Premier League – Page 236 – Lajmi.net

Aktuale

Swansea eliminon Man Utd’in

Ky stinor është duke shkuar zi e më zi për Manchester Unitedin. Kampioni i Premierligës u eliminua në rrethin e tretë në FA Cup pas humbjes 2:1 në Old Trafford nga Swansea. Në duelin ku vendasit ishin favorit për të siguruar kualifikimin tutje, Swansea befasoi Unitedin duke shënuar fitoren e parë në histori të klubit […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Kualifikohet Liverpooli

Liverpool mposhti Oldham Athleticun me rezultat 2:0 në Anfield dhe siguroi kualifikimin për në rrethin e katërt në FA Cup. Reds nuk arritën ta zhbllokojnë takimin gjatë pjesës së parë por realizuan dy herë pas intervalit dhe me plot meritë iu bashkuan favoritëve të tjerë që kanë siguruar kualifikimin tutje për në fazën e radhës. […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Chelsea shkon përpara

Chelsea fitoi në udhëtim te Derby County me rezultat 2:0 dhe u kualifikua tutje për në rrethin e katërt në FA Cup. Pavarësisht ballafaqimit me kundërshtarin nga një nivel më i ulët i garave, Championship, menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho inkuadroi një formacion të fortë me Samuel Eto’on në sulm. Pjesa e parë nuk soli […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Suarez kushton 70 milionë funte

Luis Suarez është futbollisti më i përfolur në Premierligë, deri më tani gjatë këtij sezoni. Për dy arsye. Ai ka shfaqur formë të jashtëzakonshme duke realizuar 20 gola në vetëm 15 ndeshje, ndërsa kërkohej nga shumë klube rivale evropiane para se të vazhdonte kontratën me Liverpoolin deri në vitin 2018. Me marrëveshjen e re, fillimisht […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

E treta e vërteta

Chelsea nuk dorëzohet. Gjiganti londinez është duke përgatitur ofertë të re me vlerë prej 30 milionë funtesh për transferimin e sulmuesit të rivalit Manchester United, Wayne Rooney, ka bërë të ditur tabloidi britanik, Mail on Sunday. Chelsea bëri dy oferta për yllin anglez para fillimit të këtij sezoni por ato u refuzuan nga drejtuesit e […]...

5 January, 2014Lexo më shumë

Vermaelen fsheh logon e Tottenhamit

Kapiteni i Arsenalit, Thomas Vermaelen tregoi pse e bart shiritin. Reprezentuesi belg nuk ishte në disponim miqësor para ballafaqimit me rivalin e qytetit Tottenham në kuadër të rrethit të tretë në FA Cup në Emirates Stadium, takim të cilin vendasit e fituan me rezultat 2:0 pas golave nga Santi Cazorla dhe Tomas Rosicky. Gjatë përshëndetjes […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Henry me fanellë të Tottenhamit

Tifozët e Tottenhamit nuk humbën kohë t’i kundërpërgjigjen rivalëve të Arsenalit para ballafaqimit në kuadër të rrethit të tretë në FA Cup. Ata e mbuluan me fanellën e Tottenhamit statujën e legjendës së Arsenalit, Thierry Henry, që gjendet jashtë stadiumit Emirates. Veprimi që ishte bërë në formë shakaja nuk është pritur aspak si e tillë […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Arsenali eliminon Tottenhamin

Arsenali e eliminoi rivalin e qytetit Tottenham nga FA Cup duke e mposhtur 2:0 në Emirates Stadium në kuadër të xhiros së tretë të garës. Lideri i Premierligës konfirmoi superioritetin ndaj rivalit të urryer edhe në kuadër të kupës duke e kthyer në shtëpi, kurse për vete siguroi kalimin tutje. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Fellaini i dytë

Marouane Fellaini mund të jetë një prej futbollistëve më karakteristik në botë, por duket se shumëkush ka ende telashe për ta njohur. Në fakt, konfuzioni i pamjes së mesfushorit të Manchester Unitedit është duke i sjell telashe një personi, Simon Rose. 26-vjeçari nga Ruddington në Nottinghamshire, shpeshherë ngatërrohet me Fellainin për shkak të flokëve të […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Menaxheri i Tottenhamit, tifoz i Arsenalit

Ai ka luajtur gati 100 ndeshje për Tottenhamin dhe ka kaluar vjetët e fundit duke punuar me të rinjtë e klubit, para emërimit në postin e menaxherit, muajin e kaluar. Por, derisa Tottenham rrjedh në gjakun e Tim Sherwood, lidhjet me tij me rivalin nga Londra veriore, Arsenal, nuk duhet të harrohen. Sherwood nuk e […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Futbolli është mashtrim

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini ka thënë se “futbolli është mashtrim” pas javës së nxehtë sa i përket temës së simulimeve në Premierligë. David Bernstein, ish kryetar i Federatës së Futbollit të Anglisë akuzoi menaxherët se “japin shembuj të tmerrshëm”, duke mbrojtur sjelljen e futbollistëve të tyre gjatë ndeshjes, derisa mesfushori i Chelseas, Oscar […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Rooney brengos Man Utd’in

David Moyes është i brengosur për të ardhmen e sulmuesit Wayne Rooney, ka njoftuar The Guardian. Menaxheri i Manchester Unitedit ka pranuar se duhet të pres për të parë nëse sulmuesi do të konsiderojë vazhdimin e kontratës në klub, në rast se skuadra dështon të sigurojë kualifikimin për në edicionin e ardhshëm të Ligës së […]...

4 January, 2014Lexo më shumë

Moyes frikësohet për Januzajn

David Moyes ka shprehur mbështetjen e tij për Adnan Januzajn dhe insiston se ndëshkimi më i ri me karton të verdhë për simulim ishte i gabuar. 18-vjeçari pranoi kartonin e tretë këtë edicion për simulim, në ndeshjen kundër Tottenhamit të mërkurën, kur u rrëzua pas një dueli me Danny Rose në dalje të zonës. Januzaj […]...

3 January, 2014Lexo më shumë

Shkëlqimi i Willianit

Portieri i Chelseas, Petr Cech ka mbetur i impresionuar nga avancimi i përforcimit të ri Willian. Braziliani erdhi në Stamford Bridge nga Anzhi Makhachkala në gusht për 30 milionë funte dhe u paraqit me vështirësi në ndeshjet e para të karrierës së tij si futbollist i gjigantit londinez. Mirëpo, William është përmirësuar shumë në javët […]...

3 January, 2014Lexo më shumë

Walcott nuk ka frikë

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott ka insistuar se mirëpret rritjen e konkurrencës për një vend nëse menaxheri Arsene Wenger vendos të sjellë një sulmues të ri gjatë këtij muaji. Gjiganti londinez, lider në Premierligë ka të lënduar dy sulmuesit Olivier Giroud dhe Nicklas Bendtner, duke shtuar spekulimet se Wenger mund të bëjë ofertë për dikë […]...

3 January, 2014Lexo më shumë

Blatter kundër ‘Januzajt’

Sepp Blatter ka kërkuar që gjyqtarët t’i ndëshkojnë futbollistët që simulojnë. Në komentin e tij për revistën Fifa Weekly të titulluar “Ndalni amatorët dramatik’, presidenti i Federatës botërore të futbollit ka thënë se është “thellë i irrituar” kur “një futbollist gjysmë i vdekur rikthehet në lojë menjëherë pasi është trajtuar jashtë fushës”. Blatter u bëri […]...

2 January, 2014Lexo më shumë

Ukraina fajëson Terryn

Presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovych ka thënë se problemet politike në vend kanë ndodhur edhe për fajin e mbrojtësit të Chelseas dhe Kombëtares angleze, John Terry. Yanukovych është duke u përballur me pakënaqësi dhe protesta pas vendimit për të suspenduar nënshkrimin e një marrëveshje bashkëpunimi me Bashkimin Evropian. Protestat pro evropiane dhe anti-qeveritare kanë bërë […]...

2 January, 2014Lexo më shumë

‘Simuluesi’ Januzaj

Adnan Januzaj është ngjitur mbi bashkëlojtarin Ashley Young duke u bërë futbollisti i dytë më i ndëshkuar për simulim në histori të Premierligës. Mesfushori i Manchester Unitedit u ndëshkua me kartonin e pestë të verdhë këtë sezon kundër Tottenhamit të mërkurën, kur gjyqtari Howard Webb e zverdhi pas rrëzimit në një ballafaqim me Danny Rose. […]...

2 January, 2014Lexo më shumë

Berbatov afër Arsenalit

Arsenali ka përgatitur 2 milionë funte për transferimin e sulmuesit të Fulhamit, Dimitar Berbatov. Gjiganti londinez ruajti kryesimin në Premierligë me fitoren 2:0 ndaj Cardiffit në Emirates. Por, menaxheri Arsene Wenger dëshiron të përforcojë opsionet në sulm gjatë këtij afati kalimtar të janarit, dhe Berbatov i plotëson kërkesat e tij, ka njoftuar tabloidi britanik The […]...

2 January, 2014Lexo më shumë

Dera e hapur

Jose Mourinho ka thënë se dera është e hapur për Juan Matan të largohet nga Chelsea këtë muaj, edhe pse insistoi se nuk dëshiron që spanjolli të ikën nga klubi. Mata ishte titullar kundër Southamptonit të mërkurën, por reagoi ashpër pasi u zëvendësua nga Mourinho, pas më pak se një ore lojë. Por, derisa menaxheri […]...

2 January, 2014Lexo më shumë

Sa është rezultati?

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard ngacmoi tifozët e Hull Cityt derisa skuadra e tij konfirmoi kandidaturën për titull me fitore 2:0 në Anfield Road në kuadër të xhiros së 20’të në Premierligë. Kapiteni i Anglisë ishte duke u ngrohur si rezervist kur dëgjoi disa brohoritje në drejtim të tij nga përkrahësit e skuadrës mysafire. Liverpool […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Viti i Ri, Man Utd i vjetër

Kemi hyrë në vitin e ri, por rezultatet e Manchester Unitedit në Premierligë mbeten ato të ‘vjetrat’. Kampioni në fuqi pësoi disfatën e gjashtë këtë edicion – e katërta në shtëpi –  pas 20 xhirosh duke u mposhtur në Old Trafford nga Tottenham Hotspur me rezultat 2:1. Sulmuesi Emmanuel Adebayor shënoi me kokë duke i […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Përkrahje për Schumacherin

Arsenali qëndroi në krye të Premierligës pas fitores 2:0 në shtëpi ndaj Cardiffit, dhe treguan klasin edhe jashtë fushës duke shprehur një mesazh përkrahës për Michael Schumacherin. Legjenda e Formulës 1, Schumacher është duke luftuar për jetë pas lëndimeve të rënda në kokë gjatë një aksidenti derisa ishte duke skijuar në shtegun Meribel në Francë. […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Arsenali rikthen kreun

Golat në minutat e fundit të takimit nga sulmuesi Nicklas Bendtner dhe Theo Walcott e udhëhoqën Arsenalin drejt fitores së mundimshme, por shumë të rëndësishme ndaj Cardiff Cityt me rezultat 2:0, në duelin e xhiros së 20’të në Premierligë. Në një ndeshje të dominuar në tërësi nga gjiganti londinez, skuadra e Arsene Wengerit u desh […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Man City e nis mbarë

Manchester City e nisi mbarë vitin 2014. Skuadra e menaxherit Manuel Pellegrini fitoi në udhëtim te Swansea me rezultat 3:2 dhe u ngjit në krye të Premierligës, në pritje të epilogut të takimit mes Arsenalit dhe Cardiffit. Fernandinho e kaloi Cityn në epërsi pas 14 minutash lojë, por vendasit u kundërpërgjigjën duke barazuar rezultatin në […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Parashikimet e Premierligës

Premierliga e mbylli e fundit dhe e fillon e para Vitin e Ri, me ndeshjet e xhiros së 20-të, që shënojnë edhe nisjen e pjesës së dytë të stinorit. Arsenali është në krye por përcjellësit nuk janë larg dhe mbetet të shihet se çfarë ndryshime do të pësojë renditje pas dueleve të caktuara për sot. […]...

1 January, 2014Lexo më shumë

Senzacioni Januzaj

Doli në skenë duke realizuar dy gola për Manchester Unitedin në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, dhe me kalimin e kohës tregoi se ky ishte vetëm fillimi. Së fundmi shtoi edhe një gol tjetër kundër West Ham Unitedit dhe ka filluar të konsiderohet si armë e ekipit të David Moyesit. Kurse, debutoi edhe në […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Incidenti i vitit

E mbylli vitin si një prej sulmuesve më në formë në mbarë botën, por 2013-ta për Luis Suarezin ishte e veçantë edhe për nga aspekti negativ. Ylli i Liverpoolit befasoi duke kafshuar mbrojtësin e Chelseas, Branislav Ivanovic në ndeshjen e tyre në kuadër të Premierligës më 21 prill, ballafaqim që përfundoi në barazim 2:2. Incidenti […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Pensionimi i legjendës

Një lajm i dhimbshëm për të gjithë adhuruesit e futbollit – është ky lajmi i pensionimit të njëri prej trajnerëve më të mirë në historinë e këtij sporti, Sir Alex Ferguson. Skocezi u pensionua gjatë verës pas 27 viteve në krye të ekipit dhe 49 trofeve të fituara. Duke zbuluar lajmin, ai tha: “Vendimi për […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Multi-milionerët e vitit

Nëse jeni futbollist në nivelin më të lartë, anëtar i ndonjë skuadre në mesin e më të mirave të kontinentit atëherë një gjë është e sigurt, nuk do të keni problem me financa. Viti 2013 ishte jashtëzakonisht i ‘bereqetshëm’ për një numër të konsiderueshëm yjesh që sipas kontratave të majme me klubet përkatëse – pa […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Rikthimi Special

Viti 2013 u karakterizua edhe me rikthime të veçanta. Leite Kaka u largua nga Real Madrid duke u rikthyer te skuadra që e bëri ‘mbret’, Milan. Mirëpo rikthimi i vitit ishte pa dyshim ai i Jose Mourinhos që u konfirmua si menaxher i Chelseas, në aventurën e dytë në drejtim të gjigantit londinez. Mourinho zëvendësoi […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Top 10 përforcimet e 2013’ës

Viti 2013 hyri në histori për vendosjen e rekordit të ri botëror për futbollistin më të shtrenjtë në botë. Gareth Bale iu bashkua Real Madrid nga Tottenham për 100 milionë euro. Mirëpo, ylli uellsian nuk është përforcimi i vetëm që kushtoi shumë shtrenjtë. Ka edhe plot të tjerë. Nga Asier Illarramendi që shkëmbeu Real Socierdadin […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Spitali i Arsenalit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka pranuar se nuk ka ide se çfarë ekipi do të inkuadrojë në lojë në duelin kundër Cardiff Cityt të mërkurën në Emirates Stadium, në kuadër të xhiros së 20’të në Premierligë. Aaron Ramsey do të mungojë për tri javë për shkak të një lëndimi në kofshë dhe Wenger pret […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

365 ditët e sportit

Viti 2013 ishte vërtetë i veçantë në kalendarin sportiv. Ai do të kujtohet për suksesin e madh të Bayern Munichut, por edhe shumë kampionë të tjerë, që lanë gjurmë të pashlyeshme. Topi i Artë – Ylli i Barcelonës, Lionel Messi e fitoi për herë të katërt me radhë Topin e Artë që ndahet nga FIFA, […]...

31 December, 2013Lexo më shumë

Inspirohen nga Januzaj

Të rinjtë e Manchester Unitedit, Andreas Pereira dhe Charni Ekangamene shpresojnë të bëhen anëtarë të ekipit të parë njësoj sikurse Adnan Januzaj. Pereira ishte një prej katër futbollistëve të lindur në Belgjikë, që u paraqitën në ekipin e dytë të Unitedit në sezonin e kaluar, para se të shpallej më i miri në Milk Cup. […]...

30 December, 2013Lexo më shumë

Man Utd, rekord ofertë për Barkleyn

Manchester United është duke konsideruar mundësinë e paraqitjes së një ofertë rekorde të klubit prej 50 milionë funtesh për yllin e Evertonit, Ross Barkley. 20-vjeçari ka shkëlqyer me paraqitjet e tij këtë sezon dhe ka zgjuar interesim nga ish menaxheri, David Moyes. Sipas Manchester Evening News, strategu nga Old Trafford beson se 50 milionë funte […]...

30 December, 2013Lexo më shumë

‘Bye bye’ Chelsea

Mesfushori i Chelseas, Michael Essien mund të largohet nga Stamford Bridge gjatë afatit kalimtar të janarit, ka njoftuar menaxheri i tij, Fabian Piveteau. Përfaqësuesi i reprezentuesit ganez, ka bërë të ditur se një numër i “klubeve të mëdha” janë të njoftuara se Essien mund të jetë në dispozicion, derisa Liga e Kampionëve paraqet joshjen kryesore […]...

30 December, 2013Lexo më shumë

Çmenduria e Tanit

Pronari i Cardiff Cityt, Vincent Tan tashmë ka fituar statusin e një prej figurave më kontroverse në futbollin anglez. Por, shprehitë e tij të çuditshme nuk kanë të ndalur, dhe tifozët e Cardiffit do ta urrejnë dhe kundërshtojnë edhe më tepër pas zbulimeve të fundit të tij, sa i përket përforcimeve për afatin kalimtar të […]...

30 December, 2013Lexo më shumë

Ndërhyrja Speciale

Shumica e trajnerëve i urojnë futbollistët e tyre pas një fitoreje të rëndësishme, por ekziston koha dhe vendi. Por, provoni t’ia thoni këtë menaxherit të Chelseas, Jose Mourinho, i cili ndërpreu një paraqitje të drejtpërdrejtë në televizion të dyshes David Luiz dhe Eden Hazard, për t’i përqafuar ata. Rasti ndodhi pas fitores së Chelseas ndaj […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Bishat e Chelseas

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka lavdëruar futbollistët e tij pas fitores 2:1 ndaj Liverpoolit në Stamford Bridge, në kryendeshjen e xhiros së 19’të në Premierligë, të fundit për vitin 2013. Liverpool kaloi i pati në epërsi me golin nga Martin Skrtel por Chelsea e përmbysi rezultatin dhe fitoi pas shënimeve nga Eden Hazard dhe […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Festa e kaltër

Chelsea mposhti Liverpoolin 2:1 në Stamford Bridge në kryendeshjen e xhiros së 19’të në Premierligë. Skuadra e menaxherit Jose Mourinho mori pikë të plota kundër një prej rivalëve direkt në garë për titull, në ballafaqimin ku u desh të rikthehen nga disavantazhi për të dalë fitues. Qendërmbrojtësi Martin Skrtel e kaloi Liverpoolin në epërsi herët […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Giroud rikthen Arsenalin në krye

Arsenali do ta përfundojë vitin 2013 si lider i Premierligës. Gjiganti londinez fitoi në udhëtim te Newcastle United me rezultat minimal 1:0, por i mjaftueshëm për tu rikthyer në pozitën e parë. Pas pjesës së parë që nuk solli gol, momenti që vendosi takimin erdhi në minutën e 65’të kur pas një goditje të lirë, […]...

29 December, 2013Lexo më shumë

Derbi në Stamford Bridge

Xhiroja e 19’të e Premierligës mbyllet me një duel gjigantësh. Chelsea pret Liverpoolin në Stamford Bridge, në duelin mes aktualisht dy konkurrentëve për titull. Por, ky nuk do të jetë ballafaqimi i vetëm i sotëm që meriton vëmendje pasi interesant do të jetë edhe në takimin mes Newcastle Unitedit dhe Arsenalit. Si zakonisht, ju sjellim […]...

29 December, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master Japan