Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Çka nëse në vend të flamurit do ishte një bombë?

Si duket imagjinata e serbëve është duke shkuar jashtë normale, pasi tani janë duke raportuar se shqiptarët në vend të flamurit kanë mundur ta vendosin bombën....

16 October, 2014 Lexo më shumë

Gazetari shqiptar flet për telegrafin serb

Gazetari i Agon Chanel, Erald Kotheli ka dhënë një deklaratë për telegrafin serb, duke thënë se deri diku ka pritur ndonjë befasi të tifozëve shqiptar në stadiumin e Partizanit në Beograd....

16 October, 2014 Lexo më shumë

CNN: Shqipëria do ta fitojë takimin në tavolinë

Analisti kryesor i CNN-it ka deklaruar për media se Shqipëria do të fitojë takimin ndaj Serbisë në tavolinë, me rezultatin zyrtar 3-0....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Uefa: Ja akuzat për Serbinë dhe Shqipërinë

Vendimi zyrtar i UEFA-së për ndeshjen e ndërprerë për shkak të incidenteve të krijuara nga tifozët e Serbisë, do të vendoset më 23 tetor. Ja dhe akuzat me të cilat do të përballen të dy skuadrat para se Uefa të merr një vendim zyrtar....

15 October, 2014 Lexo më shumë

A ju kujtohet ky tifoz? Ja çfarë i ka bërë Serbisë

Burimet e sigurta të Lajmi.net mësojnë se njeriu që lëshoi fluturaken në ndeshjen e djeshme ndaj Serbisë, ishte pikërisht ai që në ndeshjen ndaj Sllovenisë dhuroi spektakël duke u ngjitur përmbi rrjetave të sigurisë të stadiumit....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Flet personi që e dirigjoi fluturaken me flamur

Personi i cili e dirigjoi fluturaken me flamurin e Shqipërisë mbi stadiumin e Beogradit, ka folur për media, duke thënë se ai nuk kishte ndërmend që ta lëshonte atë në fushë....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Momenti skandaloz i cili nuk po përflitet nëpër media

Si duket mediat serbe janë duke marrë ‘kontrollin’ në ngjarjen e rëndë të cilët e krijuan tifozët e tyre, në ndeshjen e djeshme ndaj Serbisë. Sidoqoftë, ne nuk duhet të harrojmë, se tensionet filluan që nga himni i kombëtares sonë e deri në mes të pjesës së parë, në momentin kur ne po ekzekutonim një korner....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Prekazi e përkrahë Serbinë

Ish-lojtari i Partizanit, Xhevat Prekazi i cili është lindur në Mitrovicë dhe jeton për një kohë të gjatë në Beograd, ka përkrahur Serbinë, duke thënë se çdo njeri do të vepronte sikurse Stefan Mitrovic që bëri me flamurin e Shqipërisë....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Tallja më e mirë që keni parë ndonjëherë ndaj Serbisë

Një koment i shkruar në faqen kryesore të Kroacisë, Jutarni list, ka tërhequr mjaft shumë vëmendjen e mediave, sidomos ato të ballkanit, që janë duke u marrë ende me incidentin e djeshëm....

15 October, 2014 Lexo më shumë

Mitroviç: Nuk kisha qëllime të këqija me flamurin shqiptar

Lojtari i Serbisë, Stefan Mitroviç ka thënë se nuk kishte qëllime të këqija me flamurin shqiptar, duke shtuar se vetëm deshi ta largojë nga fusha....

15 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO