Premier League – Lajmi.net

Aktuale

Tiketa e kryendeshjeve

E diela sjell një numër të madh ballafaqimesh, secila më e rëndësishme se tjetra. Kush do të fitojë? Lajmi.net ju sjell parashikimet nga ndeshjet kryesore në program sot, nga ligat më të mëdha evropiane të futbollit. Premierliga 14:30 WBA – Liverpool Liverpool konfirmoi formën e mirë duke mposhtur rivalin e qytetit Everton 4:0 në duelin […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë

Arsenali largon Kallstromin

Kim Kallstrom mund të largohet nga Arsenal pa zhvilluar asnjë minutë lojë me skuadrën e tij të re. Mesfushori suedez iu bashkua gjigantit londinez nga Spartak Moska në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni, në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit. Mirëpo, ai pësoi një lëndim në stërvitjen e parë me […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë

Man City flet në fushë

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini thotë se skuadra e tij do të flet në fushë në përballjen me Chelsean në Etihad Stadium të hënën mbrëma. Nikoqiri hyn në duel me tri pikë më tepër se Blues, dhe ende nuk ka humbur asnjë pikë si nikoqir deri më tani gjatë këtij sezoni në Premierligë. Në […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë

Van Persie rikthehet në Arsenal?

Arsenali spekulohet se do të rikthejë sulmuesin Robin van Persie në klub gjatë afatit kalimtar të verës. Golgeteri holandez inspiroi Manchester Unitedin drejt titullit të kampionit në Premierligë në stinorin e tij të parë në Old Trafford, edicionin e shkuar, pasi Arsene Wenger vendosi ta shiste tek skuadra rivale, në transferim me vlerë prej 24 […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë

Bilanci i zi i Moyesit

Manchester United humbi edhe njëherë tjetër, kësaj radhe 2:1 në udhëtim te Stoke City. Kjo ishte disfata e tetë e skuadrës së David Moyesit, pas 24 xhirove të deritashme në Premierligë. Përveç humbjes, dueli solli edhe telashe të tjera për Moyesin pas lëndimeve nga Jonny Evans dhe Phil Jones, në pjesën e parë. Kjo ishte […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Humbja e tetë e Man Utd

Manchester Unitedit nuk i kreu punë as përforcimi i ri Juan Mata e as dyshja sulmuese Robin van Persie e Wayne Rooney të rikthyer nga lëndimi. Kampioni në fuqi i Premierligës pësoi humbjen e tetë këtë edicion duke u mposhtur në udhëtim nga Stoke City me rezultat 2:1. Në duelin ku ylli kosovar Adnan Januzaj […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

E pabesueshme, lëndohet Kallstrom

Arsenali ka marrë një goditje të fuqishme me lajmin se Kim Kallstrom mund të mungojë për dy ose tre muaj për shkak të një lëndimi, vetëm një ditë pas transferimit në klub. Reprezentuesi suedez, i cili nënshkroi për gjigantin londinez në huazim nga Spartak Moska, u dëmtua në stërvitjen e parë me skuadrën e re. […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Tiketa e kryendeshjeve

Fundjava rikthen në aksion gjigantët e futbollit evropian. Afati kalimtar i janarit u mbyll dhe tani fjalën do ta ketë vetëm fusha. Disa me e disa pa përforcime të reja, e shtuna do të sjellë në skenë disa kryendeshje mjaft interesante. Lajmi.net ju sjell parashikimet. 16:00 Stoke – Manchester United Manchester United me përforcimin e […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Transferimet e futbollistëve

Afati kalimtar i janarit për futbollistë u mbyll. Si zakonisht, ai solli shumë lëvizje në ditën e fundit të tij. Lajmi.net ua solli secilin transferim në kohë reale. Tani, keni mundësinë t’i lexoni të gjitha ndodhitë dhe marrëveshjet e realizuara gjatë ditës së fundit të tregut. __________________________________________________________________ Reprezentuesi holandez John Heitinga është transferuar nga Fulham në […]...

31 January, 2014 Lexo më shumë

Centët e Accringtonit

Accrington Stanley ka bërë të ditur se nuk do të sjellë përforcime në orët e fundit të afatit kalimtar të janarit duke publikuar buxhetin e blerjeve. Skuadra nga League Two, që udhëhiqet nga ish sulmuesi i Southamptonit dhe Anglisë, James Beattie ka hasur në telashe financiare së fundmi dhe ish ylli është dashur të paguajë […]...

31 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO