Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Juventus para Barcelonës

Gianluigi Buffon ka njoftuar se refuzoi mundësinë e transferimit në Barcelonë para se të kalonte në Juventus. 35-vjeçari ka njoftuar se kishte ofertë t’i bashkohej gjigantit katalan më 2001, mirëpo u përcaktua për Bianconerët. “Mund të shkoja në Barcelonë më 2001”, deklaroi Buffon për Mediaset. “Megjithatë, vendosa të kaloj në Juventus pas diskutimit me babanë, […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Më lini të jetoj

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli është kundërpërgjigjur pas kritikave të vazhdueshme në drejtim të tij. Ylli italian ka kërkuar të lihet i qetë duke insistuar se kështu do të shihen ndryshime tek ai. “Mjaft më me fjalë dhe vetëm fjalë, jetoni, dhe më lini të jetoj, do t’i shihni dallimet”, shkroi Balotelli në profilin e […]...

17 October, 2013 Lexo më shumë

Inzaghi nuk është gati

Trajneri i ekipit të rinjve të Milanit, Filippo Inzaghi ka insistuar se nuk është gati të bëhet pasardhës i Massimiliano Allegrit. Nisma e dobët e sezonit nga Rossonerët ka shtuar dyshimet për të ardhmen e Allegrit, ndërsa Inzaghi është përmendur si pasardhës i mundshëm për 46-vjeçarin. Por, Inzaghi është i vendosur se tani nuk është […]...

16 October, 2013 Lexo më shumë

Balotelli, njësoj si Cassano

Sulmuesi i Parmës, Antonio Cassano ka pranuar se e sheh veten e tij në moshë më të re, tek ylli i Milanit, Mario Balotelli. Cassano, shpeshherë gjatë karrierës së tij ka shkaktuar incidente në fushë dhe jashtë saj kurse njësoj ka bërë edhe Balotelli, ish bashkëlojtari i tij nga San Siro. Ata të dy luajtën […]...

15 October, 2013 Lexo më shumë

‘Fuerte’ Tevez

Në futbollin modern jemi mësuar të lexojmë për lojtarë që përfitojnë miliona, kanë vetura luksoze, jetë dhe famë të cilën shumëkush do ta dëshironte. Mirëpo, jo të gjithë prej tyre kanë parë vetëm ‘lule’ me sytë e tyre në fëmijëri. Carlos Tevez është një prej atyre që u desh të zgjidhte nëse dëshiron të luajë […]...

15 October, 2013 Lexo më shumë

Interi indonezian

Marrëveshja është arritur, kanë ardhur edhe nënshkrimet. Sot është një ditë historike për Interin. Klubi italian ka kaluar në duart e pronarit të ri indonezian, Erick Thohir. Zyrtarizimi i marrëveshjes ka ardhur nga ai që udhëhoqi Interin për shumë kohë, Massimo Moratti. “E kam të vështirë të them diqka, por u tregoj se është gjithçka […]...

15 October, 2013 Lexo më shumë

Adane, ‘binjaku’ i Chiellinit

Giorgio Chiellini mund të konsiderohet si mjaft i rrallë për karakteristikat e tij si mbrojtës. Reprezentuesi italian është shtyllë në repartin defanziv të Juventusit, dhe ka fare pak rivalë sa i përket fuqisë dhe statusit të ‘murit’ në detyrën e tij. Mirëpo, ai ka gjetur një ‘binjak’. Girma Adane, kapiteni i Etiopisë ngjan jashtëzakonisht shumë […]...

14 October, 2013 Lexo më shumë

Momenti i së vërtetës

Kur nënshkroi për Juventusin, në fillim të vitit 2013, Fernando Llorente kishte pritur një ndikim tjetër te skuadra e tij e re, me çka synonte të rikthehej në ekipin e Spanjës. Mirëpo, në muajt e parë të tij me fanellën e Bianconerëve, nuk është ende një prej atyre që mund të konsiderohen futbollistë të rëndësishëm […]...

14 October, 2013 Lexo më shumë

Balotelli, problem me kameraman

Temperamenti i famshëm i Mario Balotellit doli përsëri në skenë pasi ai qëlloi një kameraman derisa ekipi i Italisë mbërriti në Napoli të dielën. Azzurrët udhëtuan me tren nga Firenca për në Napoli, ku do të zhvillojnë ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin botëror 2014 kundër Armenisë të martën mbrëma. Qindra tifozë […]...

13 October, 2013 Lexo më shumë

Milan, zi e terr

Milan u turpërua nga ekipi francez Caen duke pësuar humbje 3-0 në miqësoren e zhvilluar në Francë. E vetmja gjë pozitive ishte paraqitja e portierit Gabriel i cili e ruajti disavantazhin – edhe ashtu të thellë – me një seri pritjesh. Në mungesë të futbollistëve të angazhuar në detyra ndërkombëtare, trajneri Massimiliano Allegri pati në […]...

13 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO