Të tjera – Lajmi.net

Aktuale

Raikkonen-Alonso, formula e suksesit

Stefano Domenicali ka thënë se angazhimi i Kimi Raikkonenit nuk është zgjedhje ‘anti-Alonso’ dhe është i bindur se dy ngasësit do të kenë shanse të barabarta të fitojnë me Ferrarin. Fernando Alonso është aktualisht ngasësi numër një në ekip dhe kanë filluar të qarkullojnë komente rreth reagimit të tij për angazhimin e një partneri të […]...

12 September, 2013 Lexo më shumë

Kubica, shoferi i aksidenteve

Roberto Kubica vazhdon të jetojë rrezikshëm para timonit të automobilit. 28-vjeçari i cili dikur ishte një prej ngasësve më të shpejtë në Formula 1, e shkatërroi karrierën e tij në sportin elitar automobilistik me aksidentin famëkeq më 2011 gjatë garës për Çmimin e Madh të Italisë. Atëherë kishte thyer dorën dhe këmbën, kurse rikuperimi zgjati […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Shevchenko debuton në golf

Ish futbollisti më i mirë i Evropës, Andriy Shevchenko do të debutojë në Challenge Tour këtë javë. Nuk bëhet fjalë për një angazhim të tij të ri në futboll por për një sport krejt rjetër. Ish sulmuesi i Milanit dhe Chelseat ka marrë ftesë për të garuar në ngjarjen e golfit në Kharkov Superior Cup, […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Masa: Lamtumirë Ferrari

Ngasësi brazilian Felipe Massa ka konfirmuar se ky do të jetë sezoni i tij i fundit me ekipin e Ferrarit në Formula 1. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter, Massa ka falënderuar ekipin për bashkëpunimin e deritanishëm dhe tregoi se dëshiron të gjejë një skuadër të re për edicionin […]...

11 September, 2013 Lexo më shumë

Thaçi shpërbleu Majlindën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim kampionen e botës në xhudo, sportisten kosovare Majlinda Kelmendi, të cilën e uroi për fitimin e titullit të kampionit të botës në sportin e xhudos dhe e inkurajoi që edhe më tutje të vazhdojë rrugën e suksesit. “Qeveria e Republikës së Kosovës, një ndër prioritetet […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Ferrari ‘fluturon’ me Raikkonenin

Kimi Raikkonen është shumë pranë konfirmimit si ngasës i Ferrarit për sezonin e ri në Formula 1, ka njoftuar Bbc Sport. Marrëveshja për rikthimin e ‘finlandezit fluturues’ te skuadra me të cilën fitoi titullin më 2007 thuhet se ishte arritur të hënën, kurse do të bëhet publike së shpejti. Raikkonen, 33-vjeç, do të jetë koleg […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Nadal, mbret në US Open

Rafael Nadal mposhti tenisti numër një në botë Novak Djokovic pas katër setesh dhe rrëmbeu titullin e tij të dytë të US Open në New York. Spanjolli, 27-vjeç, rezistoi për mrekulli në setin e tretë dhe triumfoi 6-2, 3-6, 6-4, 6-1 pas tri orë e 21 minutash lojë. Nadal tani ka fituar 13 Grand Slam […]...

10 September, 2013 Lexo më shumë

Williams triumfon në US Open

Tenistja numër një në botë Serena Williams fitoi titullin e saj të pestë në US Open pas finales interesante kundër Victoria Azarenkas në Flushing Meadows. Amerikania, 31-vjeçe, tejkaloi kundërshtaren e saj duke fituar me rezultat 7-5, 6-7 (6-8) 6-1 duke përsëritur triumfin e vitit të kaluar kundër bjelloruses. Williams tani ka fituar 17 Grand Slam […]...

9 September, 2013 Lexo më shumë

Vettel dominon në Monza

Ngasësi i Red Bullit, Sebastian Vettel mposhti rivalin për titull Fernando Alonso në Ferrari me paraqitje dominuese në Monza, në garën për Çmimin e Madh të Italisë në Formula 1. Fitorja – e gjashta këtë vit e gjermanit – e shtoi epërsinë e tij në renditjen e përgjithshme në 53 pikë, më tepër se dy […]...

8 September, 2013 Lexo më shumë

Nadal vs Djokovic

Bartësi i dytë Rafael Nadal mposhti francezin Richard Gasquet dhe kaloi në finalen e US Open kundër serbit, Novak Djokovic. Spanjolli, 27 vjeç, u sfidua seriozisht nga Gasquet në setin e dytë por në fund triumfoi me rezultat 6-4, 7-6 (6-1) dhe 6-2 pas dy orë e 21 minutash lojë. “Vitin e kaluar nuk pata […]...

8 September, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO