Sport – Page 1589 – Lajmi.net

Aktuale

Mexes, ‘baba’ i suspendimeve

Philippe Mexes edhe njëherë tregoi anën e zezë të tij duke u përjashtuar në humbjen e Milanit nga Juventus (3:2) të dielën në Torino, ndeshje e vlefshme për xhiron e shtatë në Serie A. Mbrojtësi francez u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje të ashpër ndaj sulmuesit të Juventusit, Sebastian Giovinco. Mirëpo, më […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Serie A, festival golash

Pas pesë golave të realizuar në duelin Juventus-Milan (3:2), Serie A ka arritur kuotën e 208 golave në 70 ndeshje, deri më tani të zhvilluara në shtatë xhirot e para. Mesatarja prej 2.97 golash për ndeshje paraqet rekord prej kur Kampionati italian filloi të përbëhej nga 20 skuadra, më 2004-05. Roma ka shënuar 20 gola, […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Kështjella e Barcelonës

Barcelona, njësoj sikurse edhe Atletico Madrid kanë bilanc perfekt pas tetë xhirosh në La Ligë. Gjiganti katalan dhe skuadra madrilene kryesojnë me pikë maksimale, 21, por ekipi nga Nou Camp ka diqka më tepër se përcjellësi i tyre. Skuadra e udhëhequr në fushë nga Lionel Messi dhe Gerardo Martino në pankinë ka një bilanc të […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Italia ndryshe, krejt ndryshe

Sulmuesi argjentinas Carlos Tevez, i cili gjatë afatit kalimtar të verës kaloi nga Manchester City në Juventus, deklaroi se kishte paramenduar krejt tjetër pasqyre për Serie A, nga ajo me të cilën është njoftuar deri më tani. “Po ju tregoj se çka kam menduar për futbollin italian. Mendoja se askush nuk vrapon, se është lojë […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Federer, ‘tifoz’ i Romës

Në mesin e tifozëve të Roëms të gëzuar që skuadra është lidere pas shtatë xhirosh në Serie A është edhe ylli i madh i tenisit, Roger Federer. Zvicerani, i angazhuar në Masters 1000 në Shanghai, është përgjigjur në mënyrë të qartë me një postin në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Twitter. “Cilën skuadër […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

‘Patrioti’ Fellaini

Sipas njoftimeve të para, mesfushori Marouane Fellaini do të mungonte për Belgjikën në ndeshjen kundër Kroacisë të premten, duel ky i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin botëror 2014. Por, situata ka ndryshuar. Sipas Sky Sports, Fellaini e ka anuluar operacionin e caktuar për këtë javë, në mënyrë që t’i ndihmojë ekipit të selektorit Marc Wilmots, […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Bombarduesi i Feyenoordit

Ka të atillë që kanë shënuar 37 gola në 38 ndeshje të Kampionatit në 14 muajt e fundit dhe nuk u është ofruar ende mundësia të bartin fanellën e ekipit Kombëtar. Graziano Pelle, sulmuesi 28-vjeç me origjinë nga San Cesari në Lecce, pas transferimit në Holandë është shndërruar në ‘Hero të Rotterdamit”, qytet ku paraqitet […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Mos luani kundër Shqipërisë

Para duelit , Shqipëri – Zvicër, që zhvillohet të premten në stadiumin Qemal Stafa në Tiranë, grupi më i madh i tifozëve të Kombëtares Shqiptare, ‘Tifozat Kuq e Zi’ iu janë drejtuar futbollistëve me origjinë shqiptare që luajnë në përfaqësuesen helvetike: Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemajli, Admir Mehmedi dhe Pajtim Kasami, duke […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Man Utd, ‘Kombëtarja’ e Januzajt

Adnan Janzuaj ka insistuar se nuk mendon për të ardhmen e tij ndërkombëtare por është i përqendruar vetëm në Manchester United. Mesfushori kosovar është i përfshirë në një debat të gjerë se për cilin shtet do të luajë pasi interesimi për shërbimet e tij është i madh dhe udhëhiqet nga Shqipëria, Anglia, Belgjika, dhe Kroacia. […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Viktimat e Botërorit 2022

Ambasada e Nepalit në Katar ka njoftuar se “nga fillimi i vitit janë regjistruar 44 vdekje në mesin e punëtorëve nepalez, si rezultat i kushteve jonjerëzore për punë” për Kampionatin botëror 2022 në futboll. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike The Guardian. Ambasada nepaleze ka kërcënuar se nëse autoritetet nga Doha nuk […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Anderlecht vajton largimin e Januzajt

Anderlecht ka pranuar se shkëlqimi i Adnan Januzajt në Manchester United i ka bërë të mendojnë se çka do të kishte ndodhur nëse ai nuk do të kalonte në Old Trafford dy vjet më parë. “Sot, ne jemi humbësit e mëdhenj”, deklaroi drejtori i akademisë së Anderlechtit, Jean Kindermans për Sky Sports News. “Adnan ishte […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Conte vs Capello

Antonio Conte me punën e deritashme të shkëlqyeshme në Juventus, dhe dy titujt e njëpasnjëshëm në Serie A ka zgjuar krahasime me ish trajnerin Fabio Capello i cili kishte bërë një gjë të tillë gjatë periudhës sa drejtoi Bianconerët më 2004-2006. Për adhuruesit e statistikave, Conte dhe Capello kanë drejtuar Juventusin në numër pothuajse të […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Top 5 simulimet e Neymarit

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka bërë një fillim të mbarë të karrierës te gjiganti katalan, pas transferimit në klub gjatë afatit kalimtar të verës nga Santos për 57 milionë euro. Mirëpo, ylli brazilian vazhdon të kritikohet për rrëzimet e shpeshta në tokë, ose shkurt, simulimet. Ditë më parë menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho e përmendi […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Ramsey – Wenger, më të mirët e shtatorit

Starti i shkëlqyeshëm i Arsenalit në Premierligë është shpërblyer me Barclays Awards për muajin shtator. Mesfushori uellsian Aaron Ramsey është shpallur futbollisti i muajit, për herë të parë në karrierë pas katër golave të shënuar, duke e ngritur në tetë kuotën e përgjithshme në të gjitha garat këtë stinor. Kurse, pasi udhëhoqi Arsenalin drejt pozitës […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Rrëfimi për Adnan Januzajn

Ai ishte emri i fundit në listën e ekipit të Sir Alex Fergusonit në Manchester United, por tani Adnan Januzaj mund të jetë një prej të parëve te paraardhësi i tij. Januzaj doli në skenë pas startit të ngadalshëm të David Moyesit si menaxher në Old Trafford duke realizuar dy gola në debutimin e tij […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Beckham, njeriu i milionave

David Beckham fitoi më tepër se 16.5 milionë funte nga marrëveshjet personale me sponsorë në vitin e tij të fundit si futbollist. Ish kapiteni i Anglisë, u pensionua në maj pas pesë muajve të aventurës në Paris Saint-Germain, pas largimit nga Major League Soccer në dhjetor 2012 ku luajti për pesë vjet në Los Angeles […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Bale, futbollisti i vitit

Gareth Bale është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Uells për herë të tretë. 24-vjeçari kaloi një stinor të jashtëzakonshëm me Tottenham Hotspur para transferimit në Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës për rekord 100 milionë euro. Bale, i cili më herët gjatë vitit ka fituar edhe çmimet e Asociacionit të Futbollistëve […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Januzaj refuzon Belgjikën

Selektori i Belgjikës, Marc Wilmots planifikon të takohet me Adnan Januzajn pasi tinejxheri i Manchester Unitedit refuzoi ftesën për inkuadrim në ekipin Kombëtar. 18-vjeçari kosovar ka të drejtë të paraqitet për një numër të ndryshëm shtetesh përfshirë Shqipërinë. Wilmots kishte shpresuar se Januzaj do të jetë pjesë e skuadrës së tij për dy duelet e […]...

8 October, 2013Lexo më shumë

Ozil, gjeniu i Arsenalit

Sami Khedira beson se “gjeniu” Mesut Ozil do t’i ndihmojë Arsenalit të përfundojë pritjen e gjatë për titullin e Premierligës. Khedira luajti së bashku me Ozilin në Real Madrid dhe është bashkëlojtar me të në Kombëtaren e Gjermanisë. Ai e konsideron 24-vjeçarin si një prej futbollistëve më të mirë në botë, të aftë t’i ndihmojë […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Kornerët, pika e dobët e Barcelonës

Ekipi ka filluar furishëm edicionin  ri në La Ligë duke fituar tetë duelet e para. Por, ka një defekt. Ndërprerjet vazhdojnë të jenë pika e dobët e Barcelonës, sidomos kornerët, prej ku skuadra ka pranuar tre gola deri më tani këtë sezon. Postiga (Valencia), Coke (Sevilla) dhe Guerra (Valladolid) kanë mposhtur Victor Valdesin nga situata […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Ronaldinho në PSG?

Mos u befasoni nëse më 2014, Ronaldinho do të luajë përkrah Zlatan Ibrahimovicit në Paris Saint-Germain. Sulmuesi brazilian gjatë një bisede me televizionin francez Canal+ ka bërë të ditur se nuk ka asgjë kundër përfundimit të karrierës në klubin ku luajti gjatë periudhës 2001-2003. “PSG sot është skuadër shumë e fortë, ekip i shkëlqyeshëm. Edhe […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Mexes e paguan ‘grushtin’

Komisioni disiplinor i Federatës italiane të Futbollit ka suspenduar për katër ndeshje qendërmbrojtësin e Milanit, Philippe Mexes pas goditjes së tij ndaj mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini, dhe përjashtimin me karton të kuq gjatë duelit të së dielës në Torino. Francezi e qëlloi me grusht Chiellinin gjatë një goditje nga këndi – incident që nuk […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Matri ka ‘harruar’ golin

Alessandro Matri nuk u zhbllokua as kundër ish skuadrës së tij Juventus. Në shtatë paraqitje këtë edicion me fanellën e Milanit, nuk ka realizuar asnjë gol. Shënimi i fundit nga sulmuesi italian vjen më 8 maj 2013 kundër Atalantës. Matri nuk e gjeti golin as të dielën mbrëma kundër Juventusit në Torino ku Rossonerët u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

El Clasico në orën 18:00

Federata spanjolle e Futbollit ka konfirmuar se El Clasico i parë këtë sezon në Nou Camp do të zhvillohet ditën e shtunë, më datën 26 tetor në orën 18:00, ashtu siç deklaroi më herët Presidenti i Shoqatës së Klubeve, Javier Tebas. Dueli i fundit mes Barcelonës dhe Real Madridit në kuadër të La Ligës u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

De Biasi pret Januzajn

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka insistuar se ekipi kuqezi vazhdon të jetë i interesuar për përfshirjen e yllit të Manchester Unitedit, Adnan Januzaj. 18-vjeçari është temë e nxehtë pas dy golave në debutimin e tij si titullar për Unitedin në Premierligë të shtunën në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit, derisa vazhdojnë të qarkullojnë njoftime […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Tiki-taka, argëtuese

Toni Kroos ka shprehur kënaqësinë e tij me stilin e lojës së Bayern Munichut nën drejtimin e trajnerit të ri Pep Guardiola. Ai beson se taktika e re e bazuar në posedim të topit i përshtatet atij. 23-vjeçari bëri një paraqitje pozitive në barazimin 1-1 kundër Bayer Leverkusenit dhe është i kënaqur me mënyrën se […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Kënga e tifozëve për Januzajn

Adnan Januzaj është aktualisht një prej futbollistëve më të përfolur në Evropë. Ylli kosovar shkëlqeu në fundjavë duke realizuar dy gola në debutimin e tij si titullar i Manchester Unitedit në Premierligë, në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit. Kjo ka bërë që ai të lavdërohet anembanë, dhe si rezultat menjëherë ka fituar një këngë nga përkrahësit […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

A shënohet prej këtu?

Getafe vazhdoi me lojëra pozitive në La Ligë dhe në kuadër të xhiros së tetë fitoi ndaj Real Betisit me rezultat 3-1. Ngjarja më atraktive e ballafaqimit ishte goli fantastik nga Pedro Leon i cili realizoi nga gati gjysma e fushës. Po luhej minuta e 15-të e ndeshjes në stadiumin Alfonso Perez në Madrid, kur Leon […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Lavezzi ‘nokauton’ kameramanin

Paris Saint-Germain tregoi forcën e vërtetë duke fituar në udhëtim te Olympique Marseille me rezultat 2-1, pavarësisht se zhvilloi më tepër se një orë loje më një futbollist më pak në fushë pas përjashtimit të mesfushorit Thiago Motta në minutën e 31-të. Fitorja e rëndësishme në Velodrome gëzoi yjet e gjigantit francez që pas ndeshjes […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Formula 1, festival monoton

Lewis Hamilton frikësohet se dominimi i Sebastian Vettelit do të largojë tifozët nga Formula 1, pas triumfit të gjermanit në garën për Çmimin e Madh të Koresë të dielën. Me këtë fitore, ylli i Red Bullit u shkëput në 77 pikë mbi Fernando Alonson në Ferrari – rivalin e tij kryesor në garë për titull […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Juve e Contes më e mirë se Barça e Guardiolës

Me fitoren e mbrëmshme kundër Milanit me rezultat 3-2, Juventus ka shënuar një tjetër rekord nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte. Falë fitores në Juventus Stadium, Bianconerët janë bërë skuadra më e pamposhtur e të gjitha kohërave, kanë njoftuar mediet italiane. Juventus ka bilanc më të mirë se Milani i Arrigo Sacchit dhe Barcelona e […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Giovinco, goli më i shpejtë si rezervist

Sebastian Giovinco u bë futbollisti që realizoi golin më të shpejtë pas inkuadrimit në lojë në fitoren e Juventusit ndaj Milanit 3:2 të dielën mbrëma në duelin e vlefshëm për xhiron e shtatë në Serie A. Sulmuesi italian u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Fabio Quagliarellas dhe i mjaftuan vetëm […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Edhe Kroacia pas Januzajt

Adnan Januzaj është në qendër të vëmendjes pas dy golave që realizoi në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Sunderlandit 2-1 të shtunën në debutimin e tij si titullar në Premierligë. Por, përveç tjerash, ylli kosovar është i përfshirë në një çështje të nxehtë se për cilën Kombëtare do të luajë. Së fundmi kanë qarkulluar njoftime […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Top 10 faktet e Januzajt

Doli në skenë duke realizuar dy gola për Manchester Unitedin në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit të shtunën, por çka dini tjetër për Adnan Januzajn? Ylli kosovar nga ky edicion është promovuar në ekipin e parë të gjigantit nga Old Trafford dhe nuk ka humbur kohë duke shfaqur talentin e tij të jashtëzakonshëm me çka u […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Bayernfest

Pep Guardiola po shkëlqen në fushë dhe jashtë saj në Bayern Munich, duke përforcuar edhe më tepër epitetin e fituesit, kurse ka filluar të shijojë kulturën bavareze. Ish trajneri i Barcelonës udhëhoqi ekipin e tij në një ditë familjare në Octoberfest, festival vjetor gjerman, që shënoi ditën e fundit të festës për këtë vit. Veshja […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Chelsea nuk e kopjon Bayernin

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho ka përjashtuar sugjerimet se skuadra e tij është duke u munduar të kopjojë kampionin e Evropës, Bayern Munich. Gjiganti bavarez triumfoi në Bundesligë, DFB-Pokal dhe Ligën e Kampionëve edicionin e kaluar nën drejtimin e Jupp Heynckesit, kurse e ka filluar mbarë edhe sezonin e ri me pasardhësin Pep Guardiola. Mirëpo, […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Mega kontratë për Januzajn

Manchester United i ka ofruar Adnan Januzajt kontratë prej 60 mijë funtesh në javë për të qëndruar në Old Trafford pas paraqitjes fantastike në Stadium of Light, ka njoftuar Daily Mail. 18-vjeçari e shënoi debutimin e tij të plotë në Premierligë me dy gola në fitoren 2-1 në udhëtim te Sunderland ku secili prej shënimeve […]...

7 October, 2013Lexo më shumë

Derbi i Juventusit

Juventus mposhti Milanin 3:2 në derbin e xhiros së shtatë në Serie A. Në një duel jashtëzakonisht interesant të zhvilluar me intensitet të lartë, kampioni në fuqi përmbysi rezultatin pas disavantazhit pas vetëm 20 sekondash lojë, kur Sulley Muntari mposhti portierin Gianluigi Buffon. Juventus e barazoi rezultatin nëpërmjet Andrea Pirlos i cili realizoi nga goditja […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Barcelonës i mungon Messi

Barcelona shënoi fitoren e dytë brenda javës në mungesë të Lionel Messit. Gjiganti katalan mposhti Valladolidin 4-1 të shtunën por Neymar thotë se argjentinasi i mungon shumë ekipit në fushë. Një lëndim në kofshë e ka pamundësuar 26-vjeçarin të paraqitet për dy ose tri javë por kjo nuk e ndali Barcelonën të fitojë kundër Celticut […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Rrezikimi i suksesshëm

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho deklaroi se u desh të rrezikonte në mënyrë që skuadra e tij të sigurojë fitoren 3-1 në Norwich. Pas barazimit 1-1, 50-vjeçari inkuadroi në lojë treshen Samuel Eto’o, Eden Hazard dhe Willian në përpjekje të rikthejë avantazhin. Hazard dhe Willian të dy shënuan gola në pesë minutat e fundit duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Debakël i Tottenhamit, barazon Arsenali

Tottenham u turpërua në White Hart Lane duke pësuar humbje 3-0 nga West Ham United në kuadër të xhiros së shtatë në Premierligë. Pjesa e parë nuk solli gola kurse në atë të dytën mysafirët shkatërruan Tottenhamin, një prej skuadrave më pozitive deri më tani këtë edicion në elitën e futbollit anglez. Winston Reid, Ricardo […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

Anglia monitoron Januzajn

Selektori i Anglisë, Roy Hodgson, ka pranuar se është duke monitoruar yllin kosovar Adnan Januzaj. Ai ka bërë të ditur se mesfushori i Manchester Unitedit në të ardhmen mund të paraqitet për Anglinë....

6 October, 2013Lexo më shumë

Milito tremb Interin

Kontrata e Diego Militos me Interin do të skadojë më 30 qershor 2014. Sulmuesi argjentinas është një prej burimeve kryesore të golave në ekipin e Walter Mazzarrit dhe javë më parë u rikthye pas lëndimit të rëndë të gjurit. Por, pavarësisht rëndësisë së madhe të tij në ekip, Milito u shpreh se nuk është duke […]...

6 October, 2013Lexo më shumë

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bike Rivals
 • Play Turbo Racing 3
 • Play Rock Wheels
 • Play 8 Ball Pool
 • Play Bow Master
 • Play Zombie Big Trouble
 • Play Bow Master Japan
 • Play Urban Basketball
 • Play Pro Kicker Frenzy
 • Play Supercar Showdown
 • Play iStunt 2
 • Play Bubble Trouble