Serie A – Page 177 – Lajmi.net

Aktuale

Mazzarri vazhdon me Interin

Walter Mazzarri do të vazhdojë ta udhëheq Interin deri në vitin 2016. Trajneri italian ka nënshkruar kontratë të re me Nerazzurri, përkundër sezonit dështues që e pati....

2 July, 2014Lexo më shumë

Pogba vazhdon me Juventusin

Juventusi mund të rrijë i qetë, pasi Paul Pogba nuk e ka ndërmend të largohet nga Torino gjatë kësaj vere, përkundër ofertave të majme që kanë arritur në adresë të tij....

1 July, 2014Lexo më shumë

Ciao Milan!

Milan dhe Leite Kaka nuk do të vazhdojnë së bashku. Rossonerët kanë njoftuar se kanë shkëputur kontratën e yllit brazilian, i cili pritet të rikthehet në Sao Paulo, prej ku do t’i bashkohet Orlando Cityt....

30 June, 2014Lexo më shumë

Nënkryetari Zanetti

Javier Zanetti do të jetë nënkryetar i Interit, ka njoftuar presidenti Erick Thohir. Po ashtu, ai ka bërë të ditur se klubi do të pensionojë fanellën me numrin 4 të argjentinasit....

30 June, 2014Lexo më shumë

Kaka drejt largimit nga Milani

Leite Kaka mund ta mbyll këtë verë eksperiencën e dytë tek Milani. Mesfushori brazilian ka konfirmuar se është shumë i lidhur me Sao Paolon, ku mund të kthehet gjatë kësaj vere....

29 June, 2014Lexo më shumë

Xhemajli, ‘pistë e nxehtë’ e Milanit

Blerim Xhemajli do të largohet nga Napoli gjatë verës dhe mesfushori shqiptar mund të përfundojë në Milan. Rossoneri do t’i largojnë tre mesfushorë, ndërsa përfaqësuesi zviceran është një ‘pistë e nxehtë’....

29 June, 2014Lexo më shumë

Behrami mbetet objektiv i Interit

Interi nuk e ka ndërmend të heq dorë nga Valon Behrami. Nerazzurri duan ta presin përfundimin e Botërorit, për ta nisur ofanzivën për mesfushorin e Napolit....

29 June, 2014Lexo më shumë

Juventusi mendon për Evran

Juventusi është në kërkim të një futbollistit të krahut. Dhe, mediat italiane raportojnë se Bianconeri ia kanë vënë syrin mbrojtësit të majtë të Manchester Unitedit, Patrice Evra....

28 June, 2014Lexo më shumë

Kaka mbetet në Milan

Leite Kaka ka konfirmuar se do të qëndrojë në Milan, përkundër zërave që flasin për një largim të tij të mundshëm, në drejtim të Orlando Cityt apo Sao Paolos....

27 June, 2014Lexo më shumë

Milani e pëlqen Lavezzin

Ezequiel Lavezzi mund të kthehet në futbollin italian. Sulmuesi argjentinas i PSG-së është bërë objektiv i Milanit....

27 June, 2014Lexo më shumë

Juventus sfidon Liverpoolin për Shaqirin

Juventus është i gatshëm të sfidojë Liverpoolin në garë për transferimin e mesfushorit të Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, gjatë këtij afati kalimtar të verës....

27 June, 2014Lexo më shumë

Oferta e Juventusit për Mustafin

Juventus kërkon transferimin e qendërmbrojtësit të Sampdorias, Shkodran Mustafi. Bianconerët kanë ofruar 6 milionë euro për blerjen e futbollistit shqiptar gjatë këtij afati kalimtar të verës....

27 June, 2014Lexo më shumë

Milani e do Xhemajlin

Blerim Xhemajli do të largohet nga Napoli gjatë kësaj vere. Dhe, interesimi i ekipeve për të, nuk mungon. Milani është njëri prej tyre. Ndërkaq, Napoli e do sulmuesin Pazzini në këmbim të futbollistit shqiptar....

26 June, 2014Lexo më shumë

Llorente mbetet në Juventus

Fernando Llorente nuk e ka ndërmend të lëvizë nga Juventusi. Sulmuesi spanjoll ka marrë disa oferta, por është i vendosur të vazhdojë me Zonjën e Vjetër nga Italia....

24 June, 2014Lexo më shumë

Juventus e do Mustafin

Juventus dhe Sampdoria janë takuar për të diskutuar rreth mundësisë së transferimit të qendërmbrojtësit shqiptar Shkodran Mustafi, te kampioni i Italisë, gjatë këtij afati kalimtar të verës....

24 June, 2014Lexo më shumë

Juve-Real-Barça, shkëmbime me bollëk

Juventusi, Reali dhe Barça, po mendojnë t’i bëjnë disa shkëmbime gjatë kësaj vere, pasi janë të interesuar për lojtarët e njëri tjetrit....

23 June, 2014Lexo më shumë

Seedorf në luftë me Milanin

Clarence Seedorf do t’i hakmerret Milanit për shkarkimin nga posti i trajnerit. Strategu holandez ka kërkuar ndihmë nga një ekip ligjor dhe do të kërkojë kompensimin e dëmeve nga gjiganti italian....

23 June, 2014Lexo më shumë

Inter insiston për Behramin

Inter insiston për transferimin e Valon Behramit. Gjiganti milanez me trajnerin Ëalter Mazzarri janë të vendosur për blerjen e mesfushorit të Napolit. Palët janë 3 milionë euro larg nga marrëveshja....

23 June, 2014Lexo më shumë

Juventus transferon ‘Pogban’ e ri

Njësoj si me Paul Pogban, Juventus ka siguruar shërbimet e mesfushorit të talentuar të Paris Saint-Germain, Kingsley Coman. 18-vjeçari do t’i bashkohet kampionit të Italisë, si futbollist i lirë....

21 June, 2014Lexo më shumë

Roma ‘transferon’ Cuadradon

Roma do të realizojë një transferim të madh gjatë këtij afati kalimtar të verës. Sipas njoftimeve të fundit, Giallorossët do të blejnë yllin e Fiorentinës, Juan Cuadrado për 30 milionë euro....

20 June, 2014Lexo më shumë

Kaka arrin marrëveshje me Orlando Cityn

Leite Kaka do të luajë në Orlando City Soccer nga viti 2015. Ylli brazilian do ta lë Milanin gjatë kësaj vere, për të luajtur një sezon në San Paolo, për të vazhduar më pas në kampionatin amerikan, MLS....

20 June, 2014Lexo më shumë

Kaka afër San Paolos

Leite Kaka do të largohet nga Milan, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Presidenti i San Paolos, Carlos Aidar ka bërë të ditur se mesfushori është shumë afër rikthimit në klubin e fëmijërisë....

19 June, 2014Lexo më shumë

Muntari vazhdon me Milanin

Sulley Muntari do të vazhdojë të qëndrojë në Milan. Mesfushori ganez e ka vazhduar kontratën me Rossoneri deri në vitin 2016....

18 June, 2014Lexo më shumë

Edhe Gremio pas Kakas

Leite Kaka mund të largohet nga Milani këtë verë. Dhe, interesimi i skuadrave për të nuk mungon. Së fundmi, listës së ekipeve që e duan mesfushorin brazilian është Gremio....

17 June, 2014Lexo më shumë

Higuain s’ka marrëveshje me Barcelonën

Napoli ka mohuar se sulmuesi Gonzalo Higuain mund t’i bashkohet Barcelonës, gjatë këtij afati kalimtar të verës. Klubi italian përshkroi njoftimet si të “pabaza”....

16 June, 2014Lexo më shumë

Revolucion tek Milani, largohen 17 lojtarë

Milani planifikon të bëjë revolucion gjatë verës. Në epokën Inzaghi nuk janë në plan plot 17 futbollistë, të cilët pritet të largohen gjatë verës....

16 June, 2014Lexo më shumë

Behrami injoron Interin

Valon Behrami ka thënë se nuk e sheh vetën si futbollist të Interit. Mesfushori kosovar insiston se tani është i përqendruar vetëm tek Kampionati botëror dhe nuk mendon për të ardhmen e tij....

14 June, 2014Lexo më shumë

Interi e do Osvaldon

Interi tashmë ka vendosur: Pablo Daniel Osvaldo është objektivi kryesor i sulmit për ekipin Nerazzurri. Italianët e duan si huazim sulmuesin e rrezikshëm italo-argjentinas....

14 June, 2014Lexo më shumë

Napoli kërkon 11 milionë euro për Behamin

Napoli e ka vendosur çmimin për Valon Behramin. Presidenti Aurelio De Laurentiis kërkon 11 milionë euro për mesfushorin kosovar....

14 June, 2014Lexo më shumë

Juventusi, në ofanzivë për Drogban

Juventusi e ka nisur ofanzivën e re për Didier Drogban. Bianconeri synojnë ta transferojnë sulmuesin e Bregut të Fildishtë gjatë kësaj vere. Lojtari kërkon kontratë dyvjeçare, e klubi italian e preferon një kontratë njëvjeçare....

14 June, 2014Lexo më shumë

Falcao, ëndrra e Milanit

Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao është ëndrra e nënkryetarit të Milanit, Adriano Galliani, për transferim gjatë këtij afati kalimtar të verës. Blera e tij mund të financohet nga shitja e Mario Balotellit....

13 June, 2014Lexo më shumë

Interi e do Osvaldon

Pablo Daniel Osvaldo mund të mbetet në Serie A. Jo në Juventus, por sulmuesi i Southamptonit kërkohet nga Inter....

12 June, 2014Lexo më shumë

Menez mbërrin në Milano

Përforcimi i ri i Milanit, Jeremy Menez ka mbërritur në Itali për t’ju nënshtruar testeve mjekësore, para nënshkrimit të kontratës me Rossonerët. Ai është i lumtur që do të luajë në San Siro....

11 June, 2014Lexo më shumë

Tevez do të pensionohet në Boca Juniors

Carlos Tevez ka bërë të ditur se dëshiron të përfundojë karrierën si futbollist në Boca Juniors. Ylli i Juventusit paralajmëron se do ta respektojë kontratën me kampionin e Italisë, por planifikon të pensionohet në vendlindje....

11 June, 2014Lexo më shumë

Pirlo + Juventus = 2016

Juventus ka njoftuar se Andrea Pirlo ka vazhduar kontratën e tij deri në verën e vitit 2016. Mesfushori, një prej yjeve më të mëdhenj te Bianconerët, do të vazhdojë të luajë në Torino....

11 June, 2014Lexo më shumë

Menez në Milan

Jeremy Menez do të jetë përforcimi i ri i Milanit. Mesfushori ofanziv të mërkurën do të mbërrijë në qytetin italian për t’ju nënshtruar testeve mjekësore para nënshkrimit të kontratës me Rossonerët....

11 June, 2014Lexo më shumë

Icardi, komplet i Interit

Mauro Icardi është lojtar 100 për qind i Interit. Nerazzurri arritën marrëveshje me Sampdorian, e cila e mbante gjysmën e kartonit, që ta blejnë atë përfundimisht. Argjentinasi shkëlqeu në Milano sezonin që shkoi....

10 June, 2014Lexo më shumë

E ardhmja e Taarabt varet nga Kaka

E ardhmja e Adel Taarabt do të varet nga Leite Kaka. Milani është duke e pritur vendimin e yllit brazilian, për të vendosur më pas me të ardhmen e mesfushorit maroken....

10 June, 2014Lexo më shumë

Seedorf u shkarkua me një e-mail

Milan shkarkoi Clarence Seedorfin nga posti i trajnerit duke e zëvendësuar me ish bashkëlojtarin e tij, Filippo Inzaghi. Por, mënyra se si holandezi e mori vesh lajmin ishte vërtetë e turpshme, me një e-mail....

10 June, 2014Lexo më shumë

Milani e emëron Inzaghin trajner

Filippo Inzaghi është trajner i ri i Milanit. Rossoneri fillimisht e shkarkuan trajnerin e deritashëm, Clarence Seedorf, për t’ia besuar ish sulmuesit italian detyrën e shefit të shtabit teknik....

9 June, 2014Lexo më shumë

Kaka mund të kthehet në Brazil

Leite Kaka mund të kthehet në Brazil gjatë verës. Futbollisti brazilian është duke e shikuar mundësinë t’i bashkohet Sao Paolos, por nuk përjashtohet mundësia të qëndrojë tek Rossoneri....

8 June, 2014Lexo më shumë

De Sciglio refuzon Real Madridin

Mbrojtësi i majtë i Milanit, Mattia de Sciglio nuk dëshiron të dëgjojë për interesimin nga Real Madrid. Ai shpreson të mbetet në San Siro, për sa më gjatë që është e mundur....

7 June, 2014Lexo më shumë

Lazio kërkon Xhemajlin

Lazio mund të shtojë një futbollist shqiptar gjatë këtij afati kalimtar të verës. Klubi romak është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Napolit, Blerim Xhemajli....

7 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball