Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

‘Shqiptarët u tallën me ne në mes të Beogradit, atyre u takojnë tre pikët’

Rokeri nacionalist serb, Bora Xhorxheviç ka pranuar se shqiptarët kanë arritur të tallen në mes të Beogradit, dhe për këtë arsye, ata duhet të fitojnë ndeshjen ne tavolinë, me rezultat 3-0....

21 October, 2014 Lexo më shumë

Xhaka: Kosova, gjaku im

Lojtari me origjinë kosovare, Granit Xhaka ka ripërsëritur edhe një herë se nuk e ka mohuar kurrë prejardhjen e tij dhe burimin e gjakut të tij edhe pse momentalisht mbron ngjyrat e një Kombëtareje tjetër në futboll....

21 October, 2014 Lexo më shumë

‘Fitore e Serbisë ose përsëritje e ndeshjes’

E përditshmja spanjolle, El Mundo Deportivo ka thënë se Shqipëria nuk ka gjasa të marrë një fitore në tavolinë, pasi ajo i takon Kombëtares së Serbisë. Opsioni i fundit është përsëritja e ndeshjes....

21 October, 2014 Lexo më shumë

Graniti: Gëzohem që një Xhaka luan për Shqipërinë

Mesfushori me origjinë kosovare i cili përfaqëson Kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka ndihet mirë që vëllai i tij Taulanti luan për Shqipërinë....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Duka nuk shfaq interes për pikët ndaj Serbisë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka thënë se nuk i interesojnë shumë pikë nga ndeshja me Serbinë, duke shtuar se atij i interesojnë më shumë përmirësimi i kushteve për të zhvilluar një futboll normal....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Shënon Kaçe, PAOK-u lider në Greqi (Video)

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Ergys Kaçe ka shënuar në fitoren e skuadrës së tij, PAOK-ut në ndeshjen ndaj Atromitos....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Blick: Përshëndetja skandaloze e Taulant Xhakës

Pas ndeshjes në vikend për skuadrën e Baselit, Taulant Xhaka bëri një përshëndetje e cila nuk është pranuar mirë në Zvicër, pasi e përditshmja e njohur e vendit, ‘Blick’ shkruan se ai është Budalla osë shumë naiv....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Një tjetër lojtar pranon Kombëtaren Shqiptare

Mbrojtësi i Baselit, Arlind Ajeti ka pranuar ftesën e FSHF-së dhe shumë shpejtë pritet të veshë fanellën kuqezi, gjithnjë sipas raportit të bërë nga Koha Ditore....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Cana i kundërpërgjigjet Platinisë

Kapiteni i Kombëtares Shqiptar, Lorik Cana iështë kundërpërgjigjur Michel Platinisë, duke i thënë se tifozët serbë kanë mundur di godisnin ata me thikë....

20 October, 2014 Lexo më shumë

Trillim i ri në Beograd, fluturakja u lëshua nga një hotel

Mediat serbe nuk e kanë ndërmend ta harrojnë fluturaken me flamurin e Shqipërisë, që fluturoi mbi Beogradit....

20 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO