Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Ambasadorët shqiptarë të Botërorit

Shqipëria nuk do të marrë pjesë në Botëror, por në Brazil do t’i kemi ambasadorët tanë gjithsesi. Janë nëntë futbollistë shqiptarë që mund të jenë pjesë e evenimentit më të rëndësishëm në botë të futbollit....

25 April, 2014 Lexo më shumë

Januzaj mund të shkojë në Botëror

Kevin De Bruyne është i bindur se Adnan Januzaj do të jetë pjesë e Belgjikës në Botërorin e Brazilit. Futbollisti belg mendon se 19 vjeçari do të jetë pasuri për ekipin kombëtar belg....

25 April, 2014 Lexo më shumë

Majlinda siguron gjysmëfinalen

Majlinda Kelmendi është gjysmëfinaliste e Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane ia doli t’i mposht pa problem kundërshtaret dhe synon ta fitojë evenimentin që po mbahet në Francë....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Januzaj e shokon Turqinë

Turqit kanë mbetur të shokuar kur e morën vesh lajmin se Adnan Januzaj do të luajë për Belgjikën. Ata shpresonin se 19 vjeçari do ta zgjidhte ekipin e Fatih Terimit, por në mendjen dhe zemrën e 19 vjeçarit ishte vendi ku u lind dhe u rrit....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Belgjika feston për Januzajn

Adnan Januzaj e ka bërë të lumtur krejt Belgjikën. Mesfushori kosovar vendosi ta përfaqësojë këtë vend në karrierën e tij. Legjenda belge Jan Ceulemans e konsideron këtë lajm historik dhe e sheh 19 vjeçarin si të ardhme të ndritshme të përfaqësueses belge....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Vokrri: Januzaj mund të luajë për Kosovën

Fadil Vokrri thotë se zgjedhja e Adnan Januzajt për të luajtur për Belgjikën duhet të respektohet. Mirëpo, kreu i futbollit kosovar pret që pas pranimit të Kosovës në FIFA e UEFA, 19 vjeçari ta zgjedh Kosovën....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Bunjaku uron Januzajn, e pret në Kosovë

Albert Bunjaku e ka uruar Adnan Januzajn për vendimin e marrë që ta përfaqësojë Belgjikën. Mirëpo, përzgjedhësi i Përfaqësueses e pret talentin e Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014 Lexo më shumë

De Biasi: Januzaj na ushqeu me shpresa të kota

Gianni de Biasi thotë se Adnan Januzaj i ushqeu me shpresa të kota shqiptarët, duke mos qenë i qartë rreth zgjedhjes së tij. Sidoqoftë, përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare mendon se 19 vjeçari e bëri zgjedhjen më logjike, kur vendosi për Belgjikën....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës

Dirk De Vriese thotë se Adnan Januzaj e bëri zgjedhjen e zemrës, duke e preferuar Belgjikën, para Anglisë e Shqipërisë. Menaxheri i futbollistit insiston se kjo ishte zgjedhja më logjike, pasi futbollisti u lind e u rrit në Belgjikë....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Ministri Krasniqi mbështet zgjedhjen e Januzajt

Memli Krasniqi e ka përkrahur Adnan Januzajn për zgjedhjen e tij për ta përfaqësuar Belgjikën. Ministri i Sportit shpreson që talenti i Manchester Unitedit të luajë për Kosovën në të ardhmen....

24 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO