Premier League – Page 255 – Lajmi.net

Aktuale

Caballero sfidon Hartin?

Manchester City vazhdon të jetë i interesuar për portierin e Malagas, Willy Caballero. Sportsmail ka njoftuar për interesimin e Cityt për Caballeron gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo, 32-vjeçari vazhdon të monitorohet nga ish trajneri i tij nga Malaga, Manuel Pellegrini, nga ky edicion në krye të skuadrës nga Etihad. City  dëshiron të shërbejë konkurrencë […]...

12 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj në fanellën e Shqipërisë

Adnan Januzaj është aktualisht futbollisti më i përfolur në Evropë. Ylli kosovar është bërë temë e nxehtë pas dy golave në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Januzaj, përveç se kërkohet nga klube të mëdha përfshirë Juventusin, Barcelonën dhe Manchester Cityn, është cak i […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Kosova kërkon Januzajn

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ftuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luajë për ekipin U-21 ose U-23. Januzaj, 18-vjeç, lindi në Bruksel por është fëmijë i prindërve nga Kosova-Shqipëria, derisa refuzoi ftesa të ndryshme nga Belgjika për nivelet e të rinjve. Mesfushori i ri ka të drejtë loje për skuadra të […]...

11 October, 2013Lexo më shumë

Eto’o dhe 400 celularët e tij

Prej kur zbarkoi në Angli nën urdhrat e Jose Mourinhos, Samuel Eto’o ka përfunduar në ballinat e të përditshmeve vetëm për shkak të ngjarjeve jashtë fushës, dhe jo për atë që ka dëshmuar me fanellën e Chelseas. Disa ditë më parë doli lajmi se ylli kamerunas është i pasionuar pas veturave luksoze dhe posedon disa […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Special One vs Happy One

Jose Mourinho u rikthye në drejtim të Chelseas gjatë verës, pas largimit nga Real Madrid. Ai e ka nisur aventurën e dytë në postin e menaxherit të gjigantit londinez, por qka ka ndryshuar në skuadër nga koha kur erdhi së pari më 2004 e qëndroi deri më 2007? Aso kohe klubi ishte në zhvillim e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Wenger kundër Januzajt

Arsene Wenger i ka dalë në mbrojtje mesfushorit Jack WIlshere i cili u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve të huaj në anglez në mënyrë që të luajnë në ekipin Kombëtar, siç është rasti me yllin kosovar Adnan Januzaj i cili kërkohet nga selektori Roy Hodgson. Mesfushori i talentuar i Manchester United është bërë temë e […]...

10 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj, i frikshëm

Ish mesfushori i Liverpoolit, Tottenhamit dhe Kombëtares angleze, Jamie Redknapp ka lavdëruar kualitetet e yllit kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Për më tepër, ai ka theksuar se mesfushori i Unitedit do të ngjallë frikë te skuadrat kundërshtare pas dy golave që realizoi javën e kaluar në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit, debutimi i tij si […]...

9 October, 2013Lexo më shumë

Sqarohet Wilshere

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është sqaruar pas deklaratës së bërë mbrëmë ku ishte shprehur kundër përfshirjes së yllit kosovar Adnan Januzaj në Kombëtaren e Anglisë. Wilshere kishte theksuar se të gjithë futbollistët që përfaqësojnë Anglinë duhet të jenë anglez duke kundërshtuar idenë e selektorit Roy Hodgson për natyralizimin e mesfushorit kosovar. Por, nëpërmjet një […]...

9 October, 2013Lexo më shumë

Merreni Januzajn

Ish presidenti i Federatës angleze të Futbollit, David Bernstein beson se Anglia duhet të shfrytëzojë rregullën e rezidencës që mund t’i hap dyert për inkuadrim e talentit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Mesfushori Jack Wilshere u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve në ekipin Kombëtar duke insistuar se për Anglinë duhet të luajnë vetëm anglezët. Mirëpo, […]...

9 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj nuk i ka ‘letrat’ e Kroacisë

Ish selektori i ekipit U-21 të Kroacisë, Ivo Susak ka bërë të ditur se gjatë kohës sa ishte në detyrë, bëri përpjekje të angazhojë yllin kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, por nuk pati sukses. “Para dy vjetësh një menaxher me prejardhje shqiptare më ka njoftuar për të. Nëna e tij është kroate. Është potencial […]...

9 October, 2013Lexo më shumë

Stërvitja multi-milionëshe

Pavarësisht largimit të yjeve në detyra ndërkombëtare, Manchester City prapë ka mjaft blerje luksoze për tu paraqitur në seancën e rëndomtë stërvitore. Shkalla e pasurisë së klubit nga Etihad u vërejt më së miri në bazën e ekipit në Carrington. Derisa një numër i madh i klubeve të Premierligës do të grumbullojnë ‘fantazma’ gjatë pushimit […]...

9 October, 2013Lexo më shumë

Wilshere kundër Januzajt

Jack Wilshere ka ndërhyrë në debatin rreth Adnan Januzajt dhe theksoi se Anglia duhet të ftojë vetëm futbollistë që kanë lindur brenda shtetit. Selektori i Anglisë, Roy Hodgson ka pranuar se Federata angleze dëshiron ta angazhojë yllin kosovar, i cili ka të drejtë të inkuadrohet në ekipe të ndryshme ndërkombëtare përfshirë Shqipërinë, Belgjikën dhe Kroacinë. […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

‘Patrioti’ Fellaini

Sipas njoftimeve të para, mesfushori Marouane Fellaini do të mungonte për Belgjikën në ndeshjen kundër Kroacisë të premten, duel ky i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin botëror 2014. Por, situata ka ndryshuar. Sipas Sky Sports, Fellaini e ka anuluar operacionin e caktuar për këtë javë, në mënyrë që t’i ndihmojë ekipit të selektorit Marc Wilmots, […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Man Utd, ‘Kombëtarja’ e Januzajt

Adnan Janzuaj ka insistuar se nuk mendon për të ardhmen e tij ndërkombëtare por është i përqendruar vetëm në Manchester United. Mesfushori kosovar është i përfshirë në një debat të gjerë se për cilin shtet do të luajë pasi interesimi për shërbimet e tij është i madh dhe udhëhiqet nga Shqipëria, Anglia, Belgjika, dhe Kroacia. […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Anderlecht vajton largimin e Januzajt

Anderlecht ka pranuar se shkëlqimi i Adnan Januzajt në Manchester United i ka bërë të mendojnë se çka do të kishte ndodhur nëse ai nuk do të kalonte në Old Trafford dy vjet më parë. “Sot, ne jemi humbësit e mëdhenj”, deklaroi drejtori i akademisë së Anderlechtit, Jean Kindermans për Sky Sports News. “Adnan ishte […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Ramsey – Wenger, më të mirët e shtatorit

Starti i shkëlqyeshëm i Arsenalit në Premierligë është shpërblyer me Barclays Awards për muajin shtator. Mesfushori uellsian Aaron Ramsey është shpallur futbollisti i muajit, për herë të parë në karrierë pas katër golave të shënuar, duke e ngritur në tetë kuotën e përgjithshme në të gjitha garat këtë stinor. Kurse, pasi udhëhoqi Arsenalin drejt pozitës […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Rrëfimi për Adnan Januzajn

Ai ishte emri i fundit në listën e ekipit të Sir Alex Fergusonit në Manchester United, por tani Adnan Januzaj mund të jetë një prej të parëve te paraardhësi i tij. Januzaj doli në skenë pas startit të ngadalshëm të David Moyesit si menaxher në Old Trafford duke realizuar dy gola në debutimin e tij […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Beckham, njeriu i milionave

David Beckham fitoi më tepër se 16.5 milionë funte nga marrëveshjet personale me sponsorë në vitin e tij të fundit si futbollist. Ish kapiteni i Anglisë, u pensionua në maj pas pesë muajve të aventurës në Paris Saint-Germain, pas largimit nga Major League Soccer në dhjetor 2012 ku luajti për pesë vjet në Los Angeles […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Bale, futbollisti i vitit

Gareth Bale është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Uells për herë të tretë. 24-vjeçari kaloi një stinor të jashtëzakonshëm me Tottenham Hotspur para transferimit në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro. Bale, i cili më herët gjatë vitit ka fituar edhe çmimet e Asociacionit të Futbollistëve […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj refuzon Belgjikën

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots planifikon të takohet me Adnan Januzajn pasi tinejxheri i Manchester Unitedit refuzoi ftesën për inkuadrim në ekipin Kombëtar. 18-vjeçari kosovar ka të drejtë të paraqitet për një numër të ndryshëm shtetesh përfshirë Shqipërinë. Wilmots kishte shpresuar se Januzaj do të jetë pjesë e skuadrës së tij për dy duelet e […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Ozil, gjeniu i Arsenalit

Sami Khedira beson se “gjeniu” Mesut Ozil do t’i ndihmojë Arsenalit të përfundojë pritjen e gjatë për titullin e Premierligës. Khedira luajti së bashku me Ozilin në Real Madrid dhe është bashkëlojtar me të në Kombëtaren e Gjermanisë. Ai e konsideron 24-vjeçarin si një prej futbollistëve më të mirë në botë, të aftë t’i ndihmojë […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Edhe Kroacia pas Januzajt

Adnan Januzaj është në qendër të vëmendjes pas dy golave që realizoi në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Por, përveç tjerash, ylli kosovar është i përfshirë në një çështje të nxehtë se për cilën Kombëtare do të luajë. Së fundmi kanë qarkulluar njoftime […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 faktet e Januzajt

Doli në skenë duke realizuar dy gola për Manchester Unitedin në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, por çka dini tjetër për Adnan Januzajn? Ylli kosovar nga ky edicion është promovuar në ekipin e parë të gjigantit nga Old Trafford dhe nuk ka humbur kohë duke shfaqur talentin e tij të jashtëzakonshëm me çka u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Chelsea nuk e kopjon Bayernin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka përjashtuar sugjerimet se skuadra e tij është duke u munduar të kopjojë kampionin e Evropës, Bayern Munich. Gjiganti bavarez triumfoi në Bundesligë, DFB-Pokal dhe Ligën e Kampionëve edicionin e kaluar nën drejtimin e Jupp Heynckesit, kurse e ka filluar mbarë edhe sezonin e ri me pasardhësin Pep Guardiola. Mirëpo, […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Rrezikimi i suksesshëm

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho deklaroi se u desh të rrezikonte në mënyrë që skuadra e tij të sigurojë fitoren 3-1 në Norwich. Pas barazimit 1-1, 50-vjeçari inkuadroi në lojë treshen Samuel Eto’o, Eden Hazard dhe Willian në përpjekje të rikthejë avantazhin. Hazard dhe Willian të dy shënuan gola në pesë minutat e fundit duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Debakël i Tottenhamit, barazon Arsenali

Tottenham u turpërua në White Hart Lane duke pësuar humbje 3-0 nga West Ham United në kuadër të xhiros së shtatë në Premierligë. Pjesa e parë nuk solli gola kurse në atë të dytën mysafirët shkatërruan Tottenhamin, një prej skuadrave më pozitive deri më tani këtë edicion në elitën e futbollit anglez. Winston Reid, Ricardo […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Anglia monitoron Januzajn

Selektori i Anglisë, Roy Hodgson, ka pranuar se është duke monitoruar yllin kosovar Adnan Januzaj. Ai ka bërë të ditur se mesfushori i Manchester Unitedit në të ardhmen mund të paraqitet për Anglinë....

6 October, 2013Lexo më shumë

Special Jan

David Moyes lavdëron Januzajn për atë që tregoi në lojë. Dhe e këshilloi që të mos shikojë ekip tjetër përveç Manchester United pasi kosovari është në vitin e fundit të kontratës....

5 October, 2013Lexo më shumë

Engjëlli Ynë i Kuq

Talenti shqiptar Adnan Januzaj po e ndez Anglinë. Me dy gola, ai i siguroi fitoren Manchester United dhe vetes lavdin. Mediat angleze po e shohin në të një të ardhme të ndritshme, ndërsa analistët po e mendojnë si pjesë të Kombëtares së Anglisë....

5 October, 2013Lexo më shumë

Mos pritni shumë

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes ka hedhur poshtë njoftimet se ai planifikon të bëjë përforcime të mëdha gjatë afatit kalimtar të janarit. Pas një fillimi dëshpërues të sezonit, Moyes është siguruar se do të ketë në dispozicion para për të sjellë futbollistë të rinj. Mirëpo, Moyes është shprehur i kujdesshëm para se të mundohet […]...

5 October, 2013Lexo më shumë

Hyypia ëndërron Liverpoolin

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Sami Hyypia ka pranuar se “ëndërron” që një ditë të bëhet menaxher i Liverpoolit. 39-vjeçari, ish mbrojtës i skuadrës nga Anfield Road ka bërë fillim të mbarë të karrierës si trajner duke e udhëhequr Leverkusenin në Ligën e Kampionëve. Ai i tha të përditshmes gjermane Bild se rikthimi në Anfield në […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Sezon i çuditshëm

Futbollisti-trajneri Ryan Giggs beson se David Moyes së shpejti do të arrijë të bëjë Manchester Unitedin të luajë mirë dhe të fitojë, por pranon se stinori i deritashëm ka qenë i çuditshëm. United ndeshet me Sunderlandin të shtunën në kërkim të fitores së parë në Premierligë nga 14 shtatori. “Menaxheri ka qenë në rregull”, deklaroi […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Wilshere tymos cigare

Jack Wilshere do të përballet me hidhërimin e Arsene Wengerit pasi është zënë duke tymosur cigare jashtë një klubi të natës në Londër. Reprezentuesi anglez është fotografuar me cigare në gojë derisa ishte duke biseduar me një bionde, pas fitores së Arsenalit ndaj Napolit 2-0. “Nuk pajtohem aspak me një sjellje të tillë, më duhet […]...

4 October, 2013Lexo më shumë

Ozil, magji me sakëz

Kanë thënë se atë që bënte Pele me topin e futbollit, Diego Maradona mund ta bënte me top të tenisit. Por, Mesut Ozil i ka lënë prapa vetes këto dy legjenda. Për aktualisht futbollistin kryesor të Arsenalit, teknika e përsosur nuk është ndonjë risi pasi gjatë gjithë karrierës së deritashme është konsideruar si lojtar me […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj, titullar kundër Sunderlandit?

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është i gatshëm të inkuadrojë Adnan Januzajn kundër Sunderlandit në fundjavë. Tabloidi britanik The Mirror ka njoftuar të enjten se Moyes planifikon të aktivizojë kosovarin nga minuta e parë në duelin kundër Sunderlandit të shtunën. Januzaj ka rënë në sy me disa paraqitje pozitive si rezervist, deri më tani […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Suarez kushton 55 milionë funte

Liverpool pret që Real Madrid sërish të paraqet ofertë prej 45 milionë funtesh për sulmuesin Luis Suarez pas rihapjes së afatit kalimtar në janar. Ylli uruguaian ishte objektiv i gjigantit spanjoll gjatë afatit kalimtar të verës – kur pranoi publikisht se dëshiron të kalojë në Santiago Bernabeu – por klubi nga Anfield Road insistoi në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Hart, ndeshje për harresë

Një ndeshje për tu harruar për Joe Hart, portier i Manchester Cityt i cili u vërshua nga kritikat pas paraqitjes së tij të dobët në humbjen 3-1 nga Bayern Munich në ndeshjen e xhiros së dytë të Grupit D në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma. Portieri anglez pranoi gola nga Franck Ribery, Thomas Muller […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Mourinho, kampion absolut

Jose Mourinho është kundërpërgjigjur pas akuzave se skuadrat e tij janë defanzive, dhe theksoi se ka “vend në histori” falë rekordeve që ka arritur. Menaxheri i Chelseas shpeshherë është kritikuar për taktikat e tij, por portugezi insiston se rekordet flasin për të. “Ekipet e mija janë ekipe të mëdha. Ekipet e mija janë ato me […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

I bukuri dhe bisha

Mesut Ozil ka thënë se zhveshtorja e Arsenalit është një vend “cool” pas përvojës së tij në Real Madrid. Në Emirates nuk ekzistojnë ego, dhe nuk ka futbollistë me statusin e superyjeve. Ky është Arsenali i ri, me futbollistë që formojnë një grup të shkëlqyeshëm dhe që deri më tani ka shfaqur paraqitje pozitive në […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Rekordi i Giggsit

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ryan Giggs, me inkuadrimin në lojë gjatë pjesës së dytë të ndeshjes kundër Shakhtar Donetskut të mërkurën mbrëma, shënoi rekord të ri sa i përket numrit të paraqitjeve në Ligën e Kampionëve. Giggs, në duelin në Donetsk u inkuadrua në minutën e 66-të duke e zëvendësuar përforcimin e ri Marouane Fellaini […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Mata pranon sfidën e Mourinhos

Juan Mata ka thënë se nuk ka shans që ai të dorëzohet në Chelsea, pavarësisht se e nisi sezonin mes shumë dyshimeve rreth statusit në skuadër. Mata e humbi vendin e tij në formacionin bazë të Jose Mourinhos, pasi portugezi preferoi të angazhojë Oscarin në rolin e ‘numrit 10’. Mourinho paralajmëroi reprezentuesin spanjoll të adaptohet […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Eto’o i ‘sëmurë’ pas veturave

Samuel Eto’o e shfrytëzon mirë pagën e tij të lartë duke blerë vetura luksoze që bashkërisht e kapitën shumën prej 4 milionë funtesh. Sulmuesi i Chelseas ka në dispozicion një Bugatti Veyron me vlerë prej 1.55 milionë funtesh, me të cilin paraqitet në qendrën stërvitore të ekipit në Londër, pas transferimit në klub gjatë afatit […]...

2 October, 2013Lexo më shumë

Zaha s’ka fjetur me vajzën e Moyesit

Pas transferimit në Manchester United gjatë verës, mesfushori Wilfried Zaha ende nuk ka bërë një paraqitje në Premierligë këtë edicion. Kjo zgjoi spekulime se Zaha ka përfunduar jashtë ekipit pasi u zu në shtrat me vajzën e menaxherit David Moyes. Por, 20-vjeçari nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter i […]...

2 October, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy