Të tjera – Lajmi.net

Aktuale

Nxehtësia që vret

Andy Murray ka thënë se frikësohet se dikush mund të vdes nga sulmi në zemër nëse organizatorët e Australian Open insistojnë në zhvillimin e garës, pavarësisht temperaturës prej 42 gradë celsius në Melbourne. Murray kaloi vetëm 1 orë e 27 minuta në fushë në fitoren ndaj japonezit Go Soeda me rezultat në sete 6-1, 6-1, […]...

15 January, 2014 Lexo më shumë

Detajet e aksidentit të Schumacherit

Xhirimet nga kamera në helmetën e Michael Schumacherit e tregon atë duke shkuar në shpejtësi të “një skiatori shumë të mirë në terren kryesisht të vështirë”, kur u ndesh me një gur dhe u rrëzua. Hetuesit që janë duke u marrë me aksidentin e shtatë herë kampionit të botës në Formula 1 kanë njoftuar se […]...

8 January, 2014 Lexo më shumë

Krenaria e Kosovës

Majlinda Kelmendi gjatë vitit 2013 arriti majat e sportit në botë. Ajo u bë kampione e botës në sportin e xhudos. Ky është sukses historik i Kelmendit dhe i sportit kosovar në përgjithësi. Ajo për medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë në Kampionatin Botëror që po mbahet në Rio de Janeiro të […]...

31 December, 2013 Lexo më shumë

365 ditët e sportit

Viti 2013 ishte vërtetë i veçantë në kalendarin sportiv. Ai do të kujtohet për suksesin e madh të Bayern Munichut, por edhe shumë kampionë të tjerë, që lanë gjurmë të pashlyeshme. Topi i Artë – Ylli i Barcelonës, Lionel Messi e fitoi për herë të katërt me radhë Topin e Artë që ndahet nga FIFA, […]...

31 December, 2013 Lexo më shumë

Nuk kam mbaruar

Roger Federer nuk ka mbaruar. Ish tenisti numër një në botë ka pranuar se viti 2013 është për tu harruar sa më parë – me vetëm tituj të turneve të vegjël dhe asnjë në Grand Slam – por ai është optimist për edicionin e ri. “Kritikat janë pjesë e sportit. Njerëzit në kohën e fundit […]...

30 December, 2013 Lexo më shumë

Alonso sfidon Vettelin

Fernando Alonso ka lansuar sfidën duke i propozuar rivalit Sebastian Vettel atë që e mendojnë edhe shumë të tjer: të garojë në Formula 1 me një bolid tjetër për dallim i Red Bulli i jashtëzakonshëm, që në katër edicionet e fundit ia ka sjellë titullin e kampionit. “Mendoj se kur Vettel të keyë një bolid […]...

29 December, 2013 Lexo më shumë

Schumacher në rrezik për jetë

Legjenda e Formulës 1, Michael Schumacher është në rrezik për jetë pas një aksidenti të rëndë të cilin e pësoi duke skijuar në shtegun Meribel në Francë. Sipas Rmc Sport, në orët e fundit gjendja e shtatë herë kampionit të botës në sportin më të popullarizuar motorik është përkeqësuar, pasi ai vuan nga gjakderdhja në […]...

29 December, 2013 Lexo më shumë

Azizi shqyen dekoratën

Aziz Salihu ka shqyer dekoratën “Medalja Presidenciale e Meritave”, sipas tij, pas gjendjes së vështirë financiare në të cilën gjendet dhe nuk po has në ndihmë nga shteti. Në paraqitjen e tij gjatë një konference për shtyp, legjenda e boksit kosovar është ankuar në mungesë të përkrahjes dhe publikisht e shqeu dekoratën që kishte marrë […]...

19 December, 2013 Lexo më shumë

Klitschko e lë boksin për politikë

Kampioni i botës i kategorisë së rëndë në boks, Vitali Klitschko ka dorëzuar brezin e versionit WBC dhe ka thënë se nuk pritet të luftojë më, sepse do të përqendrohet plotësisht në politikë. The World Boxing Council e ka shpallur atë ‘kampion meritori’ që i mundëson atij që në mënyrë direkte të sfidojë një kampion […]...

17 December, 2013 Lexo më shumë

Del Potro mposht Messin

Lionel Messi konsiderohet si futbollisti më i mirë në botë, mirëpo më 2013 në Argjentinë, vendlindja e tij, sportisti i vitit është tenisti Juan Martin Del Potro. Numri 5 i tenisit në botë, fitues i US Open më 2009, kampion i katër turneve këtë stinor, të sapo përfunduar, dhe finalist i Masters 1000 në Indian […]...

14 December, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO