Premier League – Lajmi.net

Aktuale

Januzaj shënoi 17-18 gola në një ndeshje

Ylli i ri i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj ka mahnitur skautët e futbollit nga mosha e re dhe kishte shkatërruar ekipet kundërshtare edhe si 6-vjeç. Alex Silva, ish skaut dhe trajner në skuadrën e parë të Januzajt, FC Brussels, tha për Sun on Sunday se e kishte parë Januzajn në një ndeshje ku ishte i […]...

13 October, 2013 Lexo më shumë

Suarez në shitje

Është në shitje, nuk është në shitje. Këto kanë qenë njoftimet e vazhdueshme rreth të ardhmes së Luis Suarezit në Liverpool. Mirëpo, sipas Sunday Mirror klubi nga Anfield Road ka vendosur që përfundimisht të vlerësojë ofertat për yllin uruguaian gjatë afatit kalimtar të janarit. Suarez gjatë verës mori ofertë nga Arsenali derisa u kërkua edhe […]...

13 October, 2013 Lexo më shumë

Caballero sfidon Hartin?

Manchester City vazhdon të jetë i interesuar për portierin e Malagas, Willy Caballero. Sportsmail ka njoftuar për interesimin e Cityt për Caballeron gjatë afatit kalimtar të verës, mirëpo, 32-vjeçari vazhdon të monitorohet nga ish trajneri i tij nga Malaga, Manuel Pellegrini, nga ky edicion në krye të skuadrës nga Etihad. City  dëshiron të shërbejë konkurrencë […]...

12 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj në fanellën e Shqipërisë

Adnan Januzaj është aktualisht futbollisti më i përfolur në Evropë. Ylli kosovar është bërë temë e nxehtë pas dy golave në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Januzaj, përveç se kërkohet nga klube të mëdha përfshirë Juventusin, Barcelonën dhe Manchester Cityn, është cak i […]...

11 October, 2013 Lexo më shumë

Kosova kërkon Januzajn

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka ftuar mesfushorin e Manchester Unitedit, Adnan Januzaj të luajë për ekipin U-21 ose U-23. Januzaj, 18-vjeç, lindi në Bruksel por është fëmijë i prindërve nga Kosova-Shqipëria, derisa refuzoi ftesa të ndryshme nga Belgjika për nivelet e të rinjve. Mesfushori i ri ka të drejtë loje për skuadra të […]...

11 October, 2013 Lexo më shumë

Eto’o dhe 400 celularët e tij

Prej kur zbarkoi në Angli nën urdhrat e Jose Mourinhos, Samuel Eto’o ka përfunduar në ballinat e të përditshmeve vetëm për shkak të ngjarjeve jashtë fushës, dhe jo për atë që ka dëshmuar me fanellën e Chelseas. Disa ditë më parë doli lajmi se ylli kamerunas është i pasionuar pas veturave luksoze dhe posedon disa […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Special One vs Happy One

Jose Mourinho u rikthye në drejtim të Chelseas gjatë verës, pas largimit nga Real Madrid. Ai e ka nisur aventurën e dytë në postin e menaxherit të gjigantit londinez, por qka ka ndryshuar në skuadër nga koha kur erdhi së pari më 2004 e qëndroi deri më 2007? Aso kohe klubi ishte në zhvillim e […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Wenger kundër Januzajt

Arsene Wenger i ka dalë në mbrojtje mesfushorit Jack WIlshere i cili u shpreh kundër natyralizimit të futbollistëve të huaj në anglez në mënyrë që të luajnë në ekipin Kombëtar, siç është rasti me yllin kosovar Adnan Januzaj i cili kërkohet nga selektori Roy Hodgson. Mesfushori i talentuar i Manchester United është bërë temë e […]...

10 October, 2013 Lexo më shumë

Januzaj, i frikshëm

Ish mesfushori i Liverpoolit, Tottenhamit dhe Kombëtares angleze, Jamie Redknapp ka lavdëruar kualitetet e yllit kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. Për më tepër, ai ka theksuar se mesfushori i Unitedit do të ngjallë frikë te skuadrat kundërshtare pas dy golave që realizoi javën e kaluar në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit, debutimi i tij si […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë

Sqarohet Wilshere

Mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere është sqaruar pas deklaratës së bërë mbrëmë ku ishte shprehur kundër përfshirjes së yllit kosovar Adnan Januzaj në Kombëtaren e Anglisë. Wilshere kishte theksuar se të gjithë futbollistët që përfaqësojnë Anglinë duhet të jenë anglez duke kundërshtuar idenë e selektorit Roy Hodgson për natyralizimin e mesfushorit kosovar. Por, nëpërmjet një […]...

9 October, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO