Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Magjia e Pirlo junior

E ardhmja e Andrea Pirlos është pothuajse e vendosur. Futbollisti duket se dëshiron të pensionohet me fanellën e Juventusit, pavarësisht interesimit nga Real Madrid për shërbimet e tij. Po ashtu, së fundmi është raportuar se edhe Bayern Munich e kërkon kreatorin e lojës së Bianconerëve. Dhe, pikërisht për këtë arsye, kryesia e Juventusit planifikon të […]...

8 November, 2013 Lexo më shumë

Tevez tregon shkathtësinë

Carlos Tevez ka fituar një tjetër ‘çmim’ në mesin e shumë mirënjohjeve që ka marrë deri më tani gjatë karrierës së tij të suksesshme si futbollist. Sulmuesi i Juventusit ka triumfuar në garën e ‘Skills Series’ nga Bwin, duke mposhtur bashkëlojtarët, Fernando Llorente, Andrea Barzagli dhe Fabio Quagliarella, në një shteg me pengesa. Yjet e […]...

8 November, 2013 Lexo më shumë

Totti e meriton Botërorin

Selektori i Brazilit, Luiz Felipe Scolari ka thënë se nëse do të ishte në vend të Cesare Prandellit në drejtim të Italisë, do ta ftonte në ekip Francesco Tottin, për Kampionatin botëror 2014. 37-vjeçari, kapiten i Romës, ka shkëlqyer gjatë këtij sezoni duke inspiruar skuadrën e tij drejt pozitës së parë në Serie A, edhe […]...

8 November, 2013 Lexo më shumë

Objektivi Scudetto

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez shpreson që të fitojë në Serie A dhe Ligën e Kampionëve këtë sezon. Bianconerët konsiderohen si favorit për të rrëmbyer Scudetton e tretë të njëpasnjëshem edhe pse aktualisht kanë tri pikë më pak se lideri Roma, ndërsa të dielën ndeshen me skuadrën me të cilën e ndajnë pozitën e dytë […]...

7 November, 2013 Lexo më shumë

Kush simulon më shumë?

Ashley Young është sërish në qendër të akuzave pas simulimit që bëri të martën mbrëma në ndeshjen kundër Real Sociedadit në Ligën e Kampionëve ku me një rrëzim teatral ia siguroi Manchester Unitedit një penallti, të cilën e humbi Robin van Persie, në barazimin 0-0 në kuadër të Grupit A. Reprezentuesi anglez vazhdimisht është akuzuar […]...

6 November, 2013 Lexo më shumë

Do të kualifikohemi

Fernando Llorente është optimist se Juventus do të kualifikohet për në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve pas barazimit 2-2 në shtëpi kundër Real Madridit të martën. Kampioni i Italisë është aktualisht në pozitën e fundit në Grupin B me vetëm tri pikë nga katër ndeshje, por Llorente – i cili realizoi golin e barazimit […]...

6 November, 2013 Lexo më shumë

Kandidatët e Milanit

Milan është në krizë dhe ndeshjet e ardhshme mund ta përcaktojnë fatin e trajnerit Massimiliano Allegri. Dueli kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve të mërkurën mund të jetë shansi i tij i fundit ta nxjerr ekipin nga periudha negative. Por, duke pasur parasysh kualitetet e kundërshtarit ky do të jetë një mision mjaft vështirë i […]...

4 November, 2013 Lexo më shumë

Juventus-Real, si një finale

Sulmuesi i Juventusit, Carlos Tevez e ka përshkruar “si një finale” duelin e së martës mbrëma kundër Real Madridit në kuadër të xhiros së katërt në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Bianconerët kërkojnë fitoren e parë këtë edicion në garën kryesore kontinentale, për të shtuar shpresat e kualifikimit, kurse Los Blancos mund ta sigurojnë […]...

4 November, 2013 Lexo më shumë

Ndalet Roma

Roma më në fund u ndal. Giallorossët barazuan 1-1 në udhëtim te Torino në kuadër të xhiros së 11-të në Serie A duke u ndalur në serinë rekorde prej dhjetë fitoreve të njëpasnjëshme. Skuadra e trajnerit Rudi Garcia humbi epitetin e skuadrës së vetme me bilanc perfekt, në të gjitha ligat kryesore evropiane duke barazuar […]...

3 November, 2013 Lexo më shumë

Feston Inter, pëson Lazio

Inter fitoi si mysafir i Udineses me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshmë për xhiron e 11-të në Serie A. Nerazzurrët festuan në Friuli kundër një kundërshtari të rrezikshëm në ndeshjet si nikoqir, kërcënim të cilin mysafirët e neutralizuan dhe shënuan fitore bindëse. Pas gjysmë ore lojë, Inter kishte epërsi të dyfishtë me golat nga […]...

3 November, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO