Premier League – Page 204 – Lajmi.net

Aktuale

Hazard: City ka ekip më të mirë se ne

Eden Hazard thotë se Manchester City ka ekip më të mirë se Chelsea. Mirëpo, mesfushori belg është i mendimit se edhe Blues janë në luftë për titull të kampionit në Premierligë. Aktualisht, ekipi nga Stamford Bridge ka 66 pikë, 9 më shumë se Citizens (57), që kanë megjithatë tri ndeshje më pak të zhvilluara. “Manchester […]...

11 March, 2014Lexo më shumë

Courtois do të mbrojë për Realin

Thibaut Courtois është njëri prej portierëve më stabilë në botë për momentin. Portieri belg është i huazuar nga Chelsea në Atletico Madrid në sezonet e fundit, duke shfaqur paraqitje impresionuese me ‘Los Colchoneros’. Sipas të përditshmes spanjolle Cadena SER, Courtois do ta mbyll këtë sezon në Atletico Madrid, për t’u rikthyer gjatë verës në Chelsea, […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

United përfiton 720 milionë nga sponsori Nike

Manchester United e ka vazhduar marrëveshjen e bashkëpunimit me kompaninë Nike për dhjetë vjet të tjera. Me këtë rast, ‘Djajtë e Kuq’ do t’i përfitojnë nga sponsori teknik 720 milionë euro në këtë periudhë. Gjiganti amerikan i veshmbathjeve është sponsor i klubit anglez në 13 vjetët e fundit dhe marrëveshja aktuale do të përfundonte këtë […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Wenger: Ozil do të shkëlqejë kundër Bayernit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger insiston se Mesut Ozil do të shkëlqejë, në përballjen e së martës ndaj Bayern Munichut, në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve. Londinezët do të udhëtojnë drejt Gjermanisë me një disavantazh prej dy golash nga dueli i parë, por trajneri francez është optimist se […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Mourinho: Tifozët nuk më donin në Chelsea

Jose Mourinho ka mundur të mos ulej kurrë në bankinën e Chelsean, për shkak të tifozëve londinezë. Për ta zbuluar këtë prapaskenë kurioze është përkujdesur vetë trajneri portugez, i cili ka treguar se si në vitin 2004 tifozët e Blues ishin bërë bashkë kundër tij, në favor të Claudio Ranierit, në atë kohë menaxher i […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Mata beson në Top 4

Juan Mata beson se marsi mund të jetë muaji i Manchester Unitedit, në luftë për t’u futur në Top 4 të Premierligës. Fitorja ndaj West Bromwich Albionit e ngriti Unitedin në pozitën e gjashtë në tabelë dhe e vazhdoi serinë e pamposhtësisë në ligë në katër xhirot e fundit. Skuadra e David Moyes do të […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

City eliminohet nga FA Cup

Manchester City është eliminuar nga FA Cup pas humbjes 2:1 nga Wigan Athletic, në çerekfinale të këtij evenimenti. Pas triumfit në Kupën e Ligës, Citizens e synonin edhe këtë eveniment, por iu desh të largohen para kohe. Golat për Wiganin i shënuan Jordi Gomez nga penalltia në minutën e 27’të dhe James Perch në atë […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Bayerni s’do të ishte i pamposhtur në Angli

Jens Lehmann insiston se Bayern Munich nuk do të ishte aq dominues në Premierligë, seç është në Bundeligë. ‘Die Roten’ janë të pandalshëm këtë edicion, duke u shkëputur ndaj konkurrentëve, ndërsa në mesjavë do të luajnë me Arsenalin në shtëpi, në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve, pasi fituan […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj e impresionon Moyesin

Menaxheri i Manchester Unitedit ka mbetur i impresionuar me Adnan Januzajn, pas lojës që e shfaqi talenti kosovar në fitoren 3:0 ndaj West Bromwich Albionit. Phil Jones, Wayne Rooney e Danny Welbeck ishin realizatorë të golave të ‘Djajve të Kuq’, ndërsa për këtë fitore sigurisht se dha edhe 19 vjeçari, i cili ndërkohë u ndëshkua […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Eto’o i lumtur për 300 golat

Samuel Eto’o është njëri prej sulmuesve më të spikatur në dekadën e fundit. Sulmuesi kamerunas ka shënuar gola të shumtë, në secilin ekip që ka luajtur. Ndaj Tottenhamit, ai e shënoi njërin nga katër golat, në fitoren 4:0, ndeshje kjo e zhvilluar dje në Stamford Bridge. Përfaqësuesi kamerunas e shfrytëzoi një gabim të mbrojtësit kundërshtar […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj si Maradona

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj tashmë ka fituar krahasime të ndryshme në fillimin e karrierës së tij, nga Arjen Robben tek Cristiano Ronaldo. Mirëpo, duket se Diego Armando Maradona do t’i përshtatej më shumë, pasi futbollisti kosovar fluturoi dje duke e kopjuar të famshmën ‘Dorë e Zotit’, gjatë ndeshjes me West Bromwich […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Terry nuk kthehet në Kombëtaren angleze

John Terry e ka hedhur poshtë mundësinë që të kthehet në Kombëtaren angleze, për ta ndihmuar në Botërorin 2014, që do të mbahet në Brazil. Qendërmbrojtësi i Chelseat u pensionua nga përfaqësuesja në vitin 2012, pas mosmarrëveshjeve me Federatën Angleze, pas dënimit që e kishte marrë për racizëm, por ai po impresionon këtë sezon, së […]...

9 March, 2014Lexo më shumë

Eto’o festoi si plak

Samuel Eto’o në periudhën e fundit është përballur me akuza se ka më shumë vjet se ato që i ka të deklaruara. Sulmuesi kamerunas, 32-vjeç vazhdimisht i ka mohuar ato, kurse tani ka vendosur të bëjë shaka me këtë çështje. Pasi shfrytëzoi gabimin e mbrojtësit të Tottenhamit, Jan Vertonghen dhe shënoi duke kaluar Chelsean në […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Chelsea shkatërron Tottenhamin

Chelsea krijoi shtatë pikë epërsi në krye të Premierligës, pas fitores ndaj Tottenhamit në Stamford Bridge me rezultat 4:0. Skuadra e Jose Mourinhos e shfrytëzoi rastin duke mposhtur rivalin e qytetit, kurse skuadrat ndjekëse nuk do të zhvillojnë duele këtë fundjavë pasi Manchester City dhe Arsenali janë të angazhuar në FA Cup, kurse Liverpool nuk […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Një yll i Anglisë është homoseksual

Një futbollist i ekipit të Anglisë që luajti në miqësoren kundër Danimarkës në Wembley të mërkurën, është homoseksual, kanë njoftuar mediet britanike. Mijëra tifozë të futbollit kanë filluar të spekulojnë se kush mund të jetë ai. Në mesin e atyre më të përmendurve janë mbrojtësi i Chelseas, 33-vjeçari, Ashley Cole. Por, edhe bashkëlojtari i tij […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Fitore bindëse e Man Utd

Manchester United fitoi në udhëtim te West Bromwich Albion, me rezultat të thellë 3:0. Me Adnan Januzajn në formacionin bazë, kampioni i Premierligës mori pikë të plota ndaj skuadrës që e kishte befasuar duke e mposhtur në duelin e tyre të parë këtë edicion në Old Trafford. Phil Jones e kaloi Unitedin në epërsi pas […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali siguron gjysmëfinalen

Arsenali mposhti Evertonin me rezultat të thellë 4:1 dhe kaloi në gjysmëfinale të FA Cup. Gjiganti londinez fitoi bindshëm duke mbajtur gjallë shpresat për të përfunduar sezonin me së paku një titull, që është edhe gara e fundit në të cilën kanë triumfuar më 2005. Mesut Ozil i kaloi vendasit në epërsi herët në minutën […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Tifozëve nuk u pëlqeu letra e Moyesit

Tifozët e Manchester Unitedit kanë paralajmëruar David Moyesit se duhet të rikthejë rezultatet e mira, pas publikimit të letrës në të cilën ai kërkoi falje për paraqitjet dëshpëruese të ekipit, deri më tani gjatë këtij sezoni. Menaxheri i kritikuar i menaxherit nga Old Trafford lavdëroi tifozët për mbështetjen e tyre ndaj skuadrës, pavarësisht rezultateve të […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Mourinho kritikon orarin ndërkombëtar

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka shprehur pakënaqësinë e tij për ndikimin e ndeshjeve ndërkombëtarë të mesjavës në skuadrën e tij. Lideri i Premierligës pret Tottenhamin të shtunën por strategu portugez ka thënë se përgatitjet e ekipit të tij janë penguar nga numri i madh i ftesave të futbollistëve në Kombëtaret përkatëse. Eden Hazard arriti […]...

8 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj mund të ‘digjet’ nga Manchester United

Manchester United frikësohet se talenti Adnan Januzaj mund të ‘digjet’ nëse nuk trajtohet në mënyrën e duhur nga tash deri në fund të sezonit. Mesfushori kosovar ishte njëri prej futbollistëve të paktë që po shkëlqen në sezonin e vështirë të Unitedit, duke shfaqur paraqitje të shkëlqyeshme, pasi iu dha rasti të luante nga menaxheri David […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Fanella e tmerrshme e Man Utd

Manchester United ka luajtur tmerrësisht dobët këtë edicion, dhe tani pritet të duket edhe më keq, nëse pamjet e para të fanellës së re dalin të jenë të vërteta. Fotografia e parë e uniformës për edicionin e ri që përfshin ngjyrën tradicionale të gjigantit nga Old Trafford, ka një patentë që shkon deri tek gjysma […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Anglia regjistroi futbollistin e gabuar

Selektori i ekipit U-21 të Anglisë, Gareth Southgate është turpëruar këtë javë, pasi aksidentalisht ftoi një futbollist të gabuar në skuadrën e tij. Southgate, i cili është duke përgatitur ekipin e tij para play-offit për Euro 2015, ftoi qendërmbrojtësin e Manchester Unitedit, Michael Keane për duelin me Uellsin. Por, vetëm një orë para fillimit të […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

David Moyes është gjeni i futbollit

David Moyes nuk është aktualisht i dashur për tifozët e Manchester Unitedit, por atë e duan mbështetësit e skuadrave rivale nga Premierliga. Derisa United përgatitet të takohet me rivalin e vjetër Liverpool në Old Trafford, pas një jave, tifozët e skuadrës nga Anfield kanë përgatitur një transparent duke nderuar “arritjet” e Moyesit. Derisa United duket […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Tifozi i Liverpoolit dhuron karrocë për Wilsheren

Pas publikimit të lajmit se Jack Wilshere do të mungojë për gjashtë javë për shkak të një lëndimi që pësoi në ndeshjen miqësore mes Anglisë dhe Danimarkës, tifozët e Arsenalit menjëherë sulmuan rivalët e tyre nga Liverpool. Krejt kjo për shkak se mbrojtësi i Reds, Daniel Agger ishte ai që e lëndoi Wilsheren, dhe mbështetësit […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Balotelli e argëton Suarezin

Pavarësisht largimit nga Premierliga, Mario Balotelli nuk është harruar. Dhe, nuk bëhet fjalë për dikë të zakonshëm por sulmuesin e Liverpoolit, Luis Suarez, i cili ka ka lavdëruar yllin e Milanit, Balotelli dhe ka bërë të ditur se sa herë që i vjen rasti, ai i shikon paraqitjet e reprezentuesit italian me Rossonerët. “Kam luajtur […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Moyes i shkruan tifozëve të Man Utd

David Moyes ka kërkuar mbështetje nga mbajtësit e biletave sezonale të Manchester Unitedit derisa presioni sa vjen e shtohet ndaj menaxherit të kritikuar skocez. Djajtë e Kuq kanë kaluar një stinor dëshpërues, nën nivelin e zakonshme, dhe Moyes, i cili zëvendësoi Sir Alex Fergusonin gjatë verës, ka shkruar një letër për tifozët, duhet pranuar se […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali kërkon kompensim për Wilsheren

Arsenali është i gatshëm të kërkojë kompensim prej 600 mijë funtesh nga Federata e Futbollit të Anglisë pas lëndimit të pësuar nga Jack Wilshere në detyrë ndërkombëtare. Wilshere do të mungojë për gjashtë javë pasi theu këmbën në duelin miqësor kundër Danimarkës të mërkurën, pas një dueli me mbrojtësin e Liverpoolit, Daniel Agger. Por, derisa […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

SAS s’ka sekret

Sulmuesi i Liverpoolit, Luis Suarez ka insistuar se nuk ekzistojnë sekrete në bashkëpunimin e tij të suksesshëm me partnerin Daniel Sturridge. Dyshja – e ashtuquajtur SAS – ka realizuar 45 gola në të gjitha garat deri më tani gjatë këtij sezoni derisa vazhdojnë të luajnë rol kyç në ekipin e menaxherit Brendan Rodgers që është […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Arsenali rikuperon Kallstromin

Tifozët e Arsenalit së shpejti mund të shohin paraqitjen e parë të përforcimit të janarit, Kim Kallstrom. Reprezentuesi danez iu bashkua gjigantit londinez në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, mirëpo ende nuk ka bërë asnjë paraqitje për shkak të një lëndimi në shpinë. Mirëpo, ai është shumë pranë rikuperimit dhe mund të […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Mourinho i beson Anglisë

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho nuk dyshon se Anglia mund të fitojë Kampionatin botëror 2014. Skuadra e Roy Hodgsonit parashikohet se do të vuajë në garën që do të zhvillohet në Brazil, pasi do të luajë në grup me Italinë, Uruguain dhe Kosta Rikën. Por, Mourinho, i cili spekulohej me postin e selektorit të Anglisë […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Benteke sjell huqjen e sezonit

Christian Benteke ka sjell një rast që pa dyshim se do të jetë kandidat për huqjen e sezonit në një ndeshje ndërkombëtare, kur e dërgoi topin mbi portë nga afërsia, edhe pse ishte i papenguar. Golgeteri i Aston Villas është duke kaluar një stinor delikat në Premierligë, por mori ftesën nga selektori Marc Wilmots për […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Januzaj vs Giggs

Të dy janë bashkëlojtarë dhe luftojnë për të rikthyer Manchester Unitedin në rrugën e duhur pas rezultateve dëshpëruese deri më tani gjatë këtij sezoni. Por, Ryan Giggs dhe Adnan Januzaj janë ndeshur mes vete në një ballafaqim të shkathtësisë. Dyshja mori pjesë në ‘DHL Trick Challenge’ në kompleksin stërvitor të ekipit të martën. Dhe, të […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Wenger është humbës

Ylli i Bayern Munichut, Arjen Robben ka kritikuar ashpër menaxherin e Arsenalit, Arsene Wenger. Holandezi është hidhëruar që trajneri francez e akuzoi atë për simulim në rastin kur fitoi një penallti për gjigantin bavarez në duelin e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit në Emirates. Për më tepër, në këtë […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Van Persie në shitje

Menaxheri i Manchester Unitedit, David Moyes është duke konsideruar mundësinë e shitjes së sulmuesit Robin van Persie, në fund të këtij sezoni, pasi është i pakënaqur me qëndrimin e holandezit. Van Persie, i cili po ashtu besohet se është duke shqyrtuar të ardhmen e tij në Old Trafford, ka dështuar të shfaq formën e tij […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Kompany injoron Mourinhon

Kapiteni i Manchester Cityt, Vincent Kompany ka vendosur t’i injorojë deklaratat e menaxherit të Chelseas, Jose Mourinho. Special One vazhdon të deklarojë se City është favorit për të fituar titullin e kampionit në Premierligë, edhe pse Blues janë lider me katër pikë epërsi ndaj Liverpoolit në pozitën e dytë. Por, City ka dy ndeshje më […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Luiz synon të fitojë gjithçka me Brazilin e Chelsean

David Luiz është i etur për trofe. Qendërmbrojtësi brazilian synon të fitojë gjithçka në nivelin ekipor dhe kombëtar. 26 vjeçari llogarit në një sezon të suksesshëm, me ekipin e tij Chelsea dhe me Kombëtaren e Brazilit. Me Blues, ish futbollisti i Benficas e do Premierligën, por të jetë i suksesshëm edhe në kompeticionin më të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Cech favorizon Cityn për titull

Petr Cech e ka favorizuar Manchester Cityn, në luftën për titull të kampionit në Premierligë. Portieri çek megjithatë insiston se edhe Chelsea do të jetë në garë për ta fituar trofeun më të rëndësishëm në futbollin anglez. “Jemi në krye të tabelës, sepse Manchester City i ka dy ndeshje më pak të luajtura. Nëse ata […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Liverpool humb 50 milionë funte

Liverpool humbi gati 50 milionë funte gjatë edicionit 2012-13, por klubi beson se është duke shkuar në rrugën e duhur nga aspekti komercial. Borxhet e stinorit të shkuar për klubin nga Anfield kanë rënë për 29% në 45.1 milionë funte, kurse të hyrat janë rritur për 9% në 206.1 milionë funte. Një investim prej 46.8 […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Idhujt e Januzajt

Adnan Januzaj është shembull për shumë futbollistë të rinj që ëndërrojnë të depërtojnë nga ekipi i dytë tek ai i pari dhe të lejnë gjurmë në ndeshje të mëdha. Ylli kosovar e ka bërë këtë menjëherë në stinorin e parë me ekipin senior të Manchester Unitedit. Por, si secili futbollist tjetër, edhe mesfushori ofanziv i […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mertesacker dhe Rosicky vazhdojnë me Arsenalin

Per Mertesacker dhe Tomas Rosicky kanë vazhduar kontratat me Arsenalin, ka njoftuar klubi londinez. Qendërmbrojtësi gjerman është shpërblyer për paraqitjet mbreslënëse me Laurent Koscielnyn, kurse përvoja e Rosickyt i ka dhënë shtytje të madhe mesfushës së Arsenalit deri më tani gjatë këtij sezoni. Ai po ashtu ka bërë disa paraqitje të mira në ndeshje të […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Bye bye Arsenal

Nicklas Bendtner ka konfirmuar se do të largohet nga Arsenali, pas skadimit të kontratës së tij në fund të sezonit. Sulmuesi danez, i rikthyer në ekipin e parë këtë edicion pas disa periudhave të huazimit, kishte shpresuar se do të zë vend në planet e Arsene Wengerit. Por, ai nuk arriti të fitojë statusin e […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mesfushori i Liverpoolit, tifoz i Sunderlandit

Në mesin e mijëra tifozëve zemërthyer të Sunderlandit që u rikthyen të dëshpëruar në shtëpi nga Wembley të dielën, pas humbjes në finalen e Capital One Cup, ishte edhe një mbështetës i veqantë, Jordan Henderson. Edhe pse u largua nga Stadium of Light duke iu bashkuar Liverpoolit më 2011, 23-vjeçari vazhdon të jetë përkrahës i […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Peticion për Suarezin

Një tifoz i hidhëruar i Arsenalit ka formuar një peticion për ‘lirimin’ e Luis Suarezit nga Liverpool, pas komenteve nga John W Henry rreth transferimit të sulmuesit uruguaian, gjatë afatit kalimtar të verës. Arsenali ofroi 40 milionë plus 1 funt, por ajo u refuzua nga Reds që insistuan se Suarez nuk ka dëmshpërblim të tillë […]...

4 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball