Serie A – Lajmi.net

Aktuale

Totti kthehet për derbi, ka një mesazh për Romën para duelit me Lazion

Franceasco Totti ka publikuar një mesazh të mbështetjes për Romën para derbit me Lazion, sonte nga ora 18:00....

18 November, 2017Lexo më shumë

‘Bombë’ nga Italia: Lamtumirë Allegri?

Massimiliano Allegri mund të vendos të braktis Shoqatën e Trajnerëve në Itali. ...

18 November, 2017Lexo më shumë

ZYRTARE: Chiesa nënshkruan me klubin e njohur, deri më 2022

Federico Chiesa ka nënshkruar kontratë të re me Fiorentinën deri në vitin 2022. ...

18 November, 2017Lexo më shumë

Chelsea me përforcim të madh nga Inter

“Tuttosport” raporton se “Blues” kërkojnë Milan Skriniarin si përforcim në mbrojtje në vitin 2018....

18 November, 2017Lexo më shumë

Roma sulmon Lazion në derbin e qytetit në Serie A

Roma do të luajnë në formacion me tre sulmues duke synuar t’i sjellin telashe Lazios. ...

18 November, 2017Lexo më shumë

Milan me ndryshime në formacion kundër Napolit

Vincenzo Montella pritet të luajë me një sulmues të vetëm, Nikola Kalinic....

18 November, 2017Lexo më shumë

“Presidenti kinez i Milanit nuk ka miniera siç pretendon dhe është i zhytur në borxhe”

Në një artikull të gazetës ‘New York Times’, ku kanë hulumtuar tre gazetarë prej muajit gusht rreth pasurisë së Li Yonghong, presidentit kinez të Milanit, tashmë ata kanë dalë me disa pikëpyetje të mëdha....

17 November, 2017Lexo më shumë

Shtatë skuadrat që akoma nuk kanë pësuar humbje në pesë ligat e forta evropiane

Pesë ligat kryesore të futbollit, tashmë kanë zhvilluar nga mbi dhjetë xhiro....

17 November, 2017Lexo më shumë

Moratti: Ky është trajneri i duhur për Italinë

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se Carlo Ancelotti, do të ishte perfekt për trajner të Italisë....

17 November, 2017Lexo më shumë

Kaka dëshiron të bëhet trajner i ri në Milan

Leite Kaka mund të rikthehet në Milan. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Napoli – Milan, formacionet e derbit nga Serie A

Napoli dhe Milan takohen në San Paolo. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Formacionet e super derbit nga Serie A: Roma – Lazio

"Corriere dello Sport" ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për ballafaqimin e madh në Olimpico....

17 November, 2017Lexo më shumë

Bonucci shkoi në Milan, edhe një yll i madh po largohet nga Juventus

Stephan Lichtsteiner mund të largohet nga Juventus, gjatë afatit kalimtar të janarit....

17 November, 2017Lexo më shumë

Ancelotti vendos një kusht për postin e selektorit të Italisë

Carlo Ancelotti, favorit për postin e selektorit të Italisë. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Vidal kthehet në Serie A

Arturo Vidal i është përgjigjur pozitivisht ndaj ofertës së Interit për transferimin e tij në janarin e vitit 2018. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Strakosha me mesazh për Buffonin

Dështimi i Italisë për të siguruar një vend në Kampionatin Botëror dhe lotët e Gianluigi Buffon, kanë dëshpëruar shumë edhe portierin shqiptar, Thomas Strakosha....

17 November, 2017Lexo më shumë

Milan ka një befasi për Insignen

rajneri Montella po punon shumë, veçanërisht në repartin e mbrojtjes, ku kuqezinjtë kanë vuajtur shumë dhe për më tepër do të ketë përballë një sulm vrastar si ai i Napolit....

17 November, 2017Lexo më shumë

Milan refuzon shitjen e këtij futbollisti në Juventus

"Rossonerët" kanë njoftuar rivalin nga Serie A se nuk dëshirojnë ta shesin Romagnolin....

17 November, 2017Lexo më shumë

Inter me super përforcim nga Atletico Madrid

"Corriere dello Sport" raporton se "Nerazzurrët" do ta blejnë mbrojtësin uruguaian nga Atletico Madrid. ...

17 November, 2017Lexo më shumë

Berlusconi ‘zgjedh’ selektorin e ri të Italisë

Silvio Berlusconi beson se Carlo Ancelotti është trajneri i duhur për postin e selektorit të Italisë....

17 November, 2017Lexo më shumë

Skrinar gëzon tifozët e Interit

Milan Skrinar ka gëzuar tifozët e Interit....

16 November, 2017Lexo më shumë

Harroni kualifikimet për Kupën e Botës, shikoni çfarë ndeshje na presin në fundjavë

Çështja e pjesëmarrjes së kombëtareve në Kupën e Botës tashmë është zgjidhur, dhe yjet e mëdha do të rikthehen në skuadrat e tyre....

16 November, 2017Lexo më shumë

Lajm i mirë për Montellan

Tifozët e Milanit kanë pasur mundësinë këtë të enjte të pyesin drejtpërdrejt administratorin e deleguar të kuqezinjve, Marco Fassone, i cili ka gjetur kohë t’u përgjigjet të gjitha pyetjeve të tyre nga Milanello....

16 November, 2017Lexo më shumë

Chiellini tregon nëse është pensionuar nga Kombëtarja e Italisë

Giorgio Chiellini ka folur në lidhje me pensionimin tij nga Kombëtarja e Italisë. ...

16 November, 2017Lexo më shumë

Italia zgjedh kapitenin e ri

Leonardo Bonucci mund ta trashëgojë shiritin e kapitenit te skuadra e Azzurrëve....

16 November, 2017Lexo më shumë

Futbollisti i Milanit ishte tifoz i Juventusit

Andrea Conti ka theksuar se tani e gjithë familja e tij është tifoze e skuadrës nga San Siro....

16 November, 2017Lexo më shumë

Berlusconi tregon se çfarë bëri pas humbjes së Italisë nga Suedia

Silvio Berlusconi ka thënë se mbeti i shokuar nga dështimi i skuadrës që u mposht nga Suedia me rezultat të përgjithshëm 1:0....

15 November, 2017Lexo më shumë

Italianët gjejnë ekipin për të cilin do të jenë tifozë në “Botërorin 2018”

"Calciomercato.com" ka krijuar një sondazh duke kërkuar emrin e skuadrës për të cilën do të jenë tifozë në mungesë të Italisë. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Deulofeu me mesazh të dashurisë për Milanin

Gerard Deulofeu ka konfirmuar dashurinë e tij për ekipin italian, Milan. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Khedira ka një plan për ta gëzuar Buffonin

Sami Khedira ka thënë se skuadra dëshiron t'i ndihmojë Gianluigi Buffonit ta fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve....

15 November, 2017Lexo më shumë

Dybala feston ditëlindjen, fotografohet me tifozin nga Kosova

Zgjim Sojeva, anëtar i stafit teknik të ekipit U-21 të Kosovës dhe tifoz i Juventusit është takuar me Paulo Dybalan në një aeroport në Turqi. ...

15 November, 2017Lexo më shumë

Italia fillon ndryshimet, kthehet Maldini

Paolo Maldini mund të rikthehet në skuadrën e Italisë....

15 November, 2017Lexo më shumë

Juventus mposht Barcelonën, sjell përforcimin e ri në Torino

“Corriere dello Sport” shkruan se kampioni nga Serie A ka siguruar marrëveshjen me yllin e ri gjerman....

15 November, 2017Lexo më shumë

Materazzi ‘shpall’ kampionin e ri në Serie A

Marco Materazzi beson se Inter mund ta fitojë Scudetton....

14 November, 2017Lexo më shumë

“Mourinho ishte më shumë se një baba për mua”

Julio Cesar, gjatë një interviste për ‘ESPN’, ka thënë se arritjet historike të Mourinhos në ‘San Siro’, nënkuptojnë se vendi i tij në zemrat e tifozëve të Interit, është i sigurt....

11 November, 2017Lexo më shumë

Allegri po e ndryshon formacionin e Juventusit

Është raportuar se trajneri i Juventusit, Max Allegri po konsideron një rikthim në rreshtimin e mbrojtjes....

11 November, 2017Lexo më shumë

Roma me transferim nga Manchester United

Është skuadra e Romës që po monitoron situatën e 27 vjeçarit te skuadra angleze e Jose Mourinhos....

11 November, 2017Lexo më shumë

Atletico Madrid transferon yllin e Napolit

Mertens po shihet si alternativë e mirë e Diego Simeones në rast të largimit të ndonjërit prej lojtarëve, si Antoine Griezmann apo Yannick Carrasco....

11 November, 2017Lexo më shumë

Ky është ylli i madh që në janar do të largohet nga Interi

Se 25 vjeçari ka mundësi të mëdha për t’u larguar, e ka konfirmuar ndoshta pa dashje mesfushori Matias Vecino, derisa po fliste për mikrofonat e ‘Premium Sport’....

11 November, 2017Lexo më shumë

Pjanic ka një lajm fantastik për tifozët e Juventusit

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic është afër rikuperimit të plotë nga lëndimi....

11 November, 2017Lexo më shumë

Juventus në bisedime me futbollistin e Arsenalit

Hector Bellerin kërkohet nga kampioni i Serie A, Juventus. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Juventus me përforcim të madh nga Real Madrid

Juventus ka shprehur interesim për transferimin e Dani Ceballos nga Real Madrid. ...

11 November, 2017Lexo më shumë

Roma me përforcim nga Barcelona

Aleix Vidal do të largohet nga Barcelona duke u transferuar në Serie A. ...

11 November, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion