Serie A – Page 172 – Lajmi.net

Aktuale

Emery, kandidat i Milanit

Nënkryetari i Milanit, Adriano Galliani është në kontakt me trajnerin e Sevillas, Unay Emery, në përpjekje që të arrijë marrëveshje për angazhimin e tij në San Siro....

22 May, 2014Lexo më shumë

Interi e ofron Guarinin për Destron

Interi është i interesuar për ta transferuar sulmuesin italian, Mattia Destro. Për të arritur deri tek futbollisti i Romës, Nerazzurri janë të gatshëm ta sakrifikojnë mesfushorin kolumbian, Fredy Guarin....

22 May, 2014Lexo më shumë

Milani e transferon Agazzin

Milani e ka zyrtarizuar portierin Michael Agazzi. Ish portieri i Cagliari arriti pa dëmshpërblim tek Rossoneri, pas gjashtë muajsh të kaluar tek Chevo....

22 May, 2014Lexo më shumë

Marchetti para Berishës

Etrit Berisha e mbylli sezonin me Lazion në Serie A si titullar, por raportohet se atë të riun do ta nisë si rezervist. Klubi romak planifikon që ta rikthejë Federico Marchettin në portë, ndërsa ylli kosovar mund të huazohet tek ndonjë skuadër tjetër....

21 May, 2014Lexo më shumë

Formacioni i dështakëve nga Serie A

Derisa konsiderohet si shumë e lehtë që të përzgjidhen më të mirët, Eurosport.it ka publikuar një formacion me emrat e futbollistëve që kanë dëshpëruar me paraqitjet e tyre në sezonin e fundit në Serie A....

21 May, 2014Lexo më shumë

Drogba pranë Juventusit

Didier Drogba mund të jetë përforcimi i parë i Juventusit për sezonin tjetër. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë u largua nga Galatasaray dhe gjatë verës mund të bëhet Bianconeri....

21 May, 2014Lexo më shumë

Juventus i prish punë Barcelonës

Trajneri i ri i Barcelonës, Luis Enrique është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Juventusit, Fernando Llorente. Mirëpo, Antonio Conte ka theksuar se ylli spanjoll do të mbetet në Torino....

20 May, 2014Lexo më shumë

Xhaka ia hap dyert Interit

Granit Xhaka ia ka hapur dyert një transferimi të mundshëm në Inter. Menaxheri i futbollistit ka thënë se Nerazzurri do të ishin një destinacion i rëndësishëm, por që së pari duhet që klubet të merren vesh në mes vete....

20 May, 2014Lexo më shumë

Conte vazhdon me Juventusin

Antonio Conte do të vazhdojë ta drejtojë Juventusin. Trajnerin italian është bindur të qëndrojë së paku edhe një sezon me Bianconeri, me të cilët i fitoi tre tituj rresht....

19 May, 2014Lexo më shumë

Chievo–Inter, vlerësimet e lojtarëve

Interi nuk arriti ta ruante avantazhin ndaj Chievos, e cila fitoi 2:1, në ndeshjen e xhiros së fundit në Serie A. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve....

19 May, 2014Lexo më shumë

Milan–Sassuolo, vlerësimet e lojtarëve

Milani e mposhti Sassuolon 2:1, në ndeshjen e fundit të kampionatit italian të futbollit. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve....

19 May, 2014Lexo më shumë

Milani fiton, por mbetet jashtë Evropës

Milani ka shënuar fitore 2:1 ndaj Sassuolos, por kjo nuk i ka mjaftuar ta sigurojë një vend për Europa League. Ndërkohë, Interi u mposht nga Chievo e Përparim Hetemajt....

18 May, 2014Lexo më shumë

Chievo–Inter, formacionet zyrtare

Interi do ta zhvillojë ndeshjen e fundit të sezonit në udhëtim ndaj Chievos. Nerazzurri me këtë rast do t’ia japin lamtumirën kapitenit Javier Zanetti. Të dyja ekipet i kanë zyrtarizuar formacionet....

18 May, 2014Lexo më shumë

Milan–Sassuolo, formacionet zyrtare

Milani dhe Sassuolo do të takohen në San Siro, në ndeshjen e xhiros së fundit në Serie A. Të dyja ekipet i kanë bërë publike formacionet zyrtare me të cilat do ta nisin këtë ndeshje....

18 May, 2014Lexo më shumë

Juventus–Cagliari, vlerësimet e lojtarëve

Juventusi e mposhti Cagliarin 3:0, duke e mbyllur sezonin me 102 pikë, një rekord absolut. Më poshtë mund të njoftoheni me vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve....

18 May, 2014Lexo më shumë

Juventusi i rekordeve

Juventusi e ka mbyllur sezonin fenomenal të dielën, duke e mposhtur Cagliarin me rezultat 3:0. Bianconeri i grumbulluan 102 pikë, rekord absolut, duke iu falënderuar golave të Pirlo, Llorente e Marchisio....

18 May, 2014Lexo më shumë

Behrami në vend të Cambiassos

Valon Behrami mund t’i bashkohet Interit gjatë verës. Mesfushori kosovar pëlqehet nga trajneri Walter Mazzarri, ndërsa trajneri i Napolit, Rafael Benitez nuk llogarit më në të. 29 vjeçari konsiderohet si zëvendësim ideal për Esteban Cambiasson....

18 May, 2014Lexo më shumë

Juventus-Cagliari, formacionet zyrtare

Juventusi dhe Cagliari do të luajnë pas pak, në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Serie A. Të dyja ekipet i kanë zyrtarizuar formacionet me të cilat do ta nisin këtë takim....

18 May, 2014Lexo më shumë

Flamengo insiston për Robinhon

E ardhmja e Robinhos do të jetë larg Milanit. Sulmuesi brazilian mund të kthehet në atdhe. Për të, interesim ka shprehur Flamengo, ndërsa ai po kërkon shtëpi në Rio de Janeiro....

18 May, 2014Lexo më shumë

Berisha, në mesin e yjeve të huaj në Itali

Etrit Berisha e pati një debutim fantastik në futbollin italian. Portieri kosovar e fitoi besimin menjëherë dhe mbrojti shpesh për Lazion, duke u futur në ekipin më të mirë të futbollistëve të huaj në Serie A....

18 May, 2014Lexo më shumë

Thiago Silva e do Milanin

Qendërmbrojtësi i Paris Saint-Germain, Thiago Silva ka konfirmuar dashurinë e tij për Milanin dhe ka bërë të ditur se planifikon rikthimin në San Siro, njësoj si Leite Kaka....

17 May, 2014Lexo më shumë

Përforcimet e Contes

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte ka formuar një listë me emrat e futbollistëve, që dëshiron t’i transferojë në klub gjatë afatit kalimtar të verës, si kusht për të vazhduar qëndrimin e tij në detyrë. Kush janë ata?...

17 May, 2014Lexo më shumë

Behrami kushton 20 milionë euro

Valon Behrami mund të largohet nga Napoli gjatë verës. Mesfushori kosovar kërkohet nga Borussia Dortmundi, ndërsa presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis e vlerëson përfaqësuesin zviceran 20 milionë euro....

15 May, 2014Lexo më shumë

Milani e do Ancelottin

Milani është duke menduar ta rikthejë trajnerin Carlo Ancelotti. Sipas mediave italiane, presidenti Silvio Berlusconi e ëndërron ish trajnerin e tij, me të cilin Rossoneri patën një periudhë të suksesshme....

15 May, 2014Lexo më shumë

E befasoi ftesa e Interit

Javier Zanetti e pranon se ftesa për t’iu bashkuar Interit e kishte befasuar atë. Futbollisti argjentinas thotë se Nerazzurri e bënë të ndihet si në shtëpi dhe është krenar që iu bashkua gjigantit italian....

15 May, 2014Lexo më shumë

Pirlo: Shpresoj që Conte të rrijë në Juventus

Andrea Pirlo uron që Antonio Conte të mos largohet nga Juventusi gjatë verës. Futbollisti italian e ka përshëndetur punën e bërë në Torino nga trajneri italian, duke shpresuar që të vazhdojnë së bashku....

15 May, 2014Lexo më shumë

Genoa u bë \’horë\’ me Gilardinon

Genoa uroi Alberto Gilardinon dhe portierin Mattia Perin për inkuadrimin në ekipin e Italisë për Kampionatin botëror në Brazil. Por, sulmuesi nuk ishte i ftuar nga Cesare Prandelli....

14 May, 2014Lexo më shumë

Tifozët dalin në rrugë për Conten

Tifozët e Juventusit do ta mbajnë një manifestim të dielën, përmes së cilit kërkojnë nga kryesia e klubit ta mbajë trajnerin Antonio Conte, i cili flitet se mund të largohet gjatë kësaj vere nga bankina Bianconere....

13 May, 2014Lexo më shumë

Berlusconi sulmon Balotellin

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi është i pakënaqur me tërheqjen prapa në fushë të sulmuesit Mario Balotelli dhe thotë se ylli italian aktualisht “nuk di të shënojë gola”....

13 May, 2014Lexo më shumë

De Jong qesh me banane

Nigel de Jong e ka injoruar tifozin që hodhi banane në fushë, në ndeshjen Atalanta – Milan. Mesfushori holandez e ka postuar një fotografi, ku shihet me një banane duke ‘buzëqeshur’....

12 May, 2014Lexo më shumë

Rekordmeni Conte

Antonio Conte pritet të largohet si një hero nga Juventusi. Trajneri italian e fitoi titullin e tretë rresht në Serie A, duke e thyer rekordin e pikëve. Bianconeri arritën në kuotën e 99 pikëve, një shifër të cilën nuk e kishte arritur askush më parë....

12 May, 2014Lexo më shumë

Roma–Juventus, vlerësimet e lojtarëve

Juventusi e mposhti Romën në kryeqytetin italian, duke e konfirmuar dominimin në Serie A. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja skuadrave....

11 May, 2014Lexo më shumë

Juventusi është mbreti

Juventusi e ka demonstruar se është mbret i Italisë. Bianconeri ia dolën ta mposhtin Romën në kryeqytet me rezultat minimal, 1:0. Pablo Osvaldo e ndëshkoi ish skuadrën e tij....

11 May, 2014Lexo më shumë

Tifozja seksi e ndërpret ndeshjen Sampdoria–Napoli

Një bukuroshe, e cila zbriti në fushë me të brendshme, e ka ndërprerë përkohësisht ndeshjen ndërmjet Sampdorias dhe Napolit. Tifoja e Sampdorias e ngriti publikun në këmbë....

11 May, 2014Lexo më shumë

Roma–Juventus, formacionet zyrtare

Roma dhe Juventusi i kanë zyrtarizuar formacionet, para përballjes që këto dy skuadra do ta zhvillojnë në Olimpico. Sigurisht, tashmë kampioni dihet dhe ato luajnë vetëm për prestigj....

11 May, 2014Lexo më shumë

Atalanta – Milan, vlerësimet e lojtarëve

Atalanta e mposhti Milanin të dielën dhe ia zvogëloi gjasat për pjesëmarrje në Europa League sezonin tjetër. Më poshtë mund t’i shihni vlerësimet e lojtarëve të të dyja ekipeve....

11 May, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Atalantas, banane për lojtarët e Milanit

Tifozët e Atalantas kanë bërë vepra raciste ndaj futbollistëve të Milanit. Në ndeshjen e zhvilluar të dielën në Bergamo, pranë këmbëve të Kevin Constant e Nigel de Jong kanë përfunduar dy banane....

11 May, 2014Lexo më shumë

Milani e rrezikon Evropën

Milani rrezikon të mbetet pa pjesëmarrje në garat evropiane sezonin e ardhshëm. Rossoneri pësuan humbje nga Atalanta, 2:1 dhe Europa League tash është më larg për ekipin e Clarence Seedorfit....

11 May, 2014Lexo më shumë

Atalanta-Milan, formacionet zyrtare

Atalanta dhe Milani i kanë zyrtarizuar formacionet për ndeshjen që do të zhvillohet pas pak minutash në Bergabo, e vlefshme për xhiron e parafundit të sezonit në Serie A....

11 May, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Inter – Lazio

Inter mposhti Lazion me rezultat 4:1 në Giuseppe Meazza duke u këndellur pas disavantazhit fillestar. Kush ishte futbollisti i ndeshjes e kush më i dobëti? Lexoni vlerësimet....

11 May, 2014Lexo më shumë

Zanetti: Inter, do të dua përgjithmonë

Javier Zanetti iu falënderua familjes së Interit, pas përshëndetjes së tij me tifozët në Giuseppe Meazza në ndeshjen e tij të fundit në shtëpi, para përfundimit të karrierës....

11 May, 2014Lexo më shumë

Interi fiton për Zanettin

Në ndeshjen përshëndetëse të Javier Zanettit në Giuseppe Meazza, Inter fitoi ndaj Lazios me rezultat të thellë 4:1. Legjenda e Nerazzurrëve u inkuadrua në lojë në minutën e 52-të, nën duartrokitjen e spektatorëve të shumtë në stadium....

10 May, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Interit kundër Mazzarrit

Një pjesë e publikut në Giuseppe Meazza e vërshëlleu emrin e trajnerit Walter Mazzarri. Arsyet janë të ndryshme, por kanë të bëjnë edhe me Javier Zanettin....

10 May, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels