Premier League – Page 248 – Lajmi.net

Aktuale

Nuk e parkoi autobusin

Jose Mourinho e festoi fitoren e madhe kundër Manchester Cityt, duke thënë se është i sigurt se në prag të stinorit të ardhshëm Chelsea do të jetë skuadër më e pjekur. Strategjia e jashtëzakonshme e Special One udhëhoqi gjigantin londinez drejt fitores 1:0 në udhëtim te Manchester City, duke u bërë skuadra e parë që […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Mjeshtëria e Mourinhos mposht Cityn

Katër mbrojtës, dy mesfushorë qendror dhe katër futbollistë të tjerë më të avancuar në tentim të ndëshkojnë kundërshtarin nëpërmjet kundërsulmeve. Kështu Jose Mourinho dhe Chelsea e pushtuan stadiumin Etihad të Manchester Cityt, duke fituar me rezultat 1:0. Gjiganti londinez ia shkaktoi kundërshtarit humbjen e parë në shtëpi deri më tani gjatë këtij sezoni në ligë, […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

S’ka më mesazhe nën fanellë

Futbollistëve që japin mesazhe personale në fanellat e tyre po u vjen fundi, sipas propozimit të ri nga Federata Angleze. Praktika është e aplikuar anembanë botës me sloganin e Mario Balotellit ‘Why Always Me?’ si një prej më të famshmëve që u shfaq në Premierligë në vitet e fundit. Futbollistët që shfaqin mesazhe personale ose […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Man City vlen 160 milionë funte

Gati shtatë vjet pas vizitës së tij të fundit në Manchester City, Jose Mourinho e dërgon Chelsean në Etihad Stadium sonte për t’u takuar me një kundërshtar krejt tjetër. Më 2007, gjiganti londinez ishte klubi që shpenzonte miliona në transferimin e futbollistëve më të mirë, fitonte tituj dhe luftonte për tituj kontinental. Por, sot, derisa […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Gjigantët pas Kroosit

Ngecja në bisedimet e Toni Kroosit dhe Bayen Munichut për vazhdimin e kontratës së tij në Allianz Arena, ka paralajmëruar gjigantët e Premierligës, të interesuar për transferimin e mesfushorit gjerman. Drejtuesit e gjigantit bavarez kanë hezituar të përmbushin kërkesën e futbollistit i cili ka kërkuar dyfishimin e pagës në 150 mijë funte në javë. 24-vjeçari […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Van Persie nuk pason me Rooneyn

Ata duhet të jenë dyshja sulmuese që do të nisë ringjalljen e stinorit dëshpërues të Manchester Unitedit, por bazuar në statistika Wayne Rooney dhe Robin van Persie kanë ende punë për të bërë, para se të përmirësojnë bashkëpunimin e tyre. Sipas magazinës FourFourTwo, Van Persie bëri vetëm tri pasime me Rooneyn gjatë humbjes 2:1 nga […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Mata fajëson erën

Përforcimi i ri i Manchester Unitedit, Juan Mata ka pranuar se debutimi i tij ishte përvojë e paharrueshme, por humbja nga Stoke të shtunën e riktheu në tokë. 25-vjeçari kompletoi transferimin në Old Trafford nga Chelsea për 37 milionë funte në fund të afatit kalimtar të janarit dhe menjëherë u inkuadrua si titullar në fitoren […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Zaha, Ronaldo i ri

Menaxheri i Cardiff Cityt, Ole Gunnar Solskjaer beson se Wilfried Zaha ka potencial të bëhet futbollist i mirë si Cristiano Ronaldo. Pas vetëm tri paraqitjeve për Manchester Unitedin këtë sezon, 21-vjeçari u huazua në Cardiff për pjesën e mbetur të sezonit. Zaha bëri ndikim të menjëhershëm të shtunën në debutimin e tij kundër Norwich Cityt […]...

3 February, 2014Lexo më shumë

Barcelona gjen Xavin e ri

Mesfushori i Manchester Cityt, David Silva kryeson listën e objektivave të Barcelonës për zëvendësues të Xavit në ‘kabinën e regjisë’ së gjigantit katalan. Drejtuesit e kampionit të La Ligës duan të sjellin një pasardhës të 34-vjeçarit i cili spekulohet me largim nga klubi në fund të këtij sezoni. The Sunday People ka njoftuar se Silva […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali rikthen kreun

Arsenali mposhti Crystal Palacen 2:0 në Emirates Stadium dhe riktheu pozitën e parë në Premierligë. Gjiganti londinez mori pikë të plota dhe u ngjit sërish në krye të tabelës, së paku përkohësisht deri pas përfundimit të ballafaqimit mes Manchester Cityt dhe Chelseas të hënën mbrëma. Në takimin që në pjesën e parë nuk solli gola, […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Liverpool barazon me WBA’n

Liverpool nuk arriti më tepër se një barazim në udhëtim te West Bromwich Albion, në kuadër të xhiros së 24’të në Premierligë. Dueli nisi mbarë për Reds që kaluan të parën në epërsi me golin nga sulmuesi Daniel Sturridge pas 24 minutash lojë, në asistimin e Luis Suarez. Pjesa e parë përfundoi me avantazhin minimal […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

E diela sjell një numër të madh ballafaqimesh, secila më e rëndësishme se tjetra. Kush do të fitojë? Lajmi.net ju sjell parashikimet nga ndeshjet kryesore në program sot, nga ligat më të mëdha evropiane të futbollit. Premierliga 14:30 WBA – Liverpool Liverpool konfirmoi formën e mirë duke mposhtur rivalin e qytetit Everton 4:0 në duelin […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali largon Kallstromin

Kim Kallstrom mund të largohet nga Arsenal pa zhvilluar asnjë minutë lojë me skuadrën e tij të re. Mesfushori suedez iu bashkua gjigantit londinez nga Spartak Moska në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni, në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit. Mirëpo, ai pësoi një lëndim në stërvitjen e parë me […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Man City flet në fushë

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini thotë se skuadra e tij do të flet në fushë në përballjen me Chelsean në Etihad Stadium të hënën mbrëma. Nikoqiri hyn në duel me tri pikë më tepër se Blues, dhe ende nuk ka humbur asnjë pikë si nikoqir deri më tani gjatë këtij sezoni në Premierligë. Në […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Van Persie rikthehet në Arsenal?

Arsenali spekulohet se do të rikthejë sulmuesin Robin van Persie në klub gjatë afatit kalimtar të verës. Golgeteri holandez inspiroi Manchester Unitedin drejt titullit të kampionit në Premierligë në stinorin e tij të parë në Old Trafford, edicionin e shkuar, pasi Arsene Wenger vendosi ta shiste tek skuadra rivale, në transferim me vlerë prej 24 […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Bilanci i zi i Moyesit

Manchester United humbi edhe njëherë tjetër, kësaj radhe 2:1 në udhëtim te Stoke City. Kjo ishte disfata e tetë e skuadrës së David Moyesit, pas 24 xhirove të deritashme në Premierligë. Përveç humbjes, dueli solli edhe telashe të tjera për Moyesin pas lëndimeve nga Jonny Evans dhe Phil Jones, në pjesën e parë. Kjo ishte […]...

1 February, 2014Lexo më shumë

Humbja e tetë e Man Utd

Manchester Unitedit nuk i kreu punë as përforcimi i ri Juan Mata e as dyshja sulmuese Robin van Persie e Wayne Rooney të rikthyer nga lëndimi. Kampioni në fuqi i Premierligës pësoi humbjen e tetë këtë edicion duke u mposhtur në udhëtim nga Stoke City me rezultat 2:1. Në duelin ku ylli kosovar Adnan Januzaj […]...

1 February, 2014Lexo më shumë

E pabesueshme, lëndohet Kallstrom

Arsenali ka marrë një goditje të fuqishme me lajmin se Kim Kallstrom mund të mungojë për dy ose tre muaj për shkak të një lëndimi, vetëm një ditë pas transferimit në klub. Reprezentuesi suedez, i cili nënshkroi për gjigantin londinez në huazim nga Spartak Moska, u dëmtua në stërvitjen e parë me skuadrën e re. […]...

1 February, 2014Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

Fundjava rikthen në aksion gjigantët e futbollit evropian. Afati kalimtar i janarit u mbyll dhe tani fjalën do ta ketë vetëm fusha. Disa me e disa pa përforcime të reja, e shtuna do të sjellë në skenë disa kryendeshje mjaft interesante. Lajmi.net ju sjell parashikimet. 16:00 Stoke – Manchester United Manchester United me përforcimin e […]...

1 February, 2014Lexo më shumë

Transferimet e futbollistëve

Afati kalimtar i janarit për futbollistë u mbyll. Si zakonisht, ai solli shumë lëvizje në ditën e fundit të tij. Lajmi.net ua solli secilin transferim në kohë reale. Tani, keni mundësinë t’i lexoni të gjitha ndodhitë dhe marrëveshjet e realizuara gjatë ditës së fundit të tregut. __________________________________________________________________ Reprezentuesi holandez John Heitinga është transferuar nga Fulham në […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Centët e Accringtonit

Accrington Stanley ka bërë të ditur se nuk do të sjellë përforcime në orët e fundit të afatit kalimtar të janarit duke publikuar buxhetin e blerjeve. Skuadra nga League Two, që udhëhiqet nga ish sulmuesi i Southamptonit dhe Anglisë, James Beattie ka hasur në telashe financiare së fundmi dhe ish ylli është dashur të paguajë […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Bale, Ronaldo dhe Messi në Crawley Town

Crawley Town i ka ‘befasuar’ të gjithë gjigantët e futbollit evropian pasi ka bërë të ditur se presin transferimin e yjeve Gareth Bale, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, në ditën e fundit të afatit kalimtar. Klubi nga League One i është përgjigjur tifozëve të uritur për përforcime nëpërmjet profilit zyrtar në rrjetin social Twitter. Crawley […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Mata i ndihmon Januzajt

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes ka thënë se ardhja e Juan Matas do të heqë një pjesë të presionit nga Adnan Januzaj. Pas lëndimeve të dy sulmuesve kryesorë Wayne Rooney dhe Robin van Persie, Januzaj mori rolin e liderit të ekipit, epilog i papritur duke pasur parasysh moshën e tij prej vetëm 18-vjeç dhe […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Ozil blen qebapë

Mesut Ozil është mësuar të jetë i zënë në ditën e fundit të afatit kalimtar të futbollistëve. Në shtator të vitit të kaluar ai iu nënshtrua testeve mjekësore dhe u paraqit me fanellën e Arsenalit. Por, kësaj radhe, në ditën e fundit para mbylljes së tregut të futbollistëve, mesfushori gjerman u fotografua derisa vizitoi një […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Brenga e Frimpongut

Emmanuel Frimpong u ‘ankua’ pas largimit nga Arsenali dhe transferimit tek Barnsley. Mesfushori duket se tani do të luajë më tepër në fushë, mirëpo do të jetë më pak aktiv jashtë saj. 24-vjeçari i cili bëri vetëm 16 paraqitje për gjigantin londinez pasi depërtoi së bashku me Jack Wilshere, por dy lëndime të rënda ia […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Man City frikëson Mourinhon

Jose Mourinho ka pranuar se Manchester City mund të shënojë gjashtë gola në ballafaqim me Chelsean në Etihad Stadium të hënën mbrëma. Skuadra e Manuel Pellegrinit ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni duke shënuar 115 gola në të gjitha garat dhe 42 nga 11 ndeshje si nikoqir në Premierligë. Dhe, Mourinho ka pranuar […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Man Utd buzëqesh me Matan

Ashley Young ka thënë se përforcimi i ri Juan Mata është përshtatur menjëherë në Manchester United. Mesfushori spanjoll debutoi për kampionin e Premierligës në fitoren 2:0 ndaj Cardiffit në Old Trafford të martën mbrëma, vetëm dy ditë pas transferimit në klub nga Chelsea. “Te Manchester United ju mirëpriteni me krah të hapur. Ngacmimet për futbollistët […]...

31 January, 2014Lexo më shumë

Adnan Januzaj dëshiron të luajë për Anglinë

Adnan Januzaj dëshiron dhe është i interesuar të luajë për Anglinë. Por, fjalën e fundit do ta ketë babai i tij. I vetmi kërcënim për shpresat e Anglisë është nëse Kosova merr leje të plotë nga FIFA. Raport ekskluziv i tabloidit britanik THE SUN....

31 January, 2014Lexo më shumë

Liverpool rrit Anfieldin

Liverpool i është afruar rinovimit të stadiumit Anfield duke e rritur kapacitetin e tij në 55 mijë ulëse. Sipas tabloidit britanik Daily Mirror, drejtuesit e klubit kanë eliminuar të gjitha pengesat e mundshme në sigurimin e aprovimit për të filluar punimet. Anfield është një prej stadiumeve më të famshme angleze, edhe pse ka kapacitet prej […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Januzaj fotomodel

Adnan Januzaj është një prej futbollistëve më të mirë të rinj deri më tani gjatë këtij sezoni në Premierligë, dhe jo vetëm tek skuadra e tij Manchester United. Ylli kosovar ka mahnitur të gjithë më talentin e tij të jashtëzakonshëm në stinorin e tij të parë me gjigantin anglez. Dhe, pas vetëm pjesës së parë […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Chelsea siguron Zouman

Jose Mourinho ka realizuar përforcimin e katërt të afatit kalimtar të verës me transferimin e mbrojtësit të talentuar Kurt Zouma nga St Etienne. Chelsea ka arritur marrëveshje për blerjen e 19-vjeçarit për 12.5 milionë funte, por futbollisti pritet të qëndrojë në skuadrën franceze deri në fund të këtij sezoni, njoftojnë mediet britanike. Zouma është monitoruar […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Ramsey bëhet manekin

Tifozët e Arsenalit mund të jetë të detyruar të përcjellin edhe pasarelat e modës për të parë mesfushorin Aaron Ramsey, pasi ylli uellsian ka nënshkruar kontratë me një agjenci të modelimit. 23-vjeçari i cili vazhdon të ketë probleme fizike që do ta lejnë jashtë fushës edhe për më tepër se një muaj, mund të aktivizohet […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Jovetic dhuron brekët

Një tifoz fatlum i Manchester Cityt mund të jetë ndjerë sikurse ‘dhuratat’ e tij të ditëlindjes dhe Krishtlindjeve i erdhën përnjëherë pasi Stevan Jovetic ia dhuroi brekët e tij pas fitores 5:1 ndaj Tottenhamit. Shumica e futbollistëve zakonisht dhurojnë fanellat ose këpucët e tyre sportive, por sulmuesi Jovetic deshi t’i mbante ato, pasi shënoi golin […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Giroud i ‘shënon’ Cazorlas

Olivier Giroud është sulmuesi kryesor i Arsenalit. Reprezentuesi francez, në mungesë të ndonjë përforcimi të madh në repartin ofanziv të skuadrës së menaxherit Arsene Wenger, vazhdon të ketë rol kryesor në detyrën e shënimit të golave për gjigantin londinez. Giroud shënoi golin e barazimit 1:1 në ndeshjen në udhëtim te Southampton të martën, duel që […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Sturridge shëtitet në Ferrari

Daniel Sturridge ishte njeri i lumtur të mërkurën. Dhe, jo vetëm për shkak se dy golat e tij e udhëhoqën Liverpoolin drejt fitores 4:0 ndaj rivalit të qytetit Everton, në derbin e Merseyside. Sipas Liverpool Echo, sulmuesi në formë u shëtit rrugëve të Liverpoolit, me një veturë që vetëm një yll i Premierligës me pagën […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Mourinho kritikon West Hamin

Jose Mourinho e përshkroi stilin e lojës së West Hamit si “futboll nga shekulli i 19’të” pas barazimit pa gola të Chelseas në Stamford Bridge të mërkurën mbrëma. Gjiganti londinez sulmoi me të gjitha forcat ekipin e Sam Allardyce gjatë pjesës së dytë por nuk e gjeti golin edhe për fajin e intervenimeve fantastike nga […]...

30 January, 2014Lexo më shumë

Man City lider, ndalet Chelsea

Manchester City konfirmoi periudhën e formës së shkëlqyeshme duke fituar në udhëtim te Tottenham Hotspur me rezultat të thellë 5:1, dhe mori kryesimin në Premierligë. Skuadra e menaxherit Manuel Pellegrini fitoi ballafaqimin në mënyrë shumë më të lehtë se që pritej. Sergio Aguero i kaloi mysafirët në epërsi herët në minutën e 15’të, rezultat me […]...

29 January, 2014Lexo më shumë

Tifozët me Januzajn

Tifozët e Manchester Unitedit e mbështetën yllin kosovar Adnan Januzaj pas kritikave që ia bëri studentja Melissa McKenzie e cila e quajti “koprrac”, pasi kishte dalë në takim me mesfushorin e talentuar. 18-vjeçari përfundoi në një artikull të tabloidit The Sun ku McKenzie, 25-vjeçe, shprehu pakënaqësinë e saj pasi ylli i Unitedit me pagë prej […]...

29 January, 2014Lexo më shumë

Liverpool gjen përforcimin

Liverpool është i gatshëm të paguajë 20 milionë funte për transferimin e yllit të Dnipros, Yevhen Konoplyanka, derisa menaxheri Brendan Rodgers synon të përforcojë shpresat e ekipit për kualifikim në Ligën e Kampionëve, raporton Sports Mail. Pasi dështoi me angazhimin e Mohamed Salah i cili kaloi tek Chelsea, Liverpool ka kthyer vëmendjen tek reprezentuesi ukrainas, […]...

29 January, 2014Lexo më shumë

Ramsey mungon 4-6 javë

Ylli i Arsenalit, Aaron Ramsey do të mungojë për katër deri në gjashtë javë për shkak të një lëndimi. Mesfushori u rikthye në formë të mirë fizike pas pesë javësh mungese pas një dëmtimi në kofshë dhe pritej të paraqitej në ekipin e Arsenalit në udhëtim te Southampton të martën mbrëma. “Ramsey do të mungojë […]...

29 January, 2014Lexo më shumë

Liverpool shkatërron Evertonin

Liverpool fitoi derbin e Merseyside duke mposhtur rivalin e qytetit Everton me rezultat të thellë 4:0. Kapiteni Steven Gerrard shënoi me kokë në minutën e 21’të duke kaluar Reds në epërsi, kurse sulmuesi Daniel Sturridge realizoi dy gola të shpejtë në minutat 33 dhe 35 pë avantazhin e konsiderueshëm të vendasve para përfundimit të pjesës […]...

28 January, 2014Lexo më shumë

Southampton ndal Arsenalin

Southampton ndali liderin e Premierligës, Arsenal në barazim 2:2, rezultat që mund t’i kushtojë gjigantit londinez me humbjen e kryesimit në tabelë. Në një ballafaqim interesant dhe përplot emocione, skuadrat i ndanë pikët. Jose Miguel Fonte kaloi vendasit në epërsi pas 21 minutash lojë kur shënoi me kokë. Mirëpo, tre minuta pas intervalit, sulmuesi Olivier […]...

28 January, 2014Lexo më shumë

Man Utd fiton me Matan

Manchester United mposhti Cardiffin me rezultat 2:0 në debutimin e përforcimit të ri Juan Mata. Mesfushori spanjoll, i cili iu bashkua kampionit në fuqi të Premierligës nga rivali Chelsea për rekord transferimit e klubit prej 37.1 milionë funtesh, luajti në formacionin bazë të ekipit të menaxherit David Moyes, së bashku me sulmuesin Robin van Persie, […]...

28 January, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals