Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Bernabeu, në këmbë për Pirlon

Publiku spanjoll mjaft sportiv. Pas duartrokitjeve për Fernando Llorenten në momentin e zëvendësimit të tij me Leonardo Bonuccin, Santiago Bernabeu u ngrit dhe përshëndeti edhe Andrea Pirlon, i cili ia liroi vendin e tij Kwadwo Asamoah. Krejt kjo në duelin e së mërkurës mbrëma mes Real Madridit dhe Juventusit (2:1), në ballafaqimin e vlefshëm për […]...

24 October, 2013 Lexo më shumë

Largohet Llorente, vjen Kasami

Antonio Conte së shpejti mund të mos brengoset më për shqiptimin e saktë të mbiemrit të Fernando Llorentes. Sipas medieve angleze, sulmuesi spanjoll është i gatshëm të largohet nga Torino gjatë afatit kalimtar të janarit. Tabloidi Mirror ka raportuar se Arsenali ka shprehur interesim për transferimin e tij. Menaxherit Arsene Wenger i pëlqen shumë sulmuesi […]...

23 October, 2013 Lexo më shumë

Cana, nga sulmuesi në mbrojtës

Lorik Cana depërtoi në nivelin më të lartë të futbollit evropian si mesfushor. Por, me kalimin e kohës kapiteni aktual i Kombëtares shqiptare është shndërruar në qendërmbrojtës te skuadra italiane Lazio. Mirëpo, për ta bërë edhe më interesant tregimin e tij dhe transformimin nga mesfushori në mbrojtës, Cana, hapat e parë në futboll i bëri […]...

22 October, 2013 Lexo më shumë

Kaka, asnjë gol kundër Barcelonës

Leite Kaka gëzoi tifozët e Milanit me inkuadrimin në lojë në minutën e 77-të kundër Udineses të shtunën, duke bërë rikthimin nga lëndimi që pësoi në duelin e xhiros së tretë. Ylli brazilian u rikthye në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Real Madrid me shpresë se nëpërmjet paraqitjeve të vazhdueshme me Rossonerët do […]...

22 October, 2013 Lexo më shumë

Guarin, vendos Interi

Menaxheri i mesfushorit të Interit, Fredy Guarin ka insistuar se ylli kolumbian është i lumtur në klub dhe çfarëdo vendimi rreth largimit të tij drejt një skuadre tjetër duhet të merret vetëm nga Nerazzurrët. Marcelo Ferreyra ka theksuar se Guarin ka synime të mëdha me Interin, pavarësisht spekulimeve të vazhdueshme rreth të ardhmes së tij […]...

21 October, 2013 Lexo më shumë

Barça, rasti i këndelljes

Riccardo Montolivo beson se një rezultat pozitiv kundër Barcelonës mund të rinisë sezonin deri më tani të zbehtë të Milanit. Rossonerët do të ndeshen me gjigantin katalan të martën në kuadër të xhiros së tretë në Grupin H në Ligën e Kampionëve. Milani ka dëshpëruar me paraqitjet e deritashme këtë stinor duke qenë në pozitën […]...

21 October, 2013 Lexo më shumë

Buffon sulmon Realin

Është portier por kësaj radhe është shndërruar në sulmues. Gianluigi Buffon ka kritikuar politikën e Real Madridit për shpenzimit të shumave marramendëse për transferimin e futbollistëve. Thumbimi nga ana e Buffonit për Los Blancos ka ardhur pikërisht para duelit të tij me skuadrën e Carlo Ancelottit në kuadër të xhiros së tretë të fazës së […]...

21 October, 2013 Lexo më shumë

Barcelona, mallkimi i Balotellit

Gjithçka filloi më 2006. Në verën kur Italia u shpall kampion i Botës, Mario Balotelli, aso kohe 16-vjeç, anëtar i ekipit Lumezzane në Serie C1, u ftua për prova nga Barcelona. Sipas njoftimeve zyrtare, ai e kaloi testin, por pas katër ditësh qëndrimi në klub, u largua për shkak të mosmarrëveshjeve të aspektit ekonomik. Kërkesat […]...

21 October, 2013 Lexo më shumë

Barazim i ‘çmendur’ në Torino

Torino dhe Inter barazuan 3-3 në një ndeshje që më së miri mund të përshkruhet si e “çmendur”, në duelin e fundit të xhiros së tetë në Serie A. Herët në minutën e pestë, Nerazzurrët mbetën me dhjetë futbollistë pas përjashtimit të portierit Samir Handanovic i cili me këtë rast shkaktoi penallti. Juan Pablo Carrizo, […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë

Juve në terr, Fiorentina në festë

Fiorentina shënoi fitore të jashtëzakonshme ndaj Juventusit duke mposhtur kampionin e Italisë me rezultat 4-2 në duelin e vlefshëm për xhiron e tetë në Serie A. Carlos Tevez realizoi nga penalltia në minutën e 37-të duke i kaluar Bianconerët në epërsi para se Paul Pogba të dyfishojë avantazhin e mysafirëve, para përfundimit të pjesës së […]...

20 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO