Serie A – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

ZYRTARE: Inter – Milan, ndeshja në Kinë (FOTO)

Inter dhe Milan do të ndeshen në Kinë para fillimit të stinorit 2017/2018....

14 March, 2017Lexo më shumë

Pirlo: Conte është trajneri më i mirë në botë

Andrea Pirlo ka deklaruar se Antonio Conte është trajneri më i mirë në botë....

13 March, 2017Lexo më shumë

Në Torino e përqafoi, tani Sarri “bombardon” Higuainin

Maurizio Sarri ka "goditur" Gonzalo Higuainin. ...

13 March, 2017Lexo më shumë

Fitore e lehtë e Romës (VIDEO)

Roma ka shënuar fitore të lehtë 0-3 në udhëtim te Palermo, me golat e shënuar nga El Shaarawy, Dzeko dhe Peres....

12 March, 2017Lexo më shumë

Gol në ndeshjen Palermo – Roma (VIDEO)

Roma ka kaluar në epërsi ndaj Palermos me golin e shënuar nga El Shaarawy....

12 March, 2017Lexo më shumë

Szczesny me gabimin e karrierës (VIDEO)

Portieri i Romës, Szczesny, ka bërë një gabim të pafalshëm në ndeshjen ndaj Palermos. Për fatin e tij të mirë, gjyqtari ndali ndeshjen për pozitë jashtë loje për vendasit....

12 March, 2017Lexo më shumë

Tifozët e Napolit tallen me Juventusin (FOTO)

Skuadra e Juventusit vazhdon të atakohet nga tifozët e skuadrave të ndryshme në Serie A. Së fundi janë ata te Napolit, që në ndeshjen ndaj Crotono kanë hapur një transparent, ku shkruhej: “Penallti për Juventusin”....

12 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Palermo – Roma

Roma do të kërkojë të ruaj ritmin me Napolin në Serie A....

12 March, 2017Lexo më shumë

Inter 7:1 Atalanta, vlerësimet e lojtarëve (FOTO)

Interi ka shkatërruar Atalantan në ‘San Siro’, duke e mposhtur 7:1. Në vlerësimet e lojtarëve të bëra nga ‘Whoscored’, Etrit Berisha është vlerësuar me notën më të dobët, 4.1....

12 March, 2017Lexo më shumë

Interi më i mirë i këtij edicioni, shkatërron Atalantën e Berishës (VIDEO)

Interi ka regjistruar paraqitjen më të mirë të këtij edicioni, duke mposhtur 7:1 Atalantan në kuadër të xhiros së 28-të të Serie A....

12 March, 2017Lexo më shumë

Berishës i “terrohet” nga gjuajtja e lirë, 7:1 për Interin (VIDEO)

Interi ka shënuar edhe golin e shtatë ndaj Atalantas, nga gjuajtja e lirë me anë të Banega....

12 March, 2017Lexo më shumë

Inter – Atalanta, Berisha pranon gol të “çmendur” (VIDEO)

Interi ka shënuar edhe golin e gjashtë ndaj Atalantës, për 6:1, me anë të Gagliardini....

12 March, 2017Lexo më shumë

Inter-Atalanta, rezultat i pabesueshëm në minutën e 34-të (VIDEO)

Interi nuk ndalet ndaj Atalantas. Ever Benga shënon dy gola. 5:0 në minutën e 34-të. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Icardi “turpëron” Berishën (VIDEO)

Mauro Icardi komplet het-trikun në portën e Etrit Berishës brenda 9 minutave. Interi po e shkatërron Atalantan 3:0. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Icardi i shënon Berishës me “Panenka” (VIDEO)

Mauro Icardi ka shënuar me "Panenka" nga penalltia në portën e Etrit Berishës. Inter-Atalanta 2:0. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Inter-Atalanta, goli i parë (VIDEO)

Interi ka kaluar në epërsi ndaj Atalantas. Shënon Mauro Icardi në portën e Etrit Berishës. ...

12 March, 2017Lexo më shumë

Inter-Atalanta, befasi në formacionet zyrtare

Inter dhe Atalanta kanë publikuar formacionet zyrtare....

12 March, 2017Lexo më shumë

Diego Simeone bën transferimin më të veçantë në histori të futbollit

Diego Simeone dhe i biri i tij, Giovanni pritet të jenë së bashku edhe në botën e futbollit....

11 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i Napolit godet Juventusin pas ndeshjes me Milanin

Edhe trajneri i Napolit, Maurizio Sarri është përfshirë indirekt në polemikat e shumta të krijuara pas ndeshjes Juventus – Milan....

11 March, 2017Lexo më shumë

Juventus – Milan, dënohet futbollisti i njohur?

Carlos Bacca mund të suspendohet për reagimin e tij drejt gjyqtarit pas përfundimit të humbjes së Milanit nga Juventus në Serie A, raporton "Sport Mediaset". ...

11 March, 2017Lexo më shumë

Lajm i keq për Milanin pas humbjes nga Juventus (FOTO)

Milan ka marrë një lajm shumë të keq pas humbjes nga Juventus. ...

11 March, 2017Lexo më shumë

Turp për futbollistët e Milanit çfarë kanë bërë në zhveshtoret e Juventusit (FOTO)

Mediat italiane kanë raportuar se futbollistët e Milanit kanë demoluar zhveshtoret në stadiumin e Juventusit pas humbjes 2:1 në Torino, të pakënaqur me penalltinë e akorduar në sekondat e fundit të takimit. ...

11 March, 2017Lexo më shumë

Montella zbulon çfarë ndodhi në zhveshtoren e Milanit pas humbjes nga Juventus (FOTO)

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella ka shprehur dëshpërimin e tij pas humbjes nga Juventus....

11 March, 2017Lexo më shumë

Dybala i ashpër kundër tifozëve të Milanit

Paulo Dybala ka kritikuar tifozët e Milanit pas fitores së Juventusit me rezultat 2:1 në Torino....

11 March, 2017Lexo më shumë

Juventus feston fitoren, shikojeni çfarë bënte Donnarumma (FOTO)

Derisa futbollistët e Juventusit po festonin fitoren, Gianluigi Donnarumma po bënte diçka fantastike për tifozët e Milanit. ...

11 March, 2017Lexo më shumë

Donnarumma takon Dybalan pas penalltisë, ja çfarë ndodhi mes tyre (VIDEO)

Gianluigi Donnarumma dhe Paulo Dybala janë përshëndetur edhe pas duelit mes Juventusit dhe Milanit të fituar nga vendasit me rezultat 2:1 me penalltinë e realizuar nga argjentinasi në sekondat e fundit të takimit. ...

11 March, 2017Lexo më shumë

Futbollistët e Milanit befasojnë me vendimin e tyre pas humbjes nga Juventus (FOTO)

Futbollistët e Milanit ishin shumë të revoltuar pas humbjes nga Juventus me rezultat 2:1....

11 March, 2017Lexo më shumë

Shpërthen Donnarumma: Nuk është e mundur… (VIDEO)

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, ka reaguar ashpër pas humbjes 2:1 nga Juventusi....

10 March, 2017Lexo më shumë

Kjo është penalltia e shumëpërfolur e Juventusit? A ishte? (VIDEO)

Juventusi e mposhti 2:1 Milanin në derbin e javës në Serie A, me një gol të shënuar nga penalltia në minutën e 96-të, penallti e cila po diskutohet shumë në rrjetet sociale. Se a ishte penallti, ju ftojmë ta ndiqeni videon e mëposhtme....

10 March, 2017Lexo më shumë

Montella: Duhet t’i pranojmë vendimet e gjyqtarëve

Trajneri i Milanit, Vicenzo Montella, ka folur pas humbjes në derbi ndaj Juventusit....

10 March, 2017Lexo më shumë

Dybala: Dua të rinovoj me Juventusin

Pas derbit me Milanin, sulmuesi Paulo Dybala i ka dhënë një lajm të mirë skuadrës së Juventusit....

10 March, 2017Lexo më shumë

Juventus 2:1 Milan, vlerësimet e lojtarëve (FOTO)

Juventusi e ka fituar derbin ndaj Milanit me rezultat 2:1. Vlerësimet e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje mund t’i shikoni në fotografinë e mëposhtme....

10 March, 2017Lexo më shumë

Juventusi e fiton derbin ndaj Milanit me gol nga penalltia në minutën e 96-të (VIDEO)

Juventusi e ka fituar derbin ndaj Milanit me rezultat 2:1, me golin e fitores të shënuar në minutën e 96-të nga penalltia....

10 March, 2017Lexo më shumë

Milani i përgjigjet Juventusit, barazohet rezultati (VIDEO)

Milani ka barazuar rezultatin ndaj Juventusit, me golin e shënuar nga sulmuesi Bacca....

10 March, 2017Lexo më shumë

Formacionet zyrtare: Juventus – Milan

Në kuadër të xhiros së 27-të të Serie A, Juventusi në shtëpi pret Milanin....

10 March, 2017Lexo më shumë

Juventus ndryshon formacionin kundër Milanit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka ndryshuar formacionin pak orë para ndeshjes kundër Milanit në Torino. ...

10 March, 2017Lexo më shumë

Juventus – Milan, formacionet e derbit të madh në Serie A (FOTO)

Juventus dhe Milan ndeshen sonte në Torino në derbin e madh e Serie A. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave. ...

10 March, 2017Lexo më shumë

Ranieri ‘harron’ Leicesterin, gjen ekipin e ri (FOTO)

Claudio Ranieri është afër angazhimit të ri si trajner....

10 March, 2017Lexo më shumë

Lamtumirë Juventus, Alves befason me klubin e ri (FOTO)

Dani Alves është i gatshëm të largohet nga Juventus pas vetëm një sezoni në Torino....

10 March, 2017Lexo më shumë

Trajneri i gjigantit italian “dëshiron” që të bëhet trajner i Juventusit (FOTO)

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka dhënë një deklaratë që s'do t'iu pëlqejë aspak tifozëve kuqezi....

9 March, 2017Lexo më shumë

Chiellini tradhton tifozët e Juventusit, kjo deklaratë do të shkaktojë shumë polemika

Dëmtimi në kofshën e majtë do ta lërë jashtë fushës për ndeshjen ndaj Milanit, Georgio Chiellinin. ...

8 March, 2017Lexo më shumë

Donnarumma ia bën ‘bajat’ golin futbollistit të Juventusit (FOTO)

Gianluigi Donnarumma ka një bilanc fantastik me sulmuesin kryesor të Juventusit....

7 March, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool