Sporti Vendor – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Lajm i zi për sportin në Kosovë: Ka ndërruar jetë legjenda e Federatës së Auto Sportit

Fatmir Krasniqi, anëtar i Bordit të Federatës së Auto Sportit të Kosovës (FASK) dh kryetar i Auto Klubit RC Prishtina, ka ndërruar jetë, pas një sëmundjeje të shkurtë....

12 December, 2018 Lexo më shumë

Boksieri kosovar e nokauton serbin

Sportistët kosovarë çdo ditë e më shumë po tregojnë talentin e tyre nëpër botë....

11 December, 2018 Lexo më shumë

ZYRTARE: Hidhet shorit i çerekfinales në Kupën e Kosovës, zhvillohet një derbi

Janë mësuar çiftet që do të përballen në çerekfinale të Kupës së Kosovës....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Këto janë të gjitha skuadrat që do të luajnë në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës

Janë mësuar tashmë të gjitha skuadrat që kanë siguruar fazën çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Testohen “Dardanët e rinj” në Zvicër

Federata e Futbollit të Kosovës nuk po ndalë angazhimin e saj në rekrutimin e talentëve të rinj. ...

8 December, 2018 Lexo më shumë

Presidenti i FFK-së përkujton Fadil Vokrrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka përkujtuar ish presidentin Fadil Vokrri, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. ...

8 December, 2018 Lexo më shumë

Kosova po bëhet me dy stadiume të nivelit ndërkombëtar

Federata e Futbollit të Kosovës do të ketë shumë punë për të bërë në fillim të vitit 2019....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Qeveria e Kosovës me lajm të madh për xhudistët

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar kërkesën e Federatës së Xhudos për mbështetje financiare për realizimin e aktiviteteve sportive....

4 December, 2018 Lexo më shumë

MKRS-ja ndanë 11 mijë euro për Federatën e Shahut të Kosovës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur sot se ka dhënë ndihma për Federatën e Shahut të Kosovës....

3 December, 2018 Lexo më shumë

Prishtina nuk e lëshon fronin, mposht Dritën në “Fadil Vokrri”

Prishtina e ka mposhtur Dritën në javën e 17-të në “Ipko Superligën e Kosovës”....

2 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO