Premier League – Lajmi.net

Aktuale

Oscar kthehet këmbë në shtëpi

Harroni Ferrarit, Porschet, mesfushori i Chelseas, Oscar ka injoruar metodat e futbollistëve modern të transportit dhe vendosi që të rikthehet në shtëpi, pas fitores 3:1 ndaj Fulhamit, në këmbë. Ylli brazilian jeton afër stadiumit të Fulhamit, Craven Cottage dhe raportohet se vendosi të kursejë karburant duke refuzuar transportin me autobus të ekipit. Braziliani bëri paraqitjen […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Liverpool i dyti në Premierligë

Liverpool shënoi fitore shumë të rëndësishme në udhëtim tek Soputhampton, me rezultat 3:0 dhe u ngjit në pozitën e dytë në Premierligë. Skuadra e menaxherit Brendan Rodgers mori pikë të plota kundër një skuadre të papërshtatshme si Southampton, dhe konfirmoi kandidaturën për titullin e kampionit. Sulmuesi uruguaian Luis Suarez kaloi Reds në epërsi në minutën […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Wenger: Nuk ishte penallti

Arsene Wenger e quajti vendimin e gjyqtarit Mike Jones që i dhuroi Stoke Cityt një penallti pas lojës me dorë nga mbrojtësi Laurent Koscielny si “dhuratë e bukur” për nikoqirët që mposhtën Arsenalin 1:0 në Britannia Stadium. Jonathan Walters shënoi nga pika e bardhë pas 76 minutash lojë duke i dhënë një goditje të fuqishme […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Menaxheri goditi futbollistin

Menaxheri i Newcastle Unitedit, Alan Pardew e ka futur veten në telashe me Federatën e Futbollit të Anglisë pasi goditi me kokë futbollistin e Hull Cityt, David Meyler, në fitoren e skuadrës së tij në KC Stadium. Incidenti ndodhi në fazën përfundimtare të takimit, kur Newcastle ishte në avantazh të thellë prej 3:1. Pardew filloi […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Dita e Schurrles

Heroi i Chelseas në fitoren 3:1 ndaj Fulhamit, Andre Schurrle ka minimizuar rëndësinë e het-trikut të tij duke thënë se gjëja më e rëndësishme ishin pikët e plota që fitoi ekipi. Reprezentuesi gjerman shënoi të tre golat për Blues, që falë fitores u ngjitën në katër pikë epërsi në krye të tabelës pas humbjes së […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Arsenali bie në Stoke

Arsenali pësoi disfatë minimale, por shumë të rëndë në garë për titull të kampionit në Premierligë. Gjiganti londinez humbi në udhëtim te Stoke City me rezultat 1:0. Skuadra e menaxherit Arsene Wenger humbi pikë të rëndësishme duke mbetur katër pikë prapa liderit Chelsea. Pjesa e parë nuk soli gola, kurse edhe ajo e dyta vazhdoi […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Chelsea përforcon kreun me Schurrlen

Chelsea fitoi në udhëtim tek Fulham me rezultat 3:1, falë paraqitjes fantastike nga Andre Schurrle, dhe e përforcoi pozitën e parë në Premierligë. Reprezentuesi gjerman ishte më meritori në fitoren e rëndësishme të Blues, pasi realizoi het-trik që e ngjiti skuadrën e tij në kuotën e 63 pikëve, katër më tepër se Arsenali që humbi […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Man Utd ngacmon Man Cityn

Manchester City nuk është ndarë i kënaqur kur televizioni i rivalit të qytetit Manchester United nxiti tifozët e Barcelonës të ngacmojnë mungesën e historisë së Cityt, krahasuar me tregimin e deritashëm të Djajve të Kuq. Një ekip i kameramanëve të MUTV ishte jashtë stadiumit Old Trafford duke biseduar me përkrahësit e Barcelonës, që vizituan stadiumin, […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Ragbistët e Arsenalit

Tifozët e Arsenalit kanë ngacmuar rivalët e tyre nga Stoke City, duke treguar aftësi të mirë në Photoshop, në formë të ngacmimit të stilit të lojës së kundërshtarit të sotëm. Ju pëlqen ose jo, Stoke ka fituar epitetin e skuadrës që luan futboll në stilin “ragbi” nën drejtimin e menaxherit Tony Pulis, për shkak të […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Walcott ecën vetë

Sulmuesi i Arsenalit, Theo Walcott pret të rikthehet në fushë më i fortë se kurrë, pasi ka përshpejtuar fazën e riaftësimit nga lëndimi i rëndë në ligamentet e gjurit, që ia përfundoi sezonin. Reprezentuesi anglez dëmtoi gjurin në fitoren 2:0 ndaj Tottenhamit në FA Cup në janar, dhe testet mjekësore zbuluan se shkalla e lëndimit […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO