Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Roma bëhet e portokalltë për Strootmanin

Tifozët e Romës janë të gatshëm të shprehin mbështetjen e tyre për mesfushorin Kevin Strootman i cili pësoi një lëndim të rëndë në ligamentet e gjurit dhe do të mungojë për gjashtë deri në nëntë muaj. Reprezentuesi holandez nuk do të luajë në vazhdim të këtij sezoni e as në Kampionatin botëror si rezultat i […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Pensionohet Zanetti?

Presidenti i Interit, Erick Thohir ka konfirmuar se Javier Zanetti do të vazhdojë të jetë i përfshirë në klub. Në javët e fundit kanë filluar të qarkullojnë spekulime se mbrojtësi argjentinas mund të largohet nga klubi, pas përfundimit të këtij sezoni. Mirëpo, Thohir ka insistuar se Zanetti do të mbetet në Inter, por në një […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Ekipi s’ka fushë, stërvitet në shesh

Barletta, skuadër nga divizioni i parë në Itali ka kryer stërvitjet e pasdites në sheshin Aldo Moro, në qendër të qytetit. Në shenjë proteste, skuadra është stërvitur aty për gjysmë ore, pas humbjes në Kampionat nga Perugia. Presidenti i Barlettas, Roberto Tato ka deklaruar nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare: “Klubi Barletta, pavarësisht […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Milani ndërron fanellën kundër Atleticos

Me shpresë se do të ndërrojë rezultati, Milani do të paraqitet sonte kundër Atletico Madridit me fanellën e tretë, me ngjyrë ari. Në kërkim të një paraqitje vërtetë të artë për të përmbysur disavantazhin 1:0 nga dueli i parë i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, Rossonerët kanë ndryshuar edhe uniformën, ka njoftuar Sport […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Pirlo vazhdon me Juventusin

Rikthehet tema e rinovimeve në shtëpinë e Juventusit. I pari që pritet ta vazhdojë kontratën pas Asamoah (që nënshkroi deri më 2018), do të Andrea Pirlo, shkruan e përditshmja italiane La Gazzetta dello Sport. Konfirmimi zyrtar pritet të arrijë kah fundi i këtij muaji. Përfaqësuesi italian pritet të nënshkruajë kontratë të re deri në vitin […]...

11 March, 2014 Lexo më shumë

Reina e konsideron të ardhmen në SHBA

Portieri i Napolit, Pepe Reina thotë se nuk e ka ndërmend të kthehet në Angli, ndërsa e ka lënë të hapur mundësinë e lëvizjes drejt Shtetet e Bashkuara të Amerikës në fund të karrierës së tij. Portieri spanjoll aktualisht është i huazuar në Napoli nga Liverpooli, ndërsa është duke e shijuar sezonin e fuqishëm nën […]...

10 March, 2014 Lexo më shumë

Xhemajli drejt Gjermanisë

Napoli e ka ndërmend t’i bëjë disa ndryshime gjatë verës dhe disa lojtarë pritet të largohen pas qershorit. Njëri prej tyre është edhe Blerim Xhemajli, i cili kërkohet nga disa klube dhe dëshiron të luajë titullar. E ardhmja e tij do të përcaktohet vetëm pas Botërorit ‘Brazil 2014’, ku do të luajë me Zvicrën. Sipas […]...

10 March, 2014 Lexo më shumë

Strootman e humb Botërorin

Përfaqësuesi holandez, Kevin Strootman do të mungojë në Botërorin ‘Brazil 2014’, pas lëndimit të rëndë që e pësoi në gju, në ndeshjen e mbrëmshme ndja Napolit. Klubi italian ka konfirmuar se mesfushori kualitativ i ka kryqëzuar ligamentet e gjurit të majtë, kështu që atij i duhet t’i nënshtrohet një intervenimi kirurgjik në ditët e ardhshme. […]...

10 March, 2014 Lexo më shumë

Roma ia dhuroi titullin Juventusit

Trajneri i Romës, Rudi Garcia e ka pranuar se lufta për titull kampioni në Serie A ka marrë fund, pas humbjes së skuadrës së tij nga Napoli mbrëmë, 1:0. Goli i vonshëm me kokë i Jose Callejon e la ekipin Giallorossi 14 pikë prapa liderit Juventus, edhe pse romakët e kanë një ndeshje më pak […]...

10 March, 2014 Lexo më shumë

Basha: Duhet ta ndërrojmë faqen

Migjen Basha konsideron se ka ardhur momenti që Torino ta ndërrojë faqen, pas humbjes së tretë rresht, të cilën e pësoi sot nga Interi. Mesfushori kosovar megjithatë e pranon se Nerazzurri e merituan plotësisht fitoren. “Në pjesën e parë kemi çaluar, por kjo është meritë e Interit, i cili na vuri në vështirësi, pasi na […]...

9 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO