Sport – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Derbi i Milanos fillon me përplasjen e drejtuesve

Derbi i Madonninës, mes Milanit dhe Interit do të luhet zyrtarisht më 4 Prill, në orën 18:30, por pikërisht kjo datë ka bërë që sfida të fillojë para kohe....

19 March, 2018Lexo më shumë

“Jam i sigurt që Neymar do të qëndrojë te PSG”

Mbrojtësi i Paris Saint Germainit, Thiago Silva, ka thënë se është i sigurt se Neymari do të qëndrojë te klubi francez....

19 March, 2018Lexo më shumë

Dy skuadra spanjolle mbajnë një minutë heshtje kundër dëshirës së gjyqtarit

Një minutë heshtje në ndeshjen në ndeshjen e dy skuadrave të femrave në Spanjë u mbajt pa lejen e arbitres që detyronte lojtaret të fillonin lojën....

19 March, 2018Lexo më shumë

Isco zgjedh skuadrën e madhe angleze

Ylli i Real Madridit, Isco Alarcon thuhet se i ka thënë klubit se dëshiron të bashkohet me gjigantin anglez, Chelsean....

19 March, 2018Lexo më shumë

Besar Musolli, legjendë e Kukësit me 200 ndeshje të luajtura

Besar Musolli është padyshim njëri ndër lojtarët më të mirë të Kukësit në vitet e fundit....

19 March, 2018Lexo më shumë

Kosova U21 nis përgatitjet për dy ndeshjet e radhës kualifikuese

Kombëtarja U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Evropianin 2019, të cilat do t’i zhvillojë më 22 e 27 mars, kundër Azerbajxhanit, përkatësisht Gjermanisë, në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë....

19 March, 2018Lexo më shumë

Dy skuadra nga Anglia interesohen për Silvan

Andre Silva mund të largohet nga Milani në fund të sezonit....

19 March, 2018Lexo më shumë

Taipi premton më të mirën në fanellën e Kosovës

Prurjet e reja tek Përfaqësuesja e Kosovës do të vazhdojnë edhe në grumbullimin e radhës....

19 March, 2018Lexo më shumë

Konkurs për dizajnin e logos së FFK-së, fituesi shpërblehet me 1500

Federata e Futbollit e Kosovës është në kërkim të imazhit të ri dhe fton të gjithë individët e interesuar për të paraqitur idetë e tyre kreative për logon e saj....

19 March, 2018Lexo më shumë

Talenti i madh i Anglisë kërkohet nga Manchester United

Manchester United janë duke e konsideruar të përgatisin një ofertë prej 40 milionë funteve për talentin Fulham, Ryan Sessegnon....

19 March, 2018Lexo më shumë

Beteja mes Messit dhe Ronaldos, ja çfarë thotë Ronaldinho

Rivaliteti i përjetshëm mes yllit të Barcelonës Lionel Messi dhe atij të Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është i mirë për futbollin....

19 March, 2018Lexo më shumë

Çani e shënon golin e parë për Partizanin

Është Partizani fituesi i super sfidës se javës së 26-të të Kategorisë Superiore duke mundur në “Selman Stermasi” ekipin e Flamurtarit. ...

19 March, 2018Lexo më shumë

Icardi: Vlej më shumë se 110 milionë euro

Veç kënaqësisë për thyerjen e murit të 100 golave në Serie A, duke u bërë futbollisti i gjashtë më i ri që arrin këtë shifër jubilare, për Mauro Icardi është edhe koha për të reflektuar. Me një vështirim nga e kaluara dhe një tjetër nga e ardhmja, Maurito betohet se do të qëndrojë me ngjyrat zikaltër. “Të shënon është shumë e rëndësishme, por misioni dhe krenaria ime është që jam kapiten i Inter. Jam tifoz i kësaj skuadre që kur isha fëmijë dhe dua të fitojë me këtë fanellë,” – deklaroi Icardi, duke larguar çdo thashetheme nga merkato....

19 March, 2018Lexo më shumë

Dybala alarmon të gjithë, udhëton në Madrid

Paulo Dybala nuk është ftuar nga trajneri i Argjentinës për dy ndeshjet miqësore të marsit, atë kundër Italisë dhe Spanjës....

19 March, 2018Lexo më shumë

E pazakontë: Bashkëlojtarët përleshen, kundërshtarët i ndajnë

Pamje të pazakonshme vijnë nga liga e dytë franceze....

19 March, 2018Lexo më shumë

Basti i pabesueshëm që ka vënë Ronaldo me Messin

Nëse flasim për gjëra të “paarritshme” në futboll, mendja menjëherë duhet të na shkojë te Cristiano Ronaldo....

19 March, 2018Lexo më shumë

Davide Astori, shkaku i rikthimit të Buffonit në Kombëtaren e Italisë

Legjenda e Kombëtares së Italisë, Gianluigi Buffon ka pranuar se është bashkuar me ekipin kombëtar pjesërisht për të nderuar ish bashkëlojtarin e tij, tashmë të ndjerin Davide Astori....

19 March, 2018Lexo më shumë

E tmerrshme: I thyen këmbën kundërshtarit pas kësaj ndërhyrje brutale

Pjesë e pandashme e futbollit janë edhe lëndimet e tmerrshme, siç janë thyerjet e këmbës....

19 March, 2018Lexo më shumë

Mayweather e largon Ronaldon nga Reali, e befason me skuadrën e re

Boksieri Floyd Mayweather ka habitur tifozët e futbollit...

19 March, 2018Lexo më shumë

Dita që Lionel Messi vendosi të qëndrojë në Barcelonë

Lionel Messi sot është model i shumë fëmijëve në botë, që dëshirojnë të bëhen ose t’i arrijnë sukseset e tij....

19 March, 2018Lexo më shumë

Van Gaal: Doja që këtë lojtar ta transferoja te Manchester United

Robert Lewandowski sot ka mundur të jetë lojtar i Manchester United....

19 March, 2018Lexo më shumë

Guardian: Skënderbeu ka manipuluar ndeshjet e futbollit si askush tjetër në historinë e kësaj loje

E përditshmja prestigjioze londineze The Guardian sot është marrë me çështjen e Klubit të Futbollit Skënderbeu, gjegjësisht me skandalin që ka tronditur futbollin shqiptar....

19 March, 2018Lexo më shumë

Kombëtarja e Italisë me gjest fantastik për Astorin

Kombëtarja e Italisë në muajin mars do të zhvillojë dy ndeshje miqësore, me Argjentinën dhe Anglinë....

19 March, 2018Lexo më shumë

Largohet nga Juventusi, transferohet te Atletico Madrid

Atletico Madrid po vazhdon të punojë për të ndërtuar skuadrën për të ardhmen, duke afruar lojtar të rinj....

19 March, 2018Lexo më shumë

Messi: Kjo gjë po më befason mua

Lionel Messi është një nga lojtarët më të mirë në histori të futbollit....

19 March, 2018Lexo më shumë

Revolucion te United, largohen tetë lojtarë

Manchester United po përgatitet për një revolucion të madh gjatë verës së vitit 2018....

19 March, 2018Lexo më shumë

Lëndohet Chiellini, rrezikon përballjet me Real Madridin

Kombëtarja e Italisë ka marrë një lajm aspak të mirë në prag të miqësorëve me Argjentinë dhe Anglinë. ...

19 March, 2018Lexo më shumë

Simuloi turpshëm ndaj Milanit, UEFA nuk e dënon Welbeckun

Sulmuesi bëri një simulim të turpshëm ndaj Milanit, duke mashtruar gjyqtarin kryesor....

19 March, 2018Lexo më shumë

Bayerni merr vendimin e madh për Lewandowskin

Sipas "Mundo Deportivo", kryesia e Bayernit ka vendosur për ta mbajtur Lewan, pavarësisht ofertave të majme që mund të vijnë për të....

19 March, 2018Lexo më shumë

Salah shkëlqen, por Liverpool merr edhe një super-sulmues

Sipas mediave britanike, Liverpool po e kërkon me ngulm Julian Draxler nga PSG....

19 March, 2018Lexo më shumë

Futbollistët e Romës nuk e lejojnë shokun e tyre të japë intervistë

Braziliani ngacmohet vazhdimisht nga shokët tjerë të ekipit....

19 March, 2018Lexo më shumë

MKRS shpërblen Geta Beqën dhe trajnerin e saj

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi, në një ceremoni të organizuar, ka bërë e ndarjen e shpërblimeve për sportisten Gentiana Beqa dhe trajnerin e saj Elvin Beqa....

19 March, 2018Lexo më shumë

ZYRTARE: Ismet Munishi dorëhiqet nga Feronikeli

"Nuk kam mundur ta instalojë mentalitin për titull kampion, andaj kam dhënë dorëhqeje. Feronikeli ende ka gjasa per titull. Iu dëshiroj suksese lojtarëve dhe kryesisë së klubit”....

19 March, 2018Lexo më shumë

Messi apo Ronaldo? Lufta 9-javore për “Pichichi”

Cristiano Ronaldo është kthyer dhe Leo Messi nuk ka ikur. ...

19 March, 2018Lexo më shumë

ZYRTARE: Lista e Kosovës për dy ndeshjet e radhës

Më 24 mars, Kosova do të ballafaqohet me Madagaskarin, kurse më 27 mars do të luajë kundër Burkina Fasos....

19 March, 2018Lexo më shumë

Panucci godet Zhegrovën, i cili zgjodhi Kosovën

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka qenë direkt dhe ka folur ashpër në lidhje me lojtarët që refuzojnë të luajnë për kombëtaren kuqezi....

19 March, 2018Lexo më shumë

Futbolli kosovar vazhdon të luhet në fusha të tmerrshme

Reshjet e mëdha të shiut dhe të borës kanë bërë që gjendja e terenit në stadiumin e Rahovecit të duket në gjendje të tmerrshme, shkruan Gazetasheshi.com....

19 March, 2018Lexo më shumë

Iu afrua në 2 pikë, Sarri e ka një mesazh për Juventusin

“Në këtë fazë të sezonit të kaluar, Juventusi në thelb tashmë e kishte fituar titullin, kështu që kjo do të thotë se ne po u shkaktojmë probleme reale"....

19 March, 2018Lexo më shumë

Befasohet Reali, Neymar shkon në Premierligë

“Don Balon” shkruan sot se edhe Manchester Unitedi është duke insistuar për sulmuesin e Paris Saint-Germainit, Neymar, që është prioriteti kryesor i Real Madridit....

19 March, 2018Lexo më shumë

Juventus transferon mesfushorin e njohur për 30 milionë euro

Sipas "Mundo Deportivo", Juve do të ofrojë 30 milionë euro për Nzonzin në verë....

19 March, 2018Lexo më shumë

Vazhdojnë talljet me gazetaren seksi të sportit

Ai me këtë shkrim të tijën ka dal kundër Mustafa Nanos, i cili ishte kundër zhveshjes së moderatoreve në ekran....

19 March, 2018Lexo më shumë

Tifozi special i Dritës që e ndjek skuadrën e zemrës në çdo stadium që 20 vjet

Abdullah Berisha i njohur ndryshe me nofkën "Evi", përkundër që është person me nevoja të veçanta, nuk e humbet pothuajse asnjë ndeshje të Dritës....

19 March, 2018Lexo më shumë

Lamtumirë Nice, Balotelli zgjedh kampionatin e ri

Sipas mediave italiane, ai kërkon të kthehet në Serie A....

19 March, 2018Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Rock Wheels
 • Play Urban Basketball
 • Play World Soccer Champion
 • Play Urban Basketball
 • Play Stealth Sniper
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Bow Master Japan
 • Play Bubble Trouble
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Berry Rush