Serie A – Page 186 – Lajmi.net

Aktuale

Kaka i emocionuar

Mesfushori i Milanit, Leite Kaka ka pranuar se ishte “përvojë emocionuese” paraqitja e mbrëmshme në San Siro në fitoren 1-0 ndaj Udineses. Ylli brazilian u rikthye te Rossonerët nga Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës por u dëmtua në paraqitjen e parë, në barazimin kundër Torinos, në xhiron e tretë. Por, ai u inkuadrua […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Njëherë rikthimi, pastaj vendimi

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti nuk ka filluar të mendojë se ky mund të jetë sezoni i tij i fundit në karrierë. Legjenda e Nerazzurrëve, 40-vjeç, e ka ndarë mendjen vetëm tek rikthimi i tij nga lëndimi që i pamundësoj të luajë në fazën përfundimtare të edicionit të kaluar dhe fillimin e këtij të tanishmit. […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Goli i Birsas, fitorja e Milanit

Mesfushori Valter Birsa realizoi gol jashtëzakonisht të bukur i cili ishte i mjaftueshëm që Milani të mposht Udinesen në San Siro me rezultat 1-0, në duelin e vlefshëm për xhiron e tetë në Serie A. Reprezentuesi slloven shënoi nga distanca në minutën e 22-të, dhe ky doli të jetë goli i vetëm i takimit, pavarësisht […]...

19 October, 2013Lexo më shumë

Një ‘mësues’ për Balotellin

Sjellja – shpeshherë e gabuar – e sulmuesit të Milanit, Mario Balotelli ka detyruar gjigantin italian të marr masa. Klubi nga San Siro mendon të angazhojë ndihmë profesionale për sulmuesin, ka njoftuar e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport. Sulmuesi, gjithnjë në qendër të vëmendjes me veprimet e tij në fushë dhe jashtë saj, shpeshherë […]...

18 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 mbrojtjet në Evropë

Italia për një kohë të gjatë ka qenë sinonim i shembullit më të mirë të mbrojtjes andaj nuk është befasi që lideri i Serie A, Roma, aktualisht ndanë pozitën e parë të top 10 skuadrave më të mira në defanzivë në Evropë. Nëse analizojmë të gjitha ligat evropiane pas xhirove të deritashme, Giallorossët kryesojnë së […]...

18 October, 2013Lexo më shumë

Juventus para Barcelonës

Gianluigi Buffon ka njoftuar se refuzoi mundësinë e transferimit në Barcelonë para se të kalonte në Juventus. 35-vjeçari ka njoftuar se kishte ofertë t’i bashkohej gjigantit katalan më 2001, mirëpo u përcaktua për Bianconerët. “Mund të shkoja në Barcelonë më 2001”, deklaroi Buffon për Mediaset. “Megjithatë, vendosa të kaloj në Juventus pas diskutimit me babanë, […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Më lini të jetoj

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli është kundërpërgjigjur pas kritikave të vazhdueshme në drejtim të tij. Ylli italian ka kërkuar të lihet i qetë duke insistuar se kështu do të shihen ndryshime tek ai. “Mjaft më me fjalë dhe vetëm fjalë, jetoni, dhe më lini të jetoj, do t’i shihni dallimet”, shkroi Balotelli në profilin e […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Inzaghi nuk është gati

Trajneri i ekipit të rinjve të Milanit, Filippo Inzaghi ka insistuar se nuk është gati të bëhet pasardhës i Massimiliano Allegrit. Nisma e dobët e sezonit nga Rossonerët ka shtuar dyshimet për të ardhmen e Allegrit, ndërsa Inzaghi është përmendur si pasardhës i mundshëm për 46-vjeçarin. Por, Inzaghi është i vendosur se tani nuk është […]...

16 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, njësoj si Cassano

Sulmuesi i Parmës, Antonio Cassano ka pranuar se e sheh veten e tij në moshë më të re, tek ylli i Milanit, Mario Balotelli. Cassano, shpeshherë gjatë karrierës së tij ka shkaktuar incidente në fushë dhe jashtë saj kurse njësoj ka bërë edhe Balotelli, ish bashkëlojtari i tij nga San Siro. Ata të dy luajtën […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

‘Fuerte’ Tevez

Në futbollin modern jemi mësuar të lexojmë për lojtarë që përfitojnë miliona, kanë vetura luksoze, jetë dhe famë të cilën shumëkush do ta dëshironte. Mirëpo, jo të gjithë prej tyre kanë parë vetëm ‘lule’ me sytë e tyre në fëmijëri. Carlos Tevez është një prej atyre që u desh të zgjidhte nëse dëshiron të luajë […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Interi indonezian

Marrëveshja është arritur, kanë ardhur edhe nënshkrimet. Sot është një ditë historike për Interin. Klubi italian ka kaluar në duart e pronarit të ri indonezian, Erick Thohir. Zyrtarizimi i marrëveshjes ka ardhur nga ai që udhëhoqi Interin për shumë kohë, Massimo Moratti. “E kam të vështirë të them diqka, por u tregoj se është gjithçka […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Adane, ‘binjaku’ i Chiellinit

Giorgio Chiellini mund të konsiderohet si mjaft i rrallë për karakteristikat e tij si mbrojtës. Reprezentuesi italian është shtyllë në repartin defanziv të Juventusit, dhe ka fare pak rivalë sa i përket fuqisë dhe statusit të ‘murit’ në detyrën e tij. Mirëpo, ai ka gjetur një ‘binjak’. Girma Adane, kapiteni i Etiopisë ngjan jashtëzakonisht shumë […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Momenti i së vërtetës

Kur nënshkroi për Juventusin, në fillim të vitit 2013, Fernando Llorente kishte pritur një ndikim tjetër te skuadra e tij e re, me çka synonte të rikthehej në ekipin e Spanjës. Mirëpo, në muajt e parë të tij me fanellën e Bianconerëve, nuk është ende një prej atyre që mund të konsiderohen futbollistë të rëndësishëm […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, problem me kameraman

Temperamenti i famshëm i Mario Balotellit doli përsëri në skenë pasi ai qëlloi një kameraman derisa ekipi i Italisë mbërriti në Napoli të dielën. Azzurrët udhëtuan me tren nga Firenca për në Napoli, ku do të zhvillojnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014 kundër Armenisë të martën mbrëma. Qindra tifozë […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Milan, zi e terr

Milan u turpërua nga ekipi francez Caen duke pësuar humbje 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Francë. E vetmja gjë pozitive ishte paraqitja e portierit Gabriel i cili e ruajti disavantazhin – edhe ashtu të thellë – me një seri pritjesh. Në mungesë të futbollistëve të angazhuar në detyra ndërkombëtare, trajneri Massimiliano Allegri pati në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Benatia, muri i Romës

Ka prej atyre që kanë filluar ta quajnë si muri i ri i Romës, pasardhës i Walter Samuelit, shtyllë e skuadrës që fitoi Scudetton e fundit për skuadrën nga kryeqyteti italian. Por, ka edhe të tjerë që insistojnë se 13.5 milionë eurot e shpenzuara për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të verës nuk janë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Fanella e Balotellit, pizhame e Reinas

Portieri i Napolit, Pepe Reina hyri në histori si i pari që arriti të pret një penallti të sulmuesit Mario Balotelli kur ndali goditjen e yllit të Milanit në fitoren 2-1 në San Siro, muajin e kaluar. Reina, i huazuar në Napoli nga Liverpool gjatë afatit kalimtar të verës deri në fund të këtij sezoni […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Rami i Milanit

13 gola të pranuar në Serie A (reparti defanziv i tretë më i dobëti pas Bolognës dhe Sassuolos), 14, nëse llogaritim edhe golin e pranuar në Ligën e Kampionëve kundër Ajaxit. Nuk nevojitet një analizë e thellë për të mësuar se mbrojtja e Milanit është pika e dobët e ekipit. Për këtë arsye, drejtuesit e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj si Pogba

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Giuseppe Marotta ka konfirmuar interesimin për mesfushorin e talentuar kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, që mahniti të gjithë me dy golat e tij në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Bianconerët në verën e vitit të shkuar transferuan nga Manchester United […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Frikë nga Reali? Zero

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez ka insistuar se nuk i frikësohet aspak Real Madridit para dy përballjeve të njëpasnjëshme me gjigantin spanjoll në kuadër të Grupit B në Ligën e Kampionëve. Ylli argjentinas ka theksuar se dëshiron të triumfojë në garën kontinentale. “Më frikëson lagjja ime e jo Bernabeu. Liga e Kampionëve? Dua ta fitoj. […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Mexes, ‘baba’ i suspendimeve

Philippe Mexes edhe njëherë tregoi anën e zezë të tij duke u përjashtuar në humbjen e Milanit nga Juventus (3:2) të dielën në Torino, ndeshje e vlefshme për xhiron e shtatë në Serie A. Mbrojtësi francez u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje të ashpër ndaj sulmuesit të Juventusit, Sebastian Giovinco. Mirëpo, më […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Serie A, festival golash

Pas pesë golave të realizuar në duelin Juventus-Milan (3:2), Serie A ka arritur kuotën e 208 golave në 70 ndeshje, deri më tani të zhvilluara në shtatë xhirot e para. Mesatarja prej 2.97 golash për ndeshje paraqet rekord prej kur Kampionati italian filloi të përbëhej nga 20 skuadra, më 2004-05. Roma ka shënuar 20 gola, […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Italia ndryshe, krejt ndryshe

Sulmuesi argjentinas Carlos Tevez, i cili gjatë afatit kalimtar të verës kaloi nga Manchester City në Juventus, deklaroi se kishte paramenduar krejt tjetër pasqyre për Serie A, nga ajo me të cilën është njoftuar deri më tani. “Po ju tregoj se çka kam menduar për futbollin italian. Mendoja se askush nuk vrapon, se është lojë […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Federer, ‘tifoz’ i Romës

Në mesin e tifozëve të Roëms të gëzuar që skuadra është lidere pas shtatë xhirosh në Serie A është edhe ylli i madh i tenisit, Roger Federer. Zvicerani, i angazhuar në Masters 1000 në Shanghai, është përgjigjur në mënyrë të qartë me një postin në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter. “Cilën skuadër […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Conte vs Capello

Antonio Conte me punën e deritashme të shkëlqyeshme në Juventus, dhe dy titujt e njëpasnjëshëm në Serie A ka zgjuar krahasime me ish trajnerin Fabio Capello i cili kishte bërë një gjë të tillë gjatë periudhës sa drejtoi Bianconerët më 2004-2006. Për adhuruesit e statistikave, Conte dhe Capello kanë drejtuar Juventusin në numër pothuajse të […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Mexes e paguan ‘grushtin’

Komisioni disiplinor i Federatës italiane të Futbollit ka suspenduar për katër ndeshje qendërmbrojtësin e Milanit, Philippe Mexes pas goditjes së tij ndaj mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini, dhe përjashtimin me karton të kuq gjatë duelit të së dielës në Torino. Francezi e qëlloi me grusht Chiellinin gjatë një goditje nga këndi – incident që nuk […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Matri ka ‘harruar’ golin

Alessandro Matri nuk u zhbllokua as kundër ish skuadrës së tij Juventus. Në shtatë paraqitje këtë edicion me fanellën e Milanit, nuk ka realizuar asnjë gol. Shënimi i fundit nga sulmuesi italian vjen më 8 maj 2013 kundër Atalantës. Matri nuk e gjeti golin as të dielën mbrëma kundër Juventusit në Torino ku Rossonerët u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Kënga e tifozëve për Januzajn

Adnan Januzaj është aktualisht një prej futbollistëve më të përfolur në Evropë. Ylli kosovar shkëlqeu në fundjavë duke realizuar dy gola në debutimin e tij si titullar i Manchester Unitedit në Premierligë, në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit. Kjo ka bërë që ai të lavdërohet anembanë, dhe si rezultat menjëherë ka fituar një këngë nga përkrahësit […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Juve e Contes më e mirë se Barça e Guardiolës

Me fitoren e mbrëmshme kundër Milanit me rezultat 3-2, Juventus ka shënuar një tjetër rekord nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte. Falë fitores në Juventus Stadium, Bianconerët janë bërë skuadra më e pamposhtur e të gjitha kohërave, kanë njoftuar mediet italiane. Juventus ka bilanc më të mirë se Milani i Arrigo Sacchit dhe Barcelona e […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Giovinco, goli më i shpejtë si rezervist

Sebastian Giovinco u bë futbollisti që realizoi golin më të shpejtë pas inkuadrimit në lojë në fitoren e Juventusit ndaj Milanit 3:2 të dielën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A. Sulmuesi italian u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Fabio Quagliarellas dhe i mjaftuan vetëm […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Mega kontratë për Januzajn

Manchester United i ka ofruar Adnan Januzajt kontratë prej 60 mijë funtesh në javë për të qëndruar në Old Trafford pas paraqitjes fantastike në Stadium of Light, ka njoftuar Daily Mail. 18-vjeçari e shënoi debutimin e tij të plotë në Premierligë me dy gola në fitoren 2-1 në udhëtim te Sunderland ku secili prej shënimeve […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Juventusit

Juventus mposhti Milanin 3:2 në derbin e xhiros së shtatë në Serie A. Në një duel jashtëzakonisht interesant të zhvilluar me intensitet të lartë, kampioni në fuqi përmbysi rezultatin pas disavantazhit pas vetëm 20 sekondash lojë, kur Sulley Muntari mposhti portierin Gianluigi Buffon. Juventus e barazoi rezultatin nëpërmjet Andrea Pirlos i cili realizoi nga goditja […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Milito tremb Interin

Kontrata e Diego Militos me Interin do të skadojë më 30 qershor 2014. Sulmuesi argjentinas është një prej burimeve kryesore të golave në ekipin e Walter Mazzarrit dhe javë më parë u rikthye pas lëndimit të rëndë të gjurit. Por, pavarësisht rëndësisë së madhe të tij në ekip, Milito u shpreh se nuk është duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Titujt larg Romës

Mesfushori i Romës, Daniele De Rossi ka pranuar se me vendimin e tij për qëndrim në klub i ka përjashtuar vetes mundësinë që të luftojë për tituj të rëndësishëm te ndonjë nga skuadrat më të mëdha evropiane. De Rossi për një kohë të gjatë u kërkua nga Manchester United ndërsa dikur ishte përmendur edhe si […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Reali, sfidë tjetër

Sulmuesi i Juventusit, Fabio Quagliarella ka deklaruar se dueli i radhës kundër Real Madridit në kuadër të xhiros së tretë në Grupin B në Ligën e Kampionëve, është ballafaqim më ndryshe nga të tjerët. Bianconerët kanë grumbulluar vetëm dy pikë nga dy takimet e para duke barazuar me Copenhagenin dhe Galatasarayn. Por, sulmuesi pranon se […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, i papjekur

Fabio Capello dyshon nëse sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli do të tregojë qëndrimin e duhur në fushën e lojës. Ylli italian do të mungojë në ndeshjen kundër Juventusit të dielën për shkak të suspendimit prej tri takimesh pas përjashtimit në humbjen 2-1 nga Napoli në San Siro. Ai pritet të jetë një prej futbollistëve kryesor […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Hakerët e Trabzonit ‘mposhtin’ Lazion

Trabzonspor dhe Lazio u ndanë në barazim 3-3 në duelin e xhiros së dytë në Grupin J në Europa League. Por, për befasi e ndoshta edhe argëtimin e dikujt tjetër, jo të gjithëve, e sidomos atyre që menaxhojnë uebfaqen zyrtare të Lazios, kanë pësuar nga hakerët e skuadrës turke. Mbi fotografinë e sektorit të tifozëve […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Nëse shënoj, festoj

Sulmuesi i Milanit, Alessandro Matri ka paralajmëruar se do të festojë në rast se shënon gol kundër ish skuadrës së tij Juventus, të dielën. Rossonerët vizitojnë Torinon ku i pret kampioni i Italisë në ballafaqimin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A, dhe Matri – i cili braktisi Juventusin gjatë afatit kalimtar të […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Një Maldini i ri në Milan

Stërvitja e zakonshme e Milanit para duelit kundër Juventusit të dielën ka qenë e veçantë. Jo vetëm për faktin se kanë mbetur vetëm edhe tri ditë para ballafaqimit me kampionin në fuqi, ndeshje që në rast të fitores mund të ndryshojë edicionin e deritashëm për Rossonerët. Së bashku me futbollistët e tjerë në dispozicion të […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Napoli rinovon San Paolon

Presidenti Aurelio De Laurentiis ka konfirmuar se Napoli do të qëndrojë në Stadio San Paolo dhe do ta rinovojë atë në bashkëpunim me komunën. Disa ditë më parë, ai kishte kërcënuar se do të largohet nga stadiumi për ta nderuar një të ri afër zonës Caserta. Por, tani ka njoftuar për arritjen e marrëveshjes. “Mund […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Onazi hero, e zë hajdutin

Nuk është vetëm një nga futbollistët e Lazios që ka dhënë shenja më të mira të zhvillimit në muajt e fundit, Ogenyi Onazi është protagonist edhe jashtë fushës, me një gjest të shkëlqyeshëm. Talenti nigerian të hënën mbrëma, i shoqëruar nga vëllai i tij ishte duke shëtitur në sheshin Termini në Romë, por kishte vërejtur […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

Roma, het-trik i përforcimeve?

Roma mund të bëjë tri përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit. Giallorossët kanë bërë nismë të shkëlqyeshme të sezonit në Serie A duke fituar gjashtë ndeshjet e para, dhe aktualisht kryesojnë me dy pikë më tepër se Napoli dhe Juventus. Por, e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport ka raportuar se tre futbollist do të […]...

1 October, 2013Lexo më shumë

‘Viktima’ Balotelli

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani ka thënë se Mario Balotelli është duke pësuar tepër ndërhyrje të palejueshme nga futbollistët kundërshtar, dhe kjo ndikon që ai të humb kontrollin. 23-vjeçari u suspendua për tri ndeshje pas tentim sulmit ndaj gjyqtarit në humbjen e skuadrës së tij nga Napoli në San Siro. Galliani ka theksuar se Balotelli […]...

1 October, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master