Sporti Vendor – Page 36 – Lajmi.net

Aktuale

Finalja e Kupës, më 7 qershor

Finalja e Kupës së Kosovës do të luhet më 7 qershor në Prishtinë. Ky është vendimi përfundimtar i Federatës së Futbollit të Kosovës, e cila i caktoi edhe terminet e barazhit....

29 May, 2014Lexo më shumë

Ministria e Sportit shpërblen Majlindën

Xhudistja Majlinda Kelmendi dhe trajneri i saj Driton Kuka janë shpërblyer financiarisht nga Ministria e Sportit për suksesin e arritur në Kampionatin evropian në Montpellier....

28 May, 2014Lexo më shumë

Berisha shënon në fitoren e Suedisë

Valmir Berisha ka shënuar në fitoren e Suedisë ndaj Italisë me rezultat 3:1, tek grupmoshat U-19. Me këtë rast, ekipi skandinav u kualifikua në Evropianin U-19....

28 May, 2014Lexo më shumë

Majlinda promovon Kosovën

Majlinda Kelmendi është paraqitur në një fushatë të Bashkimit Evropian duke promovuar Kosovën. Xhudistja pejane thotë se vendlindja e saj është duke u zhvilluar çdo ditë, dhe e konsideron si vendin më të mirë në botë....

27 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj vishet kuq, por me Belgjikën

Adnan Januzaj e ka veshur fanellën e kuqe të hënën mbrëma, por nuk bëhet fjalë për atë të Kombëtares shqiptare. Mesfushori kosovar debutoi me Belgjikën, duke dhuruar spektakël....

27 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj debuton me Belgjikën

Adnan Januzaj ka debutuar me Përfaqësuesen e Belgjikës. Mesfushori kosovar i ka zhvilluar 45 minuta, në fitoren ndaj Luksmeburgut me rezultat 5:1....

26 May, 2014Lexo më shumë

Hoxha: Humbëm, por është rezultat i mirë

Yll Hoxha thotë se pa sinjale pozitive tek Përfaqësuesja e Kosovës, përkundër humbjes 3:1 nga Senegali. Mesfushori kosovar shton se kundërshtari i së dielës ishte mjaft i fortë dhe se rezultati nuk ishte i keq....

25 May, 2014Lexo më shumë

Mushica beson te Kosova

Kushtrim Mushica beson tek ekipi i Kosovës, pas humbjes nga Senegali, 3:1. Portieri kosovar thotë se ekipi i Albert Bunjakut ishte më kompakt ndaj senegalezëve, në krahasim me duelin ndaj turqve....

25 May, 2014Lexo më shumë

Nushi e përshëndet paraqitjen e Kosovës

Kristian Nushi e ka përshëndetur paraqitjen e Përfaqësueses së Kosovës, përkundër humbjes nga Senegali, 3:1. Mesfushori kosovar mendon se me punë, ekipi i Albert Bunjakut mund të arrijë shumë....

25 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku: Kosova do të shkojë përpara

Albert Bunjaku thotë se Kosova do të shkojë përpara, përkundër rezultateve jo fort të favorshme në tri ndeshjet e para miqësore. Sulmuesi kosovar realizoi gola në dy ndeshjet e fundit....

25 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku: Senegali, 2-3 nivele më lartë

Selektori i Përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku thotë se Senegali është disa nivele më lartë se ekipi i tij. Megjithatë, ai beson se Kosova ka të ardhme të ndritshme....

25 May, 2014Lexo më shumë

Na mund edhe Senegali

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Senegali me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluara të dielën në Gjenevë. Kosovarët kaluan të parët në avantazh, por nuk ditën ta ruanin atë....

25 May, 2014Lexo më shumë

Kosova–Senegali, barazojnë në pjesën e parë

Kosova dhe Senegali kanë barazuar 1:1 pas 45 minutash, në ndeshjen që po zhvillohet në Gjenevë. Albert Bunjaku i kaloi vendësit në epërsi, kurse Niasse i barazoi shifrat....

25 May, 2014Lexo më shumë

Kosova–Senegali, formacionet zyrtare

Kosova dhe Senegali i kanë bërë publike formacionet zyrtare, me të cilat do ta nisin ndeshjen miqësore, e cila do të zhvillohet pas pak minutash në Gjenevë....

25 May, 2014Lexo më shumë

Gjeneva shqiptare

Gjeneva është mbushur me shqiptarë të dielën, në prag të ndeshjes miqësore ndërmjet Përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Senegalit....

25 May, 2014Lexo më shumë

Formacioni zyrtar i Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës do ta zhvillojë miqësoren e radhës pas disa orësh ndaj Senegalit në Gjenevë. Përzgjedhësi Albert Bunjaku e ka bërë të ditur ekipin me të cilin do t’i kundërvihet ekipit afrikan....

25 May, 2014Lexo më shumë

Gola kundër Kosovës

Përfaqësuesja e Senegalit është e vendosur të shënojë gola ndaj Kosovës, pasi i mungoi efikasiteti në ndeshjet e fundit. Demba Ba do të jetë rreziku më i madh për kosovarët....

25 May, 2014Lexo më shumë

Kosova, gati për Senegalin

Përfaqësuesja e Kosovës është e gatshme të përballet me Senegalin të dielën, në ndeshjen e tretë pasi e mori lejen nga FIFA. Kosovarët shpresojnë që kjo të jetë e treta e vërteta....

25 May, 2014Lexo më shumë

Mavraj luan për Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i ketë dy përforcime për miqësoret me Senegalin. Mërgim Mavraj dhe Amir Rrahmani do të jenë dy futbollistët që do t’i bashkohen ekipit të Albert Bunjakut në Gjenevë....

22 May, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Kosova do të luajë me Panamanë dhe Kanadanë

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se ka caktuar dy ndeshje të reja miqësore. Në muajin tetor, Kosova do të luajë kundër Panamasë dhe Kanadasë, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

22 May, 2014Lexo më shumë

Vllaznia në Balkan League

Shqipëria është konfirmuar si anëtare e re në Balkan League. Andaj, nga edicioni i ardhshëm skuadra kampione e Shqipërisë në basketboll, Vllaznia, do të jetë pjesëmarrëse e garës ndërkombëtare....

22 May, 2014Lexo më shumë

Kosova pati mungesa

Etrit Berisha e arsyeton humbjen e thellë nga Turqia me mungesa, nga ana e Përfaqësueses së Kosovës. Portieri kosovar e ndoqi takimin dhe insistoi se dallimi në cilësi ndërmjet dy ekipeve ishte i madh....

22 May, 2014Lexo më shumë

Pesë mungesa ndaj Senegalit

Përfaqësuesja e Kosovës nuk do të mund të llogarisë në pesë futbollistë, në miqësoren ndaj Senegalit. Curri, Rexhepi, Jashanica, Rashkaj e Hetemaj nuk do të mund ta ndihmojnë ekipin e Albert Bunjakut të dielën....

22 May, 2014Lexo më shumë

Ekipi i dytë i Turqisë ia jep gjashtë gola Kosovës katastrofale

Mediat serbe janë treguar mjaft ironike, pas humbjes së Kosovës nga Turqia me rezultat 6:1. Ato e kanë konsideruar Kosovën ekip katastrofal, i cili u mposht me një gjashtëgolësh nga ekipi i dytë i Turqisë....

22 May, 2014Lexo më shumë

Maksimumin ndaj Senegalit

Albert Bunjaku zotohet se Kosova do ta japë maksimumin ndaj Senegalit, në ndeshjen që do të zhvillohet të dielën në Gjenevë. Përzgjedhësi i Përfaqësueses e vlerëson lartë kundërshtarin e radhës të ekipit të tij....

22 May, 2014Lexo më shumë

De Biasi e pëlqeu Rashkajn

Gianni de Biasi e ka pëlqyer lojën e që e ka shfaqur Anel Rashkaj në miqësoren ndërmjet Kosovës dhe Turqisë. Përzgjedhësi i Kombëtares ka treguar se i kanë pëlqyer edhe lojtarë të tjerë, por s’deshi të zbulonte emra....

22 May, 2014Lexo më shumë

Sigal Prishtina – Peja 1:0

Sigal Prishtina mposhti Pejën me rezultat 72:66, dhe kaloi në epërsi prej një fitoreje në finalen e Play-Offit në Superligën e Kosovës në basketboll. Blerim Mazreku ishte më efikasi tek kryeqytetasit me 20 pikë....

21 May, 2014Lexo më shumë

Prishtina vëllazërohet me Sivasporin

Prishtina dhe Sivaspor janë vëllazëruar. Klubi prishtinas dhe ai turk e arritën marrëveshjen e bashkëpunimit për të ardhmen, ndërsa do të zhvillojnë edhe ndeshje miqësore....

21 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku relaksohet para përballjes me Turqinë

Albert Bunjaku e ka gjetur një mënyrë të mirë për t’u relaksuar, para ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, që do të zhvillohet të mërkurën. Përzgjedhësi i Përfaqësueses e ka postuar një fotografi, ku shihet duke u çlodhur në ballkonin e hotelit....

21 May, 2014Lexo më shumë

Behrami vendos pas Botërorit

Valon Behrami do të vendos për të ardhmen vetëm pas Botërorit. Mesfushori kosovar për momentin është i fokusuar vetëm tek ‘Brazil 2014’, ku synon të ketë paraqitje pozitive dhe ta ndihmojë Zvicrën t’i arrijë objektivat....

21 May, 2014Lexo më shumë

Shaqiri, në formë për Botëror

Xherdan Shaqiri është në formë të mirë, në prag të Botërorit. Mesfushori kosovar do të jetë pjesë e kompeticionit që do të mbahet në Brazil, me synim që ta ndihmojë Zvicrën....

21 May, 2014Lexo më shumë

Behrami e rrezikon Botërorin

Valon Behrami mund të mungojë në Botërorin e Brazilit. Lëndimi i mesfushorit kosovar ka marrë kohë më shumë se që parashihej, kështu që 29 vjeçari shpreson të jetë gati në momentet e fundit....

21 May, 2014Lexo më shumë

450 policë për siguri në ndeshjen Kosovë-Turqi

450 policë do të angazhohen për ta ruajtur sigurinë dhe rendin, para, gjatë dhe pas ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, e cila do të zhvillohet të mërkurën....

21 May, 2014Lexo më shumë

\’Dardanët\’ premtojnë spektakël

Tifozët kosovarë zotohen se do të krijojnë atmosferë të zjarrtë në Mitrovicë të mërkurën, në ndeshjen Kosova – Turqia. Ata kanë përgatitur koreografi dhe këngë, të cilat do t’i thurren ekipit të tyre të zemrës....

20 May, 2014Lexo më shumë

Erdhën turqit

Kontingjenti i Përfaqësueses së Turqisë ka mbërri në Kosovë. Kundërshtari i radhës i Kosovës është vendosur në hotel Swiss Diamond Hotel, ndërsa të mërkurën do ta zhvillojë miqësoren me ekipin e Albert Bunjakut....

20 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj s’e di himnin e Belgjikës

Adnan Januzaj e ka pranuar se nuk e di himnin belg. Por, mesfushori kosovar është zotuar se do ta mësojë atë, për ta kënduar së bashku me lojtarët tjerë të Përfaqësueses së Belgjikës....

20 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj: Dua ta ndihmoj Belgjikën në Botëror

Adnan Januzaj synon ta ndihmojë Belgjikën në Botërorin e Brazilit. Mesfushori kosovar po ambientohet në ekipin belg, të cilin e zgjodhi para opsioneve tjera që pati....

20 May, 2014Lexo më shumë

Biletat për Turqinë shiten për vetëm tri orë

Tifozët kosovarë duket se janë mjaft të interesuar për ta përcjellë ndeshjen me Turqinë. Madje, biletat janë shitur qysh në ditën e parë të daljes në shitje....

20 May, 2014Lexo më shumë

15.000 flamuj në miqësoren Kosova–Senegali

Shqiptarët nga mbarë Evropa do të udhëtojnë të dielën drejt Zvicrës, për ta ndjekur nga afër miqësoren ndërmjet Kosovës dhe Senegalit. Në këtë ndeshje pritet të shpalosen 15 mijë flamuj....

19 May, 2014Lexo më shumë

Januzaj: Nuk e lë asnjëherë Belgjikën për Kosovën

Adnan Januzaj nuk do ta lë Përfaqësuesen e Belgjikës as në momentin kur Kosova të pranohet në FIFA e UEFA. Talenti kosovar është i vendosur ta përfaqësojë vendin ku u lind dhe u rrit....

19 May, 2014Lexo më shumë

Bunjaku zbardh listën e Kosovës

Albert Bunjaku e ka zbardhur listën e Përfaqësueses së Kosovës të hënën. Ekipit kosovar do t’i bashkohen Debatik Curri e Mehmet Hetemaj, ndërsa vërehen edhe mungesa....

19 May, 2014Lexo më shumë

\”Crvenda Zvezda\” në klipin e ndeshjes Kosovë–Turqi

Thirrjet e tifozëve të Crvena Zvezdës, në drejtim të atyre të Partizanit të Beogradit, dëgjohen në klipin promovues të ndeshjes Kosovë–Turqi....

19 May, 2014Lexo më shumë

Debatik Curri i bashkohet Kosovës

Debatik Curri do t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës për miqësoret e majit ndaj Turqisë dhe Senegalit. Mbrojtësi kosovar do të jetë një armë e fortë e ekipit të Albert Bunjakut....

19 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2