Sporti Vendor – Page 32 – Lajmi.net

Aktuale

Pas njohjes nga KON, Kosova pritet te anëtarësohet edhe në KOE

Pas anëtarësimit të Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar (KON), KOK pritet të aplikojë për anëtarësim edhe në Komitetin Olimpik Evropian (KOE)....

27 October, 2014Lexo më shumë

FFK-ja gati për të riaplikuar në FIFA dhe UEFA

Federata e Futbollit të Kosovës është duke u bërë gati për të bërë një tjetër aplikim për tu pranuar në shtëpitë e futbollit, FIFA dhe UEFA....

27 October, 2014Lexo më shumë

Kaçe shënon një tjetër gol të bukur (Video)

Ergys Kaçe ka arritur të shënojë një tjetër gol për skuadrën e tij, Paok-un në ndeshjen ndaj Verias, të cilën e fitoi me rezultat 4-1....

27 October, 2014Lexo më shumë

Incidenti i Beogradit, Kili refuzon Kosovën

Incidenti i madh i ndodhur në ndeshjen Serbi-Shqipëri kan dikuar negativisht te përfaqësuesje e Kosovës, pasi tashmë ka dështuar organizimi i një miqësoreje me Kilin....

27 October, 2014Lexo më shumë

Rolandi, kampion bote

Roland Dabinovci i cili merr pjesë në sportet luftarake, mbrëmë në Weiden të Gjermanisë është shpallur kampion bote në versionin WKO në rregullat e K1....

26 October, 2014Lexo më shumë

Berisha bie në sexhde pas het-trikut (Foto)

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ka shpërtheu duke realizuar het-trik në fitoren e Melbourn Victory ndaj Melbourne City me rezultat 5-2. Pasi arriti këtë gjë, ai falënderoi Allahun duke rënë në sexhde....

26 October, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Besiktasit e shfaqën flamurin shqiptar në Beograd

Tifozët e skudrës turke, Besiktasit e kanë vendosur flamurin Kombëtare të Shqipërisë, midis Beogradit, teksa ata ishin duke zhvilluar takimin kundër Partizanit....

25 October, 2014Lexo më shumë

Protestë e madhe në Nyon, para selisë së UEFA-së

Shqiptarët kanë vazhduar me protestat e tyre, pasi tani kanë zbarguar në Nyon të Zvicrës, aty ku gjindet dhe selia kryesore e UEFA-së....

25 October, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Munishi largohet nga Llamkos Kosova

Ismet Munishi ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të Llamkos Kosovës, pas krizës financiare në të cilën gjendet klubi kampion i Kosovës në futboll....

25 October, 2014Lexo më shumë

Thaçi: Ëndërr e plotësuar

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se pranimi i Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar është ëndërr e plotësuar për çdo sportist kosovar, të cilët gjithashtu i ka uruar me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook....

22 October, 2014Lexo më shumë

Zyrtare: Kosova pranohet në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar

Lajmet qendrore në RTK kanë konfimuar lajmin e pranimit të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar (KON)....

22 October, 2014Lexo më shumë

Ja opsioni i dytë i Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit me një komunikatë për media, ka njoftuar shqiptarët, se nëse UEFA vjen me një vendim negativ për Kombëtaren tonë, atëherë do të apelojë në Gjykatën të Arbitrazhit të Sportit....

22 October, 2014Lexo më shumë

Rrugëtimi i Kosovës drejt Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (Foto)

Kosova me gjasë do të marrë një lajm shumë të rëndësishëm të enjten. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar do të pranojë Komitetin Olimpik të Kosovës dhe me ketë do të hapet një derë e madhe për sportin e Kosovës....

21 October, 2014Lexo më shumë

Tifozët malazezë: Vrite, vrite shqiptarin (Video)

Në takimin ndërmjet Sutjeskës dhe Pejës, kemi dëgjuar disa thirrje skandaloze dhe raciste të tifozëve vendas....

21 October, 2014Lexo më shumë

Kosova në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Ndërkombëtarë është i gatshëm ta pranojë Kosovën në Lojërat Olimpike, pasi një vendim i tillë pritet të miret në ditët në vazhdim....

21 October, 2014Lexo më shumë

Duka: Tifozët serbë janë të mirëseardhur në Shqipëri

Presidenti i Federatës Shqiptarë të Futbollit, Armando Duka ka konfirmuar se tifozët serbë janë të mirëpritur në Shqipëri, për ndeshjen kthyese që do të zhvillojnë këto dy kombëtare....

21 October, 2014Lexo më shumë

‘Shqiptarët u tallën me ne në mes të Beogradit, atyre u takojnë tre pikët’

Rokeri nacionalist serb, Bora Xhorxheviç ka pranuar se shqiptarët kanë arritur të tallen në mes të Beogradit, dhe për këtë arsye, ata duhet të fitojnë ndeshjen ne tavolinë, me rezultat 3-0....

21 October, 2014Lexo më shumë

Xhaka: Kosova, gjaku im

Lojtari me origjinë kosovare, Granit Xhaka ka ripërsëritur edhe një herë se nuk e ka mohuar kurrë prejardhjen e tij dhe burimin e gjakut të tij edhe pse momentalisht mbron ngjyrat e një Kombëtareje tjetër në futboll....

21 October, 2014Lexo më shumë

‘Fitore e Serbisë ose përsëritje e ndeshjes’

E përditshmja spanjolle, El Mundo Deportivo ka thënë se Shqipëria nuk ka gjasa të marrë një fitore në tavolinë, pasi ajo i takon Kombëtares së Serbisë. Opsioni i fundit është përsëritja e ndeshjes....

21 October, 2014Lexo më shumë

Graniti: Gëzohem që një Xhaka luan për Shqipërinë

Mesfushori me origjinë kosovare i cili përfaqëson Kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka ndihet mirë që vëllai i tij Taulanti luan për Shqipërinë....

20 October, 2014Lexo më shumë

Duka nuk shfaq interes për pikët ndaj Serbisë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka thënë se nuk i interesojnë shumë pikë nga ndeshja me Serbinë, duke shtuar se atij i interesojnë më shumë përmirësimi i kushteve për të zhvilluar një futboll normal....

20 October, 2014Lexo më shumë

Shënon Kaçe, PAOK-u lider në Greqi (Video)

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Ergys Kaçe ka shënuar në fitoren e skuadrës së tij, PAOK-ut në ndeshjen ndaj Atromitos....

20 October, 2014Lexo më shumë

Blick: Përshëndetja skandaloze e Taulant Xhakës

Pas ndeshjes në vikend për skuadrën e Baselit, Taulant Xhaka bëri një përshëndetje e cila nuk është pranuar mirë në Zvicër, pasi e përditshmja e njohur e vendit, ‘Blick’ shkruan se ai është Budalla osë shumë naiv....

20 October, 2014Lexo më shumë

Një tjetër lojtar pranon Kombëtaren Shqiptare

Mbrojtësi i Baselit, Arlind Ajeti ka pranuar ftesën e FSHF-së dhe shumë shpejtë pritet të veshë fanellën kuqezi, gjithnjë sipas raportit të bërë nga Koha Ditore....

20 October, 2014Lexo më shumë

Cana i kundërpërgjigjet Platinisë

Kapiteni i Kombëtares Shqiptar, Lorik Cana iështë kundërpërgjigjur Michel Platinisë, duke i thënë se tifozët serbë kanë mundur di godisnin ata me thikë....

20 October, 2014Lexo më shumë

Trillim i ri në Beograd, fluturakja u lëshua nga një hotel

Mediat serbe nuk e kanë ndërmend ta harrojnë fluturaken me flamurin e Shqipërisë, që fluturoi mbi Beogradit....

20 October, 2014Lexo më shumë

Presidenti serb sulmon Taulantin dhe Kombëtaren tonë

Kreu i Federatës Serbe të Futbollit, Tomislav Karaxhiq ka thënë se Taulanta Xhaka ka marrë urdhëra nga banka e Kombëtares sonë, për të sulmuar serbin, Mitrovic i cili e preku i pari flamurin e Kombëtares sonë....

20 October, 2014Lexo më shumë

Platini tregon arsyen pse Serbia dhe Shqipëria kanë rënë në një grup

Presidenti i UEFA-s Michel Platini ka thënë se Serbia dhe Shqipëria nuk kanë qenë asnjëherë në luftë dhe për këtë arsye ndeshja ndërmjet tyre nuk mund të evitohej. Nëse një gjë e tillë të ndodhte, atëherë Shqipëria nuk duhet të jetë asnjëherë në grup me Maqedoninë apo me Greqinë....

20 October, 2014Lexo më shumë

Vokrri: Shqipëria nuk e refuzoi vazhdimin e ndeshjes

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri sapo ka zbuluar se nuk ishte vetëm Shqipëria ajo që refuzoi të vazhdonte ndeshjen e ndërprerë në Beograd. Vokrri pohon se ka marrë informata të sigurta nga Armando Duka....

20 October, 2014Lexo më shumë

Ballistët i lënë një porosi UEFA-s

Grupi i tifozëve të Shkëndijës nga Tetova, Ballistët i kanë lënë një porosi UEFA-s,  sa i përket çështjes së ndodhur në Serbi....

19 October, 2014Lexo më shumë

Plisat, koreografi për Kombëtaren në ndeshjen ndaj Hajvalisë

Grupi i tifozëve nga Prishtina, ‘Plisat’ kanë bërë një koreografi për Kombëtaren shqiptare, në ndeshjen e skuadrës së tyre si mysafire e Hajvalisë....

19 October, 2014Lexo më shumë

Elbasan Arena, ‘selam’ UEFA-s (Foto)

Në ndeshjen ndërmjet Elbasanit dhe Laçit, tifozët vendas vendosën që të shpalosin një banderolë që në përmbajtjen e saj kishte një ‘selam’ për UEFA-në....

19 October, 2014Lexo më shumë

Bogdanov kishte disa hesape me Canën

Mediat kroate raportojnë se huligani serb, Ivano Bogdanov kishte disa hesape të pakryera me kapitenin e Kombëtares sonë, Lorik Canën....

19 October, 2014Lexo më shumë

Gazetari shqiptar: Ja gënjeshtrat e serbëve për ndeshjen në Beograd

Gazetari i ‘Agon Channel’, Erald Kodheli ekskluzivisht për lajmi.net ka përgënjeshtruar artikullin e publikuar nga mediat serbe, duke thënë se ai është shumë i shtrembëruar dhe në përbërjen e tij nuk ka fjalë origjinale të thëna nga gazetari në fjalë....

19 October, 2014Lexo më shumë

Skandaloze: Fushë Kosova-Dukagjini me gjyqtar serb

Drejtësinë në takimin ndërmjet Fushë Kosovës dhe Dukagjinit do ta ndajë gjyqtari serb, Radovan Markoviç....

19 October, 2014Lexo më shumë

Si është situata ndërmjet Hasit dhe Mitroviçit?

Lojtari i Serbisë i cili e preku i pari flamurin Kombëtar të Shqipërisë, ka thënë se raportet e tij me trajnerin e Anderlechtit, Besnik Hasi janë shumë normale....

19 October, 2014Lexo më shumë

Shkëlzen Gashi hero i Baselit, shkëlqen Taulanti

Mesfushori kosovar, Shkëlzen Gashi ka shënuar për ti siguruar fitoren skuadrës së Baselit në ndeshjen ndaj Young Boys, në një përballje ku Taulant Xhaka shfaqi një performancë mbresëlënëse....

19 October, 2014Lexo më shumë

Ja fytyra e vërtetë e huliganëve serb (Foto)

Se serbët dhe fansat e tyre nuk kanë lidhje me futbollin, e tregon shumë mirë dhe ngjarja që është duke ndodhur në këto momente në derbin ndërmjet Partizanit dhe Crvena Zvezdas. Tifozët e dy skuadrave kanë filluar një përleshje ndërmjet veti....

18 October, 2014Lexo më shumë

‘Kosova është Serbi’ në derbin Partizan-Zvezda

Në Serbi momentalisht është duke u zvhilluar derbi më i madh i vendit, ndërmjet Partizanit dhe Crvena Zvezdas. Në stadiumin vendas, tifozët kanë shkruajtur një pankartë të madhe me mbishkrimin: ‘Kosova është Serbi’....

18 October, 2014Lexo më shumë

Xhaka shënon super gol dhe feston me shqiponjë

Shqiptari i cili luan për Kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka ka arritur të shënojë golin e dytë për skuadrën e Monchengladbach në ndeshjen ndaj Hannoverit....

18 October, 2014Lexo më shumë

‘Shqiptarët janë terrorista, të dënohen nga UEFA’

Kryetari i një partie në Serbi, Dragan Markovic ka thënë se Shqiptarët janë terrorista dhe duhet të dënohen nga shtëpia e futbollit europian, UEFA....

18 October, 2014Lexo më shumë

Kolarov e Ivanovic në zhveshtoren e Shqipërisë (Foto)

Dy mbrojtësit e skuadrës Serbe të cilët luajnë aktualisht në Premier Ligë, Branislav Ivanovic dhe Aleksandar Kolarov raportohet se kanë shkuar në zhveshtoren e Shqipërisë, për ti kërkuar falje lojtarëve të Kombëtares sonë, për atë që ndodhi në ndeshjen e zhvilluar në Beograd....

18 October, 2014Lexo më shumë

Duka: Shaqiri, Behrami e të tjerët nuk kanë të drejtë të na shiten si atdhetarë

Kreu i FSHF-së, Armando Duka ka thënë se shqiptarët të cilët luajnë për Zvicrën si Shaqiri e Behrami kanë të drejtë të luajnë për atë kombëtare, mirëpo nuk kanë të drejtë që pas kësaj të shiten si atdhetarë....

18 October, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush