Sporti Vendor – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Heroina e Kosovës SHTET

Kosova shënon sot nëntë vjetorin e pavarësisë së saj. Shteti më i ri evropian vazhdon të mbetet i izoluar, pa liberalizimin e vizave, por “krenohet” me nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit, si hapin e parë drejt integrimit në Bashkimin Evropian. ...

17 February, 2017Lexo më shumë

Feronikeli – Llapi, caktohet se në cilin stadium do të luhet ndeshja e Kupës

Ndeshja e 1/8 e finales së Kupës së Kosovës mes Feronikelit dhe Llapit, do të luhet nëm ‘Rexhep Rexhepi’....

14 February, 2017Lexo më shumë

Liga Ballkanike përjashton skuadrën kosovare?

Suadra e vetme e mbijetuar në Ligën Ballkanike pas fazës së parë, Peja, mund të përjashtohet nga ky kompeticion....

14 February, 2017Lexo më shumë

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë ka diçka për Majlindën dhe Distrinë (FOTO)

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka thënë se populli i Kosovës po befason botën me talentet e saj....

13 February, 2017Lexo më shumë

Majlinda e lumtur që është shndërruar në heroinë për vendin e saj (FOTO)

Majlinda Kelmendi edhe një herë bëri krenar të gjithë shqiptarët, pasi xhudistja nga Kosova arriti të shpallet kampione e katërfishtë në Grand Slamin e Parisit....

12 February, 2017Lexo më shumë

Sukses historik për Kosovën në Paris

Suksesi i Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit në Grand Slamin e Parisit, është historik për vet xhudistet dhe Kosovën....

11 February, 2017Lexo më shumë

Naser Prapashtica e sjellë në Kosovë Naser Hukiqin, menaxherin e Edin Xhekos

Menaxheri i sulmuesit të Romës, Edin Xheko, Naser Hukiq ka qëndruar dje në Ulqin ku bashkë me ish portierin e mirënjohur kosovar tash trajner i Kosovës për mosha të reja, Naser Prapashtica dhe babain e sulmuesit kosovar, Bersant Celina kanë përcjellë lojtarët U-19 të Reprezentacionit të Kosovës. Hukiq pritet që pas një muaji të vije […]...

11 February, 2017Lexo më shumë

Driton Kuka pas triumfit në Paris: Të mëdhenj janë shqiptarët

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar medalje në Grand Slamin e xhudos në Paris....

11 February, 2017Lexo më shumë

Ja sa para i takojnë Majlindës për medaljen e artë në Paris (FOTO)

Shumë mundim, përpjekje dhe më në fund fitore. Majlinda Kelmendi po e arëson Kosovën, por sa para është duke i fituar?...

11 February, 2017Lexo më shumë

Moment emocionues: Intonimi i himnit dhe ngritja e flamurit të Kosovës në Paris

Majlinda Kelmendi fitoi Medaljen e Artë në Grand Slamin që u mbajt në Paris....

11 February, 2017Lexo më shumë

Xhudoja lartëson prapë Kosovën, lë pas edhe Rusinë (FOTO)

Kosova është prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme në Grand Slamin e Parisit në xhudo....

11 February, 2017Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi impresionon edhe Federatën Ndërkombëtare te Xhudos (FOTO)

Majlinda Kelmendi fitoi një tjetër medalje të artë në Grand Slamin e Parisit në xhudo....

11 February, 2017Lexo më shumë

Distria Krasniqi e BRONZTË në Grand Slamin e Parisit (FOTO)

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e Parisit....

11 February, 2017Lexo më shumë

Pse FFK-ja ende nuk ka marrë vendim për dënimin e Ismet Munishit. Ja çfarë pati bërë? (Video)

Trajneri i Dritës, Ismet Munishi ishte përjashtuar më 1 dhjetor  nga gjyqtari kryesor Besfort Kasumi në ndeshjen Drita - Besa....

11 February, 2017Lexo më shumë

Sytë kah Franca, në ‘Grand Slamin’ e Parisit në xhudo (FOTO)

Nesër më fillim nga ora 9 starton Grand Slami i Parisit në xhudo....

10 February, 2017Lexo më shumë

Këto janë 5 kriteret e ashpra të UEFA-s që duhet t’i plotësojnë klubet kosovare

Klubet kosovar të futbollit i pret një punë e madhe që të licencohen për të marr pjesë në garat evropiane në sezonin e ri 2017/2018....

9 February, 2017Lexo më shumë

Ministri Shala vjen me një lajm të madh për sportin kosovar

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka nënshkruar rregulloren për kategorizimin e sporteve....

9 February, 2017Lexo më shumë

Godet Besa e Pejës, prezanton dy super-përforcime (VIDEO)

KF Besa vazhdon të përgatitet për sezonin pranveror....

8 February, 2017Lexo më shumë

Përfaqësuesja U-19 mbajti stërvitjen e parë në Ulqin (FOTO)

Ekspedita e Përfaqësueses së Kosovës U-19 e prirë nga drejtori për marrëdhënie me jashtë në FFK, Artan Govori dhe përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me ndihmësit Nazmi Rama e Xhelal Karabegu, ka arritur sot në Ulqin dhe është akomoduar në hotelin “Olympic”, ku do të qëndrojnë pesë ditë....

8 February, 2017Lexo më shumë

Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sportit triumfon në turneun e Universitetit

Organizuar nga Universiteti i Prishtinës dhe mbështetur nga Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sportit, në Palestrën “1 Tetori” në Prishtinë është mbajtur Turneu i Universitetit të Prishtinës në futsall, kushtuar 47 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës. ...

8 February, 2017Lexo më shumë

A e dini në cilën skuadër të njohur luan vëllai i Armend Dallkut? (FOTO)

Familja Dallku vazhdon të kontribuojë në skuadrën ukrainase, Vorlska....

8 February, 2017Lexo më shumë

UEFA shkrim special për futbollistin e Prishtinës (FOTO)

Faton Zejnullahu është bërë pjesë e një shkrimi të bërë nga UEFA....

8 February, 2017Lexo më shumë

Kosova bën historinë në Kampionatin Botëror të skijimit (VIDEO)

Kosova ka bërë historinë edhe në sportin e skijimit....

8 February, 2017Lexo më shumë

Drejtori i Flamurtarit bie në grackë, nuk e dinte që dikush po e incizonte (VIDEO)

Drejtori i skuadrës së Flamurtarit, Agim Hasani, na sjell momente pamje gazmore nga përgatitja e skuadrës së tij në Durrës....

7 February, 2017Lexo më shumë

Fadil Vokrri befason Prishtinën (FOTO)

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka vizituar sot skuadrën e Prishtinës, në përgatitjet e skuadrës në Turqi....

5 February, 2017Lexo më shumë

E turpshme: Ja si portieri grek e fyen Besart Berishën në Australi (VIDEO)

Besart Berisha vazhdon të jetë protagonisti absolut i kampionatit australian të futbollit me golat e tij, apo edhe me faktin se në një mënyrë apo një tjetrën, tërheq vëmendjen e kundërshtarëve....

4 February, 2017Lexo më shumë

Distria e Nora të bronzta në Sofje, u mbështeten edhe nga ambasadori Kallaba (FOTO)

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë shënuar një tjetër sukses në garat ndërkombëtare në xhudo....

4 February, 2017Lexo më shumë

Ministria e Sportit bën një investim të fuqishëm në Prizren

Ministria e Sportit vazhdon me investimet e fillim-vitit 2017. ...

2 February, 2017Lexo më shumë

Ky është futbollisti më i paguar në Kosovë, rrogë marramendëse

Nderim Nexhipi edhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje me skuadrën e Dritës nga Gjilani, me të cilën do të luajë deri në muajin maj....

31 January, 2017Lexo më shumë

Gjilani bëhet me stadiumin më modern në Kosovë (FOTO)

Gjithçka është në fazën përfundimtare të këtij projekti, duke dëshmuar se Komuna e Gjilanit së bashku me Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport do të jenë akterët kryesor të këtij projekti sportiv....

30 January, 2017Lexo më shumë

Skuadra e Superligës transferon ish-futbollistin e Kombëtares së Shqipërisë (FOTO)

Kampioni vjeshtor i Superligës, Trepça '89, zyrtarizuar transferimin e Amir Bilallit nga skuadra e Bylisit të Shqipërisë....

30 January, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Super-transferim nga Afrika për skuadrën kosovare (FOTO)

Feronikelit sot iu bashkua edhe Abu Kamara, i cili vjen nga Liberia....

30 January, 2017Lexo më shumë

Ndërron jetë ish-futbollisti dhe trajneri kosovar (FOTO)

Sporti ferizajas dhe në përgjithësi i Kosovës ka humbur një sportist të shquar!...

28 January, 2017Lexo më shumë

Skandaloze: Përleshje mes drejtuesve dhe lojtarëve në Superligën Shqiptare

Tensioni i ndeshjes së mbijetesës ka shpërthyer në dhunë pas përfundimit të ndeshjes mes Korabit dhe Laçit....

28 January, 2017Lexo më shumë

Klubet kosovare nuk dinë çfarë blejnë në afatet kalimtare (VIDEO)

Klubet kosovare vazhdojnë të përforcohet në çdo afat kalimtarë pa e ditur se çfarë lojtarë po blejnë....

27 January, 2017Lexo më shumë

KF Vëllaznimi në negociata me Lorik Canën (FOTO)

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ditë më parë kishte theksuar se dëshiron që skuadra e tij e fundit në karrierë të jetë Vëllaznimi i Gjakovës....

27 January, 2017Lexo më shumë

Emri i Stadiumit Nacional, vendim zyrtar

Këshilli Kombëtar i Investimeve tashmë ka miratuar projektin madhor për ndërtimin e  Stadiumit Nacional të Kosovës në Bërnicë të Prishtinës....

26 January, 2017Lexo më shumë

Gjyqtari i Superligës propozon emrin për Stadiumin Nacional të Kosovës (FOTO)

Gjyqtari i Vala Superligës, Besfort Kosumi, ka propozuar që Stadiumi Nacional i Kosovës të quhet "Fadil Vokrri"....

25 January, 2017Lexo më shumë

Ja si do të quhet stadiumi nacional i Kosovës

Kosova pritet të bëhet me stadium nacional në vitin 2019, ku pritet t’i zhvillojë ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës....

24 January, 2017Lexo më shumë

Menaxherët e akademisë së Milanit sot vizituan Feronikelin (FOTO)

Sot në Drenas, në ambientet e klubit KF Feronikeli, kanë qëndruar menaxheret e akademisë së klubit të madh futbollistik italian A.C Milan....

24 January, 2017Lexo më shumë

FIFA i thotë “PO” Besart Berishës,mund t’i bashkohet Kosovës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki ka njoftuar se për ndeshjen me Islandën Kosova pritet të ketë edhe tre futbollistë të rinj...

24 January, 2017Lexo më shumë

Triumfi i Kosovës në CAS merr vëmendjen edhe të kroatëve (FOTO)

Federata e Futbollit të Kosovës, konkretisht Kosova, bëhet sërish lajm kryesor i medieve të huaja....

24 January, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool