Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Afrim Tovërlani kërkon që homazhet për Vokrrin të bëhen në Stadiumin e Prishtinës

Trajneri kosovar Afrim Tovërlani ka kërkuar që homazhet për Fadil Vokrri të bëhen në stadiumin e Prishtinës....

9 June, 2018 Lexo më shumë

MPJ: Fadil Vokrri la gjurmë të pashlyera historike

Ministria e Punëve të Jashtme e ka pranuar me shqetësim të thellë dhe tronditje të rëndë lajmin trishtues për humbjen e Presidentit të Federatës së Futbollit të Republikës së Kosovës dhe ish-futbollistit të dalluar, Fadil Vokrri....

9 June, 2018 Lexo më shumë

Fjalët prekëse të vëllait të Fadilit, Adil Vokrri

Kosova humbi legjendën, ish-futbollisti i mirënjohur, Adil Vokrri, humbi edhe vëllanë....

9 June, 2018 Lexo më shumë

Seferi: Nuk kam frikë nga Fury, unë jam boksier i guximshëm

Boksieri shqiptar, Sefer Seferi, ka treguar vetëbesim të madh para duelit ndja Tyson Furyt....

9 June, 2018 Lexo më shumë

Fury: Seferi si Joshua, Klitschko dhe Wilderi

Tyson Fury e ka vlerësuar lartë boksierin shqiptar, Sefer Seferi....

9 June, 2018 Lexo më shumë

Marku e fiton edhe “luftën” e deklaratave: Të tillë si serbi i rrah tre për një herë!

Kampioni shqiptar në kikboks, që tash po demolon gjithçka edhe në artet e përziera marciale (MMA), Florian Marku, ka deklaruar pas fitores në Tiranë në duelin ndaj serbit Sladan Dragishiq, se do të kërkojë majën e botës në artet e përziera marciale....

8 June, 2018 Lexo më shumë

Goditja ‘rrufe’ e Markut që e hodhi në tokë serbin Dragishiq

Florian Markut i ka mjaftuar pak më shumë se një minutë për të hedhur në tokë serbin Dragishiq në MMA...

8 June, 2018 Lexo më shumë

Florian Markut i mjaftojnë 90 sekonda për ta rrahur serbin Dragishiq

Florian Markut e ka fituar më lehtë se sa është pritur luftën kundër serbit Sladjan Dragishiq në MMA....

8 June, 2018 Lexo më shumë

Ndiqeni LIVE luftën mes Florian Markut dhe serbit Dragishiq

Në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”, pas pak do të zhvillohet sfida e kickbox-it mes shqiptarit, Florian Markut dhe serbit, Sladjan Dragishiqit....

8 June, 2018 Lexo më shumë

Zymi gati për festën automobilistike

Automobilistët e Kosovës do të vazhdojnë kampionatin me garën e disiplinës malore, e cila në këtë fundjavë mbahet në Zym....

8 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO