Serie A – Page 147 – Lajmi.net

Aktuale

Napoli nuk varet nga Higuain

Mesfushori i Napolit, Valon Behrami ka insistuar se skuadra nuk varet nga sulmuesi Gonzalo Higuain. Ylli argjentinas ka shkëlqyer në stinorin e tij të parë me skuadrën nga San Paolo dhe në fundjavë konfirmoi rëndësinë e tij duke shënuar golin e fitores 1:0 në ballafaqimin me Torinon. Mirëpo, para duelit të kthimit të 1/8 së […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Juventus humbi 25 milionë euro

Juventusit i kushtoi shtrenjtë eliminimi nga faza e grupeve e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Antonio Contes që është duke dominuar në Serie A gjatë këtij sezoni, në rrugëtimin drejt titullit të tretë të njëpasnjëshëm, nuk arriti të depërtojë nga grupi B i Ligës së Kampionëve ku kishte punë me Real Madridin, Galatasarayn dhe Copenhagenin. […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Lazio shton edhe një shqiptar

Lazio është duke u bërë gjithnjë e me më tepër futbollistë shqiptarë. Pas Etrit Berishës, Tomas Strakoshës e Lorik Canës, së bashku me drejtorin sportiv Igli Tare, klubi romak planifikon angazhimin e një tjetër shqiptari. Sipas të përditshmes italiane Il Tempo, Lazio, ose më saktësisht Tare në bashkëpunim me trajnerin Edy Reja, është i interesuar […]...

19 March, 2014Lexo më shumë

Pirlo, specialist i gjuajtjeve të lira

Vitet kalojnë, njerëzit plaken, por kjo nuk vlen edhe për Juventusin. Ngase, në rrugëtimin për Scudetton e tretë rresht, dyshja vendimtare gjithnjë përbëhet nga të ‘vjetrit’: Gigi Buffon e Andrea Pirlo. Kundër Genoas, dyshja legjendare e Botërorit të Berlinit ka qenë vendimtare, në fitoren 1:0. Portieri e priti penalltinë, kurse mesfushori ishte arkitekt i goditjes […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

El Shaarawy afër rikthimit

Stephan El Shaarawy është afër rikthimit pas lëndimit që e kishte pësuar kohë më parë. Përfaqësuesi italian e pati një sezon zhgënjyes, i cili e përcolli me lëndime të njëpasnjëshme, duke i zhvilluar vetëm shtatë ndeshje me Milanin këtë sezon. Sulmuesi me prejardhje egjiptiane pritet t’i bashkohet ekipit në ushtrime javën e ardhshme. 21 vjeçari […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Ultimatum për Seedorfin

Clarence Seedorf është në rrezik. Nëse dy ndeshjet e radhës kundër Lazios dhe Fiorentinës shkojnë keq, aventura e trajnerit holandez në bankinën e Milanit, mund të përfundojë pas vetëm 71 ditësh, raporton Mediaset. Milani është në pozitë të tmerrshme në Serie A, i 11’ti me 40 pikë më pak se lideri Juventus, kurse javën e […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Juventus blindon Pirlon

Goli i mahnitshëm nga goditja e lirë të dielën mbrëma ishte mënyra me të cilën ia solli tri pikë Juventusit nga udhëtimi i vështirë te Genoa. Kurse, përveç kësaj, Andrea Pirlo e përgatiti skuadrën e tij për duelin e rëndësishëm me Fiorentinën në Europa League të enjten. Dhe, ajo më kryesorja, ia solli kontratën e […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Totti më i mirë se Messi

Rikthehet ai dhe rikthehet edhe Roma. Kalojnë vitet, por Francesco Totti është gjithnjë vendimtar për Giallorossët. Kundër Udineses, Totti, i rikthyer në fushë pas 33 ditësh mungese për shkak të lëndimit, ishte një prej futbollistëve më të mirë në fushë. Ai realizoi golin e epërsisë dhe inspiroi ekipin drejt një fitoreje të rëndësishme, së paku […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Balotelli ‘rikthen’ Man Cityn

Mario Balotelli dhe Milan nuk janë duke kaluar në një periudhë të mirë. Sulmuesi u kritikua ashpër në fundjavë nga tifozët e pranishëm në San Siro gjatë duelit kundër Parmës në Serie A, dhe tashmë ka filluar të spekulohet se mund të largohet nga klubi në përfundim të këtij sezoni. Kurse, konfirmimi se diçka nuk […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Maldini: Milani është shkatërruar

Nëse ekziston një personazh i rezervuar në botën e futbollit, ai është Paolo Maldini. Në ditën e lamtumirës së tij nga futbolli, në pranverën e vitit 2009, tifozët e Milanit u pikëlluan jashtëzakonisht shumë për shuarjen e një legjende, i cili i dha fund karrierës së të tij të l;lavdishme. Mirëpo, personi që rrallë herë […]...

18 March, 2014Lexo më shumë

Schalke e Monchengladbach pas Xhemajlit

Blerim Xhemajli me gjasë do të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni. Mesfushori shqiptar vazhdon të qëndrojë në bankinë, pasi trajneri Rafael Benitez ka preferenca tjera. Përfaqësuesi zviceran i ka zhvilluar vetëm 25 ndeshje deri tash në kampionat dhe kupa dhe vetëm 19 prej tyre i ka nisur nga fillimi. Kjo ka bërë […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Roma fiton dhe e ndjek Juventusin

Roma e ka mposhtur Udinesen me rezulat 3:2 sonte, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 28’të të Serie A, duke vazhduar ta ndjek kryesuesin Juventus, në luftë për titull të kampionit në Serie A. Në një ndeshje me plot raste dhe gola, skuadra e Rudi Garcias festoi në fund. Francesco Totti e kaloi në […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Napoli fiton në fund

Napoli e ka siguruar një fitore të rëndësishme ndaj Torinos, vetëm falë golit të realizuar nga Gonzalo Higuain, në minutën e 90’të të takimit. Në një ndeshje ku nuk munguan rastet nga të dyja skuadrat, ekipi i Rafael Benitezit fitoi 1:0, falë golit të vonshëm, përmes së cilit u ngrit në pozitën e dytë në […]...

17 March, 2014Lexo më shumë

Ky është Juventusi, ky është kampioni

Juventusi e ka vërtetuar se është ekipi më i mirë absolutisht në Itali. Bianconeri ia dolën ta mposhin Genoan në udhëtim me rezultat minimal, 1:0, në ndeshjen e zhvilluar sonte në Genoa, në kuadër të xhiros së 27’të të Serie A. Në një ndeshje ku nuk munguan golat e anuluar, penalltia dhe çka jo tjetër, […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Milani pa fuqi përballë Parmës

Milani është treguar i pafuqishëm në shtëpi në duel me Parmën, nga e cila ka humbur 2:4, në kuadër të xhiros së 27’të në Serie A. Humbja e thellë nga Atletico Madridi në Ligën e Kampionëve duket të ketë lënë pasoja tek Rossoneri, të cilët nuk po arrijnë assesi të këndellen, duke e pësuar humbjen […]...

16 March, 2014Lexo më shumë

Mazzarri pret bilancin përfundimtar

Trajneri i Interit, Walter Mazzarri ka thënë se pret përfundimin e sezonit për t’i dhënë një vlerësim edicionit të sivjetmë në Serie A. Nerazzurrët fituan 2:0 te Verona dhe u ngjitën në pozitën e katërt në tabelë, duke qenë ende matematikisht në garë për kualifikim në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Por, në […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Interi pushton Veronën

Interi fitoi në udhëtim te Verona me rezultat 2:0, duke mbajtur gjallë shpresat për përfundimin në pozitën e tretë në Serie A. Nerazzurrët u ngjitën në vendin e katërt, me tetë pikë më pak se Napoli, që mban pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi Rodrigo Palacio e festoi kontratën e re me Interin […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Milanit kundër Balotellit

Tifozët e Milanit nuk janë të kënaqur me sulmuesin Mario Balotelli. Njëri prej udhëheqësve kryesor në Curva Sud të Milanit, Giancarlo Capelli ka paralajmëruar se tifozët do ta kritikojnë Balotellin, por edhe komplet skuadrën, në duelin kundër Parmës të dielën. “Të dielën do të kontestojmë më së tepërmi Balotellin, ka qenë i turpshëm”, deklaroi Capelli […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Seedorf sulmon Allegrin

Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf ka kritikuar paraardhësin e tij Massimiliano Allegri duke thënë se ai trashëgoi një skuadër të çrregulluar nga aspekti psikologjik, dhe insistoi se nuk ndihet fajtor për eliminimin nga Liga e Kampionëve dhe rezultatet e dobëta në Serie A. Seedorf e zëvendësoi Allegrin mirëpo rezultatet e Milanit nuk është se kanë […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Llorente: Conte do të na vret nëse nuk e fitojmë titullin

Në fillim thanë se ishte vetëm i bukur. Nuk shënonte, nuk lëvizje, kishte vështirësi. Por, me kalimin e kohës doli ajo që kishte paralajmëruar Antonio Conte. Erdhi shpërthimi i tij. Fernando Llorente në edicionin e tij të parë në Serie A ka tejkaluar dyshifrorin e golave në Kampionat, dhe në total 13 nëse llogarisim edhe […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Milito ka harruar kur ka shënuar gol

Një seri negative prej dhjetë ndeshjesh. Diego Milito, futbollist që në karrierën e deritashme ka fituar epitetin e golashënuesit të spikatur është duke kaluar një periudhë të errët. Golgeteri argjentinas nuk ka shënuar nga shtatori i vitit të kaluar në ballafaqimin kundër Sassuolos, ndeshje ku e bëri rikthimin nga lëndimi i rëndë në ligamentet e […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Pogba i artë

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba është një prej futbollistëve më të kërkuar nga gjigantët e futbollit italian. Talenti francez ka mahnitur të gjithë me paraqitjet në dy stinorët e tij të parë me Bianconerët dhe së fundmi është përmendur si objektiv i Paris Saint-Germain dhe Real Madridit. Por, para se të flitet për të ardhmen […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Roma shpërblen Garcian

Roma dhe Rudi Garcia, një raport i shkëlqyeshëm që ka filluar në mënyrën më të mirë të mundshme dhe është i destinuar të vazhdojë. Sabatini, Pallota, dhe gjithë kryesia e klubit janë të bindur nga trajneri dhe kanë ftuar përfaqësuesin e tij, Pascal Boisseau që të diskutojnë rreth vazhdimit të kontratës, raporton Mediaset. Garcia ka […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Napoli ‘transferon’ Mascheranon

Një interesim i gjatë që duket se do të finalizohet me sukses. Rafael Benitez e kërkoi në Inter katër vjet më parë kurse ka tentuar edhe ta transferojë në Napoli, në verën e vitit të kaluar, dhe sërish në janar. E kuptuat, bëhet fjalë për Javier Mascheranon, futbollistin me të cilin punoi gjatë kohës sa […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Milani largohet nga San Siro

Milani ka bërë një hap të madh drejt largimit nga stadiumi San Siro. Gjiganti italian ka nisur zyrtarisht kërkesën për të pronësuar një pjesë të madhe të zonës së ekspozitave në periferi të Milanos. Ky është hapi i parë zyrtar i Rossonerëve drejt projektit për ndërtimin e arenës së re sportive ku nuk përfshihet vetëm […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Palacio-Inter, deri më 2016

Sulmuesi i Interit, Rodrigo Palacio ka nënshkruar kontratë të re dyvjeçare me gjigantin italian deri në vitin 2016. 32-vjeçari ka kaluar një stinor mjaft produktiv nën drejtimin e Walter Mazzarrit dhe ka shënuar 14 gola në 29 paraqitje për Nerazzurrët, përfshirë 12 në Serie A, aq sa kishte realizuar në stinorin e shkuar pas transferimit […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Marchegiani lavdëron Berishën

Luca Marchegiani, ish portier i njohur italian, e ka lavdëruar portierin kosovar Etrit Berisha. Ish portieri i Lazios, i cili aktualisht është analist në televizionin italian, Sky, në nëj intervistë për të përditshmen italiane ‘Il Messaggero’, ka folur për portierin prishtinas, për të cilin ka vetëm fjalë të mira. “Berisha është i gjatë, por i […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Inzaghi në vend të Seedorfit

Eksperienca e Clarence Seedorfit si trajner i Milanit mund të jetë më e shkurtër se që mendohej. Trajneri holandez e rrezikon postin, pa pjesëmarrje të Rossoneri në garat evropiane sezonin që vjen. Për ish futbollistin e Milanit nuk bëhet fjalë për ndonjë ultimatum, por diçka mungon: Evropa ose lamtumira. Objektiv minimal i Milanit këtë sezon […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Sabella: Nuk llogaris në Tevezin

Selektori i Argjentinës, Alejandro Sabella ia ka mbyllur përfundimisht Carlos Tevezit dyert për Botërorin 2014. Trajneri argjentinas duket se ka diçka personale me futbollistin argjentinas, i cili po shkëlqen me Juventusin këtë edicion dhe është njëri prej sulmuesve më të mirë argjentinas sot, së bashku me Lionel Messin. “Tevez? Nuk ka qenë kurrë me ne […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Gomez premton më shumë gola

Mario Gomez i ka premtuar tifozët e Fiorentinës se do të shënojë më shumë gola këtë sezon, pasi e barazoi rezultatin në 1:1, në ndeshje me Juventusit, në të tetën e finales së Europa League. Arturo Vidal i kaloi Bianconeri në epërsi në fillim të takimit, por sulmuesi gjerman e shënoi golin e parë që […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Juventus barazon me Fiorentinën

Juventus barazoi me Fiorentinën 1:1 në Torino në duelin e parë të 1/8 së finales në Europa League. Bianconerët e favorizuar nuk shfaqën lojë të mirë edhe pse kaluan në epërsi herët në minutën e tretë me golin e mesfushorit Arturo Vidal. Pavarësisht rasteve të tjera për të shtuar avantazhin, djelmoshat e Antonio Contes u […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Roma blindon Benatian

Roma ka vendosur të shpërblejë Mehdi Benatian. Qendërmbrojtësi Benatia ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni, pas transferimit në Stadio Olimpico gjatë verës së vitit të kaluar nga rivali i Serie A, Udinese. Mirëpo, ai ka zgjuar interesim nga klube të mëdha si Paris Saint-Germain dhe Manchester United. Mirëpo, sipas të përditshmes sportive italiane […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Nesta: Ky nuk është më Milani im

Alessandro Nesta e përjeton me dhembje situatën nëpër të cilën po kalon Milani këtë sezon. Skuadra Rossonere gjendet në krizë të thellë të rezultateve, ndërsa së fundmi u eliminua nga Liga e Kampionëve, pas humbjes së thellë nga Atletico Madridi. Milani u eliminua nga Kupa e Italisë më herët, ndërsa në Serie A i ka […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi e synon Bundesligën

Sezoni i shkëlqyeshëm të cilin po e kalon me fanellën e Sampdorias, i cili u shpërblye me ftesë në Kombëtaren A gjermane, i ka ndezur reflektorët e Shkodran Mustafit, i cili ndiqet nga shumë klube. Qendërmbrojtësi shqiptar kërkohet në Itali dhe Gjermani, por ai e ka treguar dëshirën e tij për të ardhmen. “Do të […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Quaresma: Interi klub i paorganizuar

Ricardo Quaresma është shprazur në Interin, pas aventurës zhgënjyese që e pati tek Nerazzurrët, kur u ble në vitin 2010. Mesfushori portugez e ka konsideruar klubin italian si të paorganizuar dhe të udhëhiqet nga njerëz jo korrekt. “Interi është një klub i vështirë, nuk menaxhohet në mënyrë të organizuar sikur Porto. Disa persona në klub […]...

13 March, 2014Lexo më shumë

Adebayor ‘përforcon’ Milanin

Sezoni ende nuk ka përfunduar. Mirëpo, kanë filluar të publikohen lajme se kush mund të jetë përforcimi i parë i Milanit për sezonin e ri. Sipas televizionit italian Sky Sport, Rossonerët gjatë afatit kalimtar të verës mund të përforcojnë sulmin me transferimin e yllit të Tottenham Hotspur, Emmanuel Adebayor. Reprezentuesi i Togos e nisi sezonin […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët e Milanit kundër Balotellit

Milan është rikthyer nga Madridi pas humbjes 4:1 nga Atletico që i kushtoi me eliminim nga Liga e Kampionëve. Dhe, pas zbritjes në aeroportin e Malpensas, skuadar u prit nga jo më shumë se 30 tifozë. Jo shumë në numër, por të mjaftueshëm për të shprehur hidhërimin e tyre për dështimin e skuadrës. Ai që […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Futbolli italian i politizuar

Eliminimi i Milanit nga Liga e Kampionëve ka rihapur debatin lidhur me periudhën e errët në futbollin italian. Në mesin e atyre që janë përfshirë është edhe menaxheri i famshëm, Mino Raiola, përfaqësues i yjeve si Mario Balotelli, Paul Pogba e Zlatan Ibrahimovic. Raiola është i bindur se faji qëndron tek politika. “Shpeshherë ndodh që […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Objektivi i Milanit quhet Europa League

Milani ka caktuar objektivin për pjesën e mbetur të sezonit. Pas eliminimit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve të martën mbrëma nga Atletico Madrid, Rossonerët janë jashtë garës për titull në Serie A si dhe nga Kupa e Italisë. Mirëpo, nënkryetari Adriano Galliani ka sqaruar se skuadra do të japë maksimumin për të […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Milani nuk është ekip

Ish trajneri i Milanit, Arrigo Sacchi ka kritikuar grupin e tanishëm të futbollistëve duke thënë se ata nuk funksionojnë si ekip. Rossonerët u eliminuan nga Liga e Kampionëve pas humbjes me rezultat të përgjithshëm 5:1 nga Atletico Madrid, përfshirë disfatën 4:1 në ndeshjen e kthimit në Vicente Calderon të martën. Dhe, 67-vjeçari i cili udhëhoqi […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Balotelli nokauton Costan

Mario Balotelli – kush tjetër? – solli një skenë komike, por edhe të dhimbshme për dikë, gjatë duelit të Milanit me Atletico Madridin në Vicente Calderon, në kuadër të ndeshjes së kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Ish ylli i Manchester Cityt, Balotelli ekzekutoi një goditje të lirë duke qëlluar sulmuesin e […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Seedorf i dëshpëruar

Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf ka pranuar se është i dëshpëruar nga paraqitja e skuadrës së tij që u mposht 4:1 në duelin e kthimit me Atletico Madridin dhe u eliminua nga Liga e Kampionëve. Strategu holandez kritikoi lojën e ekipit të tij, sidomos në pjesën e dytë kur pësoi dy gola pa e shënuar […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Roma bëhet e portokalltë për Strootmanin

Tifozët e Romës janë të gatshëm të shprehin mbështetjen e tyre për mesfushorin Kevin Strootman i cili pësoi një lëndim të rëndë në ligamentet e gjurit dhe do të mungojë për gjashtë deri në nëntë muaj. Reprezentuesi holandez nuk do të luajë në vazhdim të këtij sezoni e as në Kampionatin botëror si rezultat i […]...

11 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown