Sporti Vendor – Page 34 – Lajmi.net

Aktuale

Ja fytyra e vërtetë e huliganëve serb (Foto)

Se serbët dhe fansat e tyre nuk kanë lidhje me futbollin, e tregon shumë mirë dhe ngjarja që është duke ndodhur në këto momente në derbin ndërmjet Partizanit dhe Crvena Zvezdas. Tifozët e dy skuadrave kanë filluar një përleshje ndërmjet veti....

18 October, 2014Lexo më shumë

‘Kosova është Serbi’ në derbin Partizan-Zvezda

Në Serbi momentalisht është duke u zvhilluar derbi më i madh i vendit, ndërmjet Partizanit dhe Crvena Zvezdas. Në stadiumin vendas, tifozët kanë shkruajtur një pankartë të madhe me mbishkrimin: ‘Kosova është Serbi’....

18 October, 2014Lexo më shumë

Xhaka shënon super gol dhe feston me shqiponjë

Shqiptari i cili luan për Kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka ka arritur të shënojë golin e dytë për skuadrën e Monchengladbach në ndeshjen ndaj Hannoverit....

18 October, 2014Lexo më shumë

‘Shqiptarët janë terrorista, të dënohen nga UEFA’

Kryetari i një partie në Serbi, Dragan Markovic ka thënë se Shqiptarët janë terrorista dhe duhet të dënohen nga shtëpia e futbollit europian, UEFA....

18 October, 2014Lexo më shumë

Kolarov e Ivanovic në zhveshtoren e Shqipërisë (Foto)

Dy mbrojtësit e skuadrës Serbe të cilët luajnë aktualisht në Premier Ligë, Branislav Ivanovic dhe Aleksandar Kolarov raportohet se kanë shkuar në zhveshtoren e Shqipërisë, për ti kërkuar falje lojtarëve të Kombëtares sonë, për atë që ndodhi në ndeshjen e zhvilluar në Beograd....

18 October, 2014Lexo më shumë

Duka: Shaqiri, Behrami e të tjerët nuk kanë të drejtë të na shiten si atdhetarë

Kreu i FSHF-së, Armando Duka ka thënë se shqiptarët të cilët luajnë për Zvicrën si Shaqiri e Behrami kanë të drejtë të luajnë për atë kombëtare, mirëpo nuk kanë të drejtë që pas kësaj të shiten si atdhetarë....

18 October, 2014Lexo më shumë

Nëse Rama shkon në Beograd, UEFA e dënon Shqipërinë

Trajneri i FC Prishtinës, Bylbyl Sokoli beson se vizita e Kryeministrit TË Shqipërisë, Edi Rama në Beograd do t’i bëjë keq ekipit Kombëtar....

17 October, 2014Lexo më shumë

Çka nëse në vend të flamurit do ishte një bombë?

Si duket imagjinata e serbëve është duke shkuar jashtë normale, pasi tani janë duke raportuar se shqiptarët në vend të flamurit kanë mundur ta vendosin bombën....

16 October, 2014Lexo më shumë

Gazetari shqiptar flet për telegrafin serb

Gazetari i Agon Chanel, Erald Kotheli ka dhënë një deklaratë për telegrafin serb, duke thënë se deri diku ka pritur ndonjë befasi të tifozëve shqiptar në stadiumin e Partizanit në Beograd....

16 October, 2014Lexo më shumë

CNN: Shqipëria do ta fitojë takimin në tavolinë

Analisti kryesor i CNN-it ka deklaruar për media se Shqipëria do të fitojë takimin ndaj Serbisë në tavolinë, me rezultatin zyrtar 3-0....

15 October, 2014Lexo më shumë

Uefa: Ja akuzat për Serbinë dhe Shqipërinë

Vendimi zyrtar i UEFA-së për ndeshjen e ndërprerë për shkak të incidenteve të krijuara nga tifozët e Serbisë, do të vendoset më 23 tetor. Ja dhe akuzat me të cilat do të përballen të dy skuadrat para se Uefa të merr një vendim zyrtar....

15 October, 2014Lexo më shumë

A ju kujtohet ky tifoz? Ja çfarë i ka bërë Serbisë

Burimet e sigurta të Lajmi.net mësojnë se njeriu që lëshoi fluturaken në ndeshjen e djeshme ndaj Serbisë, ishte pikërisht ai që në ndeshjen ndaj Sllovenisë dhuroi spektakël duke u ngjitur përmbi rrjetave të sigurisë të stadiumit....

15 October, 2014Lexo më shumë

Flet personi që e dirigjoi fluturaken me flamur

Personi i cili e dirigjoi fluturaken me flamurin e Shqipërisë mbi stadiumin e Beogradit, ka folur për media, duke thënë se ai nuk kishte ndërmend që ta lëshonte atë në fushë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Momenti skandaloz i cili nuk po përflitet nëpër media

Si duket mediat serbe janë duke marrë ‘kontrollin’ në ngjarjen e rëndë të cilët e krijuan tifozët e tyre, në ndeshjen e djeshme ndaj Serbisë. Sidoqoftë, ne nuk duhet të harrojmë, se tensionet filluan që nga himni i kombëtares sonë e deri në mes të pjesës së parë, në momentin kur ne po ekzekutonim një korner....

15 October, 2014Lexo më shumë

Prekazi e përkrahë Serbinë

Ish-lojtari i Partizanit, Xhevat Prekazi i cili është lindur në Mitrovicë dhe jeton për një kohë të gjatë në Beograd, ka përkrahur Serbinë, duke thënë se çdo njeri do të vepronte sikurse Stefan Mitrovic që bëri me flamurin e Shqipërisë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Tallja më e mirë që keni parë ndonjëherë ndaj Serbisë

Një koment i shkruar në faqen kryesore të Kroacisë, Jutarni list, ka tërhequr mjaft shumë vëmendjen e mediave, sidomos ato të ballkanit, që janë duke u marrë ende me incidentin e djeshëm....

15 October, 2014Lexo më shumë

Mitroviç: Nuk kisha qëllime të këqija me flamurin shqiptar

Lojtari i Serbisë, Stefan Mitroviç ka thënë se nuk kishte qëllime të këqija me flamurin shqiptar, duke shtuar se vetëm deshi ta largojë nga fusha....

15 October, 2014Lexo më shumë

UEFA do të dënojë edhe Shqipërinë

Mediat lokale në Beograd janë duke bërë një presion të madh te UEFA, e cila pritet gjithashtu të dënojë edhe Shqipërinë pas incidentit të ndodhur në ndeshjen e djeshme....

15 October, 2014Lexo më shumë

Ja si festuan tifozët serbë, ja tifozët shqiptarë (Foto)

Shqiptarët kanë treguar edhe një herë se janë më të kulturuar dhe më të qetë, sesa serbët, pasi një gjë e tillë është parë edhe nga menyra sesi bëhej tifo në takimin e djeshëm....

15 October, 2014Lexo më shumë

Mali i Zi ‘ndihmon’ UEFA-në

Televizioni shtetëror i Malit të Zi, ka dalë në ndihmë të Shqiptarëve me anë të fotografive dhe shkrimeve të ndryshme nëpër rrjetet sociale. Ata kanë ndihmuar në një mënyrë UEFA-në, për të vendosur rreth fajtorit të këtij incidenti....

15 October, 2014Lexo më shumë

A është normale kjo? (Foto)

Policët serbë kanë kontrolluar një nga një çantat e lojtarëve dhe stafit të Kombëtares sonë. Mirëpo, duket se një gjë e tillë nuk është normale dhe nuk ka ndodhur ndonjëherë më parë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Befason mbesa e Berishës, përkrahë Serbinë (Foto)

Mbesa e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali  Berishës, Dasara Malltezi i ka dalur në krah huliganëve serbë, të cilët dje shkaktuan një kaos të madh në ndeshjen kundër Serbisë....

15 October, 2014Lexo më shumë

A do ti jap Besniku 1 milion euro kombëtares?

Biznesmeni nga Kosova, Besnik Benzi i ka premtuar Kombëtares Shqiptare plotë 1 milion euro, nëse fiton takimin kundër Serbisë. Pas asaj që ndodhi, pyetja është: A do ti jap tani ai këto paratë e fituara?...

15 October, 2014Lexo më shumë

Serbi 0-2 Shqipëri

Deri në ato minuta që u luajt ndeshja, Shqipëria ishte superiore mbi Serbinë. Kombëtarja jonë pati dy goditje në portë, kundrejt Serbisë e cila nuk e pati asnjë të tillë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Cana konfirmon: Xhaka është shumë i lënduar (Video)

Kapiteni i Kombëtares sonë, Lorik Cana ka konfirmuar në një intervistë për supersport, se bashkëlojtarët e tij janë të lënduar në fytyrë, e sidomos Taulant Xhaka....

15 October, 2014Lexo më shumë

Policia serbe po kontrollon çantat e lojtarëve

Policia Serbe është duke kontrolluar çantat e lojtarëve dhe stafit të Kombëtares, të cilët janë në duke dalur nga stadium i Beogradit....

15 October, 2014Lexo më shumë

Na flet Loriku

Kapiteni i Kombëtares sonë, Lorik Cana më në fund ka shkruar një postim në rrjetin social Facebook, duke thënë se ata janë shumë mirë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Serbi-Kosovë? (Foto)

Radio Televizioni i Kosovës ka bërë një gafë të rëndë gjatë takimit Serbi-Shqipëri, duke e vendosur Kosovën në vend të Shqipërisë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Tre pikët mund të jenë të Shqipërisë

Sipas informacioneve më të fundit që arrijnë nga mediat ndërkombëtare, mësojmë se Shqipëria mund të fitojë në tavolinë takimin ndaj Serbisë, me rezultat 3-0....

15 October, 2014Lexo më shumë

Kush ishte fajtori sipas mediave të huaja?

Mediat e huaja dhe më të njohura, mendojnë se Serbia ishte fajtore mbi incidentin e sotëm në ndeshjen ndaj Serbisë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Rregulli numër 1: Mos e prekni flamurin e Shqipërisë

Nëpër rrjetet sociale menjëherë kanë filluar të shpërndahen fotografi dhe statuse nga më të ndryshme, pas asaj që ndodhi në ndeshjen ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë....

15 October, 2014Lexo më shumë

Ku janë momentalisht lojtarët e Kombëtares?

Sipas lajmeve të fundit që arrijnë nga mediat, mësojmë se lojtarët e Kombëtares sonë janë në zhveshtoren e stadiumit të Beogradit....

14 October, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Ndeshja nuk do të vazhdojë

Tashmë është marrë edhe vendimi zyrtar. Ndeshja ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë është ndërprerë në mënyrë zyrtare dhe nuk do të luhet sot....

14 October, 2014Lexo më shumë

Çfarë kishte të shkruar te flamuri që fluturoi mbi Beograd?

Flamuri me shqiponjën dykrenore para pak çastesh ishte duke fluturuar mbi Beograd. Por, çfarë kishte të shkruar aty?...

14 October, 2014Lexo më shumë

Ndeshja do vazhdojë, fyhet drejtpërdrejt në transmetim publik kryeministri Vuçiq (Video)

Ndeshja ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë ka kaluar në nivele të larta të tensioned dhe kështu është ndërprerë pak minuta para fundit të pjesës së parë...

14 October, 2014Lexo më shumë

Serbët sulmojnë Federatën Shqiptare

Faqja zyrtare e Federatës Shqiptarë të Futbollit (fshf.org) pothuajse gjatë tërë ditës nuk ka qenë në funksion, pasi është në sulm të vazhdueshëm nga hakerët....

14 October, 2014Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Serbi – Shqipëri

Ndeshja e madhe dhe historike tashmë është në prag të fillimit të saj. Uefa ka publikuar dhe formacionet me të cilat do të zbresin skuadrat në fushë, për të zhvilluar ndeshjen e Grupit I sa i përket kualifimeve për Euro 2016. ...

14 October, 2014Lexo më shumë

Tifozët serbë shajnë Shqiptarët

Tifozët serbë tashmë janë mbledhur në grupe dhe kanë pushtuar rrugët e Beogradit, teksa janë duke shkuar në stadiumin e Partizanit. Ata kanë kënduar këngë fyese për Shqipërinë....

14 October, 2014Lexo më shumë

Ja sa tifozë serbë do ta presin Shqipërinë

Sipas lajmeve më të fundit të publikuara nga telegrafi serb, mësojmë se stadium i Partizanit do të jetë i stërmbushur në ndeshjen e sotme ndaj Shqipërisë....

14 October, 2014Lexo më shumë

Ja pse turqit do të jenë tifozë me Serbinë

Në Beograd është dhe korespodenti i CNN-it për zonën e Turqisë, i cili për Alo.rs ka thënë se tifozët e Turqisë sot do të përkrahin më shumë kombëtaren e Serbisë sesa atë të Shqipërisë....

14 October, 2014Lexo më shumë

Aeroplanët serbë ‘frikësojnë’ Shqipërinë

Aeroplanët ushtarak të Serbisë të cilët sot kanë trajnuar për paradën ushtarake që do të mbahet pas dy ditësh, kanë frikësuar Kombëtaren e Shqipërisë....

14 October, 2014Lexo më shumë

‘Sot në 18:00 ti dorëzoj 1 milion euro Shqipërisë’

Biznesmeni nga Kosova, Besnik Benz si duket e ka mbajtur premtimin e tij, pasi sot në ora 18:00 do ti dhurojë Kombëtares së Shqipërisë plotë 1 milion euro....

14 October, 2014Lexo më shumë

Cana na flet nga Beogradi

Kapiteni i Kombëtares sonë, Lorik Cana ka thënë disa fjalë, para ndeshjes së madhe e cila zhvillohet sot kundër Serbisë....

14 October, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels