Premier League – Lajmi.net

Aktuale

Mourinho vërtet Special

Jose Mourinho është Special One. Këtë e kemi mësuar me kalimin e kohës, prej kur ai na tregoi së pari pas prezantimit në fillim të aventurës së parë tek Chelsea. Mirëpo, strategu portugez vazhdon të dëshmojë se është vërtet i tillë. Nuk e kemi fjalën për rezultatet e skuadrave të tij – tituj të shumtë […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Turqia kërkon Januzajn

Selektori i Turqisë, Fatih Terim insiston në përpjekjet e tij për angazhimin e yllit kosovar të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, ka bërë të ditur Eurosport.tr. Terim dhe përfaqësues të Federatës së Futbollit të Turqisë raportohet se janë duke e përcjell me interesim të madh Januzajn, i cili ende nuk ka vendosur për të ardhmen e […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Fatura e mesfushës së Chelseas

Kur krahasoni mesfushën e Manchester Unitedit me atë të Chelseas, vështirë mund të gjeni një futbollist nga kampioni aktual i Premierligës, që mund të zë vend në ekipin e Jose Mourinhos. Kjo mund t’ju tingëllojë si ngacmim por është një fakt që paraqet gjendjen aktuale të gjigantëve që do të ndeshen mes vete në Stamford […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Wenger kundër janarit

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se afati kalimtar i janarit duhet të mbyllet përgjithmonë dhe beson se pak marrëveshje të mëdha mund të realizohen para skadimit të tij në fund të muajit. “Do të nënshkruaja që afati kalimtar i janarit të mbyllet përgjithmonë”, deklaroi Wenger gjatë një konference për media para duelit të […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Yjet e Premierligës në NBA

NBA erdhi në Londër të enjten mbrëma me ballafaqimin mes Brooklyn Nets dhe Atlanta Hawks në O2 Arena. Dhe, ballafaqimi i ligës më të fortë të basketbollit në botë zgjoi interesim të madh në mesin e yjeve të Premierligës nga klubet e kryeqytetit dhe më gjerë. Një numër i madh i futbollistëve të skuadrave të […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Messi dhe komentatori i çmendur

Ai mund të mos jetë fitues i Topit të Artë, por magjia e Lionel Messis nuk tregon shenja të zbehjes. Derisa ylli i Barcelonës vazhdon të realizojë gola të jashtëzakonshëm, komentatorët kanë mbetur pa fjalë në tentim për të përshkruar talentin e tij. Të gjithë përveç Ray Hudson i cili bëri një përshkrim të pazakonshëm […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Sturridge mund të bëhet si Suarez

Sulmuesi i Liverpoolit, Daniel Sturridge mund të bëhet i mirë si bashkëlojtari i tij, Luis Suarez, sipas menaxherit Brendan Rodgers. Sturridge kaloi në Anfield në janar të vitit të kaluar nga Chelsea dhe ka shkëlqyer në Merseyside. 24-vjeçari ka realizuar 11 gola në pjesën e dytë të sezonit të kaluar dhe shtoi 12 të tjerë […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Bendtner ‘freskohet’ me cigare

Nicklas Bendtner përdori ndihmë të pazakonshme për t’u rikthyer në formë të mirë fizike pas lëndimit, duke shijuar një puro dhe verë të kuqe pas stërvitjes. Sulmuesi i Arsenalit, i dëmtuar në fitoren ndaj Cardiff Cityt më 1 janar, është pranë rikthimit në fushë. Dhe, me Olivier Giroudin si të vetmin sulmues të shëndoshë, menaxheri […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Man City me 99 gola

Manchester City ka shkëlqyer deri më tani gjatë këtij sezoni dhe është në garë për katër tituj. Ekipi i menaxherit Manuel Pellegrini është i dyti në Premierligë, me vetëm një pikë më pak se lideri Arsenal, pas 22 xhirosh. Kurse, është kualifikuar për në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve ku do të takohet me […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë

Fabianski, yll në basketboll

Portieri i Arsenalit, Lukasz Fabianski duhet të konsiderojë seriozisht ndërrimin e karrierës, pasi shfaqi aftësi të jashtëzakonshme në basketboll. Polaku, i cili nuk zë vend në formacionin bazë të gjigantit londinez, pritet të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni. Por, derisa është në kërkim të një skuadre të re, Fabianski mund të konsiderojë […]...

16 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO