Premier League – Page 273 – Lajmi.net

Aktuale

Suarez ‘kafshon’ Sunderlandin

Luis Suarez shënoi dy gola në fitoren e Liverpoolit në udhëtim te Sunderland me rezultat 3-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e gjashtë në Premierligë. Sulmuesi uruguaian bëri paraqitjen e tij të parë në ligë pas shërbimit të suspendimit prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic. Dhe, prezenca e tij […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Ramsey, fantastik

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lavdëruar mesfushorin Aaron Ramsey i cili vazhdoi me paraqitje të shkëlqyeshme këtë sezon duke realizuar gol në fitoren 2-1 në udhëtim te Swansea City të shtunën me çka skuadra londineze u shkëput në krye të Premierligës. Uellsiani ka shpërthyer me paraqitjet e deritashme këtë stinor duke realizuar tetë gola […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Dorëzohet Moyes

David Moyes nuk beson se Manchester United ka mjaft “futbollistë të nivelit botëror” për të fituar Ligën e Kampionëve këtë sezon. Gjiganti nga Old Trafford ka filluar mbarë fazën e grupeve duke mposhtur Bayer Leverkusenin 4-2, por 50-vjeçari skocez mendon se skuadra e tij do të vuajë kundër elitës së kontinentit. “Për të fituar Ligën […]...

29 September, 2013Lexo më shumë

Super Arsenal

Arsenali u shkëput në krye të tabelës në Premierligës pas fitores 2-1 në udhëtim te Swansea City, në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë. Gjiganti londinez konfirmoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke fituar në terrenin e vështirë të Swanseas. Serge Gnabry u bë futbollisti i dytë më i ri në histori të Arsenalit […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Dështojnë ‘Manchesterat’

Manchester United pësoi disfatën e dytë të njëpasnjëshme në Premierligë duke u mundur në Old Trafford nga West Bromwich Albion me rezultat 1-2, në kuadër të xhiros së gjashtë. Kurse, edhe rivali i qytetit, Manchester City pësoi disfatë të befasishme në udhëtim te Aston Villa, 3-2. Morgan Amalfitano kaloi WBA-n në epërsi pas 54 minutash […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Suspendojeni Vertonghenin, jo Torresin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho i doli në mbrojtje sulmuesit Fernando Torres pas përjashtimit të tij në barazimin 1-1 me Tottenhamin. Ylli spanjoll u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 81-të pas një dueli ajror me mbrojtësin Jan Vertonghen, por xhirimet e përsëritura treguan se ai nuk e kishte qëlluar kundërshtarin. Madje, Special […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Torres nuk e meritoi të kuqin

Menaxheri i Tottenhamit, Andre Villas-Boas ka pranuar se sulmuesi i Chelseas, Fernando Torres nuk e meritoi përjashtimin në barazimin 1-1 mes skuadrave në White Hart Lane. Ylli spanjoll u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë kur në minutën e 81-të, u përplas në një duel ajror me qendërmbrojtësin Jan Vertonghen. Edhe pse fillimisht mendohej […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Barazim dinamik

Tottenham dhe Chelsea u ndanë baras 1-1 në White Hart Lane, në kuadër të xhiros së gjashtë në Premierligë. Në një duel jashtëzakonisht dinamik, ku pati gjithçka, ekipet londineze i ndanë pikët. Pjesa e parë u dominua nga Tottenham. Skuadra e Andre Villas-Boas kaloi në epërsi në minutën e 19-të me golin e mesfushorit islandez […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Kujdes nga Villa

David Villa do të shijojë derbin e tij të parë të Madridit kur sonte me Atleticon do të ndeshet me Realin në Santiago Bernabeu. Sulmuesi spanjoll është futbollist i cili ka bilanc personal mjaft pozitiv në përballje me Los Blancos. Si ish anëtar i Real Zaragozas, Valencias dhe Barcelonës, Villa u takua me Real Madridin […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Januzaj do të mbetet në Man Utd

Menaxheri i Manchester United, David Moyes ka insistuar se Adnan Januzaj dëshiron të mbetet në Old Trafford. Por, ai theksoi se mesfushori i talentuar kosovar ka ndikim negativ rreth vetes. 18-vjeçari ka bërë tri paraqitje për Unitedin këtë sezon pas promovimit në ekipin e parë të Moyesit, por ende nuk e ka vazhduar kontratën me […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Kurrë më në Liverpool

Pepe Reina ka treguar se kurrë më nuk do ta bartë fanellën e Liverpoolit dhe ende nuk i pranon rrethanat mes së cilave u largua nga Anfield Road. Por, portieri spanjoll ka filluar të shkëlqejë sërish në Itali. I ribashkuar me Rafael Benitezin, Reina është një prej më meritorëve për fillimin e mbarë të sezonit […]...

28 September, 2013Lexo më shumë

Plani i Liverpoolit

Brendan Rodgers dëshiron ta mbajë Liverpoolin në mesin e gjashtë pozitave të para, para rihapjes së afatit kalimtar në janar. Gjiganti nga ‘Anfield Road’ ka vetëm dy pikë më pak se lideri Arsenal, pas pesë xhirosh në Premierligë. Menaxheri Rodgers shpreson që mungesa e shpërqendrimit nga paraqitja në League Cup – ku u eliminuan në […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

E dua Arsenalin

Arsene Wenger është i gatshëm të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal dhe thotë se dëshiron të qëndrojë te klubi të cilin e dashuron. Francezi mori drejtimin e ekipit londinez më 1996, por periudha negative prej tetë vjetësh pa trofe ka zgjuar spekulime se mund të tërhiqet pas skadimit të kontratës në fund të këtij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Përgjigje speciale

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho iu përgjigj homologut të tij Andre Villas-Boas i cili bëri të ditur se ata nuk flasin mes vete. Menaxheri i Tottenhamit i cili për shtatë vjet punoi si skaut për Mourinhon te Porto, Inter dhe Chelsea, ka bërë të ditur se ai nuk e konsideron më shok kundërshtarin e tij […]...

27 September, 2013Lexo më shumë

Ndihma e Suarezit

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka thënë se është i vendosur t’i ndihmojë ekipit të tij pas rikthimi nga suspendimi prej dhjetë ndeshjesh. Ylli uruguaian, 26-vjeç, të mërkurën mbrëma u rikthye nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pas kafshimit të mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic, në humbjen 1-0 nga rivali Manchester United në duelin e vlefshëm […]...

26 September, 2013Lexo më shumë

Arsenali fiton me penallti

Arsenali u kualifikua për në rrethin e katërt të Capital One Cup ku do të ndeshet me Chelsean, pas fitores me penallti në udhëtim te West Bromwich Albion. Gabimet nga Craig Dawson dhe Morgan Amalfitano e kthyen duelin në favor të Arsenalit, pasi mbrojtësi Nacho Monreal shënoi penalltinë vendimtare. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger kishte […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Man Utd eliminon Liverpoolin

Luis Suarez nuk arriti ta shpëtojë Liverpoolin në rikthimin e tij nga suspendimi prej dhjetë ndeshjes pasi sulmuesi i Manchester Unitedit, Javier Hernandez shënoi golin e fitores 1-0 në duelin e vlefshëm për rrethin e tretë në Capital One Cup. Hernandez realizoi pas kornerit të Wayne Rooneyt, vetëm 39 sekonda pas fillimit të pjesës së […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

‘Luftëtarët’ e Chelseas

Fernando Torres ka thënë se ekipi i Chelseas duhet të mbajë nivelin e lartë të paraqitjeve për të mbetur në planet e Jose Mourinhos. Sulmuesi zhvilloi 90 minuta për herë të parë këtë stinor në fitoren 2-0 kundër Sëindon Toën në Capital One Cup të martën, ku realizoi golin e parë dhe asistoi në të […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Fenomeni Januzaj

Adnan Januzaj ka potencial të bëhet fenomen dhe me paraqitjet e para për Manchester Unitedin ka dëshmuar kualitetet e tij. Kështu mendon ish ylli i Belgjikës gjatë periudhës 1980-90, Marc Degryse. Ai ka lavdëruar yllin kosovar të Manchester Unitedit, i cili nga ky stinor është anëtar i ekipit të parë të gjigantit nga Old Trafford. […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Shansi i fundit për Suarezin

Legjenda e Liverpoolit, Robbie Fowler ka paralajmëruar Luis Suarezin se ka shansin e fundit të dëshmohet se i kanë lënë incidentet pas tij. Ylli uruguaian pritet të luajë për herë të parë për Liverpoolin pas shërbimit të suspendimit prej dhjetë ndeshjesh moslojë pasi kafshoi mbrojtësin e Chelseas, Branislav Ivanovic. 26-vjeçari ka realizuar 51 gola në […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Bendtner, i pandalshëm?

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Nicklas Bendtner mund të jetë i “pandalshëm” para rikthimit të tij në ekipin e parë. Sulmuesi danez pritet të luajë sonte në duelin kundër WBA-së në Capital One Cup, dhe sipas Wengerit mund të ketë ndikim këtë stinor. 25-vjeçari nuk është paraqitur në formacionin bazë të Arsenalit për […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Dhuratë speciale

Jose Mourinho vendosi t’u bëjë dhuratë futbollistëve të tij të Chelseas para duelit më Swindon Town në rrethin e tretë të Capital One Cup të martën. Pak para fillimit të ndeshjes, Special One i dhuroi rezervistëve të tij një televizor Samsung. Ekipi nga League One ia dhuroi televizorin Mourinhos pasi ndajnë sponsorin e njëjtë, por […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

‘Ndërhyrje’ e palejueshme

Nganjëherë Aston Villa vërtetë ka qenë e ‘zhveshur’ në fushë, e sidomos në mbrojtje. Një shembull i ri erdhi të martën mbrëma kur ata pësuan 4-0 nga Tottenham në duelin e vlefshëm për rrethin e tretë në Capital One Cup. Por, një incident që ndodhi në fushë vërtetë solli një zhveshje. Derisa Nicklas Helenius ishte […]...

25 September, 2013Lexo më shumë

Ozil? Nuk mjafton

Pavarësisht shpenzimit të rreth 50 milionë eurosh për transferimin e Mesut Ozil, tifozët e Arsenalit i kanë bërë thirrje klubit të vazhdojë të investojë në afatet e ardhshme kalimtare. Mesfushori turk u bë përforcimi më i shtrenjtë në histori të gjigantit londinez kur erdhi në Emirates Stadium në ditën e fundit të afatit kalimtar të […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Lajm i keq për Man Utd’in

Robin van Persie do të mungojë në duelin mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolin në Capital One Cup të mërkurën, për shkak të një lëndimi, ka njoftuar menaxheri David Moyes. Sulmuesi pësoi një dëmtim në ijë para humbjes 4-1 nga Manchester City të dielën dhe nuk u paraqit në duelin në Etihad Stadium. Moyes konfirmoi se […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Rikthimi i ‘Kanibalit’

Brendan Rodgers ka thënë se Luis Suarez mezi pret rikthimin në fushë për Liverpoolin pas pesë muajve të suspendimit për kafshimin ndaj mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic. Ylli uruguaian pritet të luajë përkrah partnerit në formë, Daniel Sturridge në duelin e Capital One Cup kundër Manchester United në Old Trafford të mërkurën, pasi nuk luajti […]...

24 September, 2013Lexo më shumë

Shansi i Matas

Juan Mata do të bëjë paraqitjen e parë këtë stinor në formacionin bazë të Chelseas, në duelin kundër Swindon Town të martën. Mesfushori spanjoll pritet të jetë titullar për duelin e vlefshëm për rrethin e tretë të Capital One Cup, pas mungesës në takimin e fundjavës kundër Fulhamit në Premierligë, kur përfundoi në tribuna, kanë […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Ozil, mirë e më mirë

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se Mesut Ozil do të përmirësohet gjithnjë e më tepër për t’i ndihmuar ekipit të paraqet kandidaturë për titullin e kampionit në Premierligë. Përforcimi rekord Ozil bëri dy asistime dhe luajti rol edhe në golin tjetër të Arsenalit në fitoren 3-1 ndaj Stoke Cityt të dielën që i dërgoi […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Mata, mungesë e pashpjegueshme

Ish menaxheri i Chelseas, Avram Grant ka pranuar se nuk mund të kuptojë pse Juan Mata ka humbur vendin në formacionin bazë të ekipit pas rikthimit të Jose Mourinhos. Mata ka bërë vetëm tri paraqitje këtë sezon dhe përfundoi në tribuna në duelin kundër Fulhamit të shtunën. Mourinho ka paralajmëruar spanjollin se duhet të adaptojë […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Walcott, lëndim misterioz

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se nuk është i sigurt se për sa kohë do të mungojë sulmuesi Theo Walcott, pasi nuk e di se nga çfarë lëndimi vuan. Walcott ishte pritur të jetë titullar në fitoren 3-1 kundër Stoke Cityt të dielën në Emirates para se të pësojë një dëmtim gjatë ngrohjes. […]...

23 September, 2013Lexo më shumë

Manchesteri i kaltër

Manchester Citoi dominoi rivalin e qytetit Manchester United duke e mposhtur me rezultat të thellë 4-1, në duelin e zhvilluar në ‘Etihad Stadium’ në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Citizens triumfuan në derbin e qytetit duke shfrytëzuar mungesën e sulmuesit kryesor të Unitedit, Robin van Persie i cili u tërhoq pak para fillimit […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Ozil shkëlqen, Arsenali fiton

Mesut Ozil luajti rol në të tre golat e Arsenalit në fitoren ndaj Stoke Cityt me rezultat 3-1 në ‘Emirates Stadium’. Aaron Ramsey realizoi golin e tij të shtatë në tetë ndeshje në të gjitha garat këtë stinor duke mposhtur portierin Asmir Begovic pas goditjes së lirë nga Ozil. Stoke barazoi pak para përfundimit të […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Di Canio sqarohet me tifozë

Sunderland pësoi një tjetër humbje në Premierligë. Ekipi i menaxherir Paolo Di Canio u mund nga West BromWich Albion me rezultat 3-0 dhe vazhdon të jetë në kuotën e vetëm një pike pas pesë xhirosh në elitën e futbollit anglez. Rezultatet e dobëta në këtë fillim sezoni kanë bërë që pozita e Di Canios të […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Askush para nesh

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho u shpreh i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në fitoren 2-0 ndaj Fulhamit. Por, Special One beson se futbollistët e tij luajtën më mirë në humbjen e javës së kaluar nga Everton, se sa në duelin e sotëm kundër rivalit londinez. “Ende mendoj se ne luajtëm shumë më […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Rikthehet Chelsea

Chelsea iu rikthye fitores pas dy disfatave të njëpasnjëshme nga Everton në Premierligë, dhe Basel në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jose Mourinhos mposhti Fulhamin 2-0 në Stamford Bridge në një tjetër ndeshje ku golat u realizuan nga mesfushorët. Pjesa e parë nuk solli asnjë gol pavarësisht disa rasteve të mira për shënim, për të […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Man City – Man Utd 13:1

Manchester City dhe Manchester United ndeshen të dielën në derbin e qytetit në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Dueli përveç se do të jetë i nxehtë meqë bëhet fjalë për rivalë të qytetit, do të jetë ballafaqimi i parë i skuadrave pas ndryshimeve në stafin teknik. Manuel Pellegrini mori drejtimin e Manchester Cityt […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Befasia e kuqe

Liverpool pësoi disfatën e parë në edicionin e ri të Premierligës duke u mundur në Anfield Road nga Southampton me rezultat minimal 1-0 në duelin e vlefshëm në xhiron e pestë. Goli nga Dejan Lovren pas 53 minutash lojë ishte shënimi i vetëm në këtë ballafaqim, por i mjaftueshëm që mysafirët të marrin tri pikë […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Ata erdhën e shkuan, Zabaleta mbeti në Man City

‘Gjithmonë mundohuni të jeni vetvetja, por nëse nuk mund të jeni vetvetja, atëherë bëhuni Pablo Zabaleta”, shkruante në një transparent të një tifozi në Etihad Stadium gjatë një ndeshje të Manchester Cityt. Klubi i pasur nga Premierliga me kalimin e vjetëve ka transferuar yje të shumtë përfshirë Mario Balotellin, Carlos Tevez, Emmanuel Adebayor, e Robinho, […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Ndërroi numri, ndërroi fati

I liruar nga barra e parashikimeve që sjell fanella me numrin 7 e Manchester Unitedit, Antonio Valencia realizoi një gol të bukur këtë javë që ka zgjuar menaxherin David Moyes t’i bëjë thirrje të shënojë edhe të tjerë. Mesfushori ekuadorian mori fanellën me numrin 7 të bartur më parë nga yje të Unitedit si George […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Përgjigja e Mourinhos

Jose Mourinho iu përgjigj kritikave pas humbjes së befasishme të Chelseas në shtëpi nga Basel në Ligën e Kampionëve të mërkurën duke thënë se ata mbeten një prej konkurrentëve kryesor për titull në Angli dhe Evropë. Gjiganti londinez pësoi disfatë nga kampioni i Zvicrës 2-1 në Stamford Bridge, por sipas Mourinhos, kjo ishte vetëm një […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Golat, zgjidhja e Chelseas

Jose Mourinho dhe Chelsea kanë kthyer vëmendjen në Premierligë. Pas disfatës së befasishme nga Basel në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve të mërkurën, Special One dhe skuadra e tij kanë filluar të mendojnë për duelin me Fulhamin të shtunën. Chelsea ka bërë nismën më të dobët të një sezoni në dekadën e […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Rooney i vërtetë

Sir Alex Ferguson është i lumtur që Wayne Rooney ka rikthyer formën e mirë dhe lavdëroi paraqitjen e sulmuesit të Manchester Unitedit kundër Bayer Leverkusenit. E ardhmja e Rooneyt në United ishte vënë në dyshim pasi Ferguson njoftoi se 27-vjeçari kishte kërkuar të largohet nga klubi, pak para përfundimit të sezonit të shkuar. Edhe pse […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Nervozohet Abramovichi

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich vizitoi zhveshtoren e ekipit pas humbjes 2-1 nga Basel në Ligën e Kampionëve të mërkurën. Menaxheri Jose Mourinho u ankua në shpirtin luftarak të futbollistëve të tij pas disfatës së dytë brenda katër ditësh, që përcolli atë nga Everton në Premierligë të shtunën. Dhe, derisa analistë si Jamie Redknapp dhe […]...

19 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion