Sporti Vendor – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Florent Hadërgjonaj zgjedh Kosovën? (FOTO)

Emra të rinj dhe të mëdhenj do t’i bashkohen Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjet kualifikuese të marsit....

20 February, 2017Lexo më shumë

Vala Superliga e Kosovës bëhet lajm sensacional në Itali

Vala Superliga e Kosovës është bërë lajm sensacional nga media e njohur italiane, ‘Tuttomercatoweb’....

20 February, 2017Lexo më shumë

Pjesa e parë e finales së Kupës: Sigal Prishtina 36-40 KB Peja

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Kosovës në basketboll, që po zhvillohet në palestrën ‘Minatori’ në Mitrovicë, mes Sigal Prishtinës dhe KB Pejës....

19 February, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Trepça 89 zyrtarizon Ronaldon (FOTO)

Trepça 89 vazhdon të përforcohet për sezonin pranveror, ku synon titullin e kampionit....

19 February, 2017Lexo më shumë

Besa-Drita, ky ekip shkon në çerekfinale pas vazhdimeve

Ka përfunduar edhe ndeshja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Mbyllen ndeshjet e Kupës së Kosovës, këto janë rezultatet

Prishtina është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Kosovës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Shtyhet ndeshja e Kupës së Kosovës, shkak bora

Shtyhet një ndeshje e Kupës së Kosovës në futboll. ...

19 February, 2017Lexo më shumë

Ndeshjet e Kupës, sot zhvillohet derbi i madh i Kosovës

Sot zhvillohen katër ndeshje në kuadër të Digitalb Kupës....

19 February, 2017Lexo më shumë

Mitrovicë: Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

Ndeshja e mbrëmshme për Kupën e Kosovës në Basketboll ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës, u karakterizua edhe me incidente, ku për pasojë kishte policë të lënduar dhe tifozë të arrestuar....

18 February, 2017Lexo më shumë

Heroina e Kosovës SHTET

Kosova shënon sot nëntë vjetorin e pavarësisë së saj. Shteti më i ri evropian vazhdon të mbetet i izoluar, pa liberalizimin e vizave, por “krenohet” me nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, si hapin e parë drejt integrimit në Bashkimin Evropian. ...

17 February, 2017Lexo më shumë

Feronikeli – Llapi, caktohet se në cilin stadium do të luhet ndeshja e Kupës

Ndeshja e 1/8 e finales së Kupës së Kosovës mes Feronikelit dhe Llapit, do të luhet nëm ‘Rexhep Rexhepi’....

14 February, 2017Lexo më shumë

Liga Ballkanike përjashton skuadrën kosovare?

Suadra e vetme e mbijetuar në Ligën Ballkanike pas fazës së parë, Peja, mund të përjashtohet nga ky kompeticion....

14 February, 2017Lexo më shumë

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë ka diçka për Majlindën dhe Distrinë (FOTO)

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë se populli i Kosovës po befason botën me talentet e saj....

13 February, 2017Lexo më shumë

Majlinda e lumtur që është shndërruar në heroinë për vendin e saj (FOTO)

Majlinda Kelmendi edhe një herë bëri krenar të gjithë shqiptarët, pasi xhudistja nga Kosova arriti të shpallet kampione e katërfishtë në Grand Slamin e Parisit....

12 February, 2017Lexo më shumë

Sukses historik për Kosovën në Paris

Suksesi i Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit në Grand Slamin e Parisit, është historik për vet xhudistet dhe Kosovën....

11 February, 2017Lexo më shumë

Naser Prapashtica e sjellë në Kosovë Naser Hukiqin, menaxherin e Edin Xhekos

Menaxheri i sulmuesit të Romës, Edin Xheko, Naser Hukiq ka qëndruar dje në Ulqin ku bashkë me ish portierin e mirënjohur kosovar tash trajner i Kosovës për mosha të reja, Naser Prapashtica dhe babain e sulmuesit kosovar, Bersant Celina kanë përcjellë lojtarët U-19 të Reprezentacionit të Kosovës. Hukiq pritet që pas një muaji të vije […]...

11 February, 2017Lexo më shumë

Driton Kuka pas triumfit në Paris: Të mëdhenj janë shqiptarët

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar medalje në Grand Slamin e xhudos në Paris....

11 February, 2017Lexo më shumë

Ja sa para i takojnë Majlindës për medaljen e artë në Paris (FOTO)

Shumë mundim, përpjekje dhe më në fund fitore. Majlinda Kelmendi po e arëson Kosovën, por sa para është duke i fituar?...

11 February, 2017Lexo më shumë

Moment emocionues: Intonimi i himnit dhe ngritja e flamurit të Kosovës në Paris

Majlinda Kelmendi fitoi Medaljen e Artë në Grand Slamin që u mbajt në Paris....

11 February, 2017Lexo më shumë

Xhudoja lartëson prapë Kosovën, lë pas edhe Rusinë (FOTO)

Kosova është prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme në Grand Slamin e Parisit në xhudo....

11 February, 2017Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi impresionon edhe Federatën Ndërkombëtare te Xhudos (FOTO)

Majlinda Kelmendi fitoi një tjetër medalje të artë në Grand Slamin e Parisit në xhudo....

11 February, 2017Lexo më shumë

Distria Krasniqi e BRONZTË në Grand Slamin e Parisit (FOTO)

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e Parisit....

11 February, 2017Lexo më shumë

Pse FFK-ja ende nuk ka marrë vendim për dënimin e Ismet Munishit. Ja çfarë pati bërë? (Video)

Trajneri i Dritës, Ismet Munishi ishte përjashtuar më 1 dhjetor  nga gjyqtari kryesor Besfort Kasumi në ndeshjen Drita - Besa....

11 February, 2017Lexo më shumë

Sytë kah Franca, në ‘Grand Slamin’ e Parisit në xhudo (FOTO)

Nesër më fillim nga ora 9 starton Grand Slami i Parisit në xhudo....

10 February, 2017Lexo më shumë

Këto janë 5 kriteret e ashpra të UEFA-s që duhet t’i plotësojnë klubet kosovare

Klubet kosovar të futbollit i pret një punë e madhe që të licencohen për të marr pjesë në garat evropiane në sezonin e ri 2017/2018....

9 February, 2017Lexo më shumë

Ministri Shala vjen me një lajm të madh për sportin kosovar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka nënshkruar rregulloren për kategorizimin e sporteve....

9 February, 2017Lexo më shumë

Godet Besa e Pejës, prezanton dy super-përforcime (VIDEO)

KF Besa vazhdon të përgatitet për sezonin pranveror....

8 February, 2017Lexo më shumë

Përfaqësuesja U-19 mbajti stërvitjen e parë në Ulqin (FOTO)

Ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës U-19 e prirë nga drejtori për marrëdhënie me jashtë në FFK, Artan Govori dhe përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit Nazmi Rama e Xhelal Karabegu, ka arritur sot në Ulqin dhe është akomoduar në hotelin “Olympic”, ku do të qëndrojnë pesë ditë....

8 February, 2017Lexo më shumë

Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sportit triumfon në turneun e Universitetit

Organizuar nga Universiteti i Prishtinës dhe mbështetur nga Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sportit, në Palestrën “1 Tetori” në Prishtinë është mbajtur Turneu i Universitetit të Prishtinës në futsall, kushtuar 47 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës. ...

8 February, 2017Lexo më shumë

A e dini në cilën skuadër të njohur luan vëllai i Armend Dallkut? (FOTO)

Familja Dallku vazhdon të kontribuojë në skuadrën ukrainase, Vorlska....

8 February, 2017Lexo më shumë

UEFA shkrim special për futbollistin e Prishtinës (FOTO)

Faton Zejnullahu është bërë pjesë e një shkrimi të bërë nga UEFA....

8 February, 2017Lexo më shumë

Kosova bën historinë në Kampionatin Botëror të skijimit (VIDEO)

Kosova ka bërë historinë edhe në sportin e skijimit....

8 February, 2017Lexo më shumë

Drejtori i Flamurtarit bie në grackë, nuk e dinte që dikush po e incizonte (VIDEO)

Drejtori i skuadrës së Flamurtarit, Agim Hasani, na sjell momente pamje gazmore nga përgatitja e skuadrës së tij në Durrës....

7 February, 2017Lexo më shumë

Fadil Vokrri befason Prishtinën (FOTO)

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka vizituar sot skuadrën e Prishtinës, në përgatitjet e skuadrës në Turqi....

5 February, 2017Lexo më shumë

E turpshme: Ja si portieri grek e fyen Besart Berishën në Australi (VIDEO)

Besart Berisha vazhdon të jetë protagonisti absolut i kampionatit australian të futbollit me golat e tij, apo edhe me faktin se në një mënyrë apo një tjetrën, tërheq vëmendjen e kundërshtarëve....

4 February, 2017Lexo më shumë

Distria e Nora të bronzta në Sofje, u mbështeten edhe nga ambasadori Kallaba (FOTO)

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë shënuar një tjetër sukses në garat ndërkombëtare në xhudo....

4 February, 2017Lexo më shumë

Ministria e Sportit bën një investim të fuqishëm në Prizren

Ministria e Sportit vazhdon me investimet e fillim-vitit 2017. ...

2 February, 2017Lexo më shumë

Ky është futbollisti më i paguar në Kosovë, rrogë marramendëse

Nderim Nexhipi edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje me skuadrën e Dritës nga Gjilani, me të cilën do të luajë deri në muajin maj....

31 January, 2017Lexo më shumë

Gjilani bëhet me stadiumin më modern në Kosovë (FOTO)

Gjithçka është në fazën përfundimtare të këtij projekti, duke dëshmuar se Komuna e Gjilanit së bashku me Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport do të jenë akterët kryesor të këtij projekti sportiv....

30 January, 2017Lexo më shumë

Skuadra e Superligës transferon ish-futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë (FOTO)

Kampioni vjeshtor i Superligës, Trepça '89, zyrtarizuar transferimin e Amir Bilallit nga skuadra e Bylisit të Shqipërisë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Super-transferim nga Afrika për skuadrën kosovare (FOTO)

Feronikelit sot iu bashkua edhe Abu Kamara, i cili vjen nga Liberia....

30 January, 2017Lexo më shumë

Ndërron jetë ish-futbollisti dhe trajneri kosovar (FOTO)

Sporti ferizajas dhe në përgjithësi i Kosovës ka humbur një sportist të shquar!...

28 January, 2017Lexo më shumë

Skandaloze: Përleshje mes drejtuesve dhe lojtarëve në Superligën Shqiptare

Tensioni i ndeshjes së mbijetesës ka shpërthyer në dhunë pas përfundimit të ndeshjes mes Korabit dhe Laçit....

28 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2