Serie A – Page 151 – Lajmi.net

Aktuale

Tevez dhe goli i shumëpritur

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez nuk brengoset se nuk ka shënaur gol në garat evropiane për klube nga viti i largët 2009. Ylli argjentinas nuk realizoi për Bianconerët në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve si dhe në dy duelet me Fiorentinën në 1/8 e finales në Europa League. Por, para duelit me Olympique […]...

1 April, 2014Lexo më shumë

Cana mund të largohet nga Lazio

Atmosfera që mbizotëron në Lazio, nuk është e ngjashme me asnjë klub tjetër nga Serie A. Kontestimet e vazhdueshme të tifozëve ndaj klubit e në veçanti presidentit Claudio Lotito, stadiumi Olimpico pothuajse më tepër se gjysmë i boshatisur për ndeshjet si vendas, dhe nganjëherë edhe kritikat ndaj futbollistëve, e kanë vendosur ekipin nga Roma në […]...

1 April, 2014Lexo më shumë

Kaka në Orlando City

Nga Spanja vjen një lajm bombastik. Sipas të përditshmes sportive As, Leite Kaka ka arritur marrëveshje për transferim në Orlando City, klub që nga viti 2015 do të bëjë gara në Major League Soccer. Lajmi vjen pas deklaratave të yllit brazilian i cili në fundjavë pranoi se ka mundësi që në fund të stinorit të […]...

1 April, 2014Lexo më shumë

Inter nuk fiton as me Livornon

Inter nuk di për fitore. Nerazzurrët barazuan në udhëtim me Livornon me rezultat 2:2 edhe pse ishin në avantazh të dyfishtë. Skuadra e trajnerit Walter Mazzarri vazhdoi periudhën e formës së dobët duke mos arritur të fitojnë kundër Livornos, skuadër që lufton për mbijetesë në Serie A. Dueli nisi mbarë për mysafirët që kaluan në […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni e shënjestron Januzajn

Bayern Munichu do të mundohet ta trabsferojë Adnan Januzajn nga Manchester Unitedi gjatë kësaj vere, njofton tabloidi britanik, Daily Mail. Gjiganti bavarez do të mundohet ta bëjë atë që e kishte bërë Juventusi me Paul Pogban, duke e marrë Januzajn, të cilin e konsideron si zëvendësues ideal të dyshes Arjen Robben e Franck Ribery. PSG […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Cana: Të gjithë lojtarët menduan të largohen nga Lazio

Lorik Cana e ka pranuar se të gjithë futbollistët e Lazios menduan të largoheshin nga klubi, pas situatës së krijuar së fundmi tek Biancocelesti. Një ditë më parë, presidenti i klubit, Claudio Lotito kishte paralajmëruar se janë disa lojtarë që nuk mund ta përballojnë më situatën në klub. Dhe, një gjë të tillë e ka […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Djorkaeff: Ronaldo ishte superior ndaj të gjithëve

Youri Djorkaeff, ish futbollist i Interit, e ka dhënë një intervistë për emisionin ‘Le Club’ në televizionin BeIN Sports, ku ka folur për të kaluarën e tij, sidomos për partnerin e atëhershëm të sulmit, Ronaldo. “Ai ishte një femomen, një nivel superior ndaj të gjithë të tjerëve. Nuk e kam parë kurrë ndonjë lojtar më […]...

31 March, 2014Lexo më shumë

Benitez: E dominuam Juventusin

Rafael Benitez thotë se Napoli dominoi ndaj Juventusit, në fitoren 2:0 të regjistruar të dirlën mbrëma në stadiumin San Paolo. Golat e Callejon e Mertens ia siguruan tri pikë të vlefshme ekipit Azzurro, i cili megjithatë mbetet larg kreut, -17 pikë nga Bianconeri. “Jo, nuk ishim perfektë, por e bëmë një lojë të madhe. Juventusi […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Conte: Napoli është skuadër e ndërtuar për të fituar

Antonio Conte e ka uruar Napolin për fitoren e regjistruar sonte ndaj Juventusit me rezultat 2:0, në kryendeshjen e xhiros së 31-të. Megjithatë, trajneri italian e ka përmendur faktin se ekipi i Rafael Benitezit gjendet 17 pikë prapa skuadrës së tij, edhe pse ka shpenzuar më shumë. “Napoli e ka bërë një pjesë të parë […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Napoli e ndal euforinë e Juventusit

Napoli e ka ndalur euforinë e Juventusit, të cilin e mposhti me rezultat 2:0, në kryendeshjen e xhiros së 31-të të kampionatit italian, Serie A. Skuadra vendëse e ka merituar fitoren, me paraqitjen që e bëri ndaj kampionit aktual të Italisë. Jose Maria Callejon e ka kaluar në epërsi ekipin e Rafael Benitezit në minutën […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Tare: Krenar me ato që kemi bërë deri tash

Igli Tare ndihet i kënaqur me ato që ka bërë Lazio gjatë viteve të fundit. Skuadra Biancocelesti e mposhti Parmën të dielën me rezultat 3:2, në kuadër të xhiros së 31-të të Serie A, duke u pozicionuar në vendin e tetë me 45 pikë të grumbulluara. Pasi gjasat për kualfikim në Ligën e Kampionëve tashmë […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Fiton Lazio e Canës, Basha e mposht Ibraimin

Lazio e ka mposhtur Parmën 3:2, në një ndeshje dramatike deri në minutën e fundit të takimit, në kuadër të xhiros së 31-të në Serie A. Futbollisti kosovar, Lorik Cana  ka luajtur 66 minuta në këtë takim, duke ia lëshuar vendin bashkëlojtarit Balde Diao Keita. Gjithashtu, futbollisti gjakovar është ndëshkuar me karton të verdhë në […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Roma fiton dhe e ndjek Juventusin

Roma nuk ka dështuar në shtëpi të Sassuolos, duke fituar me rezultat 2:0, në ndeshjen e zhvilluar sot në kuadër të xhiros së 30-të të Serie A. Skuadra Giallorossi është treguar e sigurt dhe fitoi pa problem, duke vazhduar ta ndjek Juventusit, në krye të tabelës. Mattia Destro e kaloi në avantazh ekipin e Rudi […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Kaka mund të largohet nga Milani këtë verë

Adriano Galliani ka zbuluar se Leite Kaka mund të largohet nga Milani gjatë verës, për shkak të klauzolës në kontratë që i përkiste mesfushorit brazilian, në të cilën shkruante se ai mund të luajë edhe një sezon me Rossoneri vetëm në rast të kualifikimit në Ligën e Kampionëve. Braziliani u rikthye në San Siro verën […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Kaka: Ndeshja e 300-të për mua ishte ëndërr

Kapiteni i Milanit, Leite Kaka ka shkëlqyer në ndeshjen e tij të 300-të mbrëmë, në fitoren 3:0 ndaj Chievos. Ylli brazilian realizoi dy gola në ndeshjen jubilare, të cilën e kishte ëndërruar që moti, ndërsa një gol tjetër e shtoi Mario Balotelli, për t’ia siguruar ekipit Rossoneri fitoren e dytë rresht në Serie A. “Goli […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Natë e mirë për Seedorfin

Pas një periudhë të komplikuar, Milani i Clarence Seedorfit shënoi fitoren e dytë të njëpasnjëshme në Serie A. Me një gol nga Mario Balotelli dhe dy të tjerë nga Leite Kaka, Rossonerët mposhtën Chievon me rezultat 3:0. “Është një mbrëmje e mirë, por jemi në një situatë ku dueht të rikuperojmë pikë”, deklaroi trajneri Seedorf […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Milani shkel Chievon

Milani mposhti pa problem Chievon me rezultat 3:0 në San Siro, në një duel ku shkëlqeu Leite Kaka. Rossonerët kaluan në epërsi herët në minutën e katërt me golin e sulmuesit Mario Balotelli. Kurse, më pas në skenë doli Kaka i cili e dyfishoi avantazhin e Rossonerëve pas 27 minutash lojë, duke dërguar skuadrat në […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Kaka frikëson Milanin

Mesfushori i Milanit, Leite Kaka ka pranuar se do t’i pëlqente të transferohej në MLS pas përfundimit të aventurës së tij në San Siro. Braziliani i cili u rikthye te Rossonerët në verën e vitit të kaluar nga Real Madrid, sonte do të bëjë paraqitjen e tij të 300-të për ekipin, në duelin kundër Chievos. […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Inter huazon Torresin

Sezoni ende nuk ka përfunduar por drejtuesit e Interit, me në krye presidentin Erick Thohir janë duke bërë gati planet për edicionin e ri. Nerazzurrët janë duke kaluar një stinor dëshpërues, jashtë gare për cilindo titull dhe me fare pak gjasa të sigurojnë kualifikimin për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Mirëpo, kjo […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Thohirit nuk i pëlqen Evra

Patrice Evra nuk do të transferohet në Inter. Mbrojtësi i krahut i Manchester Unitedit, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me kampionin në fuqi të Premierligës. Mirëpo, për dallim prej spekulimeve të kohës së fundit, ai nuk do të jetë anëtar i ri i Nerazzurrëve, njësoj si bashkëlojtari i tij Nemanja Vidiç, i […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Mascherano i thotë ‘Adios’ Barcelonës

Javier Mascherano ka bërë gati valixhet. Mesfushori argjentinas – i shndërruar në mbrojtës – i Barcelonës ka vendosur të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Sipas të përditshmes sportive spanjolle Marca, ish ylli i Liverpoolit është shumë pranë transferimit në Serie A te skuadra e Napolit, ku do të ribashkohej me ish trajnerin […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Puna e trajnerit nuk është e lehtë

Nëse dikush mendon se detyra e trajnerit është e lehtë, atëherë mendoni edhe njëherë. Në bankinë mund të jetoni një jetë të vetmuar. Nganjëherë, kur gjërat nuk shkojnë sipas planit, dëshpërimi mund të jetë i madh dhe manifestohet në mënyra të ndryshme. Nga Arsene Wenger i cili hedh shishe me ujë pothuajse kudo, tek goditja […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Milanit nuk i kryen punë as Guardiola

Ish kapiteni i Milanit, Paolo Maldini është aq i dëshpëruar me gjendjen aktuale të ish skuadrës së tij sa që thotë se Rossonerëve nuk do t’u kryente punë as angazhimi i trajnerit të mirënjohur, Pep Guardiola. Milan është në pozitën e 12-të në Serie A dhe jashtë gare për qfarëdo titulli pas eliminimit nga Kupa […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Udinese bllokon Interin

Inter nuk arriti të këndellet pas humbjes në fundjavë nga Atalanta duke barazuar pa gola me Udinesen në Giuseppe Meazza, në ballafaqimin e fundit të xhiros së 30-të në Serie A. Nerazzurrët u munduan t’i kthehen fitores pas disfatës 1:2 në shtëpi nga Atalanta të dielën, por dështuan. Për këtë fajtori më i madh ishte […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool kërkon Behramin e Inlerin

Në përjashtim të ndonjë befasie, në fund të këtij sezoni Liverpool do të rikthehet në Ligën e Kampionëve. Për të përforcuar ekipin, sipas portalit zviceran Infoticker.ch, menaxheri i Reds, Brendan Rodgers ia ka vënë syrin dy futbollistëve të Napolit. Bëhet fjalë për mesfushorët Valon Behrami dhe Gokhan Inler. Pavarësisht joshjes së paraqitjes për një klub […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Juventus drejt rekordit historik

Tetë ndeshje për të hyrë përfundimisht në historinë e futbollit italian. Fitorja kundër Parmës e afroi Juventusin drejt Scudettos së tretë të njëpasnjëshme, dhe jo vetëm kaq. Objektivi i trajnerit Antonio Contes, edhe pse jo realisht i deklaruar, është shpallja kampion në kuotën e 100 pikëve, rekord në Serie A. Rekordi i parë erdhi të […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Shokët e Interit

Interi nuk është i vetmuar. Nerazzurrët nuk kanë asnjë penallti në favor të tyre deri më tani gjatë këtij sezoni në Serie A. Statistikë e jashtëzakonshme, nuk ka dyshim. Por, ata nuk janë të vetmit që nuk kanë ekzekutuar asnjë penallti në ligë, gjatë këtij edicioni. Njësoj me Interin janë edhe Osasuna, Cardiff dhe Ajaccio. […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Tevez: Më mirë se aq, është e pamundur

Carlos Tevez është njëri prej futbollistëve më të rëndësishëm të Juventusit këtë sezon, e pse jo edhe më i rëndësishmi. Ylli argjentinas realizoi dy gola mbrëmë, në fitoren 2:1 ndaj Parmës, për ta afruar edhe më shumë ekipin Bianconeri tek titulli i tretë rresht në Serie A. Ish futbollisti i Boca Juniorsit, Corinthiansit, West Hamit, […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Milani e kënaqi Seedorfin

Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf e ka lëvdëruar paraqitjen e sulmuesit Mario Balotelli, pas fitores 2:0 ndaj Fiorentinës. Goditjet e lira të sulmuesit italian ishin vendimtare në triumfin e Rossoneri. Fillimisht, ish futbollisti i Interit dhe Manchester Cityt gjuajti nga faulli dhe topi u kthye tek Philippe Mexes, i cili realizoi me kokë. Kurse, më […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Juventus rikthehet në +14

Juventus ndali hovin e Parmës duke e mposhtur me rezultat 2:1. Hero në fitoren e Bianconerëve ishte Carlos Tevez që shënoi dy gola në pjesën e parë. Parma ngushtoi disavantazhin nëpërmjet Cristian Mollinaros në minutën e 62-të, por planet e mysafirëve i prishi sulmuesi Amauri që u pëjashtua tre minuta më vonë pas një goditje […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Misioni i Vidalit

Ylli i Juventusit, Arturo Vidal ka insistuar se do të mbetet në klub. Reprezentuesi i Kilit ka shkëlqyer për gjigantin torinez këtë sezon duke shënuar 18 gola në të gjitha garat për kampionin e Italisë. Mirëpo, Barcelona dhe Real Madrid kanë shprehur interesim për shërbimet e tij. Megjithatë, Vidal është i lumtur të injorojë thirrjet […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Balotelli ikën nga Milani

Mario Balotelli dhe Mino Raiola, vazhdojnë së bashku. Sipas të përditshmes sportive italiane Tuttosport, Milani ka njoftuar sulmuesin se nuk dëshiron që ai të përfaqësohet nga Mino Raiola. Mirëpo, Balotelli është shumë i afërt me Raiolan dhe nuk dëshiron të dëgjojë për ndarjen nga menaxheri i mirënjohur. Krejt kjo mund të çojë drejt largimit të […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Stadiumi i ri i Romës

Drejtuesit e Romës kanë prezantuar planin për ndërtimin e stadiumit të ri. Giallorossët, tashmë një kohë të gjatë kanë qenë të interesuar për largim nga Olimpico, dhe tani duket se ka ardhur koha që t’i përvishen punës në këtë drejtim. Presidenti i Romës, James Pallotta ka prezantuar projektin për krijimin e një arene të re, […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Fitore dramatike e Romës

Roma shënoi fitore të vështirë por shumë të rëndësishme ndaj Torinos, me rezultat 2:1. Giallorossët siguruan pikët e plota në ballafaqimin e zhvilluar në Olimpico, vetëm falë golit vendimtar në minutën e parë të kohës shtesë. Mattia Destro e kaloi Romën në epërsi pak para përfundimit të pjesës së parë. Mirëpo, sulmuesi në formë, Ciro […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Francesco Totti 700

Sonte kundër Torinos, kapiteni i Romës Francesco Totti do të shënojë një tjetër arritje të jashtëzakonshme në karrierën e tij të lavdishme. Sulmuesi do të bëjë paraqitjen e 700-të me fanellën e Romës, 553 në Serie A dhe 146 në garat e kupave. Ikona e Giallorossëve ka pesë paraqitje më pak se një tjetër legjendë […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Tevez më i mirë se Platini e Ibrahimovic

Sulmuesi Carlos Tevez është një armë më shumë për Juventusin e Antonio Contes. Me 16 gola të shënuar nga 28 paraqitje, argjentinasi ka qenë më i suksesshëm sesa Platini e Ibrahimovic, në sezonin e parë tek Bianconeri. Një numër golash, i cili mund t’ia mundësojë sulmuesit argjentinas që ta ketë një mesatare të golit më […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Përleshje mes tifozëve dhe futbollistëve në Itali

Fundjava që shkoi ishte e përgjakshme në futbollin italian, respektivisht në divizionet më të ulëta. Një faqe e zezë për sportin italian është shkruar në stadiumin Vallefuoco gjatë ndeshjes Giugliano-Volla. Një grup tifozësh i kanë kaluar rrethojat e tribunës dhe kanë përfunduar në fushë, duke i sulmuar futbollistët dhe drejtuesit e skuadrës mysafire. Udhëtuesit kanë […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Milani zvogëlon rrogat, kundërshton Kaka

Sikur të mos mjaftonin ato aktuale, në fund të sezonit pritet të ‘eksplodojnë’ probleme të reja në shtëpinë e Milanit. Rrogat e futbollistëve do të zvogëlohën  për 20%, për shkak të mungesës së kualifikimit në Ligën e Kampionëve dhe sezonit dështues të Rossonerëve. Mirëpo, i të njëjtit mendim nuk është edhe Ricardo Kaka, i cili […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Guarin vazhdon me Interin

Interi e ka vazhduar kontratën me mesfushorin ofanziv Fredy Guarin deri në vitin 2017, duke e hequr dilemën rreth qëndrimit të tij në Giuseppe Meazza. Futbollisti kolumbian ishte pranë transferimit në Juventus gjatë janarit, por në fund dështoi gjithçka dhe shkëmbimi i tij me Mirko Vucinic nuk u realizua. “Jam mjaft i lumtur që e […]...

24 March, 2014Lexo më shumë

Seedorf: Milani në rrugën e duhur

Clarence Seedorf beson se Milani po shkon në rrugën e duhur, pas barazimit 1:1 me Lazion në Stadio Olimpico të dielën mbrëma. Rossoneri kishin rënie të formës këtë sezon, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve së fundmi dhe duke i humbur katër ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet, para vizitës që ia bënë […]...

24 March, 2014Lexo më shumë

Conte përshëndet lojën e Juventusit

Antonio Conte ndihet i kënaqur me lojën që e shfaqën lojtarët e tij, në fitoren 1:0 në udhëtim ndaj Catanias. Goli i Carlos Tevez, i realizuar në pjesën e dytë ishte i mjaftueshëm për Bianconeri, të cilët iu afruan edhe më shumë titullit të kampionit, të tretit radhazi në Serie A. “Juventusi luajti mirë dhe […]...

24 March, 2014Lexo më shumë

Lazio – Milan, s’ka fitues

Lazio dhe Milani kanë barazuar 1:1, në njërën prej ndeshjeve kryesore të xhiros së 29’të në Serie A, e cila u zhvillua sonte. Skuadra Rossonere kaloi e para në avantazh në minutën e 43’të falë autogolit të Abdoulay Konko, i cili e devijoi një goditje të Leite Kaka. Kurse, skuadra Biancocelesti i barazoi shifrat në […]...

23 March, 2014Lexo më shumë

Juventusi s’ka të ndalur

Juventusi me të vërtetë s’ka të ndalur. Skuadra e Antonio Contes ia doli të fitojë edhe ndaj Catanias, duke e vazhduar sigurt rrugëtimin drejt titullit të kampionit në Serie A, të tretit rresht. Carlos Tevez ka qenë hero i ekipit Bianconeri, duke e shënuar golin e fitores në minutën e 59’të. Në anën tjetër, vendësit […]...

23 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy