të botës sot do ta ‘pushtojnë’ kryeqytetin e Kosovës në nja nga ngjarjet më të mëdha sportiv që organizohen në vendin tonë, "Gjysmë-maratona Prishtina 2017". ...

14 May, 2017Lexo më shumë

Hamilton – Vettel, ky e fitoi pol-pozicionin në Spanjë (FOTO)

Lewis Hamilton mposhti Sebastian Vettelin në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1. ...

13 May, 2017Lexo më shumë

Joshua viziton ekipin e Man Utd, merr dhuratë speciale nga Mourinho (FOTO)

Anthony Joshua ka vizituar ekipin e Manchester United ku është pritur nga menaxheri Jose Mourinho. ...

13 May, 2017Lexo më shumë

Nëse pensionohet Klitschko, ky do të jetë kundërshtari i ri i Joshuas (FOTO)

Anthony Joshua do të boksojë kundër Kubrat Pulex, ka bërë të ditur promotori i tij, Eddie Hearn. Por, dueli do të caktohet vetëm me një kusht, nëse Wladimir Klitschko nuk kërkon revansh dhe pensionohet nga boksi. ...

12 May, 2017Lexo më shumë

Joshua bëhet horë nga dy komentues në Instagram (VIDEO)

Kampioni në fuqi i botës në boks, Anthony Joshua ka marrë një surprizë të pakëndshme gjatë mëngjesit të sotëm. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Joshua zgjohet nga gjumi, shikojeni kush i ka ardhur në shtëpi në orët e hershme të mëngjesit (FOTO)

Anthony Joshua ka publikuar një xhirim të vizitës nga një inspektor i testeve të dopingut në mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij. ...

11 May, 2017Lexo më shumë

Joshua zbulon ‘dhuratën’ e madhe pas fitores ndaj Klitschkos (FOTO)

Anthony Joshua ka zbuluar një dhuratë të madhe pas fitores ndaj Wladimir Klitschkos. Boksieri britanik ka publikuar fotografinë e një doreze të boksit të mbushur me diamantë. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Njeriu bokson me kangurin, shikoni çfarë ndodhë (Video)

Ka qenë një kohë gjatë historisë, ku njerëzit kanë boksuar me kangurët. ...

10 May, 2017Lexo më shumë

Joshua nokautoi Wladimirin, zbulohet çfarë ndodhi pastaj me Vitalin (FOTO)

Anthony Joshua gati sa nuk u ballafaqua fizikisht me Vitali Klitschkon pas fitores ndaj Wladimirit në Wembley, ka njoftuar promotori Eddie Hearn. Vitali ishte i pakënaqur me disa fjalë të britanikut dhe zhvilloi një diskutim të tensionuar me Joshuan. ...

9 May, 2017Lexo më shumë

Ky është boksieri më qesharak në histori të boksit (VIDEO)

Në një video që ka pushtuar internetin, mund të shihni boksierin më qesharak në histori të boksit....

8 May, 2017Lexo më shumë

Hajdutët i vjedhin medaljen e artë olimpike, policia ia gjen në Shqipëri

Një medalje e artë olimpike ka qarkulluar nëpër Shqipëri gjatë muajve të fundit dhe fatkeqësisht, nuk ka qenë për merita sportive. ...

8 May, 2017Lexo më shumë

Portieri kosovar shënon golin e javës, nga 100 metra (VIDEO)

Vllaznia Pozheran e ka mposhtur Kosovën e Prishtinës me rezultat 2-1....

7 May, 2017Lexo më shumë

Nokautoi Klitschkon, ja çfarë bën tani Joshua (FOTO)

Anthony Joshua ka gjetur kohë për t'u argëtuar në jetën e natës pas fitores fantastike ndaj Wladimir Klitschkos me nokaut. ...

6 May, 2017Lexo më shumë

Joshua zbulon se çfarë i tha Klitschkos para se ta mundte me nokdaun

Boksieri më popullor në media, Anthony Joshua, vazhdon të rrëfejë për meçin e karrierës së tij, kundër Wladimir Klitschko....

5 May, 2017Lexo më shumë

Revistës gjermane i kushton me 50 mijë euro lajmi i rremë për Schumacherin

Familja Schumacher e ka fituar betejën ndaj revistës gjermane ‘Bunte’....

5 May, 2017Lexo më shumë

Sot konsiderohet “bishë”, shikojeni si dukej Joshua në fillim të karrierës (FOTO)

Anthony Joshua ka ndryshuar shumë në fizikun e tij nga fillimi i karrierës si boksier. ...

5 May, 2017Lexo më shumë

Vlorë, fillon Kampionati Botëror ne Paragllajdizëm

Kosova në këtë kampionat botëror përfaqësohet nga 4 pilotët e sajë të paragllajdizmit të disiplinës precizion. ...

5 May, 2017Lexo më shumë

Të gjithë flasin për Joshuan, shikojeni çfarë ka bërë Mayweather (VIDEO)

Floyd Mayweather ka publikuar një video në rrejtët sociale duke ngarkuar në bagazjin e makinës 5 milionë dollarë. Ai i ka shpenzuar ato në një striptiz bar. ...

5 May, 2017Lexo më shumë

Joshua zgjedh kundërshtarin e ri pas fitores ndaj Klitschkos (FOTO)

Anthony Joshua do të ndeshet me Tyson Fury. Pas fitores ndaj Wladimir Klitschkos, kampioni i madh britanik është më afër caktimit të ballafaqimit me Fury. Promotorët kanë caktuar datën e prillit 2018 për meçin mes tyre. ...

5 May, 2017Lexo më shumë

Ky ushtrim i çuditshëm me top të tenisit, është sekreti i madh i suksesit të Joshuas (VIDEO)

Së fundmi, në disa rrjete sociale është publikuar një video ku shihet kampioni i ri botëror Anthony Joshua, teksa i ushtron reflekset me një top tenisi – ushtrim simpatik por tejet efektiv në përforcimin e reflekseve, gjë e cila i duhet Joshuas për t’i shmangur grushtet e kundërshtarëve....

4 May, 2017Lexo më shumë

Tyson befason botën: Ky do të jetë kundërshtari i ri i Joshuas (FOTO)

Mike Tyson ka "zgjedhur" kundërshtarin e ri të Anthony Joshuas. ...

4 May, 2017Lexo më shumë

Joshua humb titullin e kampionit në boks (FOTO)

Anthony Joshua rrezikon ta humb brezin e kampionit në versionin IBF. ...

4 May, 2017Lexo më shumë

Shikojeni çfarë është duke bërë Joshua pas fitores ndaj Klitschkos (FOTO)

Anthony Joshua ka filluar menjëherë stërvitjet pas fitores ndaj Wladimir Klitschkos me nokaut në Wembley. ...

3 May, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2