Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Milani nuk është në shitje

Milani nuk do të shitet. Rossonerët kanë mohuar spekulimet se mund të ndërrojnë pronarin pas njoftimeve rreth interesimit nga biznesmeni i Singaporit, Petr Lim....

24 April, 2014 Lexo më shumë

Mourinho do të rikthehet në Inter

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti beson se Jose Mourinho në të ardhmen do të rikthehet në postin e trajnerit te gjiganti milanez. Tani për tani, ai i beson Walter Mazzarrit....

23 April, 2014 Lexo më shumë

Futbolli është biznes

Nënkryetarja e Milanit, Barbara Berlusconi thotë se futbolli është biznes dhe se fitimi i titujve nuk është e vetmja gjë e rëndësishme, por edhe përfitimet financiare....

22 April, 2014 Lexo më shumë

Lazio insiston për Xhakën

Lazio nuk ka hequr dorë ende nga Granit Xhaka. Drejtori sportiv, Igli Tare është duke e përgatitur terrenin, për ta transferuar në Romë gjatë verës mesfushorin kosovar të Monchengladbachut....

22 April, 2014 Lexo më shumë

Ujkani, e ardhmja e Palermos

Samir Ujkani po e ngroh bankinën momentalisht, por portieri kosovar është e ardhmja e Palermos. Për këtë ka siguruar presidenti i klubit italian, Maurizio Zamparini....

22 April, 2014 Lexo më shumë

Behrami e Xhemajli, drejt Milanos

E ardhmja e dy futbollistëve shqiptarë të Napolit, Valon Behramit dhe Blerim Xhemajlit mund të jetë e lidhur me qytetin e Milanos. I pari mund të përfundojë në Inter, kurse i dyti në Milan....

22 April, 2014 Lexo më shumë

Balotelli është sikur Ferrari

Nigel de Jong e ka krahasuar Mario Balotellin me veturën e tipit Ferrari, për shkak të fuqisë dhe paparashikueshmërisë së sulmuesit italian....

21 April, 2014 Lexo më shumë

Garcia beson ende në titull

Rudi Garcia nuk është dorëzuar ende. Edhe pse Roma është 8 pikë prapa Juventusit, trajneri i Giallorossi beson se skuadra e tij mund të ëndërrojë ende për ta fituar titullin në Serie A, katër xhiro pa përfunduar sezoni....

20 April, 2014 Lexo më shumë

Roma rikthehet në -8

Roma mposhti Fiorentinën me rezultat minimal 1:0 dhe u rikthye në disavantazh prej tetë pikësh ndaj liderit Juventus. Mesfushori Radja Nainggolan shënoi golin e triumfit të Giallorossëve. ...

20 April, 2014 Lexo më shumë

Balotelli, 30 gola në 50 ndeshje

Mario Balotelli shpeshherë kritikohet për ndonjë paraqitje të dobët ose sjelljen e tij në fushë dhe jashtë saj. Mirëpo, sulmuesi italian ka bilanc të mahnitshëm në Milan prej 30 golash në 50 ndeshje....

19 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO