Serie A – Page 132 – Lajmi.net

Aktuale

Inzaghi mbi Messin e Ronaldon

Ish sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, sot trajner i skuadrës së juniorëve, ka deklaruar se bilanci i tij gjatë karrierës si futbollist aktiv, është më i mirë se ai i yjeve më të mëdhenj, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. “Në tri finale që kam zhvilluar në gara të rëndësishme ndërkombëtare në nivelin e klubeve, kam […]...

31 October, 2013Lexo më shumë

Pirlo, mbret i goditjeve të lira

Pas duartrokitjeve që mori në Santiago Bernabeu në ndeshjen kundër Real Madridit në Ligën e Kampionëve, mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo ka fituar një tjetër mirënjohje të rëndësishme. Ylli italian realizoi një gol të bukur nga goditja e lirë në fitoren 4-0 kundër Catanias të mërkurën mbrëma në kuadër të xhiros së 10-të në Serie […]...

31 October, 2013Lexo më shumë

Juventus, në stilin e kampionit

Nëse deri më tani gjatë këtij sezoni në Serie A nuk ka shfaqur shenja të kampionit, Juventus e bëri këtë në duelin e xhiros së 10-të kundër Catanias, të cilin e fitoi me rezultat të thellë 4-0. Skuadra e Antonio Contes e shënoi fitoren e radhës duke fituar ndaj skuadrës siciliane falë golave nga Arturo […]...

30 October, 2013Lexo më shumë

Pirlo i artë

Andrea Pirlo e meriton ta fitojë Topin e Artë 2013, sipas trajnerit të Juventusit, Antonio Conte. 34-vjeçari inspiroi Bianconerët drejt Scudettos së dytë të njëpasnjëshëm edicionin e kaluar dhe vazhdon të jetë një prej futbollistëve kryesor në skuadër, dhe Kombëtaren italiane. Edhe pse Franck Ribery, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo konsiderohen favoritë për ta fituar […]...

30 October, 2013Lexo më shumë

Pse Roma është e pamposhtur?

Roma është në ndjekje të rekordit prej dhjetë fitoreve të njëpasnjëshme në nismë të Serie A. Nëse fiton edhe kundër Chievos të enjten, skuadra e trajnerit Rudi Garcia do të bëjë atë që nuk e ka bërë askush më parë në histori të futbollit italian. Shumëkush është befasuar me nismën e mrekullueshme të Giallorossëve këtë […]...

30 October, 2013Lexo më shumë

Inter, viktima e Denisit

German Denis është sulmuesi kryesor i Atalantas. Argjentinasi, 32-vjeç, qysh gjatë edicionit të kaluar tregoi se për kundërshtar të preferuar ka Interin. Ai realizoi pesë herë kundër Nerazzurrëve në dy përballje të edicionit të kaluar dhe gjashtë herë në total në karrierën e tij. Mirëpo, ai shënoi sërish kundër gjigantit milanez në barazimin 1-1 të […]...

30 October, 2013Lexo më shumë

Interi barazon te Atalanta

Atalanta e ndali Interin në barazim 1-1 në duelin e parë të xhiros së dhjetë në Serie A. Nerazzurrët u ndalën sërish pas fitores në fundjavë kundër Veronës që ishte e para në ligë pas tri xhirove paraprake pa marrë pikë të plota. Inter kaloi në epërsi në minutën e 17-të me golin e mesfushorit […]...

29 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, zero

Sulmuesi Mario Balotelli është futbollisti kryesor i Milanit. Këtë e dinë të gjithë. Ylli italian është kërcënimi kryesor i Rossonerëve, golashënuesi më i spikatur në ekipin e trajnerit Massimiliano Allegri. Por, të dielën, në humbjen 3-2 në udhëtim te Parma, Balotellit i ndodhi diçka që nuk i kishte ngjarë asnjëherë më parë prej kur u […]...

29 October, 2013Lexo më shumë

Superman Zanetti

Presidenti i Interit, Massimo Moratti ka lavdëruar kapitenin Javier Zanetti ka shprehur besimin e tij se argjentinasi mund të luajë edhe për 4-5 vjet të tjera, pavarësisht moshës 40-vjeç. Mbrojtësi është ende duke u rikuperuar nga lëndimi i rëndë të cilin e pësoi në edicionin e kaluar por është zotuar se mendon vetëm për rikthimin […]...

29 October, 2013Lexo më shumë

Milani s’ka mbrojtës

Sikur nuk mjaftoi humbja nga Parma në çastet e fundit të takimit të dielën, por Milani ka marrë një tjetër lajm të keq me lëndimin e qendërmbrojtësit Matias Silvestre. Klubi nga San Siro, nëpërmjet një komunikate ka njoftuar se Silvestre ka pësuar një lëndim muskulor në këmbën e djathtë dhe duhet të qëndrojë jashtë fushës […]...

28 October, 2013Lexo më shumë

Aksidentohet Balotelli

Vetëm një frikë e momentit, por asgjë më shumë për Mario Balotellin. Sulmuesi i Milanit është përfshirë në një aksident automobilistik derisa ishte duke udhëtuar në drejtim të Brescias, me veturën e tij të markës Audi. Sipas televizionit italian Mediaset – pronë e pronarit të Milanit, Silvio Berlusconi – ylli i Rossonerëve ka shpëtuar pa […]...

28 October, 2013Lexo më shumë

Autobiografia e Vierit

Ish sulmuesi i mirënjohur italian, Christian Vieri do të shkruajë një libër. Lajmi është bërë i ditur nga ish ylli i Azzurrëve, nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter. Vieri, ish anëtar i skuadrave më të mëdha italiane përfshirë Interin, Juventusin dhe Milanin do t’i bashkohet figurave të mirënjohura të […]...

28 October, 2013Lexo më shumë

Roma, s’ke ku ikë

Roma ka hyrë në histori si vetëm skuadra e dytë që ka arritur të fitojë nëntë ndeshjet e para në fillim të një sezoni në Serie A, dhe kryeson në renditje me pesë pikë më tepër se Napoli dhe Juventus. Por, nisma e furishme e Giallorossëve nuk e brengos sulmuesin e Juventusit, Carlos Tevez i […]...

28 October, 2013Lexo më shumë

Super Roma

Roma nuk ka të ndalur. Giallorossët shënuan edhe fitoren e nëntë të njëpasnjëshme në Serie A duke mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat minimal 1-0. Mesfushori amerikan Michael Bradley u bë hero i Romës duke realizuar golin e fitores në minutën e 82-të. Duhet theksuar se nga minuta e 66-të, skuadra e trajnerit Rudi Garcia […]...

27 October, 2013Lexo më shumë

Interi ‘shfryhet’ ndaj Veronas

Inter i dha fund serisë negative prej tri ndeshjeve pa fitore në Serie A duke mposhtur Veronan 4-2 në duelin e zhvilluar në Giuseppe Meazza në kuadër të xhiros së nëntë. Nerazzurrët morën pikë të plota në përballje me skuadrën e promovuar në elitë këtë edicion, që megjithatë nuk është se erdhi e dorëzuar në […]...

26 October, 2013Lexo më shumë

Dështakët dhe kampionët e Morattit

Massimo Moratti u emërua president i Interit në vitin 1995 kur u bë pasardhës i Ernesto Pellegrinit dhe e udhëhoqi klubin milanez deri javën e kaluar kur u bë zyrtar lajmi se pronari i ri i Nerazzurrëve do të jetë Erick Thohir. Gjatë gati dy dekadave nën drejtimin e Morattit, Inter fitoi pesë herë titullin […]...

25 October, 2013Lexo më shumë

Matuzalem, ‘rrotë’ në timon

Një mbrëmje e keqe për Francelino de Silva Matuzalem, e nisur nga ndonjë gotë më tepër, e përfunduar me denoncim penal. Mesfushori i Genoas është ndalur derisa ishte duke vozitur me Maseratin e tij, në ora 2 pas mesnatës të së premtes, për një kontroll rutinore nga policia e rajonit Arenzano të Genoas. Por, rezultatet […]...

25 October, 2013Lexo më shumë

Bernabeu, në këmbë për Pirlon

Publiku spanjoll mjaft sportiv. Pas duartrokitjeve për Fernando Llorenten në momentin e zëvendësimit të tij me Leonardo Bonuccin, Santiago Bernabeu u ngrit dhe përshëndeti edhe Andrea Pirlon, i cili ia liroi vendin e tij Kwadwo Asamoah. Krejt kjo në duelin e së mërkurës mbrëma mes Real Madridit dhe Juventusit (2:1), në ballafaqimin e vlefshëm për […]...

24 October, 2013Lexo më shumë

Largohet Llorente, vjen Kasami

Antonio Conte së shpejti mund të mos brengoset më për shqiptimin e saktë të mbiemrit të Fernando Llorentes. Sipas medieve angleze, sulmuesi spanjoll është i gatshëm të largohet nga Torino gjatë afatit kalimtar të janarit. Tabloidi Mirror ka raportuar se Arsenali ka shprehur interesim për transferimin e tij. Menaxherit Arsene Wenger i pëlqen shumë sulmuesi […]...

23 October, 2013Lexo më shumë

Cana, nga sulmuesi në mbrojtës

Lorik Cana depërtoi në nivelin më të lartë të futbollit evropian si mesfushor. Por, me kalimin e kohës kapiteni aktual i Kombëtares shqiptare është shndërruar në qendërmbrojtës te skuadra italiane Lazio. Mirëpo, për ta bërë edhe më interesant tregimin e tij dhe transformimin nga mesfushori në mbrojtës, Cana, hapat e parë në futboll i bëri […]...

22 October, 2013Lexo më shumë

Kaka, asnjë gol kundër Barcelonës

Leite Kaka gëzoi tifozët e Milanit me inkuadrimin në lojë në minutën e 77-të kundër Udineses të shtunën, duke bërë rikthimin nga lëndimi që pësoi në duelin e xhiros së tretë. Ylli brazilian u rikthye në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Real Madrid me shpresë se nëpërmjet paraqitjeve të vazhdueshme me Rossonerët do […]...

22 October, 2013Lexo më shumë

Guarin, vendos Interi

Menaxheri i mesfushorit të Interit, Fredy Guarin ka insistuar se ylli kolumbian është i lumtur në klub dhe çfarëdo vendimi rreth largimit të tij drejt një skuadre tjetër duhet të merret vetëm nga Nerazzurrët. Marcelo Ferreyra ka theksuar se Guarin ka synime të mëdha me Interin, pavarësisht spekulimeve të vazhdueshme rreth të ardhmes së tij […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Barça, rasti i këndelljes

Riccardo Montolivo beson se një rezultat pozitiv kundër Barcelonës mund të rinisë sezonin deri më tani të zbehtë të Milanit. Rossonerët do të ndeshen me gjigantin katalan të martën në kuadër të xhiros së tretë në Grupin H në Ligën e Kampionëve. Milani ka dëshpëruar me paraqitjet e deritashme këtë stinor duke qenë në pozitën […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Buffon sulmon Realin

Është portier por kësaj radhe është shndërruar në sulmues. Gianluigi Buffon ka kritikuar politikën e Real Madridit për shpenzimit të shumave marramendëse për transferimin e futbollistëve. Thumbimi nga ana e Buffonit për Los Blancos ka ardhur pikërisht para duelit të tij me skuadrën e Carlo Ancelottit në kuadër të xhiros së tretë të fazës së […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Barcelona, mallkimi i Balotellit

Gjithçka filloi më 2006. Në verën kur Italia u shpall kampion i Botës, Mario Balotelli, aso kohe 16-vjeç, anëtar i ekipit Lumezzane në Serie C1, u ftua për prova nga Barcelona. Sipas njoftimeve zyrtare, ai e kaloi testin, por pas katër ditësh qëndrimi në klub, u largua për shkak të mosmarrëveshjeve të aspektit ekonomik. Kërkesat […]...

21 October, 2013Lexo më shumë

Barazim i ‘çmendur’ në Torino

Torino dhe Inter barazuan 3-3 në një ndeshje që më së miri mund të përshkruhet si e “çmendur”, në duelin e fundit të xhiros së tetë në Serie A. Herët në minutën e pestë, Nerazzurrët mbetën me dhjetë futbollistë pas përjashtimit të portierit Samir Handanovic i cili me këtë rast shkaktoi penallti. Juan Pablo Carrizo, […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Juve në terr, Fiorentina në festë

Fiorentina shënoi fitore të jashtëzakonshme ndaj Juventusit duke mposhtur kampionin e Italisë me rezultat 4-2 në duelin e vlefshëm për xhiron e tetë në Serie A. Carlos Tevez realizoi nga penalltia në minutën e 37-të duke i kaluar Bianconerët në epërsi para se Paul Pogba të dyfishojë avantazhin e mysafirëve, para përfundimit të pjesës së […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Kaka i emocionuar

Mesfushori i Milanit, Leite Kaka ka pranuar se ishte “përvojë emocionuese” paraqitja e mbrëmshme në San Siro në fitoren 1-0 ndaj Udineses. Ylli brazilian u rikthye te Rossonerët nga Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës por u dëmtua në paraqitjen e parë, në barazimin kundër Torinos, në xhiron e tretë. Por, ai u inkuadrua […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Njëherë rikthimi, pastaj vendimi

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti nuk ka filluar të mendojë se ky mund të jetë sezoni i tij i fundit në karrierë. Legjenda e Nerazzurrëve, 40-vjeç, e ka ndarë mendjen vetëm tek rikthimi i tij nga lëndimi që i pamundësoj të luajë në fazën përfundimtare të edicionit të kaluar dhe fillimin e këtij të tanishmit. […]...

20 October, 2013Lexo më shumë

Goli i Birsas, fitorja e Milanit

Mesfushori Valter Birsa realizoi gol jashtëzakonisht të bukur i cili ishte i mjaftueshëm që Milani të mposht Udinesen në San Siro me rezultat 1-0, në duelin e vlefshëm për xhiron e tetë në Serie A. Reprezentuesi slloven shënoi nga distanca në minutën e 22-të, dhe ky doli të jetë goli i vetëm i takimit, pavarësisht […]...

19 October, 2013Lexo më shumë

Një ‘mësues’ për Balotellin

Sjellja – shpeshherë e gabuar – e sulmuesit të Milanit, Mario Balotelli ka detyruar gjigantin italian të marr masa. Klubi nga San Siro mendon të angazhojë ndihmë profesionale për sulmuesin, ka njoftuar e përditshmja sportive italiane Corriere dello Sport. Sulmuesi, gjithnjë në qendër të vëmendjes me veprimet e tij në fushë dhe jashtë saj, shpeshherë […]...

18 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 mbrojtjet në Evropë

Italia për një kohë të gjatë ka qenë sinonim i shembullit më të mirë të mbrojtjes andaj nuk është befasi që lideri i Serie A, Roma, aktualisht ndanë pozitën e parë të top 10 skuadrave më të mira në defanzivë në Evropë. Nëse analizojmë të gjitha ligat evropiane pas xhirove të deritashme, Giallorossët kryesojnë së […]...

18 October, 2013Lexo më shumë

Juventus para Barcelonës

Gianluigi Buffon ka njoftuar se refuzoi mundësinë e transferimit në Barcelonë para se të kalonte në Juventus. 35-vjeçari ka njoftuar se kishte ofertë t’i bashkohej gjigantit katalan më 2001, mirëpo u përcaktua për Bianconerët. “Mund të shkoja në Barcelonë më 2001”, deklaroi Buffon për Mediaset. “Megjithatë, vendosa të kaloj në Juventus pas diskutimit me babanë, […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Më lini të jetoj

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli është kundërpërgjigjur pas kritikave të vazhdueshme në drejtim të tij. Ylli italian ka kërkuar të lihet i qetë duke insistuar se kështu do të shihen ndryshime tek ai. “Mjaft më me fjalë dhe vetëm fjalë, jetoni, dhe më lini të jetoj, do t’i shihni dallimet”, shkroi Balotelli në profilin e […]...

17 October, 2013Lexo më shumë

Inzaghi nuk është gati

Trajneri i ekipit të rinjve të Milanit, Filippo Inzaghi ka insistuar se nuk është gati të bëhet pasardhës i Massimiliano Allegrit. Nisma e dobët e sezonit nga Rossonerët ka shtuar dyshimet për të ardhmen e Allegrit, ndërsa Inzaghi është përmendur si pasardhës i mundshëm për 46-vjeçarin. Por, Inzaghi është i vendosur se tani nuk është […]...

16 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, njësoj si Cassano

Sulmuesi i Parmës, Antonio Cassano ka pranuar se e sheh veten e tij në moshë më të re, tek ylli i Milanit, Mario Balotelli. Cassano, shpeshherë gjatë karrierës së tij ka shkaktuar incidente në fushë dhe jashtë saj kurse njësoj ka bërë edhe Balotelli, ish bashkëlojtari i tij nga San Siro. Ata të dy luajtën […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

‘Fuerte’ Tevez

Në futbollin modern jemi mësuar të lexojmë për lojtarë që përfitojnë miliona, kanë vetura luksoze, jetë dhe famë të cilën shumëkush do ta dëshironte. Mirëpo, jo të gjithë prej tyre kanë parë vetëm ‘lule’ me sytë e tyre në fëmijëri. Carlos Tevez është një prej atyre që u desh të zgjidhte nëse dëshiron të luajë […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Interi indonezian

Marrëveshja është arritur, kanë ardhur edhe nënshkrimet. Sot është një ditë historike për Interin. Klubi italian ka kaluar në duart e pronarit të ri indonezian, Erick Thohir. Zyrtarizimi i marrëveshjes ka ardhur nga ai që udhëhoqi Interin për shumë kohë, Massimo Moratti. “E kam të vështirë të them diqka, por u tregoj se është gjithçka […]...

15 October, 2013Lexo më shumë

Adane, ‘binjaku’ i Chiellinit

Giorgio Chiellini mund të konsiderohet si mjaft i rrallë për karakteristikat e tij si mbrojtës. Reprezentuesi italian është shtyllë në repartin defanziv të Juventusit, dhe ka fare pak rivalë sa i përket fuqisë dhe statusit të ‘murit’ në detyrën e tij. Mirëpo, ai ka gjetur një ‘binjak’. Girma Adane, kapiteni i Etiopisë ngjan jashtëzakonisht shumë […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Momenti i së vërtetës

Kur nënshkroi për Juventusin, në fillim të vitit 2013, Fernando Llorente kishte pritur një ndikim tjetër te skuadra e tij e re, me çka synonte të rikthehej në ekipin e Spanjës. Mirëpo, në muajt e parë të tij me fanellën e Bianconerëve, nuk është ende një prej atyre që mund të konsiderohen futbollistë të rëndësishëm […]...

14 October, 2013Lexo më shumë

Balotelli, problem me kameraman

Temperamenti i famshëm i Mario Balotellit doli përsëri në skenë pasi ai qëlloi një kameraman derisa ekipi i Italisë mbërriti në Napoli të dielën. Azzurrët udhëtuan me tren nga Firenca për në Napoli, ku do të zhvillojnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014 kundër Armenisë të martën mbrëma. Qindra tifozë […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Milan, zi e terr

Milan u turpërua nga ekipi francez Caen duke pësuar humbje 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Francë. E vetmja gjë pozitive ishte paraqitja e portierit Gabriel i cili e ruajti disavantazhin – edhe ashtu të thellë – me një seri pritjesh. Në mungesë të futbollistëve të angazhuar në detyra ndërkombëtare, trajneri Massimiliano Allegri pati në […]...

13 October, 2013Lexo më shumë

Benatia, muri i Romës

Ka prej atyre që kanë filluar ta quajnë si muri i ri i Romës, pasardhës i Walter Samuelit, shtyllë e skuadrës që fitoi Scudetton e fundit për skuadrën nga kryeqyteti italian. Por, ka edhe të tjerë që insistojnë se 13.5 milionë eurot e shpenzuara për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të verës nuk janë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball