Premier League – Page 216 – Lajmi.net

Aktuale

Januzaj, bisedë ‘hot’ me një bjonde

Tabloidi britanik ‘The Sun’ ka zbuluar se tre futbollistë të Manchester United, Shinji Kagawa, Adnan Januzaj e Sam Johnstone janë ‘kapur’ duke bërë biseda me tema seksuale online me një bjonde. Gjithnjë sipas këtij tabloidi, bukuroshja irlandeze, e cila quhet Claire Mcmullan, ka treguar se i ka shijuar bisedat me yjet e Unitedit në rrjetin […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Flamini: Pikë e rëndësishme ndaj Manchester Cityt

Mesfushori i Arsenalit, Mathieu Flamini thotë se barazimi i së shtunës me rezultat 1:1 ndaj Manchester Cityt ushte i rëndësishëm, pas humbjes së tyre 6:0 nga Chelsea. Gunners e nxorën një pikë kundër ekipit të Manuel Pellegrinit, përkundër faktit se ishin në disavantazh pas golit të David Silvas, të realizuar në Emirates Stadium. Flamini i […]...

30 March, 2014Lexo më shumë

Wenger lavdëron Arsenalin

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se ishte optimist se skuadra e tij do të shënonte fitore kundër Manchester Cityt. Por, ai lavdëron ekipin për paraqitjen në barazimin 1:1 në Emirates. “Në pjesën e dytë ne e kontrolluam ndeshjen por nuk arritëm të shënonim golin e dytë. Ishte një ndeshje e mirë mes dy […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Man City mund të fitonte

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini ka thënë se skuadra e tij mund të fitonte kundër Arsenalit, në barazimin 1:1 në Emirates. David Silva kaloi mysafirët në epërsi por Mathieu Flamini e barazoi rezultatin për vendasit duke i ndarë pikët. “Nuk e di nëse fjala e duhur është dëshpërim. Këtë javë ne luajtëm në udhëtim […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Goli i Flaminis ndal Manchester Cityn

Arsenali dhe Manchester City barazuan 1:1 në Emirates Stadium në duelin e nxehtë të xhiros së 32-të në Premierligë. David Silva kaloi mysafirët në epërsi në pjesën e parë, mirëpo pas intervalit vendasit u kundërpërgjigjën me golin e Mathieu Flamini....

29 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali transferon shokun e Shaqirit

Arsenali ka siguruar transferimin e sulmuesit Josip Drmic nga Nurnberg, ka njoftuar televizioni Sky i Gjermanisë. Lajmi u bë i dytir nga Lothar Matthaus dhe u publikua në Twitter nga kolegu dhe ish sulmuesi i Sëindon dhe Middlesbrough, Jan Aage Fjortoft. 21-vjeçari Drmic spekulohej me transferim në Emirates në periudhën e fundit, pas shënimit të […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Mourinho vajton humbjen

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho pranoi se Crystal Palace e meritoi fitoren 1:0, edhe pse ajo paraqiti një goditje të fuqishme për skuadrën e tij në shpresat për titull të kampionit në Premierligë. “Tani kemi humbur rastin tonë të përfundojmë në pozitën e parë. Tani varemi nga rezultatet tjera”, deklaroi Mourinho pas ndeshjes. “Crystal Palace […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Crystal Palace korit Chelsean

Chelsea pësoi një humbje të befasishme dhe shumë të rëndë në garë për titull të kampionit. Skuadra e Jose Mourinhos humbi në udhëtim te Crystal Palace me rezultat 1:0 dhe mori një goditje të fuqishme që mund t’i kushtojë me humbjen e pozitës së parë në Premierligë. Në një ballafaqim ku gjiganti londinez ishte larg […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Moyes i gatshëm për Bayernin

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është shprehur i lumtur me fitoren 4:1 ndaj Aston Villas, dhe i gatshëm për duelin me Bayern Munichun në çerekfinale të Ligës së Kampionëve në mesjavë. Një grup i tifozëve protestoi kundër Moyesit në duelin e sotëm në Old Trafford, por menaxheri i Unitedit nuk brengoset. “Tifozët kanë qenë […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Rooney e shpëton Moyesin

Wayne Rooney e udhëhoqi Manchester Unitedin drejt fitores 3:1 ndaj Aston Villas dhe e shpëtoi menaxherin David Moyes nga kritikat e tifozëve në Old Trafford. Dueli nisi keq për vendasit pasi Ashley Westwood e kaloi Aston Villan në epërsi në minutën e 13-të. Por, vetëm shtatë minuta më vonë, Rooney e barazoi rezultatin. Kurse, pak […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Mata beson në Ligën e Kampionëve

Juan Mata beson se Manchester United mund ta shpëtojë sezonin duke mposhtur Bayern Munichun dhe vazhduar rrugëtimin drejt triumfit në Ligën e Kampionëve. Ish ylli i Chelseas, i transferuar në Old Trafford gjatë afatit kalimtar të janarit për rekord të klubit prej 37.1 milionë funte, pranon se yjet e Unitedit duhet ta fajësojnë vetëm veten […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Nëna e Sterlingut si Jose Mourinho

Ylli i ri i Liverpoolit, Raheem Sterling ka thënë se nëna e tij sillet sikur të ishte Jose Mourinho. Mesfushori anglez ka njoftuar se nëna e tij Nadine, e këshillon atë se çka ka bërë mirë, e qka keq në fushën e lojës. “Nëna ime mendon se e njeh futbollin”, deklaroi 19-vjeçari për tabloidin britanik […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Inter huazon Torresin

Sezoni ende nuk ka përfunduar por drejtuesit e Interit, me në krye presidentin Erick Thohir janë duke bërë gati planet për edicionin e ri. Nerazzurrët janë duke kaluar një stinor dëshpërues, jashtë gare për cilindo titull dhe me fare pak gjasa të sigurojnë kualifikimin për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve. Mirëpo, kjo […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Anglia është gjithmonë e lodhur

Ish selektori i Anglisë, Fabio Capello beson se lodhja do ta kaplojë ekipin e Roy Hodgsonit në Kampionatin botëror 2014 në Brazil. Strategu i Rusisë, do të udhëheqë ekipin e tij në Grupin H kundër Belgjikës, Algjerisë dhe Koresë së Jugut, por ka kritikuar gjendjen fizike të Anglisë, rreth përgatitjeve për gara të rëndësishme. Anglia […]...

29 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj rrezikon të digjet

David Moyes ka bërë të ditur se mungesa e Adnan Januzajt në ekipin e Manchester Unitedit gjatë periudhës së fundit ka qenë për të mbrojtur mesfushorin nga lodhja e mëtutjeshme. 19-vjeçari ka bërë një fillim të fuqishëm të karrierës në Old Trafford. Por, ai bëri vetëm dy paraqitje në mars duke munguar edhe në ballafaqimin […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Thohirit nuk i pëlqen Evra

Patrice Evra nuk do të transferohet në Inter. Mbrojtësi i krahut i Manchester Unitedit, ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me kampionin në fuqi të Premierligës. Mirëpo, për dallim prej spekulimeve të kohës së fundit, ai nuk do të jetë anëtar i ri i Nerazzurrëve, njësoj si bashkëlojtari i tij Nemanja Vidiç, i […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Moyes nuk i frikësohet protestës

Menaxheri i shumëkritikuar i Manchester Unitedit, David Moyes ka pranuar se ka dëgjuar për protestën e planifikuar nga një grup i tifozëve për duelin kundër Aston Villës në Old Trafford të shtunën. Mirëpo, ai ka insistuar se secili ka të drejtë të bëjë atë që dëshiron. “Kam dëgjuar për të dhe atë se çka është […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

A ju kujtohet Diaby?

Abou Diaby ka qenë i lënduar tashmë një kohë aq të gjatë sa që dikush mund të ketë harruar që ekziston. Mirëpo, ka dritë në fund të tunelit për francezin. Pas mungesës për më tepër se një vit, Diaby është shumë pranë rikthimit në ekipin e parë të Arsenalit, më 1 prill. Jo, nuk është […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Wenger: Scholes, mbylle gojën

Arsene Wenger iu kundërpërgjigj ish mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Scholes pas kritikave të tij ndaj Arsenalit. Menaxheri i gjigantit londinez iu përgjigj Scholesit i cili më herët gjatë kësaj jave deklaroi se Arsenali “është me miliona milje larg nga triumfi në Premierligë” dhe dyshoi në kualitetin e lidershipit të ekipit dhe mënyrën e lojës […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Demba Ba drejt rikthimit në West Ham

Demba Ba mund t’i bëjë valixhet gati dhe të largohet nga Chelsea gjatë verës. Sulmuesi 28 vjeçar nuk po gjen hapësira në ekipin e Jose Mourinhos, kështu që ai do të kërkojë të ndërrojë mjedis. Siç shkruan uebfaqja mercato365.com, sulmuesi francez me prejardhje senegaleze, mund të rikthehet në West Ham United, ku kishte luajtur nga […]...

28 March, 2014Lexo më shumë

Wenger nuk dorëzohet

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger refuzon të pranojë humbjen në garë për titull në Premierligë dhe pret zhvillime të tjera para përfundimit të sezonit. Gjiganti londinez u mposht 6:0 nga Chelsea në Stamford Bridge të shtunën, dhe barazoi 2:2 me Swansean në Emirates të martën ku autogoli i mesfushorit Mathieu Flamini ia mohoi atyre tri […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Aeroplani ‘Moyes Out’

Telashet e David Moyesit do të vazhdojnë të shtunën pasi një grup i tifozëve të Manchester Unitedit planifikojnë të paguajnë një aeroplan që të shfaq mesazhin ‘Moyes Out’ mbi Old Trafford. Kampioni i Premierligës është duke kaluar stinorin më të dobët me dekada dhe tifozët kanë filluar të marrin masa duke kërkuar largimin e skocezit […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Dobësia e Hazardit

Eden Hazard mund të jetë duke shkëlqyer në Premierligë këtë sezon, ku me magjinë e tij dhe aftësitë e jashtëzakonshme të golashënuesit e ka udhëhequr Chelsean drejt pozitës së parë në tabelë. Mirëpo, ylli belg nuk është i mirë në çdo sport me top. Hazard, së bashku me bashkëlojtarë të tjerë të gjigantit londinez si […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Henry kundër Arsenalit

A keni menduar ndonjëherë se si do të paraqitej Thierry Henry kundër mbrojtjes së Arsenalit? Këtë do ta mësojmë së shpejti. Arsenali ka njoftuar se do të zhvillojë ndeshje miqësore kundër New York Red Bulls më 26 korrik. Henry është golashënuesi më i mirë në histori të gjigantit londinez. Edhe pse 36-vjeç, ai është në […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool kërkon Behramin e Inlerin

Në përjashtim të ndonjë befasie, në fund të këtij sezoni Liverpool do të rikthehet në Ligën e Kampionëve. Për të përforcuar ekipin, sipas portalit zviceran Infoticker.ch, menaxheri i Reds, Brendan Rodgers ia ka vënë syrin dy futbollistëve të Napolit. Bëhet fjalë për mesfushorët Valon Behrami dhe Gokhan Inler. Pavarësisht joshjes së paraqitjes për një klub […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Arteta fyhet për ditëlindje

Ftesa e Arsenalit për t’i uruar Mikel Artetas ditëlindjen e 32-të shkoi keq pasi mesfushori u fye nga tifozët e pakënaqur të klubit. E ardhmja e ish futbollistit të Evertonit është në dyshim pasi klubi nuk duket se planifikon t’ia vazhdojë kontratën e tij. Dhe tifozët hidhen krip mbi plagët e freskëta ku në vend […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj, inspirim për Pereiran

Andreas Pereira ka arritur në Manchester United nga PSV Eindhoven me një reputacion të madh dhe me synim që të bëhet pjesë e rregullt e ekipit U-21 të ‘Djajve të Kuq’, që udhëhiqet nga Warren Joyce. Në intervistën e parë për uebfaqen zyrtare të klubit, mesfushori belg ka treguar se inspirimin e gjen tek futbollisti […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

United konsideron shkarkimin e Moyesit

Manchester United po i konsideron mundësitë e shkarkimit të David Moyesit. Pasardhësi i Sir Alex Fergusonit nuk i ka përmbushur as për së afërmi pritshmëritë dhe kjo i ka revoltuar, krahas tifozëve, edhe drejtuesit e klubit anglez, i cili po e kalon njërin prej sezoneve më të vështira në tri dekadat e fundit. Në javët […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Dzeko: Ne jemi zotëruesit e Manchesterit

Sulmuesi i Manchester Cityt, Edin Dzeko thotë se Citizens tashmë janë mbretërit e qytetit të Manchesterit, pas fitores ndaj Unitedit të martën mbrëma. Ekipi i Manuel Pellegrinit fituan 3:0 në Old Trafford, ndërsa përfaqësuesi boshnjak realizoi dy gola, e një tjetër e shtoi Yaya Toure . Fitorja e afroi Cityn në vetëm tri pikë afër […]...

27 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool i afrohet Chelseas

Liverpool mposhti Sunderlandin 2:1 dhe vazhdoi ndjekjen e Chelseas në krye të Premierligës. Reds konfirmuan kandidaturën për titull duke shënuar fitore në Anfield. Steven Gerrard shënoi nga goditja e lirë kurse Daniel Sturridge shtoi golin e dytë për vedasit që kanë mundur të realizojnë edhe më tepër por i humbën rastet që iu ofruan. Kurse, […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Aston Villa kërkon Kasamin

Fulham është në rrezik serioz për të rënë nga Premierliga. Skuadra londineze gjendet në pozitën e fundit në tabelë me vetëm 24 pikë nga 31 xhiro dhe është në pozitë të rëndë në garë për mbijetesë. Por, pavarësisht se çka ndodh me Fulhamin, Pajtim Kasami mund ta ketë të sigurt paraqitjen në Premierligë edhe në […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Kompany nuk feston

Kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka paralajmëruar bashkëlojtarët e tij se nuk guxojnë të gëzohen së tepërmi pas fitores ndaj Manchester Unitedit të mërkurën. City, me fitoren 3:0 në Old Trafford e ngushtoi disavantazhin ndaj liderit Chelsea në tri pikë ndërsa ka dy ndeshje më pak të zhvilluara. Mirëpo, Kompany insiston se beteja për […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Suarez i frikshëm

Mbrojtësi i Liverpoolit, Daniel Agger beson se çdo skuadër në Premierligë ka frikë nga sulmuesi Luis Suarez. Reprezentuesi uruguaian ka kaluar një stinor të jashtëzakonshëm duke kryesuar listën e realizatorëve me 28 gola, edhe pse mungoi në pesë ndeshjet e para të sezonit për shkak të suspendimit. Suarez ka formuar një sulm fantastik me partnerin […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Man Utd s’ka shans kundër Bayernit

Steve McManaman mendon se Manchester United nuk ka shans të fitojë kundër Bayern Munichut në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Kampioni në fuqi i Premierligës do të ndeshet me ekipin e Pep Guardiolës, ku gjiganti bavarez është favorit absolut për të kaluar tutje pas formës së dobët të Unitedit deri më tani gjatë këtij sezoni. […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Hazard kërcënon Parisin

Mesfushori Eden Hazard është optimist se Chelsea ka planin duhur për të rrëzuar Paris Saint-Germainin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën e ardhshme. PSG është aktualisht në seri prej 12 ndeshjesh pa humbje në të gjitha garat. Mirëpo, Hazard beson se Chelsea mund t’i eliminojë ata. 23-vjeçari e krahasoi PSG-n me rivalin nga […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Demba Ba ndahet nga Chelsea

Demba Ba e dëshiron Italinë. Ardhja në Chelsea në janarin e vitit 2013 nga Newcastle, sulmuesi senegalez nuk është duke gjetur hapësirë në ekipin e Jose Mourinhos i cili para tij preferon Fernando Torresin dhe Samuel Eto’o, ka konfirmuar se në fund të sezonit do të largohet nga Stamford Bridge. “Më mungon vazhdimësia, jam futbollist […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Tifozët fajësojnë Fergusonin

Tifozët e Manchester Unitedit kanë shprehur hidhërimin e tyre ndaj ish menaxherit Sir Alex Ferguson pas përfundimit të humbjes 3:0 në derbin e qytetit nga Manchester City në Old Trafford. Në shenjat e para të revoltës së hapur ndaj David Moyesit, tifozët dyshuan në vendimin Fergusonit për emërimin e skocezit për zëvendësues të tij. Me […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Klopp ka frikë nga Bayerni

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp frikësohet se Bayern Munich mund ta dominojë Bundesligën si asnjëherë më parë, pas triumfit për titull të martën. Bayern e siguroi titullin e kampionit me fitore 3:1 në udhëtim te Hertha, kurse Dortmund barazoi pa gola në Revierderby me Schalken. Trajneri i Dortmundit, Klopp ka theksuar se Bayern e […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali me kilometra larg titullit

Ish mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Scholes beson se Arsenali është “me kilometra” larg nga triumfi në Premierligë. Scholes kritikoi mesfushorët e Arsenalit, Mikel Arteta, Santi Cazorla, Tomas Rosicky dhe Mesut Ozil për mungesën e përkushtimit dhe punës në përgjithësi duke nxjerr fitore në momente të vështira. Pas humbjes 6:0 nga Chelsea, Arsenali barazoi 2:2 […]...

26 March, 2014Lexo më shumë

Wenger lavdëron dhe kritikon Arsenalin

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka lavdëruar, por edhe kritikuar skuadrën e tij pas barazimit 2:2 me Swansean në Emirates. Gjiganti londinez ishte në disavantazh pas pjesës së parë, përmbysi rezultatin në të dytën, por në fund u ndal derisa ishte shumë pranë fitores pas një autogoli të pafat nga mesfushori Mathieu Flamini. “Skuadra shfaqi […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Moyes ia pranon Man Cityt

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes pranoi se Manchester City luajti mirë në fitoren 3:0 në Old Trafford. “Ne nuk e filluam ndeshjen mirë. Ata ishin shumë të mirë, por ne u përmirësuam në vazhdim dhe deri tek goli i dytë kishim shanset tona. Por, nuk ishim të mirë sa duhet në fund”, deklaroi Moyes […]...

25 March, 2014Lexo më shumë

Manchesteri i Cityt

Manchester City festoi në derbin e qytetit duke e mposhtur rivalin Manchester United me rezultat 3:0, në Old Trafford. Skuadra e menaxherit Manuel Pellegrini triumfoi falë dy golave nga sulmuesi boshnjak Edin Dzeko, dhe një tjetër nga Yaya Toure....

25 March, 2014Lexo më shumë

Dzeko i gëzohet fitores

Sulmuesi i Manchester Cityt, Edin Dzeko është shprehur i lumtur me fitoren 3:0 ndaj rivalit të qytetit Manchester United. Ylli boshnjak ka thënë se triumfi në Old Trafford mund të luajë rol vendimtar në kandidaturën e ekipit për titull të kampionit në Premierligë. “Ne vetëm deshëm të fillojmë mirë dhe nga minuta e parë u […]...

25 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush