Premier League – Page 231 – Lajmi.net

Aktuale

Van Persie në shitje

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është duke konsideruar mundësinë e shitjes së sulmuesit Robin van Persie, në fund të këtij sezoni, pasi është i pakënaqur me qëndrimin e holandezit. Van Persie, i cili po ashtu besohet se është duke shqyrtuar të ardhmen e tij në Old Trafford, ka dështuar të shfaq formën e tij […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kompany injoron Mourinhon

Kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka vendosur t’i injorojë deklaratat e menaxherit të Chelseas, Jose Mourinho. Special One vazhdon të deklarojë se City është favorit për të fituar titullin e kampionit në Premierligë, edhe pse Blues janë lider me katër pikë epërsi ndaj Liverpoolit në pozitën e dytë. Por, City ka dy ndeshje më […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Luiz synon të fitojë gjithçka me Brazilin e Chelsean

David Luiz është i etur për trofe. Qendërmbrojtësi brazilian synon të fitojë gjithçka në nivelin ekipor dhe kombëtar. 26 vjeçari llogarit në një sezon të suksesshëm, me ekipin e tij Chelsea dhe me Kombëtaren e Brazilit. Me Blues, ish futbollisti i Benficas e do Premierligën, por të jetë i suksesshëm edhe në kompeticionin më të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Cech favorizon Cityn për titull

Petr Cech e ka favorizuar Manchester Cityn, në luftën për titull të kampionit në Premierligë. Portieri çek megjithatë insiston se edhe Chelsea do të jetë në garë për ta fituar trofeun më të rëndësishëm në futbollin anglez. “Jemi në krye të tabelës, sepse Manchester City i ka dy ndeshje më pak të luajtura. Nëse ata […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool humb 50 milionë funte

Liverpool humbi gati 50 milionë funte gjatë edicionit 2012-13, por klubi beson se është duke shkuar në rrugën e duhur nga aspekti komercial. Borxhet e stinorit të shkuar për klubin nga Anfield kanë rënë për 29% në 45.1 milionë funte, kurse të hyrat janë rritur për 9% në 206.1 milionë funte. Një investim prej 46.8 […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Idhujt e Januzajt

Adnan Januzaj është shembull për shumë futbollistë të rinj që ëndërrojnë të depërtojnë nga ekipi i dytë tek ai i pari dhe të lejnë gjurmë në ndeshje të mëdha. Ylli kosovar e ka bërë këtë menjëherë në stinorin e parë me ekipin senior të Manchester Unitedit. Por, si secili futbollist tjetër, edhe mesfushori ofanziv i […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mertesacker dhe Rosicky vazhdojnë me Arsenalin

Per Mertesacker dhe Tomas Rosicky kanë vazhduar kontratat me Arsenalin, ka njoftuar klubi londinez. Qendërmbrojtësi gjerman është shpërblyer për paraqitjet mbreslënëse me Laurent Koscielnyn, kurse përvoja e Rosickyt i ka dhënë shtytje të madhe mesfushës së Arsenalit deri më tani gjatë këtij sezoni. Ai po ashtu ka bërë disa paraqitje të mira në ndeshje të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Bye bye Arsenal

Nicklas Bendtner ka konfirmuar se do të largohet nga Arsenali, pas skadimit të kontratës së tij në fund të sezonit. Sulmuesi danez, i rikthyer në ekipin e parë këtë edicion pas disa periudhave të huazimit, kishte shpresuar se do të zë vend në planet e Arsene Wengerit. Por, ai nuk arriti të fitojë statusin e […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mesfushori i Liverpoolit, tifoz i Sunderlandit

Në mesin e mijëra tifozëve zemërthyer të Sunderlandit që u rikthyen të dëshpëruar në shtëpi nga Wembley të dielën, pas humbjes në finalen e Capital One Cup, ishte edhe një mbështetës i veqantë, Jordan Henderson. Edhe pse u largua nga Stadium of Light duke iu bashkuar Liverpoolit më 2011, 23-vjeçari vazhdon të jetë përkrahës i […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Peticion për Suarezin

Një tifoz i hidhëruar i Arsenalit ka formuar një peticion për ‘lirimin’ e Luis Suarezit nga Liverpool, pas komenteve nga John W Henry rreth transferimit të sulmuesit uruguaian, gjatë afatit kalimtar të verës. Arsenali ofroi 40 milionë plus 1 funt, por ajo u refuzua nga Reds që insistuan se Suarez nuk ka dëmshpërblim të tillë […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Suarez është afër Messit e Ronaldos

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard beson se Luis Suarez është pothuajse në nivel të Lionel Messi e Cristiano Ronaldo, si njëri prej futbollistët më të mirë në botë. Uruguaiani shënoi 25 gola, ndërsa ka dhuruar 11 asista këtë sezon. Ai e luajti një rol të rëndësishëm ndaj Southamptonit, në fitoren 3:0, ndërsa Gerrard ka mbetur […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrini mendon se është trajner i Unitedit

Manuel Pellegrini e ka bërë një gafë të madhe, pas triumfit në Kupën e Ligës me ekipin e tij. Trajneri kilian, dukej se ai e menaxhon Manchester Unitedin e jo Manchester City. Kjo të paktën të lë përshtypje pas deklaratave që i dha pas lojës. Duke folur për BBC, pas fitores 3:1 në finale të […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Moyes ka nevojë për kohë

Legjenda e Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson është i bindur se pasardhësi i tij, David Moyes, do të jetë i suksesshëm në Old Trafford. Mirëpo, ish trajneri skocez ka kërkuar që t’i jepet kohë ish trajnerit të Evertonit, i cili i mori në dorë ‘Djajtë e Kuq’ në fillim të këtij sezoni. Edhe pse tifozët […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Pellegrinit s’i mjafton një trofe

Manchester City e fitoi trofeun e parë dje nën drejtimin e Manuel Pellegrinit. Trajneri kilian e udhëhoqi ekipin Citizens drejt triumfit në Kupën e Ligës, pas fitores 3:1 ndaj Sunderlandit, në finalen e zhvilluar në stadiumin Wembley të Londrës. Por, ish trajnerit të Real Madridit nuk i majafton vetëm një trofe i fituar për një […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Nasri në qiellin e shtatë

Samir Nasri ishte mjaft i lumtur që Manchester City e mposhti Sunderlandin me rezultat 3:1, në finale Capital One Cup, ndeshje kjo që u zhvillua në stadiumin Wembley të Londrës. Mesfushori francez i kishte ‘vuajtur’ humbjet me Arsenalin në finale të vitit 2011 dhe më pas me Cityn në FA Cup nga Wigan Athletic vitin […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kupa e Ligës shkon në Manchester

Manchester City është fitues i trofeut të Capital One Cup (Kupa e Ligës). Citizens ia dolën ta mposhtin në finale sot Sunderlandin me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin londinez, Wembley. Madje, ekipi i Manuele Pellegrinit bëri kthesë në rezultat, pasi në pushim shkoi me disavantazh. Në fakt, Sunderlandi shënoi i pari në […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Kasami beson në mbijetesë

Pajtim Kasami ndien se Fulhami i ka kualitetet e duhura për të mbetur në Premierligë, përkundër formës së dobët, e cila rezultoi me humbje 3:1 nga Chelsea të shtunën. Fulhami ishte në lojë në 45 minutat e parë, por humbja e Brede Hangeland, i cili u lëndua, e destabilizoi mbrojtjen. Dhe, Andre Schurrle e Eden […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Rodgers: Tifozët ëndërrojnë me të drejt

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers thotë se tifozët e këtij klubi kanë të drejt të ëndërrojnë në titull të kampionit në Premierligë. Reds aktualisht gjenden në pozitën e dytë në tabelë, me pikë të njëjta me Arsenalin, 59, katër më pak se lideri, Chelsea. Liverpooli ia doli ta mposht të shtunën Southamptonin 3:0, në një […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Van Gaal pasardhës i Moyesit?

E ardhmja e David Moyes në bankinën e Manchester Unitedit nuk është e sigurt. Ish trajneri i Evertonit nuk i ka përmbushur pritshmëritë në Old Trafford dhe ai mund të largohet në fund të sezonit. Sipas tabloidit britanik Mirror, ish trajneri i Evertonit mund të largohet nga ‘Djajtë e Kuq’ në fund të sezonit, ndërsa […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Mustafi pëlqehet nga Liverpooli

E ardhmja e Shkodran Mustafit mund të jetë e lidhur me Premierligën. Në fakt, qendërmbrojtësi shqiptar është bërë objektiv i Liverpoolit. Lajmin e ka konfirmuar uebfaqja Sportsdirectnews.com. Sipas kësaj të fundit, Reds janë në kërkim të një futbollisti kualitativ për sezonin e ardhshëm dhe futbollisti i Sampdorias shihet su futbollisti ideal për ekipin e Brandon […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Pardew gjobitet me 100 mijë funte

Alan Pardew është gjobitur me 100,000 funte nga Newcastle United, pasi e goditi me kokë mesfushorin e Hull Cityt, David Meyler. 52 vjeçari u përplas me lojtarin në zonën e tij, gjatë fitores 4:1 në KC Stadium, të shtunën. Federata Angleze po e heton këtë incident, por Newcastle ka konfirmuar se Pardew nuk do të […]...

2 March, 2014Lexo më shumë

Oscar kthehet këmbë në shtëpi

Harroni Ferrarit, Porschet, mesfushori i Chelseas, Oscar ka injoruar metodat e futbollistëve modern të transportit dhe vendosi që të rikthehet në shtëpi, pas fitores 3:1 ndaj Fulhamit, në këmbë. Ylli brazilian jeton afër stadiumit të Fulhamit, Craven Cottage dhe raportohet se vendosi të kursejë karburant duke refuzuar transportin me autobus të ekipit. Braziliani bëri paraqitjen […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool i dyti në Premierligë

Liverpool shënoi fitore shumë të rëndësishme në udhëtim tek Soputhampton, me rezultat 3:0 dhe u ngjit në pozitën e dytë në Premierligë. Skuadra e menaxherit Brendan Rodgers mori pikë të plota kundër një skuadre të papërshtatshme si Southampton, dhe konfirmoi kandidaturën për titullin e kampionit. Sulmuesi uruguaian Luis Suarez kaloi Reds në epërsi në minutën […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Wenger: Nuk ishte penallti

Arsene Wenger e quajti vendimin e gjyqtarit Mike Jones që i dhuroi Stoke Cityt një penallti pas lojës me dorë nga mbrojtësi Laurent Koscielny si “dhuratë e bukur” për nikoqirët që mposhtën Arsenalin 1:0 në Britannia Stadium. Jonathan Walters shënoi nga pika e bardhë pas 76 minutash lojë duke i dhënë një goditje të fuqishme […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Menaxheri goditi futbollistin

Menaxheri i Newcastle Unitedit, Alan Pardew e ka futur veten në telashe me Federatën e Futbollit të Anglisë pasi goditi me kokë futbollistin e Hull Cityt, David Meyler, në fitoren e skuadrës së tij në KC Stadium. Incidenti ndodhi në fazën përfundimtare të takimit, kur Newcastle ishte në avantazh të thellë prej 3:1. Pardew filloi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Dita e Schurrles

Heroi i Chelseas në fitoren 3:1 ndaj Fulhamit, Andre Schurrle ka minimizuar rëndësinë e het-trikut të tij duke thënë se gjëja më e rëndësishme ishin pikët e plota që fitoi ekipi. Reprezentuesi gjerman shënoi të tre golat për Blues, që falë fitores u ngjitën në katër pikë epërsi në krye të tabelës pas humbjes së […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali bie në Stoke

Arsenali pësoi disfatë minimale, por shumë të rëndë në garë për titull të kampionit në Premierligë. Gjiganti londinez humbi në udhëtim te Stoke City me rezultat 1:0. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger humbi pikë të rëndësishme duke mbetur katër pikë prapa liderit Chelsea. Pjesa e parë nuk soli gola, kurse edhe ajo e dyta vazhdoi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Chelsea përforcon kreun me Schurrlen

Chelsea fitoi në udhëtim tek Fulham me rezultat 3:1, falë paraqitjes fantastike nga Andre Schurrle, dhe e përforcoi pozitën e parë në Premierligë. Reprezentuesi gjerman ishte më meritori në fitoren e rëndësishme të Blues, pasi realizoi het-trik që e ngjiti skuadrën e tij në kuotën e 63 pikëve, katër më tepër se Arsenali që humbi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Man Utd ngacmon Man Cityn

Manchester City nuk është ndarë i kënaqur kur televizioni i rivalit të qytetit Manchester United nxiti tifozët e Barcelonës të ngacmojnë mungesën e historisë së Cityt, krahasuar me tregimin e deritashëm të Djajve të Kuq. Një ekip i kameramanëve të MUTV ishte jashtë stadiumit Old Trafford duke biseduar me përkrahësit e Barcelonës, që vizituan stadiumin, […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Ragbistët e Arsenalit

Tifozët e Arsenalit kanë ngacmuar rivalët e tyre nga Stoke City, duke treguar aftësi të mirë në Photoshop, në formë të ngacmimit të stilit të lojës së kundërshtarit të sotëm. Ju pëlqen ose jo, Stoke ka fituar epitetin e skuadrës që luan futboll në stilin “ragbi” nën drejtimin e menaxherit Tony Pulis, për shkak të […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Walcott ecën vetë

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott pret të rikthehet në fushë më i fortë se kurrë, pasi ka përshpejtuar fazën e riaftësimit nga lëndimi i rëndë në ligamentet e gjurit, që ia përfundoi sezonin. Reprezentuesi anglez dëmtoi gjurin në fitoren 2:0 ndaj Tottenhamit në FA Cup në janar, dhe testet mjekësore zbuluan se shkalla e lëndimit […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Man Utd ngushëllohet me miqësore

Manchester United ka aranzhuar një numër të konsiderueshëm të ndeshjeve miqësore, nëse dështon të kualifikohet për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Krejt kjo me qëllim të fitojë më tepër para. Vetëm kualifikimi në garën kryesore kontinentale për klube thuhet se sjell rreth 40 milionë funte për secilin pjesëmarrës, ndërsa pagesat e tjera […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj e kënaq Nevillen

Ndihmëstrajneri i Manchester Unitedit, Phil Neville është i lumtur me avancimin e Adnan Januzajt këtë sezon, por paralajmëron se tinejxheri duhet të menaxhohet me kujdes nëse tifozët dëshirojnë të vazhdojnë të shohin shkëlqimin e tij. Januzaj filloi të lë përshtypje të mira nga turneu përgatitur i ekipit në verën e vitit të kaluar dhe debutoi […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Peticion kundër Cleverleyt

Nisma e një peticioni për të parandaluar mesfushorin Tom Cleverley të paraqitet për Anglinë në Kampionatin botëror, ka mbledhur më tepër se 4000 nënshkrime. Futbollisti i Manchester Unitedit ka qenë nën kritika të ashpra nga tifozët për paraqitjet e tij të zbehta për klubin dhe Kombëtaren këtë sezon. Por, Cleverley sërish zuri vend në ekipin […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

Tifozi gjobitet pasi shqeu Kuranin

Një tifoz i futbollit është gjobitur pasi shqeu disa faqe të Kuranit në një ndeshje. Mark Stephenson, tifoz me biletë sezonale të Middlesbrough u detyrua të paguajë 235 funte, ka njoftuar The Guardian. 25-vjeçari nga Shresbury bëri shkeljen religjioze të prishjes së rendin publik në dhjetor të vitit të kaluar gjatë ballafaqimit mes Middlesbrough dhe […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Premierliga, më e mira

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger është i bindur se Premierliga është liga më e mirë në botë. Elita e futbollit anglez u kritikua gjatë javës së fundit pas disfatave të Arsenalit, Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit në Ligën e Kampionëve, derisa Chelsea barazoi 1:1 në udhëtim me Galatasarayn. Por, Wenger insiston se kualiteti i Premierligës […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Mourinho kritikon orarin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho u ankua për orarin e skuadrës së tij para duelit me rivalin londinez Fulham, të shtunën. Mourinho është i pakënaqur që skuadra e tij do të rikthehet në aksion vetëm tri ditë pas takimit me Galatasarayn në Ligën e Kampionëve në Stamboll. Special One pajtohet me homologun e tij nga […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Moyes kritikohet për Mustafin

E përditshmja britanike Daily Mail ka publikuar një tjetër artikull kritikues në drejtim të menaxherit të Manchester Unitedit, David Moyes. Por, kësaj radhe skocezi nuk është sulmuar për ndonjë rezultat të dobët në drejtim të kampionit të Premierligës. Moyes është kritikuar për vendimin që gjatë kohës sa ishte në Everton, lejoi largimin e Shkodran Mustafit, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Wilshere zhvishet midis dimrit

Shumëkush dyshon se si një përforcim i ardhur nga një shtet jashtë Anglisë mund të adaptohet në të ftohtit në Stoke. Por, për të siguruar se Arsenali do të jetë në kërkimn të fitores në Britannia Stadium të shtunën, Jack Wilshere vendosi një shembull për bashkëlojtarët e tij, duke qëndruar i zhveshur në pjesën e […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

UEFA suspendon Pellegrini

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini është suspenduar nga UEFA për dy ndeshje pas kritikave ndaj gjyqtarit pas humbjes së skuadrës së tij nga Barcelona në Ligën e Kampionëve. Pellegrini ka kërkuar falje javën e kaluar pas kritikave ndaj gjyqtarit suedez Jonas Eriksson, duke e akuzuar atë se e favorizoi Barcelonën me vendimet e tij […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Adnan, Kombi Yt ka nevojë për Ty

Tifozat Kuq e Zi kanë njoftuar se i kanë dërguar një dhuratë mesfushorit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Grupi më i madh i përkrahësve të Kombëtares shqiptare edhe një herë tjetër i ka bërë thirrje yllit kosovar që të përfaqësojë skuadrën kuqezi. Së bashku me një fanellë me numrin 10 që mban emrin e tij, […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Arsenali po mendon ta kthejë Van Persien

Arsenal po punon për ta rikthyer ish kapitenin Robin van Persie, në fund të sezonit. Sulmuesi holandez, i cili mendohej se mund ta mbyll karrierën në Manchester United, u ka thënë privatisht miqve dhe familjes se po mendon ta lë Old Traffordin gjatë verës. Dhe tash, raporimet e fundit nga Holanda e përmendin një rikthim […]...

28 February, 2014Lexo më shumë

Wenger: Do ta shihni Ozilin e vërtetë

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger beson se në pjesën e mbetur të sezonit, tifozët do ta shohin një Mesut Ozil të ri dhe të freskët. Mesfushori gjerman me prejardhje turke e humbi penalltinë ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve dhe ka rënie të formës kohëve të fundit, ndërsa nuk kanë munguar kritikat në drejtim […]...

28 February, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool