Sporti Vendor – Page 38 – Lajmi.net

Aktuale

450 policë për siguri në ndeshjen Kosovë-Turqi

450 policë do të angazhohen për ta ruajtur sigurinë dhe rendin, para, gjatë dhe pas ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, e cila do të zhvillohet të mërkurën....

21 May, 2014Lexo më shumë

\’Dardanët\’ premtojnë spektakël

Tifozët kosovarë zotohen se do të krijojnë atmosferë të zjarrtë në Mitrovicë të mërkurën, në ndeshjen Kosova – Turqia. Ata kanë përgatitur koreografi dhe këngë, të cilat do t’i thurren ekipit të tyre të zemrës....

20 May, 2014Lexo më shumë

Erdhën turqit

Kontingjenti i Përfaqësueses së Turqisë ka mbërri në Kosovë. Kundërshtari i radhës i Kosovës është vendosur në hotel Swiss Diamond Hotel, ndërsa të mërkurën do ta zhvillojë miqësoren me ekipin e Albert Bunjakut....

20 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj s’e di himnin e Belgjikës

Adnan Januzaj e ka pranuar se nuk e di himnin belg. Por, mesfushori kosovar është zotuar se do ta mësojë atë, për ta kënduar së bashku me lojtarët tjerë të Përfaqësueses së Belgjikës....

20 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj: Dua ta ndihmoj Belgjikën në Botëror

Adnan Januzaj synon ta ndihmojë Belgjikën në Botërorin e Brazilit. Mesfushori kosovar po ambientohet në ekipin belg, të cilin e zgjodhi para opsioneve tjera që pati....

20 May, 2014Lexo më shumë

Biletat për Turqinë shiten për vetëm tri orë

Tifozët kosovarë duket se janë mjaft të interesuar për ta përcjellë ndeshjen me Turqinë. Madje, biletat janë shitur qysh në ditën e parë të daljes në shitje....

20 May, 2014Lexo më shumë

15.000 flamuj në miqësoren Kosova–Senegali

Shqiptarët nga mbarë Evropa do të udhëtojnë të dielën drejt Zvicrës, për ta ndjekur nga afër miqësoren ndërmjet Kosovës dhe Senegalit. Në këtë ndeshje pritet të shpalosen 15 mijë flamuj....

19 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj: Nuk e lë asnjëherë Belgjikën për Kosovën

Adnan Januzaj nuk do ta lë Përfaqësuesen e Belgjikës as në momentin kur Kosova të pranohet në FIFA e UEFA. Talenti kosovar është i vendosur ta përfaqësojë vendin ku u lind dhe u rrit....

19 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku zbardh listën e Kosovës

Albert Bunjaku e ka zbardhur listën e Përfaqësueses së Kosovës të hënën. Ekipit kosovar do t’i bashkohen Debatik Curri e Mehmet Hetemaj, ndërsa vërehen edhe mungesa....

19 May, 2014Lexo më shumë

\”Crvenda Zvezda\” në klipin e ndeshjes Kosovë–Turqi

Thirrjet e tifozëve të Crvena Zvezdës, në drejtim të atyre të Partizanit të Beogradit, dëgjohen në klipin promovues të ndeshjes Kosovë–Turqi....

19 May, 2014Lexo më shumë

Debatik Curri i bashkohet Kosovës

Debatik Curri do t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës për miqësoret e majit ndaj Turqisë dhe Senegalit. Mbrojtësi kosovar do të jetë një armë e fortë e ekipit të Albert Bunjakut....

19 May, 2014Lexo më shumë

Llamkosi e ‘prek’ titullin

Llamkos Kosova e ka prekur titullin e kampionit të Kosovës me njërën dorë. Vushtrriasit fituan ndaj Ferizajt të dielën dhe tash janë katër pikë përpara Prishtinës, dy xhiro pa përfunduar sezoni....

18 May, 2014Lexo më shumë

Besnik Hasi, kampion i Belgjikës me Anderlechtin

Besnik Hasi e ka drejtuar Anderlechtit drejt titullit të kampionit në Belgjikë. Gjiganti belg e fitoi titullin e 33-të, pasi e mposhti të dielën Lokerenin me rezultat 3:1, në kuadër të garave të “Play-Offit”....

18 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku takohet me De Biasin

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku është takuar me selektorin e Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, me të cilin kanë biseduar edhe për të ardhmen e futbollistëve kosovarë të Kombëtares....

18 May, 2014Lexo më shumë

Ademi i bashkohet Maqedonisë

Arijan Ademi ka hequr dorë përfundimisht nga Kroacia, duke iu bashkuar Maqedonisë. Futbollisti shqiptar nuk u ftua në Botëror nga kroatët, prandaj e ndërroi përfaqësuesen....

16 May, 2014Lexo më shumë

Xhaka, i gatshëm të luajë për Kosovën

Granit Xhaka ia ka hapur dyert Përfaqësueses së Kosovës për të ardhmen. Mesfushori kosovar, i cili po qëndron në vendlindje, nuk e ka përjashtuar mundësinë të luajë për vendin e tij....

16 May, 2014Lexo më shumë

Baseli i shqiptarëve, kampion i Zvicrës

Futbollistët shqiptarë, Arlind Ajeti dhe Taulant Xhaka, janë shpallur kampionë të Zvicrës me ekipin e tyre, Basel. Fitorja 3:1 ndaj Aarau ishte e mjaftueshme për këtë skuadër të trofeshme zvicerane....

15 May, 2014Lexo më shumë

Rashkaj i bashkohet Kosovës

Selektori Albert Bunjaku ka arsye të gëzohet. Kjo pasi mesfushori Anel Rashkaj do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në miqësoret me Turqinë e Senegalit, pasi e mori lejen e klubit....

15 May, 2014Lexo më shumë

Llamkosi humb dhe e rrezikon titullin

Llamkos Kosova gjendet në një krizë të thellë. Skuadra vushtrriase humbi nga Besa 1:0, duke e rrezikuar titullin e kampionit. Prishtina dhe Ferizaj gjenden vetëm katër pikë prapa....

15 May, 2014Lexo më shumë

Një Yll për Kosovën

Kosovës do t’i shtohet një yll. Talenti i Bayern Munichut, Ylli Sallahi, do të jetë pjesë e Përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen. Me 19 vjeçarin, ekipi i Albert Bunjakut do të pasurohet shumë....

12 May, 2014Lexo më shumë

Dështon Llamkosi, hapet Superliga

Llamkos Kosova ka dështuar sërish, duke barazuar në shtëpi me Dritën dhe për ta hapur kampionatin. Tash, vushtrriasit kanë vetëm katër pikë më shumë se Ferizaj....

11 May, 2014Lexo më shumë

Rexhepi e zëvendëson Azemin

Dardan Rexhepi do ta zëvendësojë Ilir Azemin, në miqësoret ndaj Turqisë dhe Senegalit. Sulmuesi i Greuther Furthit do të mungojë në këto dy ndeshje, kështu që Rexhepi do t’i bashkohet ekipit të Albert Bunjakut më 19 maj....

9 May, 2014Lexo më shumë

Kosova merr mbështetje nga Turqia

Turqia i ka premtuar mbështetje Kosovës në fushën e sportit. Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës e patën një takim me ambasadoren e Turqisë, Songul Ozan, ku u fol për thellimin e bashkëpunimit....

8 May, 2014Lexo më shumë

Nuhiu mes Austrisë e Shqipërisë

Atdhe Nuhiu nuk ka vendosur ende se cilin shtet do ta përfaqësojë në të ardhmen. Sulmuesi kosovar i ka në opsion Austrinë dhe Shqipërinë, por nuk ia mbyll dyert as Kosovës, për një periudhë më të largët....

8 May, 2014Lexo më shumë

Lloçi e mbulon futbollin shqiptar

Lloçi është pjesë e pandashme në fushat e futbollit kosovar. Por, hiç më mirë nuk po kalon as Shqipëria. Në fotografi shihen disa futbollistë të rinj duke u freskuar jashtë fushës, në një vend të mbushur me lloç....

7 May, 2014Lexo më shumë

Granit Xhaka luan në Kosovë

Granit Xhaka do të zbresë në Prishtinë më 16 Maj, ku do të marrë pjesë në aktivitetin e hapur të futbollit, që organizohet nga kompania ajrore ‘Air Prishtina’....

5 May, 2014Lexo më shumë

Premton suksese edhe në Melbourne

Besart Berisha do të largohet me kokën lartë nga Brisbane Roar, me të cilin i fitoi dy tituj kampioni të Australisë. Sulmuesi kosovar premton suksese edhe në ekipin e ri, Melbourne Victory, të cilit do t’i bashkohet nga sezoni i ardhshëm....

5 May, 2014Lexo më shumë

Hajvalia jashtë shtëpisë, Munishi 1 muaj dënim

Komisioni Disiplinor ka marrë vendime të ashpra, pas incidenteve që ndodhën fundjavën që shkoi. Hajvalia duhet t’i zhvillojë dy ndeshje jashtë shtëpisë, kurse Ismet Munishi dënohet me një muaj moskryerje të detyrës së trajnerit....

2 May, 2014Lexo më shumë

Fillon shitja e biletave për Kosova – Senegali

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka filluar shitja e biletave për ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Senegalit, e caktuar për 25 maj në Gjenevë....

29 April, 2014Lexo më shumë

Dhunë në futbollin kosovar

Futbolli kosovar është përshkuar nga dhuna të dielën, në ndeshjen Hajvalia – Trepça. Në fakt, tensionet ishin të pranishme në këtë duel dhe pas ndeshjes u shkëmbyen edhe grushte....

28 April, 2014Lexo më shumë

Levski në finale pas vazhdimeve

Levski mposhti Ballkanin pas vazhdimeve me rezultat 94:85 dhe siguroi kualifikimin në finalen e Ballkan Ligës....

25 April, 2014Lexo më shumë

Realizimi i një ëndrre

Blerand Stavileci e ka shprehur gëzimin e tij për organizimin e fazës finale të Ligës Ballkanike. Presidenti i Sigal Prishtinës thotë se ky është realizimi i një ëndrre....

25 April, 2014Lexo më shumë

Ambasadorët shqiptarë të Botërorit

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Botëror, por në Brazil do t’i kemi ambasadorët tanë gjithsesi. Janë nëntë futbollistë shqiptarë që mund të jenë pjesë e evenimentit më të rëndësishëm në botë të futbollit....

25 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj mund të shkojë në Botëror

Kevin De Bruyne është i bindur se Adnan Januzaj do të jetë pjesë e Belgjikës në Botërorin e Brazilit. Futbollisti belg mendon se 19 vjeçari do të jetë pasuri për ekipin kombëtar belg....

25 April, 2014Lexo më shumë

Majlinda siguron gjysmëfinalen

Majlinda Kelmendi është gjysmëfinaliste e Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane ia doli t’i mposht pa problem kundërshtaret dhe synon ta fitojë evenimentin që po mbahet në Francë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj e shokon Turqinë

Turqit kanë mbetur të shokuar kur e morën vesh lajmin se Adnan Januzaj do të luajë për Belgjikën. Ata shpresonin se 19 vjeçari do ta zgjidhte ekipin e Fatih Terimit, por në mendjen dhe zemrën e 19 vjeçarit ishte vendi ku u lind dhe u rrit....

24 April, 2014Lexo më shumë

Belgjika feston për Januzajn

Adnan Januzaj e ka bërë të lumtur krejt Belgjikën. Mesfushori kosovar vendosi ta përfaqësojë këtë vend në karrierën e tij. Legjenda belge Jan Ceulemans e konsideron këtë lajm historik dhe e sheh 19 vjeçarin si të ardhme të ndritshme të përfaqësueses belge....

24 April, 2014Lexo më shumë

Vokrri: Januzaj mund të luajë për Kosovën

Fadil Vokrri thotë se zgjedhja e Adnan Januzajt për të luajtur për Belgjikën duhet të respektohet. Mirëpo, kreu i futbollit kosovar pret që pas pranimit të Kosovës në FIFA e UEFA, 19 vjeçari ta zgjedh Kosovën....

24 April, 2014Lexo më shumë

Bunjaku uron Januzajn, e pret në Kosovë

Albert Bunjaku e ka uruar Adnan Januzajn për vendimin e marrë që ta përfaqësojë Belgjikën. Mirëpo, përzgjedhësi i Përfaqësueses e pret talentin e Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014Lexo më shumë

De Biasi: Januzaj na ushqeu me shpresa të kota

Gianni de Biasi thotë se Adnan Januzaj i ushqeu me shpresa të kota shqiptarët, duke mos qenë i qartë rreth zgjedhjes së tij. Sidoqoftë, përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare mendon se 19 vjeçari e bëri zgjedhjen më logjike, kur vendosi për Belgjikën....

24 April, 2014Lexo më shumë

Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës

Dirk De Vriese thotë se Adnan Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës, duke e preferuar Belgjikën, para Anglisë e Shqipërisë. Menaxheri i futbollistit insiston se kjo ishte zgjedhja më logjike, pasi futbollisti u lind e u rrit në Belgjikë....

24 April, 2014Lexo më shumë

Ministri Krasniqi mbështet zgjedhjen e Januzajt

Memli Krasniqi e ka përkrahur Adnan Januzajn për zgjedhjen e tij për ta përfaqësuar Belgjikën. Ministri i Sportit shpreson që talenti i Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014Lexo më shumë

Dy japonezë te Liria

Liria e Prizrenit i ka pasuruar radhët e veta me dy futbollistë japonezë. Kel Ermin Dellovac e Hikaru Bekim Dellovac janë bërë pjesë e klubit prizrenas, duke u vendosur në ekipin e të rinjve. Bardh e zinjtë besojnë tek ta....

22 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball