Serie A – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Cagliari-Inter, gol i papritur (VIDEO)

Marco Borriello ka ngushtuar epërsinë e Interit ndaj Cagliarit në 2:1. ...

5 March, 2017Lexo më shumë

Banega shënon gol të jashtëzakonshëm (VIDEO)

Ever Banega ka dyfishuar epërsinë e Interit me një super-gol. ...

5 March, 2017Lexo më shumë

Udinese-Juventus, gol i papritur (VIDEO)

Duvan Zapata ka kaluar Udinesen në avantazh ndaj Juventusit. ...

5 March, 2017Lexo më shumë

Cagliari-Inter, goli i parë (VIDEO)

Interi ka kaluar në epërsi ndaj Cagliarit, me golin e Ivan Perisic. ...

5 March, 2017Lexo më shumë

E pabesueshme: Medel largon topin nga vija e fundit me rofeshatë (VIDEO)

Gary Medel ka larguar topin nga vija e portës në mënyrë të pabesueshme. Cagliari-Inter mbetet 0:0. ...

5 March, 2017Lexo më shumë

Udinese-Juventus, befasi në formacionet zyrtare

Udinese dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes që fillon në ora 15:00....

5 March, 2017Lexo më shumë

Cagliari-Inter, formacionet zyrtare

Cagliari dhe Inter kanë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes që fillon në ora 15:00....

5 March, 2017Lexo më shumë

Mertens shpjegon festën epike ndaj Romës, duke publikuar një foto interesante (VIDEO)

Napoli befasoi dje Romën duke e mposhtur 2:1 në “Olimpico”....

5 March, 2017Lexo më shumë

Milani i “afrohet” Evropës (VIDEO)

Milani ka shënuar fitore ndaj Chievos në ‘San Siro’ me rezultat 3:1, me dy gola të shënuara nga Carlos Bacca dhe një gol nga Lapadula, nga penalltia. Pikërisht nga penalltia, Chievo shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje, nëpërmjet De Guzman....

4 March, 2017Lexo më shumë

Penallti për Chievon, çfarë bëri Donnarumma (VIDEO)

Chievo ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Milanit, me golin e shënuar nga penalltia nga Guzman....

4 March, 2017Lexo më shumë

Milan – Chievo, formacionet zyrtare

Milan në San Siro në kuadër të xhiros së 27-të, pret Chievon, në ndeshjen që fillon nga ora 20:45....

4 March, 2017Lexo më shumë

Napoli e gjunjëzon Romën (VIDEO)

Napoli e ka fituar derbin e xhiros së 27-të ndaj Romës, me rezultat 1-2....

4 March, 2017Lexo më shumë

Napoli shokon Romën (VIDEO)

Napoli ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Romës, sërish me anë të Mertens....

4 March, 2017Lexo më shumë

Mertens i shënon gol Romës dhe ‘urinon’ tek flamuri i kornerit (VIDEO)

Dritnes Mertens ka festuar në mënyrë të çuditshme golin e tij ndaj Romës duke u ulur dhe 'urinuar' tek flamuri i kornerit. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Roma – Napoli, shënohet një super gol (VIDEO)

Dries Mertens ka kaluar në epërsi Napolin në duelin ndaj Romës në Olimpico. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Roma – Napoli

Roma dhe Napoli kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Olimpico. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Strakosha nënshkruan me klubin e njohur evropian (FOTO)

Thomas Strakosha është i gatshëm të konfirmojë të ardhmen e tij....

4 March, 2017Lexo më shumë

Mancini: Dua të bëhem trajner i këtij ekipi të madh (FOTO)

Roberto Mancini ka një skuadër ku dëshiron të punojë në të ardhmen....

4 March, 2017Lexo më shumë

Juventus transferon një portier fantastik (FOTO)

Juventus ka identifikuar portierin e ri. ...

4 March, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Man City, Guardiola në Serie A (FOTO)

Pep Guardiola mund të kalojë në Serie A....

4 March, 2017Lexo më shumë

Formacioni më i mirë i këtij edicioni në Evropë (FOTO)

‘Goal.com’ ka përzgjedhur formacionin më të mirë të këtij edicioni, duke marrë lojtarë nga pesë ligat më të mira në Evropë. Në këtë formacion mungojnë shumë yje, mund t’iu duket e pabesueshme por mungon Ronaldon, mungon edhe Surezi me Neymarin, nuk është as Ibrahimovici....

3 March, 2017Lexo më shumë

“Çmendet” Interi, 300 milionë euro për Igli Taren

Në Itali është lëshuar një bombë e vërtetë në lidhje me ndryshimet që klubi i Interit mund të bëjë në verë....

3 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është arsyeja qesharake e ‘sherrit’ mes modeles dhe Higuain (FOTO)

Modelja dhe sportistja italiane postoi në Instagram një seri fotosh ku tregon të pasmet, të cilat sulmuesi argjentinas, të paktën sipas asaj që deklaronte vetë Fiordelisi, i kishte vënë në dyshim....

3 March, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Lajm i keq për tifozët e Milanit

Është zyrtarizuar ajo që dihej tashmë nga të gjithë tifozët kuqezi: shitja e Milanit te kinezët, e parashikuar në datën 3 mars, është shtyrë në një datë tjetër, ende të pacaktuar. ...

3 March, 2017Lexo më shumë

Icardi gëzon tifozët e Interit

Mauro Icardi u ka kërkuar tifozëve te Interit që të mos dorëzohen, dhe se skuadra do të luftojë deri në fund për të siguruar vendin e tretë në Serie A....

2 March, 2017Lexo më shumë

Mediet në Itali: Pep Guardiola te Interi?

Interi po përgatitet për lëvizjen më të madhe në afatin kalimtar veror....

2 March, 2017Lexo më shumë

A e dini sa paguhen gjyqtarët e Seria A në një sezon?

Gjyqtarët e Serisë A fitojnë të gjithë së bashku 4 milionë euro në sezon....

2 March, 2017Lexo më shumë

Raiola fillon negociatat për transferimin e Donnarummas te gjiganti i Evropës (FOTO)

Mino Raiola ka filluar kontaktet e para me një klub të interesuar për transferimin e portierit të Milanit, Gianluigi Donnarumma....

2 March, 2017Lexo më shumë

Icardi nervozon tifozët e Interit: Ky ekip është më i forti në Serie A (FOTO)

Mauro Icardi ka vetëm lëvdata për kampionin e Serie A, Juventus....

2 March, 2017Lexo më shumë

Frikë e madhe për tifozët e Juventusit, gëzohen Reali dhe Barcelona (FOTO)

Paulo Dybala dhe Juventus kanë hasur në një shtyrje të re në negociatat për vazhdimin e kontratës së sulmuesit argjentinas....

2 March, 2017Lexo më shumë

Inter transferon një prej futbollistëve më të mirë në botë? (FOTO)

Pronarët e rinj të Interit planifikojnë një blerje të madhe në sulm për sezonin e ardhshëm....

2 March, 2017Lexo më shumë

Donnarumma? Lajm i frikshëm për tifozët e Milanit (FOTO)

Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga Milan, pas përfundimit të këtij sezoni....

2 March, 2017Lexo më shumë

Lazio më afër finales, e mposht Romën (VIDEO)

Lazio e ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë....

1 March, 2017Lexo më shumë

Lazio – Roma, shënohet goli i parë në derbi (VIDEO)

Lazio ka kaluar në epërsi ndaj Romës në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Italisë....

1 March, 2017Lexo më shumë

Një shqiptar në mesin e 10 transferimeve të dështuara

Kur kemi hyrë në fazën finale të sezonit në futboll, ‘Goal.com’ ka bërë një listë me lojtarët që kanë dështuar te skuadrat e reja....

1 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Lazio – Roma

Me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Olimpico’ zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë, mes Lazios dhe Romës....

1 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i njohur zëvendëson Allegrin te Juventusi (FOTO)

Strategu italian po spekulohet se do të nis një aventurë të re, larg Italisë....

1 March, 2017Lexo më shumë

Dybala me kontratë të re anti-Real Madrid (FOTO)

Paulo Dybala është afër të konfirmojë të ardhmen e tij në Juventus....

1 March, 2017Lexo më shumë

Buffon zbulon përforcimin e madh të Juventusit për sezonin e ri (FOTO)

Gianluigi Buffon ka përmendur emrin e futbollistit që mund t'i bashkohet Juventusit. ...

1 March, 2017Lexo më shumë

Mihajlovic largon Ajetin nga Torino (FOTO)

Trajneri i Torinos, Sinisa Mihajlovic nuk është i kënaqur me mbrojtësin Arlind Ajeti....

1 March, 2017Lexo më shumë

Milan transferon dy super yje nga Real Madrid (FOTO)

Milan kërkon dy përforcime të mëdha nga Real Madrid....

1 March, 2017Lexo më shumë

Buffon: Ky ekip është shembull në futbollin evropian (FOTO)

Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon ka veçuar një skuadër....

1 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper