Sporti Vendor – Lajmi.net

Aktuale

Mbyllen ndeshjet, rezultate të papritura në Superligë

Trepça '89 e ka shkatërruar Trepçën në derbin lokal të Mitrovicës....

19 March, 2017Lexo më shumë

Superliga vjen sot me tri super-ndeshje

Sot zhvillohen tri ndeshje në Vala Superligë....

19 March, 2017Lexo më shumë

Batatina tërheq lojtarët nga fusha, pyet vëzhguesin për dënimin dhe i rikthen sërish

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i pakënaqur me ndarjen e drejtësisë të bërë nga gjyqtari Bajram Gashi, tërhoqi lojtarët nga fusha, pranë rezultatit 1:0 për Drenicën....

18 March, 2017Lexo më shumë

Kukësi e merr një pikë të ARTË në Korçë ndaj Skënderbeut

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 26-të në Superligën Shqiptare mes Skënderbeut dhe Kukësit....

17 March, 2017Lexo më shumë

U kualifikuan në gjysmëfinale, ja si festojnë futbollistët e Besës (VIDEO)

Atmosferë e jashtëzakonshme te Besa. Skuadra pejane e ka festuar kualifikimin në gjysmëfinalen e Digjitalb Kupës së Kosovës, me një ndejë pas sfidës ndaj Prishtinës....

15 March, 2017Lexo më shumë

U bë horë në transmetim direkt me fyerje raciste, ja çfarë bën tani Yll Hoxha

Futbollisti i Feronikelit, Yll Hoxha, i ka kërkuar falje sulmuesit afrikan të Lirisë, Henry Chibueze....

15 March, 2017Lexo më shumë

Super-gol në ndeshjen Besa-Prishtina, por ishte auto-gol (VIDEO)

Gentrit Dumani ka shënuar një auto-gol qesharak në ndeshjen Besa-Prishtina, nga i cili u vendos edhe rezultati përfundimtar (1:0)....

15 March, 2017Lexo më shumë

Presidenti Thaçi i dhuron medalje të meritave trajnerit Driton Kuka (FOTO)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sot i ka ndarë Medaljen Presidenciale të Meritave trajnerit të shumë kampioneve në xhudo, Driton Kukës....

15 March, 2017Lexo më shumë

UEFA “dridh” klubet kosovare që kurdisin ndeshje

Futbolli kosovar po vëzhgohet nga lart. UEFA ka konfirmuar për “Zërin” se është duke i vëzhguar shumë seriozisht Superligën dhe Ligën e Parë të Kosovës për të parë nëse po kurdisen ndeshjet kampionale. ...

14 March, 2017Lexo më shumë

Zyrtare: Besa befason me trajnerin e ri

Besa e ka zyrtarizuar trajnerin e ri, pas largimit të Gani Sejdiut. ...

13 March, 2017Lexo më shumë

Rrëzohet edhe një mur tjetër i stadiumit “Adem Jashari” (FOTO)

Vazhdojnë problemet me stadiumin “Adem Jashari”. Së fundmi është rrëzuar edhe një tjetër mur rrethues i impiantit mitrovicas....

12 March, 2017Lexo më shumë

Goli i vitit në Kosovë: Futbollisti shënon nga gjysma e fushës në derbin e javës (VIDEO)

Futbollisti i Besës, Qemail Elshani, ka shënuar një gol të çmendur ndaj Trepçës '89, pothuajse nga gjysma e fushës. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Shumë gola në pjesët e para, rezultate të papritura në Superligë

Janë mbyllur pjesët e para të tri ndeshjeve që po luhen sot në Vala Superligë. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Mirëmëngjesi futbolldashës, Superliga vjen sot me tri super-ndeshje

Pas tri ndeshjeve që dje e hapën xhiron e 21-të të Vala Superligës, sot zhvillohen edhe tri takime tjera që pritet të jenë shumë interesante....

12 March, 2017Lexo më shumë

Samir Sahiti: Nëse Prishtina shpallet kampione, unë pensionohem nga futbolli

Samir Sahiti shpërthen pas humbjes së Trepçës nga Prishtina. Mitrovicasi e vlerëson si të turpshme fitoren e prishtinasve në “Adem Jashari”, e cila sipas tij u arrit me ndihmën e gjyqtarëve....

11 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Pensionohet Artan Latifi

Portieri Artan Latifi me anë të një letre drejtuar skuadrës së Dritës, ka bërë të ditur se do të pensionohet në fund të sezonit....

10 March, 2017Lexo më shumë

Izmir Smajlaj tregon pse e bëri shqiponjën midis Beogradit (VIDEO)

Izmir Smajlaj u shpall kampion i Europës pak ditë më parë, por për të arritur këtë sukses i janë dashur 13 vjet punë dhe një stërvitje intensive....

7 March, 2017Lexo më shumë

Lindemann bën horë futbollistët e Prishtinës

Trajneri i Prishtinës, Lutz Lindemann, ka kritikuar ashpër paraqitjen e skuadrës së tij në fushën e Trepçës ’89, ku prishtinasit u mposhtën 1:0....

7 March, 2017Lexo më shumë

Trepça ’89 “fluturon” në tabelë pas fitores ndaj Prishtinës (FOTO)

Trepça '89 ka bërë një hap të madh drejt titullit kampion, duke e mposhtur sot Prishtinën 1:0 në "Riza Lushta"....

7 March, 2017Lexo më shumë

Mbyllet Trepça ’89-Prishtina, rezultat befasues (VIDEO)

Trepça ’89 e ka fituar kryendeshjen e Superligës ndaj Prishtinës....

7 March, 2017Lexo më shumë

Goli më i çuditshëm i vitit në Kosovë vjen pikërisht në derbin Trepça ’89-Prishtina (VIDEO)

Trepça '89 është në epërsi ndaj Prishtinës falë golit të John John, i cili ishte vërtetë shumë i çuditshëm. ...

7 March, 2017Lexo më shumë

Plagoset me armë zjarri futbollisti junior i Llapit, gjendja e tij është stabile

Futbollisti i skuadrës juniore të Llapit, Ilir Pollomi, është plagosur gjatë ditës së sotme aksidentalisht në shkollën e mesme “Fan Noli” në Podujevë....

6 March, 2017Lexo më shumë

Bellew zbulon se çfarë i tha në vesh Hayet pak momente para përfundimit të duelit

Tony Bellew ishte autori i të papriturës më të madhe në historinë moderne të boksit britanik, teksa fitoi ndaj ish-kampionit të peshave të rënda, David Haye....

5 March, 2017Lexo më shumë

Feronikeli fiton në Gjilan, Besa triumfon në Prizren

Janë mbyllur dy ndeshjet e ditës në Vala Superligë....

5 March, 2017Lexo më shumë

Duhet t’i shikoni patjetër këto dy ndeshje të Superligës sot

Pas katër ndeshjeve të zhvilluara të premten dhe të shtunën, sot luhen edhe dy takime tjera në Vala Superligë....

5 March, 2017Lexo më shumë

Momenti kur shqiptari shpallet kampion i Evropës midis Beogradit (VIDEO)

Izmir Smajlaj është shpallur kampion i Evropës në kërcim së gjati, në garat e mbajtura në Beograd....

4 March, 2017Lexo më shumë

Smajlaj ngrit flamurin Kuqezi në Beograd, shpallet kampion Evrope në kërcim së gjati (Foto)

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj është shpallur kampion Evrope në Beograd në kërcim së gjati....

4 March, 2017Lexo më shumë

Izmir Smajlaj shpallet kampion i Evropës në kërcim së gjati midis Beogradit

Atleti shqiptar Izmir Smajli është shpallur kampion i Evropës në Beograd në kërcim së gjati....

4 March, 2017Lexo më shumë

Luiza Gega shkëlqen në Serbi, arrin në finale

Luiza Gega arriti të kualifikohet në garën finale të atletikës me distancë 1500 metra në Europianin e sallave të mbyllura që po zhvillohet në Beograd....

3 March, 2017Lexo më shumë

Vashat e Përfaqësueses së Kosovës munden edhe nga Rumania

Vashat e Përfaqësueses së Kosovës nuk i kishte demoralizuar humbja nga Polonia me rezultat 5:0, por me një vullnet e stabilitet në ekip kishin hyrë në duelin e radhës....

3 March, 2017Lexo më shumë

Kryeministri Mustafa bëhet anëtar i tifozëve kosovarë, ‘Dardanët’ (Foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka njoftuar sot se është bërë edhe zyrtarisht tifoz i “Dardanëve” pasi është pajisur me kartelën e tifozëve të Përfaqësueses së Kosovës....

3 March, 2017Lexo më shumë

Ndodh për herë të parë në Vala Superligën e Kosovës (FOTO)

Xhiroja e 19-të në Vala Superligën e Kosovës do të jetë e veçantë....

2 March, 2017Lexo më shumë

Nuri Seferi takon Ramush Haradinajn: Të enjten do lirohesh Gjeneral (Foto)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi me anë të një postimi në rrjetin social facebook ka njoftuar se mbrëmë është takuar me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj....

28 February, 2017Lexo më shumë

‘Skifterat’ kopjojnë ‘Intelektualët’, ja çfarë kanë bërë para derbit (VIDEO)

Qyteti i Gjilanit po këto ditë po jeton nën ethet e derbit më të madh lokal në Kosovë....

24 February, 2017Lexo më shumë

Nesër është një ditë e madhe për FFK-në, ja kush e viziton Vokrrin (FOTO)

Nesër do të ketë një vizitë të rëndësishme në Federatën e Futbollit të Kosovës....

23 February, 2017Lexo më shumë

Tifozët e Dritës “dridhin” qytetin në mbledhjen para derbit me Gjilanin (VIDEO)

Intelektualët kanë dhuruar spektakël në mbledhjen e fundit para derbit Gjilani-Drita, të mbajtur në Stadiumin e Qytetit në Gjilan. ...

23 February, 2017Lexo më shumë

FFK me vendim të papritur për lojtarët e huaj

Tifozët kosovarë duhet të presin edhe disa javë për të parë cilësitë e futbollistëve të huaj, të ardhur në afatin kalimtar të janarit....

23 February, 2017Lexo më shumë

Majlinda Kelmendi shpallet Sportistja e Vitit nga Komiteti Olimpik

Majlinda Kelmendi e ka fituar edhe një çmim tjetër....

22 February, 2017Lexo më shumë

Fotografi e rrallë: Majlinda Kelmendi me armë në duar (FOTO)

Pas suksesit në Paris, Majlinda Kelmendi si duket e ka në plan që të provojë veten në një sport të ri....

21 February, 2017Lexo më shumë

Mbyllet ndeshja e Kupës së Kosovës, kjo skuadër kualifikohet në çerekfinale

Trepça kualifikohet në çerekfinalen e Digjitalb Kupës së Kosovës, pas triumfit në Ferizaj ndaj Flamurtarit. ...

21 February, 2017Lexo më shumë

Florent Hadërgjonaj zgjedh Kosovën? (FOTO)

Emra të rinj dhe të mëdhenj do t’i bashkohen Përfaqësueses së Kosovës për ndeshjet kualifikuese të marsit....

20 February, 2017Lexo më shumë

Vala Superliga e Kosovës bëhet lajm sensacional në Itali

Vala Superliga e Kosovës është bërë lajm sensacional nga media e njohur italiane, ‘Tuttomercatoweb’....

20 February, 2017Lexo më shumë

Pjesa e parë e finales së Kupës: Sigal Prishtina 36-40 KB Peja

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Kosovës në basketboll, që po zhvillohet në palestrën ‘Minatori’ në Mitrovicë, mes Sigal Prishtinës dhe KB Pejës....

19 February, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush