Sporti Vendor – Page 39 – Lajmi.net

Aktuale

Llamkosi humb dhe e rrezikon titullin

Llamkos Kosova gjendet në një krizë të thellë. Skuadra vushtrriase humbi nga Besa 1:0, duke e rrezikuar titullin e kampionit. Prishtina dhe Ferizaj gjenden vetëm katër pikë prapa....

15 May, 2014Lexo më shumë

Një Yll për Kosovën

Kosovës do t’i shtohet një yll. Talenti i Bayern Munichut, Ylli Sallahi, do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen. Me 19 vjeçarin, ekipi i Albert Bunjakut do të pasurohet shumë....

12 May, 2014Lexo më shumë

Dështon Llamkosi, hapet Superliga

Llamkos Kosova ka dështuar sërish, duke barazuar në shtëpi me Dritën dhe për ta hapur kampionatin. Tash, vushtrriasit kanë vetëm katër pikë më shumë se Ferizaj....

11 May, 2014Lexo më shumë

Rexhepi e zëvendëson Azemin

Dardan Rexhepi do ta zëvendësojë Ilir Azemin, në miqësoret ndaj Turqisë dhe Senegalit. Sulmuesi i Greuther Furthit do të mungojë në këto dy ndeshje, kështu që Rexhepi do t’i bashkohet ekipit të Albert Bunjakut më 19 maj....

9 May, 2014Lexo më shumë

Kosova merr mbështetje nga Turqia

Turqia i ka premtuar mbështetje Kosovës në fushën e sportit. Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës e patën një takim me ambasadoren e Turqisë, Songul Ozan, ku u fol për thellimin e bashkëpunimit....

8 May, 2014Lexo më shumë

Nuhiu mes Austrisë e Shqipërisë

Atdhe Nuhiu nuk ka vendosur ende se cilin shtet do ta përfaqësojë në të ardhmen. Sulmuesi kosovar i ka në opsion Austrinë dhe Shqipërinë, por nuk ia mbyll dyert as Kosovës, për një periudhë më të largët....

8 May, 2014Lexo më shumë

Lloçi e mbulon futbollin shqiptar

Lloçi është pjesë e pandashme në fushat e futbollit kosovar. Por, hiç më mirë nuk po kalon as Shqipëria. Në fotografi shihen disa futbollistë të rinj duke u freskuar jashtë fushës, në një vend të mbushur me lloç....

7 May, 2014Lexo më shumë

Granit Xhaka luan në Kosovë

Granit Xhaka do të zbresë në Prishtinë më 16 Maj, ku do të marrë pjesë në aktivitetin e hapur të futbollit, që organizohet nga kompania ajrore ‘Air Prishtina’....

5 May, 2014Lexo më shumë

Premton suksese edhe në Melbourne

Besart Berisha do të largohet me kokën lartë nga Brisbane Roar, me të cilin i fitoi dy tituj kampioni të Australisë. Sulmuesi kosovar premton suksese edhe në ekipin e ri, Melbourne Victory, të cilit do t’i bashkohet nga sezoni i ardhshëm....

5 May, 2014Lexo më shumë

Hajvalia jashtë shtëpisë, Munishi 1 muaj dënim

Komisioni Disiplinor ka marrë vendime të ashpra, pas incidenteve që ndodhën fundjavën që shkoi. Hajvalia duhet t’i zhvillojë dy ndeshje jashtë shtëpisë, kurse Ismet Munishi dënohet me një muaj moskryerje të detyrës së trajnerit....

2 May, 2014Lexo më shumë

Fillon shitja e biletave për Kosova – Senegali

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka filluar shitja e biletave për ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Senegalit, e caktuar për 25 maj në Gjenevë....

29 April, 2014Lexo më shumë

Dhunë në futbollin kosovar

Futbolli kosovar është përshkuar nga dhuna të dielën, në ndeshjen Hajvalia – Trepça. Në fakt, tensionet ishin të pranishme në këtë duel dhe pas ndeshjes u shkëmbyen edhe grushte....

28 April, 2014Lexo më shumë

Levski në finale pas vazhdimeve

Levski mposhti Ballkanin pas vazhdimeve me rezultat 94:85 dhe siguroi kualifikimin në finalen e Ballkan Ligës....

25 April, 2014Lexo më shumë

Realizimi i një ëndrre

Blerand Stavileci e ka shprehur gëzimin e tij për organizimin e fazës finale të Ligës Ballkanike. Presidenti i Sigal Prishtinës thotë se ky është realizimi i një ëndrre....

25 April, 2014Lexo më shumë

Ambasadorët shqiptarë të Botërorit

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Botëror, por në Brazil do t’i kemi ambasadorët tanë gjithsesi. Janë nëntë futbollistë shqiptarë që mund të jenë pjesë e evenimentit më të rëndësishëm në botë të futbollit....

25 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj mund të shkojë në Botëror

Kevin De Bruyne është i bindur se Adnan Januzaj do të jetë pjesë e Belgjikës në Botërorin e Brazilit. Futbollisti belg mendon se 19 vjeçari do të jetë pasuri për ekipin kombëtar belg....

25 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda siguron gjysmëfinalen

Majlinda Kelmendi është gjysmëfinaliste e Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane ia doli t’i mposht pa problem kundërshtaret dhe synon ta fitojë evenimentin që po mbahet në Francë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj e shokon Turqinë

Turqit kanë mbetur të shokuar kur e morën vesh lajmin se Adnan Januzaj do të luajë për Belgjikën. Ata shpresonin se 19 vjeçari do ta zgjidhte ekipin e Fatih Terimit, por në mendjen dhe zemrën e 19 vjeçarit ishte vendi ku u lind dhe u rrit....

24 April, 2014Lexo më shumë

Belgjika feston për Januzajn

Adnan Januzaj e ka bërë të lumtur krejt Belgjikën. Mesfushori kosovar vendosi ta përfaqësojë këtë vend në karrierën e tij. Legjenda belge Jan Ceulemans e konsideron këtë lajm historik dhe e sheh 19 vjeçarin si të ardhme të ndritshme të përfaqësueses belge....

24 April, 2014Lexo më shumë

Vokrri: Januzaj mund të luajë për Kosovën

Fadil Vokrri thotë se zgjedhja e Adnan Januzajt për të luajtur për Belgjikën duhet të respektohet. Mirëpo, kreu i futbollit kosovar pret që pas pranimit të Kosovës në FIFA e UEFA, 19 vjeçari ta zgjedh Kosovën....

24 April, 2014Lexo më shumë

Bunjaku uron Januzajn, e pret në Kosovë

Albert Bunjaku e ka uruar Adnan Januzajn për vendimin e marrë që ta përfaqësojë Belgjikën. Mirëpo, përzgjedhësi i Përfaqësueses e pret talentin e Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014Lexo më shumë

De Biasi: Januzaj na ushqeu me shpresa të kota

Gianni de Biasi thotë se Adnan Januzaj i ushqeu me shpresa të kota shqiptarët, duke mos qenë i qartë rreth zgjedhjes së tij. Sidoqoftë, përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare mendon se 19 vjeçari e bëri zgjedhjen më logjike, kur vendosi për Belgjikën....

24 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës

Dirk De Vriese thotë se Adnan Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës, duke e preferuar Belgjikën, para Anglisë e Shqipërisë. Menaxheri i futbollistit insiston se kjo ishte zgjedhja më logjike, pasi futbollisti u lind e u rrit në Belgjikë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ministri Krasniqi mbështet zgjedhjen e Januzajt

Memli Krasniqi e ka përkrahur Adnan Januzajn për zgjedhjen e tij për ta përfaqësuar Belgjikën. Ministri i Sportit shpreson që talenti i Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014Lexo më shumë

Dy japonezë te Liria

Liria e Prizrenit i ka pasuruar radhët e veta me dy futbollistë japonezë. Kel Ermin Dellovac e Hikaru Bekim Dellovac janë bërë pjesë e klubit prizrenas, duke u vendosur në ekipin e të rinjve. Bardh e zinjtë besojnë tek ta....

22 April, 2014Lexo më shumë

Mazrekaj u pajtua me Partizanin

Mentor Mazrekaj do të vazhdojë të luajë për Partizanin. Futbollisti kosovar është pajtuar me drejtuesit e klubit shqiptar, me të cilët ishte prishur ditë më parë, pas një lëndimi që e kishte pësuar....

21 April, 2014Lexo më shumë

Zurichu i shqiptarëve e fitoi Kupën e Zvicrës

Berat Xhimshiti dhe Armando Sadiku kanë festuar të hënën pasdite pasi e fituan Kupën e Zvicrës me Zurichun. Ky i fundit e mposhti Baselin 2:0, në finale të këtij kompeticioni....

21 April, 2014Lexo më shumë

Mazrekaj: U besoj këmbëve, jo mjekëve

Mentor Mazrekaj ka reaguar ndaj akuzave të trajnerit dhe mjekut të Partizanit, që thoshin se ai nuk ishte i lënduar, por që ishte shtirë. Futbollisti prishtinas konfirmon se ishte i lënduar dhe se ndiente dhimbje....

21 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi e do titullin evropian

Kontingjenti i Reprezentacionit të Kosovës ka udhëtuar të hënën drejt Francës, për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian. Majlinda Kelmendi shihet si favorite për të fituar medalje, në evenimentin që mbahet nga 24 deri më 27 prill....

21 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy