Premier League – Page 261 – Lajmi.net

Aktuale

Ozil shkëlqen, Arsenali fiton

Mesut Ozil luajti rol në të tre golat e Arsenalit në fitoren ndaj Stoke Cityt me rezultat 3-1 në ‘Emirates Stadium’. Aaron Ramsey realizoi golin e tij të shtatë në tetë ndeshje në të gjitha garat këtë stinor duke mposhtur portierin Asmir Begovic pas goditjes së lirë nga Ozil. Stoke barazoi pak para përfundimit të […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Di Canio sqarohet me tifozë

Sunderland pësoi një tjetër humbje në Premierligë. Ekipi i menaxherir Paolo Di Canio u mund nga West BromWich Albion me rezultat 3-0 dhe vazhdon të jetë në kuotën e vetëm një pike pas pesë xhirosh në elitën e futbollit anglez. Rezultatet e dobëta në këtë fillim sezoni kanë bërë që pozita e Di Canios të […]...

22 September, 2013Lexo më shumë

Askush para nesh

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho u shpreh i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në fitoren 2-0 ndaj Fulhamit. Por, Special One beson se futbollistët e tij luajtën më mirë në humbjen e javës së kaluar nga Everton, se sa në duelin e sotëm kundër rivalit londinez. “Ende mendoj se ne luajtëm shumë më […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Rikthehet Chelsea

Chelsea iu rikthye fitores pas dy disfatave të njëpasnjëshme nga Everton në Premierligë, dhe Basel në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Jose Mourinhos mposhti Fulhamin 2-0 në Stamford Bridge në një tjetër ndeshje ku golat u realizuan nga mesfushorët. Pjesa e parë nuk solli asnjë gol pavarësisht disa rasteve të mira për shënim, për të […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Man City – Man Utd 13:1

Manchester City dhe Manchester United ndeshen të dielën në derbin e qytetit në kuadër të xhiros së pestë në Premierligë. Dueli përveç se do të jetë i nxehtë meqë bëhet fjalë për rivalë të qytetit, do të jetë ballafaqimi i parë i skuadrave pas ndryshimeve në stafin teknik. Manuel Pellegrini mori drejtimin e Manchester Cityt […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Befasia e kuqe

Liverpool pësoi disfatën e parë në edicionin e ri të Premierligës duke u mundur në Anfield Road nga Southampton me rezultat minimal 1-0 në duelin e vlefshëm në xhiron e pestë. Goli nga Dejan Lovren pas 53 minutash lojë ishte shënimi i vetëm në këtë ballafaqim, por i mjaftueshëm që mysafirët të marrin tri pikë […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Ata erdhën e shkuan, Zabaleta mbeti në Man City

‘Gjithmonë mundohuni të jeni vetvetja, por nëse nuk mund të jeni vetvetja, atëherë bëhuni Pablo Zabaleta”, shkruante në një transparent të një tifozi në Etihad Stadium gjatë një ndeshje të Manchester Cityt. Klubi i pasur nga Premierliga me kalimin e vjetëve ka transferuar yje të shumtë përfshirë Mario Balotellin, Carlos Tevez, Emmanuel Adebayor, e Robinho, […]...

21 September, 2013Lexo më shumë

Ndërroi numri, ndërroi fati

I liruar nga barra e parashikimeve që sjell fanella me numrin 7 e Manchester Unitedit, Antonio Valencia realizoi një gol të bukur këtë javë që ka zgjuar menaxherin David Moyes t’i bëjë thirrje të shënojë edhe të tjerë. Mesfushori ekuadorian mori fanellën me numrin 7 të bartur më parë nga yje të Unitedit si George […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Përgjigja e Mourinhos

Jose Mourinho iu përgjigj kritikave pas humbjes së befasishme të Chelseas në shtëpi nga Basel në Ligën e Kampionëve të mërkurën duke thënë se ata mbeten një prej konkurrentëve kryesor për titull në Angli dhe Evropë. Gjiganti londinez pësoi disfatë nga kampioni i Zvicrës 2-1 në Stamford Bridge, por sipas Mourinhos, kjo ishte vetëm një […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Golat, zgjidhja e Chelseas

Jose Mourinho dhe Chelsea kanë kthyer vëmendjen në Premierligë. Pas disfatës së befasishme nga Basel në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve të mërkurën, Special One dhe skuadra e tij kanë filluar të mendojnë për duelin me Fulhamin të shtunën. Chelsea ka bërë nismën më të dobët të një sezoni në dekadën e […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Rooney i vërtetë

Sir Alex Ferguson është i lumtur që Wayne Rooney ka rikthyer formën e mirë dhe lavdëroi paraqitjen e sulmuesit të Manchester Unitedit kundër Bayer Leverkusenit. E ardhmja e Rooneyt në United ishte vënë në dyshim pasi Ferguson njoftoi se 27-vjeçari kishte kërkuar të largohet nga klubi, pak para përfundimit të sezonit të shkuar. Edhe pse […]...

20 September, 2013Lexo më shumë

Nervozohet Abramovichi

Pronari i Chelseat, Roman Abramovich vizitoi zhveshtoren e ekipit pas humbjes 2-1 nga Basel në Ligën e Kampionëve të mërkurën. Menaxheri Jose Mourinho u ankua në shpirtin luftarak të futbollistëve të tij pas disfatës së dytë brenda katër ditësh, që përcolli atë nga Everton në Premierligë të shtunën. Dhe, derisa analistë si Jamie Redknapp dhe […]...

19 September, 2013Lexo më shumë

Suarez, djersiti çorapet

Luis Suarez duhet t’i “djersitë çorapet” dhe të jetë gati përn ndeshjen kundër Manchester Unitedit javën e ardhshme, sipas menaxherit të Liverpoolit, Brendan Rodgers. Sulmuesi do të jetë në dispozicion për herë të parë këtë stinor pas përfundimit të suspendimit prej 10 ndeshjesh pas kafshimit ndaj mbrojtësit të Chelseas, Branislav Ivanovic në prill. Ai kishte […]...

19 September, 2013Lexo më shumë

Wayne 200ney

Wayne Rooney arriti kuotën e 200 golave për Manchester Unitedin pas dy shënimeve në fitoren 4-2 ndaj Bayer Leverkusenit në kuadër të Grupit A në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi anglez i cili sërish u paraqit me mbrojtëse në kokë pas dëmtimit që pësoi muajin e kaluar, realizoi dy herë dhe përgatiti një tjetër gol duke […]...

18 September, 2013Lexo më shumë

Gjithçka më lehtë me Ozilin

Sulmuesi i Arsenalit, Olivier Giroud ka thënë se ardhja e Mesut Ozilit në klub ka bërë gjithçka më të lehtë për gjigantin londinez. Francezi ka nisur sezonin në mënyrë të shkëlqyeshme duke shënuar në secilën prej katër ndeshjeve të deritashme në Premierligë. Goli i tij i fundit kundër Sunderlandit të shtunën erdhi pas asistimit të […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Mourinho nuk pret përforcime

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho ka theksuar se është i kënaqur me ekipin e tij aktual dhe nuk pret përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit. Edhe pse mund të jetë ende herët se çka mund të ndodhë prej tani e deri pas Vitit të Ri, në aspektin e formës, lëndimeve dhe suspendimeve, por Mourinho ka […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Arsenali nuk i trembet askujt

Arsene Wenger beson se fitorja e Arsenalit në Bayern Munich sezonin e kaluar i ka dhënë ekipit besim se mund të triumfojnë kudo si mysafir. Gjiganti londinez u takua me superfuqinë bavareze në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve dhe udhëtoi në Allianz Arena për ndeshjen e kthimit pas humbjes 3-1 në shtëpi. Mirëpo, golat […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Bale, në shtëpinë e Ozilit

Gareth Bale tashmë e ka zënë pozitën e Mesut Ozilit në formacionin bazë të Real Madridit, kurse tani është shumë pranë të merr edhe shtëpinë e ish yllit të gjigantit spanjoll. Sipas Daily Mail, ish ylli i Tottenhamit dhe partnerja e tij Emma e kanë shikuar pronën, që besohet se vlen rreth 1 milion funte, […]...

17 September, 2013Lexo më shumë

Liverpool barazon, kreun nuk e lëshon

Nisma pozitive e sezonit të ri në Premierligë nga Liverpool u ndal në udhëtim te Swansea City, në duelin e vlefshëm për xhiron e katërt. Reds barazuan 2-2 me Swansean, por arritën ta ruajnë pozitën e parë në tabelë, edhe pse tani kanë vetëm një pikë më tepër se përcjellësit e parë, Arsenal dhe Tottenham. […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

‘Gjyqtari i Unitedit’ në derbin e Manchesterit

Ai që nga shumëkush konsiderohet si “gjyqtar i Manchester Unitedit”, Howard Webb është caktuar të ndajë drejtësinë në derbin e qytetit mes Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit në Etihad Stadium të dielën. Kjo do të jetë hera e parë që gjyqtari nga Yorkshire është caktuar për të gjykuar derbin e qytetit prej ndeshjes së kthimit […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Një Chelsea më ndryshe

Jose Mourinho ka insistuar se askush nuk duhet ta presë përsëritjen e rrugëtimit të vitit 2004, kur ai siguroi titullin e kampionit në Premierligë në debutimin e tij si menaxher i Chelseas. Strategu portugez e përcolli skuadrën e tij duke pësuar humbjen e parë këtë stinor në Everton në fundjavë, që nënkuptoi nismën më të […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Januzaj, jashtë Ligës së Kampionëve

Adnan Januzaj nuk do të përfshihet në ndeshjen e parë të Manchester Unitedit në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve kundër Bayer Leverkusenit të martën mbrëma, në Grupin A. Gjiganti nga Old Trafford ka vendosur të pret deri më 7 tetor për ta regjistruar yllin kosovar, kur ai do të inkuadrohet në liftin UEFA […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Van Persie rehatohet në Man Utd

Robin van Persie dëshiron të vazhdojë qëndrimin e tij në Manchester United edhe pas skadimit të kontratës trevjeçare me gjigantin nga Old Trafford. Ylli holandez shkëlqeu në stinorin e tij të parë me Unitedin duke fituar Këpucën e Artë për vitin e dytë të njëpasnjëshëm, derisa ndihmoi skuadrën të triumfojë në Premierligë. Ai arsyetoi vendimin […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Young është mashtrues

Ish gjyqtari anglez Graham Poll ka kritikuar ashpër mesfushorin e Manchester Unitedit, Ashley Young dhe ka bërë thirrje që ai të suspendohet për pesë ndeshjen, në mënyrë që njëherë e përgjithmonë t’i lë simulimet. Young u ndëshkua me karton të verdhë gjatë ndeshjes kundër Crystal Palace të shtunën për shkak të një simulimi, kurse pak […]...

16 September, 2013Lexo më shumë

Januzaj, top futbollist

Fabio da Silva nuk dyshon se Adnan Januzaj e ka mentalitetin e duhur për tu përballur me vëmendjen në Manchester United, pavarësisht moshës 18-vjeç. Braziliani ishte në moshë të njëjtë me kosovarin kur debutoi me Unitedin më 2009 dhe e di mirë se me çka përballet Januzaj, pas paraqitjes fantastike në debutimin e tij në […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Tifozët e Man Utd ‘çmenden’ pas Januzajt

Ylli kosovar me nënshtetësi belge, Adnan Januzaj la gjurmë në debutimin e tij në Premierligë, duke luajtur rol të rëndësishëm në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Crystal Palace me rezultat 2-0, të shtunën në Old Trafford. Januzaj – nga ky stinor anëtar i ekipit të parë të Unitedit pas promovimit nga skuadra e juniorëve – […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Cazorla, ‘problem’ i ri për Arsenalin

Arsenali vazhdon të ketë telashe me lëndimet e futbollistëve. Mesfushori Santi Cazorla do të mungojë për “disa javë” për shkak të një lëndimi në nyjën e këmbës që i pamundësoi të luajë në fitoren 3-1 ndaj Sunderlandit të shtunën. Cazorla në mesjavë ishte i angazhuar në detyra ndërkombëtare me Spanjën, kurse gjiganti londinez nuk pret […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

21 goditje, asnjë gol

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho mbeti i befasuar nga dështimi i skuadrës së tij të shfrytëzojë dominimin derisa u mposhtën 1-0 nga Everton në Goodison Park. Gjiganti londinez humbi një mori rastesh, sidomos nga Samuel Eto’o dhe Andre Schurrle, ndërsa Steven Naismith realizoi me kokë atë që doli të jetë goli i vetëm i ndeshjes. […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Super Ozil

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se është impresionuar nga përforcimi i ri Mesut Ozil pas debutimit të reprezentuesit gjerman në fitoren 3-1 ndaj Sunderlandit të shtunën. Ish ylli i Real Madrid nuk humbi kohë dhe inspiroi skuadrën e tij të re, duke iu nevojitur vetëm 11 minuta për të lënë gjurmë, pasi asistoi […]...

15 September, 2013Lexo më shumë

Humbja e ‘parë’ e Chelseas së Mourinhos

Goli me kokë nga Steven Naismith ia siguroi menaxherit të ri të Evertonit, Roberto Martinez fitoren e parë në kuadër të edicionit të ri në Premierligë derisa vendasit arritën të mbrojnë avantazhin duke mposhtur Chelsean e Jose Mourinhos. Naismith e kaloi Evertonin në epërsi, pak para përfundimit të pjesës së parë kur realizoi me kokë […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Ozil inspiron, Arsenali fiton

Aaron Ramsey shënoi dy herë derisa Arsenali mposhti Sunderlandin me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në Premierligë. Përforcimi i ri Mesut Ozil asistoi për Olivier Giroud i cili e kaloi Arsenalin në epërsi në minutën e 11-të. Por, vendasit e barazuan rezultatin pak minuta pas fillimit të pjesës së dytë […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Man Utd fiton me Januzajn

I inspiruar nga një paraqitje e shkëlqyeshme e mesfushorit kosovar Adnan Januzaj, Manchester United mposhti Crystal Palacen me rezultat 2-0, në duelin e parë të xhiros së katërt në Premierligë. Skuadra e menaxherit David Moyes shënoi fitoren e parë të këtij edicioni të ri në Old Trafford duke mundur skuadrën e promovuar këtë stinor nga […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Kush ofroi 150 milionë euro për Bale?

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti befasoi të gjithë kur gjatë konferencës për shtyp të premten, deklaroi se ishte një klub që ofroi më tepër se 100 milionë eurot e gjigantit madrilen për yllin uellsian, Gareth Bale. Ai nuk e përmendi emrin e klubit në fjalë që bëri ofertën, vetëm theksoi se futbollisti ishte ai […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Dita e debutuesve

Katër përforcime të mëdha do të debutojnë sot për skuadrat e tyre përkatëse në kuadër të xhiros së katërt në Premierligë. Mesut Ozil ishte blerja e madhe e Arsenalit që kushtoi gati 50 milionë euro kur erdhi nga Real Madrid në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. Ylli gjerman pritet të bëjë paraqitjen […]...

14 September, 2013Lexo më shumë

Përforcimet, nevoja e Liverpoolit

Brendan Rodgers ka pranuar se ka nevojë të shtojë numrin e futbollistëve kualitativë në ekipin e tij, nëse Liverpool dëshiron të shfaqë konkurrencë serioze për titull. Pas angazhimit të Mamadou Sakho, Thiago Ilori dhe Victor Moses në fund të afatit kalimtar të verës, së bashku me ardhjet e mëhershme të Kolo Toure, Iago Aspas, Luis […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Shtatëshja e Tottenhamit

Është fotografia të cilën tifozët e Tottenhamit kanë pritur ta shohin. Shtatë përforcimet e ardhura gjatë afatit kalimtar të verës, së bashku me fanellën e ekipit. Klubi londinez mund të ketë humbur uellsianin Gareth Bale, i cili realizoi dëshirën e tij për transferim në Real Madrid. Por, paratë e përfituara nga shitja e tij u shpenzuan […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

A është e mundur?

Gareth Bale u bë futbollisti më i shtrenjtë në histori të futbollit kur iu bashkua Real Madridit gjatë afatit kalimtar të verës nga Tottenham Hotspur, në transferim me vlerë prej rreth 100 milionë eurosh. Ylli uellsian theu rekordin që e mbante tashmë bashkëlojtari i tij Cristiano Ronaldo kur më 2009 kaloi në Santiago Bernabeu nga […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Mourinho sulmon me Eto’on

Jose Mourinho ka bërë të ditur se përforcimi i ri Samuel Eto’o, do të debutojë për Chelsean në ndeshjen kundër Evertonit të shtunën në Goodison Park. Ylli kamerunas iu bashkua gjigantit londinez në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës nga Anzhi Makhachkala, dhe Mourinho planifikon ta aktivizojë menjëherë në duelin e radhës në […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Ferguson në pension, ‘punon’ me lopatë

Sir Alex Ferguson është duke qëndruar i angazhuar edhe pas largimit nga drejtimi i Manchester Unitedit, pas 26 vjetësh në Old Trafford. Menaxheri legjendar ishte në Kilbryde Hospice, në vendlindjen e tij në Skoci për të ndihmuar vendosjen e themelit për një objekt të ri që do të funksionojë në kuadër të spitalit Hairmyres, që […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Dikur e urrente, tani s’mundet pa të

Samuel Eto’o ka bërë të ditur se e urrente Jose Mourinhon para se të punonte me të në Inter. Mourinho, më 2009-10 udhëhoqi Nerazzurrët drejt suksesit historik dhe e bëri këtë duke angazhuar Eto’on jashtë pozitës së tij të qendërsulmuesit. Por, kjo solli sukses dhe përveç titujve me këtë rast ndryshoi edhe mendimi i Eto’os […]...

13 September, 2013Lexo më shumë

Ozil beson në titull

Përforcimi i ri Mesut Ozil beson se Arsenali mund të fitojë Premierligën këtë sezon. 24-vjeçari iu bashkua gjigantit londinez nga Real Madrid për 45 milionë euro në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës. I pyetur nëse beson se Arsenali mund të luftojë për titull, ai u përgjigj: “Sigurisht”. “E njoh ekipin, e njoh […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Mourinho, shembull special

John Terry ka lavdëruar bashkimin që ka shfaqur Chelsea pas rikthimit të Jose Mourinhos në postin e menaxherit. Kapiteni i gjigantit londinez është rikthyer në qendër të mbrojtjes pas një stinori dëshpërues me Rafa Benitezin, edicionin e kaluar. Chelsea e ka nisur pozitivisht sezonin dhe është e pamposhtur pas tri ndeshjes. Terry thotë se ky […]...

12 September, 2013Lexo më shumë

Arsenali me vetëm një sulmues

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka mbetur me vetëm një sulmues në dispozicion për ndeshjen kundër Sunderlandit të shtunën në Stadium of Light, në kuadër të xhiros së katërt të Premierligës. I riu Yaya Sanogo ka pësuar një lëndim gjatë angazhimit me përfaqësuesen U-21 të Francës dhe Wenger aktualisht mund të llogarit vetëm në francezin […]...

11 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble