Serie A – Page 165 – Lajmi.net

Aktuale

Juventusi, një fitore larg titullit

Juventusi e ka bërë një tjetër hap gjigant drejt titullit të kampionit në Itali. Bianconeri e mposhtën Sassuolon 3:1 në udhëtim dhe janë vetëm një fitore larg titullit në Serie A. Tevez, Marchisio e Llorente ia siguruan tri pikët e radhës ekipit të Antonio Contes....

28 April, 2014Lexo më shumë

Cana beson në Europa League

Lorik Cana është optimist se Lazio mund të luajë në Europa League sezonin tjetër. Mirëpo, futbollisti kosovar thekson se Biancocelesti duhet t’i fitojnë tri ndeshjet e fundit të sezonit, për ta arritur këtë....

28 April, 2014Lexo më shumë

Mazzarri s’ka probleme me Icardin

Walter Mazzarri insiston se nuk ka kurrfarë mosmarrëveshje me sulmuesin Mauro Icardi, i cili dukej i frustruar pasi u zëvendësua në ndeshje me Napolin. Ndërkohë, trajneri i Interit nuk është i kënaqur me barazimet e shumta të këtij sezoni....

27 April, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Inter – Napoli

Inter dhe Napoli u ndanë në barazim pa gola në Giueppe Meazza, pavarësisht një numri të madh rastesh për të dyja skuadrat. Kush ishte futbollisti i ndeshjes?...

27 April, 2014Lexo më shumë

Interi barazon me Napolin

Në një ndeshje me shumë raste për shënim, Inter dhe Napoli nuk i shfrytëzuan ato, dhe barazuan pa gola në Giuseppe Meazza....

26 April, 2014Lexo më shumë

Interit nuk i duhet Mourinho

Presidenti i Interit, Erick Thohir ka insistuar se skuadra nuk do të pësojë ndryshime në stafin teknik, për sezonin e ri. Ai i beson trajnerit të tanishëm, Walter Mazzarri....

26 April, 2014Lexo më shumë

Cuadrado ‘refuzon’ Barcelonën

Ylli i Fiorentinës, Juan Cuadrado injoron spekulimet rreth transferimit të tij te Barcelona. Ai insiston se dëshiron të mbetet në Artemio Franchi....

26 April, 2014Lexo më shumë

Balotelli kundër të gjithëve

Mario Balotellit nuk i pëlqeu zëvendësimi i tij në ndeshjen kundër Romës të premten. Por, sulmuesi italian, përveç se kërkoi shpjegime nga trajneri Clarence Seedorf, shpërtheu në lidhje direkte në televizionin Sky....

26 April, 2014Lexo më shumë

Vidal brengos Juventusin

Juventus rrezikon të humb mesfushorin Arturo Vidal për fazën vendimtare të sezonit në Serie A dhe Europa League. Ylli kilian ka problem me gjurin dhe mund të ndodh që e ka përfunduar edicionin....

26 April, 2014Lexo më shumë

Vlerësimet e futbollistëve: Roma – Milan

Roma mposhti Milanin me rezultat 2:0 në Olimpico, duke vazhduar ndjekjen e liderit Juventus. Kush ishin futbollistët më të të mirë dhe më të dobët të sfidës? Lexoni vlerësimet....

26 April, 2014Lexo më shumë

Roma mposht edhe Milanin

Roma fitoi ndaj Milanit me rezultat 2:0 në Olimpico dhe ndali serinë pozitive të Rossonerëve. Miralen Pjanic dhe Gervinho shënuan golat e triumfit të Rossonerëve....

25 April, 2014Lexo më shumë

Milani s’e meriton Evropën

Mateo Kovacic mendon se Milani nuk e meriton të luajë në Evropë sezonin e ardhshëm para Parmës, e cila sipas tij po luan më mirë. Mesfushori kroat është i bindur se Interi do ta mposht Milanin fundjavën e ardhshme....

25 April, 2014Lexo më shumë

Evertoni e shënjestron Xhemajlin

E ardhmja e Blerim Xhemajlit sipas të gjitha gjasave do të jetë larg Napolit. Sipas mediave italiane, mesfushorin shqiptar e kërkon Evertoni. Mirëpo, pistë e mundshme për përfaqësuesin zviceran është edhe Genoa....

25 April, 2014Lexo më shumë

Berisha, në dispozicion kundër Milanit

Roma e ka ftuar Valmir Berishën, në ndeshjen e së premtes mbrëma ndaj Milanit. Sulmuesi kosovar do të jetë në dispozicion për çdo rast, ndërsa u ftua falë mungesës së sulmuesit Destro....

25 April, 2014Lexo më shumë

Milani nuk është në shitje

Milani nuk do të shitet. Rossonerët kanë mohuar spekulimet se mund të ndërrojnë pronarin pas njoftimeve rreth interesimit nga biznesmeni i Singaporit, Petr Lim....

24 April, 2014Lexo më shumë

Mourinho do të rikthehet në Inter

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti beson se Jose Mourinho në të ardhmen do të rikthehet në postin e trajnerit te gjiganti milanez. Tani për tani, ai i beson Walter Mazzarrit....

23 April, 2014Lexo më shumë

Futbolli është biznes

Nënkryetarja e Milanit, Barbara Berlusconi thotë se futbolli është biznes dhe se fitimi i titujve nuk është e vetmja gjë e rëndësishme, por edhe përfitimet financiare....

22 April, 2014Lexo më shumë

Lazio insiston për Xhakën

Lazio nuk ka hequr dorë ende nga Granit Xhaka. Drejtori sportiv, Igli Tare është duke e përgatitur terrenin, për ta transferuar në Romë gjatë verës mesfushorin kosovar të Monchengladbachut....

22 April, 2014Lexo më shumë

Ujkani, e ardhmja e Palermos

Samir Ujkani po e ngroh bankinën momentalisht, por portieri kosovar është e ardhmja e Palermos. Për këtë ka siguruar presidenti i klubit italian, Maurizio Zamparini....

22 April, 2014Lexo më shumë

Behrami e Xhemajli, drejt Milanos

E ardhmja e dy futbollistëve shqiptarë të Napolit, Valon Behramit dhe Blerim Xhemajlit mund të jetë e lidhur me qytetin e Milanos. I pari mund të përfundojë në Inter, kurse i dyti në Milan....

22 April, 2014Lexo më shumë

Balotelli është sikur Ferrari

Nigel de Jong e ka krahasuar Mario Balotellin me veturën e tipit Ferrari, për shkak të fuqisë dhe paparashikueshmërisë së sulmuesit italian....

21 April, 2014Lexo më shumë

Garcia beson ende në titull

Rudi Garcia nuk është dorëzuar ende. Edhe pse Roma është 8 pikë prapa Juventusit, trajneri i Giallorossi beson se skuadra e tij mund të ëndërrojë ende për ta fituar titullin në Serie A, katër xhiro pa përfunduar sezoni....

20 April, 2014Lexo më shumë

Roma rikthehet në -8

Roma mposhti Fiorentinën me rezultat minimal 1:0 dhe u rikthye në disavantazh prej tetë pikësh ndaj liderit Juventus. Mesfushori Radja Nainggolan shënoi golin e triumfit të Giallorossëve. ...

20 April, 2014Lexo më shumë

Balotelli, 30 gola në 50 ndeshje

Mario Balotelli shpeshherë kritikohet për ndonjë paraqitje të dobët ose sjelljen e tij në fushë dhe jashtë saj. Mirëpo, sulmuesi italian ka bilanc të mahnitshëm në Milan prej 30 golash në 50 ndeshje....

19 April, 2014Lexo më shumë

Kundërshtarët nuk luajnë, mbrohen

Antonio Conte thotë se kundërshtarët e Juventusit vijnë në Torino vetëm për t’u mbrojtur. Trajneri i Bianconerëve lavdëron ekipin dhe thotë se kanë bërë një hap drejt titullit në Serie A....

19 April, 2014Lexo më shumë

Juventus i afrohet Scudettos

Juventus shënoi fitore të vështirë, por shumë të rëndësishme duke mposhtur Bolognan 1:0, dhe iu afrua Scudettos së tretë të njëpasnjëshme. Bianconerët tani kanë tetë pikë më tepër se Roma, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. ...

19 April, 2014Lexo më shumë

Milani në formë, fiton edhe Interi

Milan shënoi fitoren e pestë të njëpasnjëshme në Serie A. Rossonerët mposhtën Livornon me rezultat 3:0. Kurse, Inter festoi në udhëtim te Parma duke triumfuar 2:0....

19 April, 2014Lexo më shumë

Ennio Tardini, stadium i mallkuar për Interin

Stadiumi Ennio Tardini në Parma vërtetë mund të konsiderohet i mallkuar për Interin. Nerazzurrët kanë shënuar vetëm tri fitore në 22 vizita. Por, sot i pret një sfidë e re aty ku zakonisht ‘nuk ua do’....

19 April, 2014Lexo më shumë

Pogba e do fuqishëm Scudetton

Paul Pogba insiston se Juventusi do të bëjë gjithçka për ta fituar Scudetton këtë sezon. Mesfushori francez thotë se Bianconeri duhet t’i fitojnë ndeshjet e tyre, pa menduar për të tjerër. Ai do fitore ndaj Bolognas, të shtunën....

19 April, 2014Lexo më shumë

Kur Messi është në formë, skuadra përmirësohet

Gonzalo Higuain beson se Lionel Messi mund ta ndihmojë shumë Argjentinën në Botërorin 2014. Sulmuesi i Napolit thotë se, kur ‘Pleshti’ është në formë, mund ta përmirësojë skuadrën....

19 April, 2014Lexo më shumë

Mustafi, objektiv i Manchester Cityt

Premierliga mund të jetë e ardhmja e Shkodran Mustafit. Qendërmbrojtësi shqiptar është bërë objektiv i Manchester Cityt. Gjithashtu, përfaqësuesin gjerman e pëlqejnë edhe Juventusi e Borussia Dortmundi....

18 April, 2014Lexo më shumë

Thohir konfirmon Mazzarrin

Walter Mazzarri do të jetë trajner i Interit edhe në edicionin e ri. Presidenti i klubit, Erick Thohir ka konfirmuar strategun në detyrë e madje nuk përjashtohet mundësia e vazhdimit të qëndrimit të tij në kontratë afatgjate....

18 April, 2014Lexo më shumë

Milani humb 16 milionë euro

Milani ka regjistruar humbje prej gati 16 milionë eurosh gjatë vitit të fundit. Por, nënkryetari Adriano Galliani arsyetohet se klubi është duke respektuar rregullat e Fair-Playt financiar.  ...

17 April, 2014Lexo më shumë

Buffon dhe efekti Conte

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka bërë të ditur se do të kishte përfunduar në Romë, nëse Antonio Conte nuk do të ishte në drejtim të gjigantit torinez. Por, ai është i lumtur me qëndrimin e tij në klub....

16 April, 2014Lexo më shumë

Të gjithë kundër Seedorfit

Një kaos i vërtetë që nuk zbutet as nga katër fitoret e njëpasnjëshme që kanë kthyer disa gjëra në vendin e vetë. Milan ka gjetur vrapin, mirëpo bashkëpunimi është i zbehtë dhe Clarence Seedorf mund të largohet nga posti i trajnerit pas përfundimit të këtij sezoni. Ish mesfushori i Rossonerët thuhet se nuk ka marrëdhënie […]...

16 April, 2014Lexo më shumë

Lazio, dashuria e Canës

Lorik Canës as që është duke i shkuar mendja të largohet nga Lazio. Kohëve të fundit flitej se futbollisti kosovar do t’i bëjë valixhet gati dhe ta lë klubin italian, por kështu nuk mendon edhe babai dhe menaxheri i tij, Agim Cana. “Për momentin nuk më interesojnë spekulimet. Loriku ka kontratë dhe mendon vetëm për […]...

15 April, 2014Lexo më shumë

Juventusi e fitoi ndeshjen vendimtare

Roma thërret, Juventusi përgjigjet. ‘Zonja e Vjetër’ e Italisë e vazhdoi rrugëtimin e sigurt drejt titullit të kampionit, duke e mposhtur Udinesen 2:0 në Friuli të dielën mbrëma. Skuadra nga Torino u rikthye +8 pikë ndaj Giallorossi, duke iu afruar edhe më shumë titullit të tretë rresht në Serie A. Sebastian Giovinco dhe Fernando Llorente […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Juventusi e ruan distancën, titulli më afër

Juventusi e ka ruajtur distancën ndaj ndjekësve në tabelë, duke iu afruar edhe më shumë titullit të kampionit në Itali. Bianconeri ia dolën ta mposhtin dhe dominojnë Udinesen, 2:0, në ndeshjen e fundit të xhiros së 33-të të Serie A. Sebastian Giovinco e ka kaluar në epërsi ekipin e Antonio Contes në minutën e 16-të, […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Shkëmbehen Vertonghen-Behrami?

Valon Behrami mund të largohet nga Napoli gjatë kësaj vere. Së fundmi, gjithnjë e më të shpeshtë janë zërat për transferim të tij të mundshëm në Tottenham. Por, sipas të së përditshmes italiane ‘Il Mattino’, mesfushori kosovar mund të shkëmbehet me Jan Vertonghen. 26 vjeçari pëlqehet shumë nga trajneri Rafael Benitez, prandaj qendërmbrojtësi belg mund […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Milani insiston për Shaqirin

Xherdan Shaqiri është bërë objektiv konkret i Milanit. Zëvendëspresidenti i klubit italian, Adriano Galliani do ta marrë rrugën drejt Gjermanisë, për t’i kërkuar dy futbollistë që i interesojnë ekipit Rossoneri. Bëhet fjalë për mesfushorin kosovar të Bayern Munichut dhe mesfushorin kualitativ të Borussia Dortmundit, Marco Reus. 22 vjeçari nga Gjilani pritet të largohet nga gjiganti […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Reja: Berisha, i jashtëzakonshëm

Trajneri i Lazios, Edy Reja e ka lavdëruar portierin kosovar, Etrit Berisha, për të cilin thotë se është i jashtëzakonshëm. Prishtinasi ishte titullar në humbjen e ekipit Biancocelesti nga Napoli me rezultat 4:2, por bëri disa pritje fenomenale, duke e arsyetuar besimin e trajnerit italian. “Berisha ka mbrojtur mirë sa herë që ka luajtur, e […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Montolivo beson në Evropë

Riccardo Montolivo e vendosi ndeshjen Milan-Catania me një gol të bukur nga distanca, duke ia mundësuar ekipit Rossoneri ta vazhdojë rrugëtimin e tij drejt zonës së Europa League. Goli i numrit 18 të Milanit vlen tri pikë dhe e ngriti në katër numrin e fitoreve radhazi të skuadrës së Clarence Seedorf. “Catania është një skuadër […]...

14 April, 2014Lexo më shumë

Milani në ngritje

Milani vazhdon të ngritet. Rossoneri ia dolën ta mposhtin Catanian me rezultat minimal 1:0 të dielën, për ta regjistruar fitoren e katërt rresht. Riccardo Montolivo e ka shënuar golin e fitores për ekipin e Clarence Seedorfit në minutën e 23-të. Në vazhdim, të dyja skuadrat kanë pasur raste, por që nuk ia dolën t’i konkretizonin. […]...

13 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool